- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
SAMSUNG'DAN YENİ ÇİFT HATLI TELEFON(C5212)
221 Cevap44216 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

19 Mesaj
10 Ağustos 2009; 22:37:05 

Arkadaşlar hazır konu SAMSUNG c5212 den açılmışken bende bir sorunumu paylaşmak istiyorum.

Telefonu yeni aldım. güzel ve kullanışlı ikinci hatta kolay geçiş olayını çözdükten sonra daha da kullanımı kolay oldu.

telefonda tcell ve avea hatlarımı kullanıyorum. Avea da hiç bir sorun yok, karşılıklı net haberleşme mümkün. Ancak turkcell hattımdan görüşme yapmak istediğimde karşı tarafa çok yüksek bir parazit sesi gidiyor. aradığım kişiler parazitten sesimi anlayamadıklarını söylüyorlardı. kendim de deneyerek duruma bizzat şahid oldum. acaba sim yuvalarındamı problem dedim. kartları yer değiştirdim. avea çalışırken turkcell yine parazitli. varsayılan hattı değiştirdim. türkcel i tek taktım. yok... avea her halükarda net ses verirken türkcell sürekli olarak karşıya parazitli ses gönderiyor. arayan için sorun yok ses alışı gayet net. aynı şekilde türkcell hattı üzerinden arandığımda da aynı sorun devam ediyor. karşı taraf parazit deryası

önce sim kartımın uyumsuz/sorunlu olduğuna karar verdim. çünkü aynı kart eski telefonumda ve başka denediğim bir telefonda net bir şekilde çalışıyordu. bununla birlikte c5212 duos a iki tane farklı numara türkcell kart taktım. aynı problem. kartları tek takıp denedim aynı. yani telefonun türkcell le ilgili bir problemi var. vodafone denemedim. ama yakında alıp onuda deneyeceğim.

benim düşüncem, Avea 1800 mhz de çalıştığı için sorun yok ancak telefon 900 mhz de çalışan Türkcell ile sorunlu. karşı tarafın aldığı parazit aynı telefonu hoparlöre yaklaştırdığınızda çıkan ses gibi. ama oldukça yüksek, konuşmayı tamamıyla bastırıyor.

Sizden ricam, bu telefonu kullanan ve benzer sorunu yaşayan/yaşamış olan varsa fikirlerini almak istiyorum. telefonu kaldırıp atmak üzereyim ,bu sorunu bir şekilde çözmem lazım. yardımlarınızı bekliyorum.

11232 Mesaj
15 Ağustos 2009; 22:44:28 

Herkese merhaba, bu cihazda hafıza kartıma attığım mp3 leri zil sesi yapamıyorum, yapmak istediğim zaman
bu dosya desteklenmiyor şeklinde bir uyarı veriyor bu durumu çözebilen arkadaşım var mı acaba.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

1468 Mesaj
18 Ağustos 2009; 16:00:18 

quote:

Orijinalden alıntı: kyuksel

engellemeler için;

MESAJ İÇİN: ayarlar-uygulama ayarları-mesaj-metin mesajları-nmara engelle kısmından engel yapılıyor.
ARAMA İÇİN:arama kaydı-seçenekler- kısmında reddedilecekler kısmına numara kaydedip engelleme yapılıyor.

telefon çok kullanışlı.şu anda benim için tek eksik işbankası işcep uygulamasını bu modeli desteklememesi.işbankasına mail attım.java 2.0 desteği olduğu için bu telefonada destek vermeleri konusunda.çünkü diğer samsunglarda bu destek var.galiba yeni model olduğu için destek gecikmiş olabilir.

peki bu ozellikler nasil calisiyor?

yani sms engelleme yaptigimiz bir numaradan bize sms atildiginda karsi tarafta "bekliyor" olarak mi gozukuyor
ayni sekilde arama engelleme yaptigimiz bir numara bizi aradiginda mesgul tonu mu gidiyo ulasilamiyor mu diyor?

bilgi verirseniz sevinirm

3769 Mesaj
31 Ağustos 2009; 19:44:35 

bu telefonu kullanan arkadaşlara sorum olacak..

bir hatla görüşme yaparken diğer hattan arama gelirse nasıl bir uyarı veriyor telefon çalıyor mu uyarı tonu mu veriyor ?

bir hatla görüşme yaparken diğer hat çalarsa bu hattı beklemeye nasıl alırız..

yardımcı olursanız sevinirim.

