eşit ağırlıktan en kazançlı ne olunabilir ?
25 Cevap31611 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2509 Mesaj
17 Mart 2009; 16:40:28 

evet arkadaşlar soru gayet açık eşit ağırlıktan en kazançlı ne olunabilir benim gözüm biraz yükseklerde ben 3000-5000 + maaşlı bir meslek istiyorum . işletme - iktisat ya da ekonometri düşünüyorum . lütfen herkes özellikle kesin olarak bildiği meslekleri vasıfını maaşını puanını vs. yazarsa sevinirim kesin bilgisi olanlar kesindir tarzı bir notta düşerse iyi olur şimdiden teşekkürler . bu arada ben lise 2 ye gidiyorum başlıktanda anlaşıldığı gibi tm öğrencisiyim

Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme

2835 Mesaj
17 Mart 2009; 16:43:37 

1.direk parayı düşünen kimse hiç bir şey olamaz
2.bölüm farketmez aynı bölüm bitiren birisi 1000 lira alır diğeri 10bin lira alır

1435 Mesaj
17 Mart 2009; 16:48:23 

Ben kesin olarak bildiğim mesleği yazayım.

Bende TM okudum sınıf öğretmeniyim maaşım 1500 ü biraz geçiyor.

Her memur gibi mutevazi bi hayatım var seçim senin düşün derim.

Önemli olan hayat boyunca sevmediğin bir işi parası için yapmak değil, hayat boyunca zevk aldığın bir işi kendin ve başkaları için yapmaktır buda genç arkadaşlara mesleğini eline almamış ve halen okuyan arkadaşlara anlamlı bir söz olsun.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Mart 2009; 17:17:38 

1. sınıf Hakim-Savcı : 4500 tl

Avukat: Tanıdıgım bir avukat ayda 2000 tl anca kazanıyor.
Diğeri HAFTADA evinin bahçesinin sulanması için 600 tl bahcivana veriyor.

İşletme okuyup iyi bir şirketin Ceo su olmak herkesin hayali ama yedirmezler.
İyi bir işletmeyi iyi bir dereceyle bitirip ingilizcenin sular seller gibi olması lazım.

Mesela: Odtü İşletmeyi iyi dereceyle bitirirsen şirketler sana iş teklifi yapar.
Ama bu bölüme girmek icin ilk 1000 e girmen gerek.vs vs

Aslında her sey kendini gelistirmende iyice calısır iyi bi okula girer ve kendini gelistirirsen.
Her bölümden iyi para kazanabilirsin.

TABİİ ŞANSIN VARSA

250 Mesaj
17 Mart 2009; 17:21:53 

bence hukuk falan değil direk ekonomidir.(şahsi görüşüm.)
ama bu istediklerin ne bölümden geçer ne üniversiteden geçer.bunların önemi vardır biraz.ama asıl önemli olan senin girişkenliğin, dil bilmen, kendi kendine birşeyler yapabilmen ve tüm liderlerde olan özelliklere az çok sahip olmandır..bunlar olduktan sonra kolay kolay isteklerini gerçekleştirirsin.

Uzaklaştırılmış
17 Mart 2009; 17:26:54 

quote:

Orjinalden alıntı: BlackPeac3

bence hukuk falan değil direk ekonomidir.(şahsi görüşüm.)
ama bu istediklerin ne bölümden geçer ne üniversiteden geçer.bunların önemi vardır biraz.ama asıl önemli olan senin girişkenliğin, dil bilmen, kendi kendine birşeyler yapabilmen ve tüm liderlerde olan özelliklere az çok sahip olmandır..bunlar olduktan sonra kolay kolay isteklerini gerçekleştirirsin.

Babam Ankara savcısı 4500 tl maaş alıyor.
Kuzenim 31 yaşında avukat ikinci evini aldı 1 tane de arabası var.
Babamın sınıf arkadaşı bir çpk avukat var.Hepsi zengin.
örneğin birinin Angora evlerinde trilyonluk 3 katlı iki tane evi var.

Sanıldıgının aksine hukukta da para varmış sanırım?

2509 Mesaj
17 Mart 2009; 18:10:20 

quote:

Orjinalden alıntı: Dallassimo

ama her avukatta öyle olamaz .

Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme

Uzaklaştırılmış
17 Mart 2009; 18:53:59 

quote:

Orjinalden alıntı: F1SECO

ama her avukatta öyle olamaz .

Bir kamu avukatı vekalet ücretinin aylara bölümüyle birlikte 1900+ alır.

Uzaklaştırılmış
17 Mart 2009; 21:33:57 

Şu bir gerçektirki tm deki dominant bölüm hukuktur vee hukuktan mezun olunca sadece avukat hakim savcı olunmaz. Örneğin elimde olsa bu üçü yerine noter olurum ama çok çok zor.Hukuk mezunu vali de kaymakam da olabilir.Milletvekillerine bakarsanız geneli hukuk fakültesi mezunudur.O yüzden size derimki kendinize güveniyorsanız ve ders ağırlığını kaldırabileceğinize inanıyorsanız hukuk kazanın çünkü alanı çok geniş ve değişik kapılar mevcut burdan mezun olunca

1039 Mesaj
13 Eylül 2009; 19:39:57 

Peki hukuktan gelen en kalite eşit ağırlık bölümü nedir? İktisad, işletme, maliye, kamu yönetimi...Hangisi???

