Şimdi Ara

Iphone 3g Wifi Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
44.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar cok değişik bir olay ile karşı karşıyayım onceden boyle bir sorun yokken artık evdeki internetim'e wifi den bağlanamıyorum..Ağ arıyor diyor ve herhangi bir ağ bulmuyor bulsada bağlanmıyor,sifreyi yazmama rağmen.. Iphone u kapatıp actıgımda otomatikman bir kac saniyeliğne giriyor ama oda sonra yok oluyor sonra wifi den arama yaptırdığımda hic bir ağ bulamıyor alet..

Nasıl cozebilirim bunu? Turkcell'e gittim anlattım olayı verdikleri acıklama sürümden olabilir,eee bunun en son update'i buysa nasıl cozucem ben bu sorunu? Eski sürümleri yuklemenin bir yolu varmı veya bu sürümü kullanıp sorunu cozmek mumkunmu simdiden cok sagolun arkadaslar..

Yardımlarınızı bekliyorum

• Bende bugune kadar hic bir sorunla karsilasmamistim. Birkac saattir bu sorunu cozmeye callsiyordum ve halloldu.
    Iki yol var bu turlu wifi sorunlarinda kurtulmak icin benim buldugum arkadaslar.

1. telefon ayarlarindan genel ayarlara girip, en altta reset kismina tiklayip networke reset atmalisiniz. ben sorunumu bu sekilde giderebildim. Neden boyle bir problem oldugunu bilmiyorum ama problemi gidermek bu kadar basit.

2. yol ise ozelllikle free hotspot larda karsilasan bir problem cozmek icin su linkten yardim alabilirsiniz. alttaki feedbacklerden gorulen bir cok kisinin problemi bu yolla cozulmus. ozellikle bi onceki mesajdaki erken bu ikinci yolu deneyebilir.http://www.appleiphoneschool.com/2008/07/15/fix-for-wifi-problems/

kolay gelsin

• quote:

Orjinalden alıntı: Erdemalp

Bende bugune kadar hic bir sorunla karsilasmamistim. Birkac saattir bu sorunu cozmeye callsiyordum ve halloldu.
    Iki yol var bu turlu wifi sorunlarinda kurtulmak icin benim buldugum arkadaslar.

1. telefon ayarlarindan genel ayarlara girip, en altta reset kismina tiklayip networke reset atmalisiniz. ben sorunumu bu sekilde giderebildim. Neden boyle bir problem oldugunu bilmiyorum ama problemi gidermek bu kadar basit.

2. yol ise ozelllikle free hotspot larda karsilasan bir problem cozmek icin su linkten yardim alabilirsiniz. alttaki feedbacklerden gorulen bir cok kisinin problemi bu yolla cozulmus. ozellikle bi onceki mesajdaki erken bu ikinci yolu deneyebilir.http://www.appleiphoneschool.com/2008/07/15/fix-for-wifi-problems/

kolay gelsin

1. verdiğin yöntemi zaten en az 10 kere denedim ama değişen birşey olmadı.
    2. verdiğin yöntemde fazla ingilizce bilgim olmadığı için anladığım kadarıyla DNS bölümüne ordaki rakamları girdim ama yine bağlanamadı.Dikkatimi çeken sitedeki resimde DNS haricinde diğer bölümlerde de rakamlar vardı.Bende bu kısımlar boş.Acaba birşeyleri yanlışmı yapıyorum?

• quote:

Orjinalden alıntı: erken1982

quote:

Bende bugune kadar hic bir sorunla karsilasmamistim. Birkac saattir bu sorunu cozmeye callsiyordum ve halloldu.

kolay gelsin

2. verdiğin yöntemde fazla ingilizce bilgim olmadığı için anladığım kadarıyla DNS bölümüne ordaki rakamları girdim ama yine bağlanamadı.Dikkatimi çeken sitedeki resimde DNS haricinde diğer bölümlerde de rakamlar vardı.Bende bu kısımlar boş.Acaba birşeyleri yanlışmı yapıyorum?