Skoda Octavia 2014 - Elegance 1.6 TDI CR 105 PS DSG Green Tec - Metal Grisi

511 Mesaj
22 Ekim 2009; 21:53:02 

Ben bugün vatan a baktım Samsung C5212 indirimle World card a 5 taksitle 275 tl dediler biraz kararsız kaldım.eve gelip forumu inceledikten sonra yakında Mediamark a gittim fiat 299 tl idi. vatan da ki kampanyadan bahsedince aynı şartlarda 275 tl ye World card a 5 taksitle verdiler.yeni yeni kullanmaya başladım. valla süper iyiki bunda karar kılmışım. çift hatlı almayı düşünenlere öneririm.

acemi AMDci

511 Mesaj
23 Ekim 2009; 2:44:38 

biraz inceledim ve telefonun hafıza kartına world, excel ve birde pdf dosyası koydum. telefon bu dosyaları tanıyor ,ancak; görüntülemiyor. ben bu telefonda documen viewer olduğunu biliyordum, anlamadım neden bu dosyaları görüntüleyemiyor, bir bilen varmı?

acemi AMDci

159 Mesaj
13 Kasım 2009; 14:44:57 

bende de böyle bir problem var çözebildiniz mi?

quote:

Orijinalden alıntı: flogger

Arkadaşlar hazır konu SAMSUNG c5212 den açılmışken bende bir sorunumu paylaşmak istiyorum.

Telefonu yeni aldım. güzel ve kullanışlı ikinci hatta kolay geçiş olayını çözdükten sonra daha da kullanımı kolay oldu.

telefonda tcell ve avea hatlarımı kullanıyorum. Avea da hiç bir sorun yok, karşılıklı net haberleşme mümkün. Ancak turkcell hattımdan görüşme yapmak istediğimde karşı tarafa çok yüksek bir parazit sesi gidiyor. aradığım kişiler parazitten sesimi anlayamadıklarını söylüyorlardı. kendim de deneyerek duruma bizzat şahid oldum. acaba sim yuvalarındamı problem dedim. kartları yer değiştirdim. avea çalışırken turkcell yine parazitli. varsayılan hattı değiştirdim. türkcel i tek taktım. yok... avea her halükarda net ses verirken türkcell sürekli olarak karşıya parazitli ses gönderiyor. arayan için sorun yok ses alışı gayet net. aynı şekilde türkcell hattı üzerinden arandığımda da aynı sorun devam ediyor. karşı taraf parazit deryası

önce sim kartımın uyumsuz/sorunlu olduğuna karar verdim. çünkü aynı kart eski telefonumda ve başka denediğim bir telefonda net bir şekilde çalışıyordu. bununla birlikte c5212 duos a iki tane farklı numara türkcell kart taktım. aynı problem. kartları tek takıp denedim aynı. yani telefonun türkcell le ilgili bir problemi var. vodafone denemedim. ama yakında alıp onuda deneyeceğim.

benim düşüncem, Avea 1800 mhz de çalıştığı için sorun yok ancak telefon 900 mhz de çalışan Türkcell ile sorunlu. karşı tarafın aldığı parazit aynı telefonu hoparlöre yaklaştırdığınızda çıkan ses gibi. ama oldukça yüksek, konuşmayı tamamıyla bastırıyor.

Sizden ricam, bu telefonu kullanan ve benzer sorunu yaşayan/yaşamış olan varsa fikirlerini almak istiyorum. telefonu kaldırıp atmak üzereyim ,bu sorunu bir şekilde çözmem lazım. yardımlarınızı bekliyorum.

332 Mesaj
23 Kasım 2009; 9:07:28 

almayı düşünüyorum ama benzer problemi başka yaşayan var mı?
quote:

Orijinalden alıntı: yeat

bende de böyle bir problem var çözebildiniz mi?

***dünya fani, ölüm herkese çok yakın! ölümden sonrasını aklımızdan çıkarmayalım... muhabbetle...***

2002-Chevrolet-TrailBlazer

1854 Mesaj
24 Kasım 2009; 8:39:51 

Bende aldım. Turkcell'de sıkıntı olmadığını söyleyen arkadaşlarda var...

Olmadı 8 gün içinde iade eder, C3212 alırız...

332 Mesaj
24 Kasım 2009; 10:35:30 

alırken denemeyi düşünüyorum. bu cızırtı olayı ilk kullanımdan itibaren mi vardı yoksa sonradan mı oluyor?

***dünya fani, ölüm herkese çok yakın! ölümden sonrasını aklımızdan çıkarmayalım... muhabbetle...***

1854 Mesaj
24 Kasım 2009; 14:06:53 

Sadece burada rastladım bu parazit olayına... Başka hiçbir yerde yok. Arkadaşların cihazlar arızalı sanırım, genellenecek bir durum olmasa gerek..