1793 Mesaj
14 Eylül 2009; 11:39:27 

quote:

Orijinalden alıntı: alikuşcu

1.direk parayı düşünen kimse hiç bir şey olamaz
2.bölüm farketmez aynı bölüm bitiren birisi 1000 lira alır diğeri 10bin lira alır

uzun uzadıya söylenebileceklerin özeti

INTEL Core i7-3770K || ASROCK Z77 Extreme6 || GIGABYTE GTX670 Windforce 3X OC || GSKILL RipjawsX DDR3-1600Mhz 16GB (2x8GB) || CORSAIR 400R Carbide || Corsair CX v2 750W || OCZ Vertex4 2.5 128GB SSD || SEAGATE Barracuda 1TB 64MB 7200rpm SATA || NOCTUA U9B || DELL 23" U2312HM LED

459 Mesaj
14 Eylül 2009; 11:43:17 

Misal ben Denizcilik İşletmeleri Yönetimi diye bir bölüm kazandım ea'dan. Mezun olduğunda 1500tl işe başlayanda var. İlk 2 yılı 1000tlye çalışanda var. Mezun olduğu anda $ üzerinden maaş alıp 4000-5000 dolar alanda var. Şükür iş sorunu yok ama herşey kendini geliştirmenle alakalı.

4005 Mesaj
14 Eylül 2009; 11:45:55 

Her şey seninle başlar.

Seyahatname'm Yazı kağıda düştüğünde okuyucusunu er ya da geç bulacaktır.

2688 Mesaj
14 Eylül 2009; 13:46:32 

parayı düşünen adamdan birşey olmaz diye denmiş ama ben yinede ekleme yapayım..

hukuk veya işletme,iktisad falan okuyup devletede girebilirsin.mesela spk,bddk gibi kurumlar iyi maaş veriyor..

132 Mesaj
14 Eylül 2009; 13:51:59 

Materyalistlik

504 Mesaj
14 Eylül 2009; 21:02:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Dallassimo

bizim burda bi pazarcı hikmet abi var adamın altında range rover'ı bahçeşehirde 2 evi ve hal'de iki dükkanı var..sonra onun bikaç arkadaşı var hepsinin en az 2-3 yerden geliri var.. bnların yanındaki tezgahtada biri var o da evini zor geçindiriyor..

ne yani ben de şimdi "sanıldığının aksine pazarcılıkta da para varmış sanırım ?" mı diyim..

1217 Mesaj
14 Eylül 2009; 21:23:49 

iktisat yada maliye okuyup ya müfettiş olursun.10 sene çalışıp devlette yemini mali müşavirliğe geçersin.yada o bölümlerden mezun olursun mali müşavirlik sınavlarına girersin.kazanırsan 10 sene çalışırsın sonra yemnili mali müşavirlik sınavına girmeye hak kazanırsın.kazanırsan yine ymm olursun.10000 tl kazanırsın rahat.benim hedefimde böyle zaten.tabi kolay değil dediğime bakma böyle.

E6300 1.86 ghz|Gigabyte 945P S3|2*1 gb Kingston 667 mhz|PALİT 8800GT 512 MB|250gb Seagate+500 gb Western Digital|LG DVD RW|SyncMaster Samsung226BW|Logitech G5|CoolerMaster 500 W|CoolerMaster RC-690

773 Mesaj
14 Eylül 2009; 22:16:22 

Şahsen seçtiğim bölümde hedefim yükselip otel yöneticisi olmak haliyle maaş da yükseliyor. Ama aldığın paradan ziyade yapacağın işten zevk almak önemli ne bileyim sabah olduğunda seni yataktan kaldıracak itici bir güç olsun mesleğin

When my days have come to an end, you shall be king..

317 Mesaj
15 Eylül 2009; 15:46:36 

quote:

Orijinalden alıntı: berat23

parayı düşünen adamdan birşey olmaz diye denmiş ama ben yinede ekleme yapayım..

hukuk veya işletme,iktisad falan okuyup devletede girebilirsin.mesela spk,bddk gibi kurumlar iyi maaş veriyor..

bddk'da bir elektrk-eloktrk mühendiside(bilgisayar müh .. vs) çalışabiliyor benim kuzen network konusunu üzerinde bddkda çalışıyor gerçekten iyi bir para veriyorlar 1.sınıf memur statüsünde olursun bürokratlığa kadar yolun var yükselirsinde

Açık Deniz
... Her Lahza alev gibi hasretti duyduğum...
Yahya Kemal Beyatlı

20 Mesaj
13 Şubat 2012; 12:13:52 

quote:

Orijinalden alıntı: bynoun

Ben kesin olarak bildiğim mesleği yazayım.

Bende TM okudum sınıf öğretmeniyim maaşım 1500 ü biraz geçiyor.