Dogru anlamissin ama bir network e baglandigin da IP adresinin ve subnet maskin gorulmesi gerekir. Ondan sonrada oradaki Dns numaralarini girmelisin ozellikle 208.67.222.222, 208.67.220.220 numarasinin cok daha yaygin oldugu yazilmis altlarda. Onun disinda soyle biseyde deniyebilirsin sorunun senin telefonun wifi'sinde olup olmadigi anlamak icin. Bilgisayarinla herhangi bir wifi networke baglanirsin. Oradan ozellikler kismindan, dns numaralarini, router numaralrini aynen kaydedip. Telefonunla ayni newtworke baglanip static kismina tiklayip, bu numaralari elinle girersin. Eger bu sekilde de baglanmazsa telefonda bi sorun var demektir.

Ikincisi turkiyede apple store lar gibi hizmet veren yerler var mi bilmiyorum, bu iphone satilmaya basladigindan beri. Ama buna benzer yerler varsa, oraya gidip direk yuz yuze derdini anlatip teknik destek alabilirsin. Veya en azindan, teknosa gibi veya turkcell gibi (gerci oradakilerinde eskiden bu turlu islerle uzaktan yakinda alakalari olmuyordu ama) birilerinden denemelerini onerebilirsin.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: erken1982

quote:

kolay gelsin

Dogru anlamissin ama bir network e baglandigin da IP adresinin ve subnet maskin gorulmesi gerekir. Ondan sonrada oradaki Dns numaralarini girmelisin ozellikle 208.67.222.222, 208.67.220.220 numarasinin cok daha yaygin oldugu yazilmis altlarda. Onun disinda soyle biseyde deniyebilirsin sorunun senin telefonun wifi'sinde olup olmadigi anlamak icin. Bilgisayarinla herhangi bir wifi networke baglanirsin. Oradan ozellikler kismindan, dns numaralarini, router numaralrini aynen kaydedip. Telefonunla ayni newtworke baglanip static kismina tiklayip, bu numaralari elinle girersin. Eger bu sekilde de baglanmazsa telefonda bi sorun var demektir.

Ikincisi turkiyede apple store lar gibi hizmet veren yerler var mi bilmiyorum, bu iphone satilmaya basladigindan beri. Ama buna benzer yerler varsa, oraya gidip direk yuz yuze derdini anlatip teknik destek alabilirsin. Veya en azindan, teknosa gibi veya turkcell gibi (gerci oradakilerinde eskiden bu turlu islerle uzaktan yakinda alakalari olmuyordu ama) birilerinden denemelerini onerebilirsin.

network bağlantı derken ? zaten hiçbiryere bağlanamıyorki cihaz

• quote:

Orijinalden alıntı: EnDiViT

quote:

kolay gelsin

bende 3gs 32gb var aynı sorun bende de vardı ama 5 dakika önce ;) 1.yöntemi yapınca düzeldi ;);)

• arkadaşların yöntemleri sorununuza çözüm olamıyorsa telefonun wifi kablosu çıkmış yada temassızlık yapıyor olabilir, garantisi yoksa içini açın kabloya bir bakın.. Wifi soketini telefonu açtıgınızda sol üst tarafta en soldaki ufak kablo, yerinden çıkmışsa yerine oturtup kapatın bu kadar basit.. Telefonun içini hiç açmamış biriyseniz ya da ben bu işten pek anlamam diyorsanız youtube da bununla ilgili çok video var, telefonu acarken o videolardan faydalanın, sonra bana gelmeyin açmaya çalışırken kabloyu kopardım diye :)

Benim telefondaki kablo gevsek düştügü zaman yerinden çıkıyor, ben de üzerine bi bant attım, şuan cillop gibi çekiyor, yeni gibi oldu

buyrun bu da videohttp://www.youtube.com/watch?v=6LEAzkMK804 Orada gözüken 6 numaralı kablo wifi kablosu.. Bunu yaptınız hala bir değişiklik yok ise onu değiştirmek gerekli, değiştirmek için de telefonu komple sökmek geriyor, eli yatkın olmayan birinin girişmemesi gereken bir iş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssolar -- 26 Haziran 2013; 0:37:22 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.