415 Mesaj
26 Kasım 2009; 1:05:59 

ben de aldım dünşarjını bitirmeye çelıştım ama ne yaptıysam bitmedi
5-6 saat kadar şarj ettikten sonra bugun parça parça 2.5 saat görüşme yaptım ayrıca 98 sms yolladım şu an tek dilim var ama halen daha batarya zayıf sinyali vermedi ayrıca bildiğim kadarıyla samsunglar şarj bitiyor dedikten sonra da baya uzun bi süre dayanıyorlar yani bu telefon normal kullanan birineçok çok rahat 4 gün gider bana 1 gün dayandığına göre
(1 ay şarj giden philips tam 4 gün dayanabildi )
sanırım normal şartta bana 2 gün dayanacak şarjı

ayrıca telefon menü geçişleri baya hızlı ekran görüntüsü şık 2 sim e de gayet ayrıntılı ve bağımsız ayar yapmak mümkün.
mesaj yazarken hiç kasmıyor

ses olayı da başarılı ve bazı teknik yükseltmelerle daha da başarılı bir hale geldi

örneğin java uygulamalarında oyunlar için

400 KB GEÇEN OYUNLARIN YÜKLENMESİ ENGELLENMİŞ.
BUNUN İÇİN:
TELEFON ANA EKRANDAYKEN *#52828378# TUŞLAYIN.JAVA EKRANI AÇILACAK.

"OTA Test" BÖLÜME GİRİN.400 KB YAZAN YERİ 2048 YAPIN VE KAYDEDİN.ARTIK 2 MB OYUNLARA KADAR OYUN YÜKLEYEBİLİRSİNİZ.

OYUN BOYUTU 240 x 320 OLMALI.

ayrıca

TELEFONUN EDGE AYARLARINI CLASS 10 YAPMAK İÇİNSE *#4777*8665# TUŞLAYIN 4.EGPRS MultiSClass SEÇİN 4.MultiSClass 10 SEÇİN.SONRA 6.GPRS Setting SEÇİN EGPRS MODUNU SECİN...

ve

mp 4 çevirici ile birçok filmi hiçkasmadan izleyebilirisiniz bununla ilgili programları bulmak kolay buradan vermiyorum link

ARKADAŞLAR TELEFON JAVA OYUNLARI YÜKLEMEK İÇİN JAD UZANTILI KISAYOLU İSTEMEKTEDİR.YANİ RAINBOWSIX.JAR OYUNUNU YÜKLEMEK İÇİN OYUNLA BERABER RAINBOWSIX.JAD UZANTILI DOSYASI BERABER OLURSA OYUNU YÜKLER. BUNUN İÇİN JAD MAKER PROGRAMI GEREKLİDİR.

bunu da bulmak zor değil

bir de 8gb microsd veya micro sdhc desteklemesi çok iyi

başarılı temalarla çok zengin bir görselliğe ulaşmak da mümkün bence

her 2 hattan da görüşmemde sıkıntı yaşamıyorum ben konuşurken arandığımda sinyal veriyor ve konuştuuğun kişşiyi beklemeye alıp 2. arayanla konuşabiliyorum ama 2 si ile beraber konferans görüşmesi yapmadım oluyomu denemedim

bir arkadaşımız da görüşme esnasında ses kaydı oluyor mu demiş evet oluyo

kulaklığından radyo sesini diğer tel. lara oranla çok daha başarılı buldum baya tatminkar sadece kulaklım biraz rahatsız edici

ha bir de normal tel. görüşmesi esnasındaki ses kalitesi en iyi telefon bence samsung

bir sony ericsson tutkunu olarak samsung u aldığıma hiç pişman olmadım

W810i m vardı denize düşene kadar

kanal arama ve ses kaliteli

bence çift hat içeren bir telefon tercih ediliyosa kesinlikle ama kesinlikle c 5212 gm yada diğer çin malı fason ürünlere verilen paraya yazık

umarım yardımcı olabilmişimdir.

1315 Mesaj
28 Kasım 2009; 0:20:03 

2 tane nokia telefonumu bırakıp bunu aldım,
ama büyük bir sıkıntım var !!!!!!!

msj yolladığımda msjın gönderilip gönderilmediğini nasıl anlıycam? ( iletim raporu haricinde ? )

nokialarda gönderilen mesajlarda msja tıklayıp gönderilip gönderilmediğne bakılıyordu? Bunda öyle bişiy yok ?
illa iletim raporu msjı mı alcam ? çok saçma !!!!
bütün samsunglar mı böyle ?
eğer öyleyse vay samsungluların haline

Mazda 3 2014 Pow. Otm. Sed.