Her memur gibi mutevazi bi hayatım var seçim senin düşün derim.

Önemli olan hayat boyunca sevmediğin bir işi parası için yapmak değil, hayat boyunca zevk aldığın bir işi kendin ve başkaları için yapmaktır buda genç arkadaşlara mesleğini eline almamış ve halen okuyan arkadaşlara anlamlı bir söz olsun.

gerçekten mütevaziymişsiniz ama aynı görüşte değilim şimdiki zamanda mutlulukta parayla zevk almakda parayla herşey para başkaları için bi iş yaparken kendi geçiminden istifade ediyosun peki ne kalıyo geriye zevk aldığın bir iş karnını doğuruyormu?

Eğer dolgun maaşlı bi yerde çalışıcaksan işin zevk aldığın bir iş olması gerekmez onlar analarının karnından parayla doğmuş insanlar anca zevk aldığı bir işi yüklü bi maaşla veya parayla yapabilir herşeyi göze alman gerekir işe girmek önemli değildir alikuşçu adlı arkadaşımız herşeyi özetlemiş zaten biri ay sonu derdine düşerken diğeri bahçivana maaş verir hesabı işini nasıl yaptığın önemli yine herşey sende bitiyor

12 Mesaj
16 Mart 2012; 7:50:45 

konu hortladı :) beyler hukuk istiyrum ama arkadaşlarım moraliimi bozdu yok bitirdikten sonra 10 sene sürünecen kendini geliştirmezsen para yk felan dediler yardım edermsnz meslk seçimi hedef hala hkuk

3 Mesaj
21 Haziran 2012; 20:41:52 

bazı arkadaşlar sevdiğin meslek neyse onu yapacaksın yazmışlar şöyle örneklendirelim :D : işe başladıktan sonra ilk ayın sonuna geldiğinde eline 4500 tl maaş versinler dee o moral bozukluğunu,canının sıkkınlığını , yorgunluğunu nasıl alıyor bir görelim :D

ayrıca ben şunu olmak istiyorum bunu olmak istiyorumla olmuyor bu işler hepimiz biliyoruz.

kimisi tarih,edeb,coğrafya,mat,geo yapar hukuk seçer.

kimisinin mat,fizik,kimya,biyolojiyle ve ingilizceyle arası güzeldir mühendislik seçer.

kimisi orta düzeydedir daha alt meslek bölümlerini tercih eder.

kimiside bu saydıklarımın aşırı üstündedir bütün dersleri iyidir tıp yapar olayı bitirir gider..

şunuda söylemeden geçmemeliyim : bu devirde devletten başkasına güvenemessin hele konu maaş ise :D

bazı vatandaşlar diyor yok mühendismiş 10 bin tl alıyormuş cartmış curtmuş:

mühendislikte okuyup mezun olduktan sonra böyle birşeyin garantisi var mı? yok

adamın hukuk bölümünden mezun olup sınavlara girip(1.de kazanamassa 3.de 4.de kazanır) savcı olup her ay 4500 tl maaş almasının garantisi var mı? var

ayrıca her bilgisayar bilgisi yüksek olan mühendis olacak diye bir kural mı var?

ben anadolu lisesi öğrencisiyim grafik tasarım+web tasarım+programlama konusunda kendimi yeterli düzeyde geliştirdim, birçok uluslararası yarışmada derece yaptım ama bilg. müh. okumak istemiyorum,matematik,geometri yapabiliyorum ve hukuk okumak istiyorum..

kısacası herşey kişisel gelişim meselesi ben hukuğumuda okurum yazılımımıda yaparım dert etmeyin kardeşim :)

4 Mesaj
25 Ağustos 2012; 18:04:14 

Ben de psikolog olmak istiyorum mesleği gerçekten seviyorum fakat bu zamanda maaşı bana az geliyor gelişen dünya ve pahalaşan hayat bizi daha yüksek maaşlı mesleklere yitiyor :S

0 Mesaj
8 Aralık 2012; 23:33:53 

Yazılım yapan arkadaş bende grafikerlik vs. işlerine merakım var bana biraz yardımcı olabilirmisin ?

96 Mesaj
8 Aralık 2012; 23:47:16 

ingilizce iktisat bölümünde okuyorum hedefim çok yüksek değil ama dil konusunda rahatım zaten inglizce hazırlık okuyorum üstüne iyi derecede almancam var bu yüzden kendime güveniyorum ama işletme ile kıyaslarsak bence işletme okuyacak biri biraz yırtık olmalı ve çok hırslı olmalı eğer bu özellikleri karşılayabileceğini düşünemiyorsan iktisat daha iyi bir seçenektir bence . ( bu arada bu bölümleri düşüneceksen önce güzel bir üniversite kazanmalısın öyle kıytırık üniversiteden mezun olup da çok para kazanacağını sanma )

66 Mesaj
9 Aralık 2012; 9:25:31 

sana tavsıyem git 3 idiots u izle sonra bir daha düşün

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora » eşit ağırlıktan en kazançlı ne olunabilir ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328