1134 Mesaj
29 Kasım 2009; 16:20:45 

arkadaşlar işbankası işcep yüklemek istiyorum ama telefonunz işcepi desteklememektedir uyarısı çıkıyor.ama bankanın sayfasında destekleyen modeller arasında yer alıyor..yüklemeyi başaran,bilen varmı?

18 Mesaj
30 Kasım 2009; 10:41:38 

Arkadaşlar bu telefon ÇİFT İŞLEMCİ'midir?

1134 Mesaj
30 Kasım 2009; 14:17:09 

quote:

Orijinalden alıntı: GoGoBeacH

Arkadaşlar bu telefon ÇİFT İŞLEMCİ'midir?

evet

17 Mesaj
2 Aralık 2009; 22:43:32 

arkadaşlar bende bu telefonu almayı düşünüyom.bu telefonda kara liste varmı?

usta67

1134 Mesaj
3 Aralık 2009; 23:19:10 

quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

arkadaşlar işbankası işcep yüklemek istiyorum ama telefonunz işcepi desteklememektedir uyarısı çıkıyor.ama bankanın sayfasında destekleyen modeller arasında yer alıyor..yüklemeyi başaran,bilen varmı?

garantninkini yükledim ve çalıştı..sanırım bankanın yazılımından kaynaklanıyor..

625 Mesaj
12 Aralık 2009; 23:48:36 

15 gündür bu telefonu kullanıyorum.ses kalitesi çok iyi.araçta bluetooth sistemi ile her iki hatla sorunsuz görüşülüyor.ben mesaj çekmek için sadece 1 sim'in varsayılan olmasını istiyorum.Çünkü sim2 de heryöne bedava sms'im var diyelim.gelen her mesajı cevapladığımda göndere bastığım anda sadece ve sadece sim2'den göndermesini istiyorum.çünkü yanlışlıkla sim1'den gönderirse 2 kontörüm gitcek!
Ayrıca bu telefonlara ait şeffaf kılıf satan yerler var mı İzmir'de???Çünkü telefonların hepsindede ekranlar toz ile çok kötü oluyor.Bu şeffaf kılıf 3120C içinde geçerli bir soru?

625 Mesaj
12 Aralık 2009; 23:58:15 

arkadaşlar benim çok önemli bir sorum var;[[[GSM operatörleri çok uyanık oldukları için,30 günlük dönem bitişlerini çok iyi takip etmek gerekiyor.1-indirimli konuşma süreleri için 2-Her ay kazanılan bedava kontörleri kullanmak için 3-Hediye SMS süresi 30(=otuz)günde bittiği için.]]]
Nokia 3120C'de hatırlatma eklerken özelliklere 30 gün sonra hep "otomatik olarak tekrarla" dediğimiz zaman,
not'u ekledikten sonra her 30(=otuz) günde bir hatırlatıyordu.Ama Bu telefonda 1 saat uğraştım hiçbirşey anlamadım.Çünkü hem sadece her aybaşında tekrar yapıyor,hem 28 şubat gibi aylarda kafayı yiyo görünüyor.nasıl yapacağımı bilemiyorum.bilen varsa cevapları için şimdiden teşekkür ederim.

625 Mesaj
13 Aralık 2009; 15:45:10 

quote:

Orijinalden alıntı: usta.1970

arkadaşlar bende bu telefonu almayı düşünüyom.bu telefonda kara liste varmı?

[[font="Microsoft Sans Serif"]size=4]evet var!arama kaydında iken,açılan menüde reddelinler listesi var.ayrıca mesajlarda "numara engelle" var[/size]. [/font]

17 Mesaj
13 Aralık 2009; 23:17:49 

teşekkür ederim verdiğin bilgi için fikret.

usta67

332 Mesaj
14 Aralık 2009; 9:45:25 

yaklaşık 1 aydır bende kullanıyorum. memnunum. turkcell de cızırtı falan yok. telefoncuya cızırtı olayını sorduğumda, konuşanların dinlenmesinden kaynaklanabileceğini söyledi. dikkatinize... ayrıca telefon rehberimi nokia telefondan, c5212 ye kolayca tüm ayrıntı bilgileriyle aktardım. en güzel tarafıda o oldu.

83 Mesaj
16 Aralık 2009; 19:04:06 

Arkadaşlar benim telefonda 2 hattı birden takıp pin numaralarını girdikten sonra sim başlatılıyor yazısı çıkıp telefon donuyor ve dolayısı ile

telefon açılmıyor,fakat tek veya sim kart takmazsam telefon açılıyor.Böyle bir problemle karşılaşan veya karşılaşmıssa çözen varmı????

4 Mesaj
17 Aralık 2009; 21:02:47 

Arkadaşlar konuyu tamamen okudum ama sadece bir kişi sormuş ona da cevap yazan olmamış. Hatlardan birini kapatmak mümkünmüdür, tek hat çalışsın. Sim kartı sökmeden yani. Şirket hattını hafta sonu yada gece kapatmak ama özel hattını açık tutmak gereken anlar olabilir.

625 Mesaj
20 Aralık 2009; 23:26:35 

quote:

Orijinalden alıntı: DISTORTEDMAN1

Arkadaşlar konuyu tamamen okudum ama sadece bir kişi sormuş ona da cevap yazan olmamış. Hatlardan birini kapatmak mümkünmüdür, tek hat çalışsın. Sim kartı sökmeden yani. Şirket hattını hafta sonu yada gece kapatmak ama özel hattını açık tutmak gereken anlar olabilir.

....neden kapatasın ki?kapatmayı istediğin SimKart'ı tamamen sessiz'e al!herşeyini.diğer SimKart normal zil çalsın!Anlamadığım nokta madem 2. sim'den kapatacak kadar çok nefret ediyosun da neden çift hatlı alıyosun ki?

79 Mesaj
21 Aralık 2009; 0:40:09 

Okuman yok mu arkadaşım haftasonu şirket hattını kapatıcak adam. Yani arıza çıksın diye mi soru soruyosun ?

625 Mesaj
22 Aralık 2009; 0:41:07 

quote:

Orijinalden alıntı: onurf

Okuman yok mu arkadaşım haftasonu şirket hattını kapatıcak adam. Yani arıza çıksın diye mi soru soruyosun ?

okumam çok fazla ama sorunun içindeki istek arıza!hem çift sim kartlı çift işlemcili telefon alacaz,hemde simkartın birinin bize ulaşmaması için melil melil kaçacaz!
eee oda arıza yapmasın almasın çift hat.atsın şirket hattını,ne telefon olur ne kart.yaaa çift simkartlı telefon alacaz,"ikinci hattı kapatabilecekmiyiz?" diyecez.bunu sormaya gerek yok ki?git al bir çin malı çift hatlı "tek hat etkin" yap kurtul diğer hattan.yani boşuna çift işlemcili telefonda alma!general mobile'in eski model DST12 bile böyleydi."sim1 etkin,sim2 etkin,herikisi etkin seçenekleri vardı!bu telefonda dual sim ayarlarında yok bu gibi bir seçenek.

461 Mesaj
26 Aralık 2009; 13:26:15 

quote:

Orijinalden alıntı: DISTORTEDMAN1

evet dostum yapabilirsin. Yandaki hat tuşuna bas, kapatmak istediğin hattın yanındaki etkinleştir'in işareti kaldır. (telefonu yeniden başlatmaya gerek yok)

varsayılan hattı kapatmak istiyorsan bu sefer varsayılan hattın işareti kaldır. (varsayılan kapatıldığında telefon otomatik yeniden başlar)

129 Mesaj
31 Aralık 2009; 11:21:09 

merhaba,

bende c5212 aldım. bluetooth ile bilgisayarıma bağladım. Pc Studio yazılımı ile bilgisayar üzerinden mesaj yazıp gönderiyorum fakat şöyle bir problemim var. Mesaj yazdıktan sonra hangi sim kart ile göndereceğimizi seçemiyoruz. etkin hat hangisiyse (seçili olan değil etkin olarak ayarladığımız) onun üzerinden sms i gönderiyor. kart seçimi yaparak nasıl gönderebiliriz? anladığım kadarıyla yazılımın şuan için böyle bir desteği yok.

bir sorum da şöyle, gerçi daha önce sorulmuş ama net bir cevap verilmemiş sanırım. benim 1. ve etkin hattım turkcell 2. hattım avea idi ve bu şekilde görüntüleniyordu. bilgisayardan sms gönderme olayı yüzünden etkin hattı avea yaptım fakat bu şekilde ayarladığımda ekranda şöyle görüntüleniyor;

1 Tr Turkcell
2 Avea
2 Tr Avea

samsung çağrı merkezini aradım. bu durumun avea dan kaynaklandığını söylediler. bende ekrandaki bu bilgi ekranını tamamen kaldırarak sorunu şimdilik çözdüm ama bununla ilgili herhangi bir ayar var mıdır? yaptığım işlemler;
- kartların yerini değiştirdim
- 3-4 kere yeniden başlattım
- fabrika ayarlarına geri döndüm (*2767*3855# kodu ile)
hepsini denedim olmadı. şimdiden çok teşekkür ederim.

625 Mesaj
31 Aralık 2009; 14:27:27 

quote:

Orijinalden alıntı: the_wind222

merhaba,

bende c5212 aldım. bluetooth ile bilgisayarıma bağladım. Pc Studio yazılımı ile bilgisayar üzerinden mesaj yazıp gönderiyorum fakat şöyle bir problemim var. Mesaj yazdıktan sonra hangi sim kart ile göndereceğimizi seçemiyoruz. etkin hat hangisiyse (seçili olan değil etkin olarak ayarladığımız) onun üzerinden sms i gönderiyor. kart seçimi yaparak nasıl gönderebiliriz? anladığım kadarıyla yazılımın şuan için böyle bir desteği yok.

bir sorum da şöyle, gerçi daha önce sorulmuş ama net bir cevap verilmemiş sanırım. benim 1. ve etkin hattım turkcell 2. hattım avea idi ve bu şekilde görüntüleniyordu. bilgisayardan sms gönderme olayı yüzünden etkin hattı avea yaptım fakat bu şekilde ayarladığımda ekranda şöyle görüntüleniyor;

1 Tr Turkcell
2 Avea
2 Tr Avea

samsung çağrı merkezini aradım. bu durumun avea dan kaynaklandığını söylediler. bende ekrandaki bu bilgi ekranını tamamen kaldırarak sorunu şimdilik çözdüm ama bununla ilgili herhangi bir ayar var mıdır? yaptığım işlemler;
- kartların yerini değiştirdim
- 3-4 kere yeniden başlattım
- fabrika ayarlarına geri döndüm (*2767*3855# kodu ile)
hepsini denedim olmadı. şimdiden çok teşekkür ederim.

1.sorunun yanıtı çok kolay arkadaşım;
mesajı yazarken yandaki hat değiştirme tuşuna basınca sim1 veya sim2 değişiyor.
2.diğer sorun için şu yolları deneyebilirmisin?ama kesin değil,simlerin mesaj ayarlarında ki bilgi mesajlarını ve hücresel mesaj almaları kapalı yapabilir misin?
sanırım o "avea"nın sana gönderdiği hücresel bilgi mesajı.eğer detay olarak bilmiyorsan tekrar yazarım.
ama c5212 d880'den kat kat kaliteli bir telefon,hem ses,hem taşıma,hem kibarlık.
ben oldum olası açılır kapaktan hoşlanmazdım.
tamam şimdilik by.!!!!

453 Mesaj
31 Aralık 2009; 19:19:42 

kurulan alarmlar telefon kapalıyken çalmıyor.. diğer modellerdede böylemi acaba ?

Sony Vaio VPCEB1j1e/wi

4240 Mesaj
1 Ocak 2010; 0:33:59 

quote:

Orijinalden alıntı: OpsMuDeDiN

kurulan alarmlar telefon kapalıyken çalmıyor.. diğer modellerdede böylemi acaba ?

çalıyor dostum. bir yanlışın var.

Asus N55SF S1194V
2005 Yamaha FZ6 Fazer Gri
Apple Iphone 6 Silver 64 GB
2013 Honda Civic Elegance A/T Eco Lpg Beyaz

625 Mesaj
1 Ocak 2010; 1:46:09 

quote:

mesaj ayarlarını yaparken en sonlarda "otomatik açılış" var.onu seç!
bir daha dene bakalım!!

128 Mesaj
1 Ocak 2010; 12:16:14 

Benimde sorum şu: Rehberdeki yazı fontu bana küçük geliyor acaba bu yazı fontlarını nasıl büyültebilirim?

KARANLIKTA DOLAŞMA...

625 Mesaj
1 Ocak 2010; 13:28:18 

quote:

Orijinalden alıntı: rolbik

Benimde sorum şu: Rehberdeki yazı fontu bana küçük geliyor acaba bu yazı fontlarını nasıl büyültebilirim?

ayarlar->ekran ve ışık ->arama ekranı -> yazı tipi boyutu vs.vs. bu belki aranan numaraların fontları herhal ama!!!

625 Mesaj
1 Ocak 2010; 13:31:01 

NEREDEN ÖĞRENEBİLİRİM?
Çok değerli arkadaşlar,bu "FDN" Kişileri ne demek?özellikleri nedir?buraya kaydedilen isimlerin ne özelliğ var?

129 Mesaj
1 Ocak 2010; 23:46:09 

quote:

Orijinalden alıntı: fikretkurt

telefon üzerinden mesaj gönderirken sim seçimi yaptığında sorun yok sim1 veya sim2 den rahatlıkla gönderebiliyorum. fakat benim asıl sorum şu;
pc studio yazılımı ile bilgisayar üzerinden mesaj yazıp gönderdiğimde etkin sim hangisiyse onunla mesajı gönderiyor. ben sim2 yi de seçsem eğer etkin hat sim1 ise bilgisayardan gönderdiğim mesajlar sim1 den gidiyor. neyse çok detay bir soru. etkin hattı değiştirerek sorunu çözdüm.

diğer sorumda da şebekenin bilgi mesajları zaten kapalı bundan dolayı işe yaramadı. ama dediğim gibi şebeke bilgilerini ekrandan kaldırarak en azından kirliliği engelledim.

ilginize teşekkür ederim.

625 Mesaj
4 Ocak 2010; 9:11:50 

arkadaşlar,
FDN KİŞİLER ne demek?

129 Mesaj
7 Ocak 2010; 16:47:18 

quote:

arkadaşlar,
FDN KİŞİLER ne demek?

merhaba,

telefonun hangi menüsünde nasıl çıkıyor bu kişiler? ben fdn kişiler diye birşey görmedim. detay verirsen muhakkak yardımcı oluruz.

625 Mesaj
7 Ocak 2010; 17:11:24 

quote:

merhaba,

telefonun hangi menüsünde nasıl çıkıyor bu kişiler? ben fdn kişiler diye birşey görmedim. detay verirsen muhakkak yardımcı oluruz.

teşekkürler arkadaşım.rehber'de sağa veya sola doğru gittikçe gruplar,FDN kişiler çıkıyor.sonradan öğrendim ki;FDN kişilere kaydettiğin kişileri aramayla sınırlandırıyormuş telefon kendini.Yani 15 kişi kaydettiniz,15 kişiyi arıyormuş sadece!!teşekkürler tekrar!

129 Mesaj
7 Ocak 2010; 17:22:26 

quote:

teşekkürler arkadaşım.rehber'de sağa veya sola doğru gittikçe gruplar,FDN kişiler çıkıyor.sonradan öğrendim ki;FDN kişilere kaydettiğin kişileri aramayla sınırlandırıyormuş telefon kendini.Yani 15 kişi kaydettiniz,15 kişiyi arıyormuş sadece!!teşekkürler tekrar!

rica ederim. siz zaten sorunuzun cevabını bulmuşsunuz.

ben hala menülerde gezinirken telefonu boşta bıraktığımda otomatik tuş kilidinin açılmasına anlam veremiyorum. samsung çağrı merkezine sordum. akıllı arkadaş o zaman otomatik tuş kilidini devre dışı bırakın dedi. nokia'larda böyle bir sorun yok. otomatik tuş kilidi açık olsa dahi telefonu herhangi bir menüde yada mesaj yazımında yada okurken bırakın devreye girmiyor. aslında giriyor ama uzun süre işlem yapılmazsa.
buna bir çare yok değil mi?

129 Mesaj
7 Ocak 2010; 17:25:28 

arkadaşlar,

bildiğiniz gibi telefonun içerisinde bazı oyunlar var. belli bir süre oynandıktan sonra şifre istiyor ve oyun başa dönüyor. bu oyunların şifrelerini vs.. nereden nasıl bulabiliriz? ben biraz araştırdım ama bulamadım. bilgisi olan arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.

1311 Mesaj
9 Ocak 2010; 2:04:13 

ben aynı oyunların tam sürümlerini indirdim gameteam.ru sitesinde mevcut bin türlü oyun. yalnız *jad uzantılıları kuracaksın. benim anlamadığım rehberde topu topu 3 kişi görüntülenebiliyor aynı ekranda yani. aşağı oka basınca direk rehberi de ayarlayamıyoruz baya kısıtlı bişey. ama mp3 çalar çok güzel, telefonda da hiç sorun çıkmadı şimdiye kadar. ayrıca mp3 kulaklık sesini baya artırdım bozulma olmuyor, istemeyince geri alınabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktaysar -- 9 Ocak 2010; 2:05:28 >

129 Mesaj
10 Ocak 2010; 0:30:50 

quote:

Orijinalden alıntı: oktaysar

ben aynı oyunların tam sürümlerini indirdim gameteam.ru sitesinde mevcut bin türlü oyun. yalnız *jad uzantılıları kuracaksın. benim anlamadığım rehberde topu topu 3 kişi görüntülenebiliyor aynı ekranda yani. aşağı oka basınca direk rehberi de ayarlayamıyoruz baya kısıtlı bişey. ama mp3 çalar çok güzel, telefonda da hiç sorun çıkmadı şimdiye kadar. ayrıca mp3 kulaklık sesini baya artırdım bozulma olmuyor, istemeyince geri alınabiliyor.

siteden oyunları nasıl indiriyorsunuz?

1311 Mesaj
10 Ocak 2010; 2:53:32 

site linkini google translete kopyalarsan ulaşabilirsin. gerçekten çok fazla oyun var orda ama anlatması uzun baya..

129 Mesaj
10 Ocak 2010; 22:47:42 

quote:

Orijinalden alıntı: oktaysar

site linkini google translete kopyalarsan ulaşabilirsin. gerçekten çok fazla oyun var orda ama anlatması uzun baya..

çok sağol kardeşim ben çözdüm olayı :) gerçekten çok güzel bir site. yardım için teşekkürler.

453 Mesaj
12 Ocak 2010; 10:36:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Bekir__

çalıyor dostum. bir yanlışın var.

bi yanlış yok kardeş alarmı kuruyorum telefonu kapatıyorum alarm zamanı gelince çalmıyor...

ama otomatik açılışı seçtiğimde çalıyor. seçmeyi unutursan işe geç kalıyorsun :D

Sony Vaio VPCEB1j1e/wi

453 Mesaj
12 Ocak 2010; 10:39:06 

otomatiği seçtik sorun çözüldü fakat otomatik açılşta sadece alarm calıyor telefon açılmıyor alarmı kesinde telefonda kapanıyor...

Sony Vaio VPCEB1j1e/wi

129 Mesaj
12 Ocak 2010; 11:12:39 

quote:

otomatiği seçtik sorun çözüldü fakat otomatik açılşta sadece alarm calıyor telefon açılmıyor alarmı kesinde telefonda kapanıyor...

çok ilginç arkadaşlar. samsung'un böyle yazılım açıklarının olması çok ilginç. müşterilerden hiç geri bildirim almıyorlar mı? garip.

211 Mesaj
12 Ocak 2010; 12:00:50 

bende almayı düşünüyorum.istanbulda en uygun nereden alabilirim.
sanırım 285-320 arası değişiyor fiyatları.

129 Mesaj
12 Ocak 2010; 13:52:00 

quote:

Orijinalden alıntı: ^^ranuna^^

bende almayı düşünüyorum.istanbulda en uygun nereden alabilirim.
sanırım 285-320 arası değişiyor fiyatları.

evet fiyat aralığı doğrudur. yılbaşında bimeks %20 indirim yapmıştı. devam ediyor mu bilmiyorum. bunun dışında teknosa, vatan bilgisayar, mediamarkt, electroworld, carrefour (ben araştırdığımda çok fazla fiyat çekmişlerdi) alabilirsiniz.

129 Mesaj
12 Ocak 2010; 13:55:01 

quote:

evet fiyat aralığı doğrudur. yılbaşında bimeks %20 indirim yapmıştı. devam ediyor mu bilmiyorum. bunun dışında teknosa, vatan bilgisayar, mediamarkt, electroworld, carrefour (ben araştırdığımda çok fazla fiyat çekmişlerdi) alabilirsiniz.

iletmeyi unuttum. ben kozyatağı carrefour'un içindeki bimeks'den aldım. 3 renginin (siyah, mavi, kırmızı) hepsi vardı. ben mavisini almıştım. aslında siyahla mavi çok dikkat etmedikçe çok belli olmuyor. ama bence mavisi çok hoş duruyor.

teknosa ve diğer yerlerde sadece siyahı vardı.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Ocak 2010; 17:16:32 

quote:

iletmeyi unuttum. ben kozyatağı carrefour'un içindeki bimeks'den aldım. 3 renginin (siyah, mavi, kırmızı) hepsi vardı. ben mavisini almıştım. aslında siyahla mavi çok dikkat etmedikçe çok belli olmuyor. ama bence mavisi çok hoş duruyor.

teknosa ve diğer yerlerde sadece siyahı vardı.

siyahı daha güzel ya

129 Mesaj
13 Ocak 2010; 13:59:40 

quote:

Orijinalden alıntı: _Game_Shadow_

siyahı daha güzel ya

zevkler ve renkler tartışılmaz tabii. fakar mavi benim daha çok hoşuma gitti. zaten dediğim gibi çok dikkat etmediğiniz sürece siyah gibi görünüyor. :)

211 Mesaj
13 Ocak 2010; 14:58:25 

telefonu bugün itibariyle 290 tl ye bir dükkandan aldım.
gayet güzel kullanışlı 2 hatlada konuştum (avea-türkcell) sesler gayet güzel.
radyosu çok net.kulaklığı son seste dinleyemiyorsunuz.

yalnız benim çözemediğim bir şey var.
varsayılan hat nedir ???
yani bir hattı varsayılan olarak seçtiğimizde yada seçmediğimizde ne değişiyor.
varsayılan seçilmeyen hattın kullanı mı kısıtlanıyor??
cevaplarsanız sevinirim.

129 Mesaj