Online Uçak Bileti Nasıl Alınır??
15 Cevap18391 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

622 Mesaj
17 Mart 2009; 13:17:16 

İnternet üzerinden bilet alsam onu nasıl bir bilete dönüştürürüm yada sadece pnr numarasını alsam yeterli olurmu acaba çünkü her havalimanında otomatik cihaz olup olmadığını bilmiorum check-in için bilen arkadaşlar yardım edebilirmi???

622 Mesaj
17 Mart 2009; 14:04:44 

Noluo bu donanım habere anlamıorum artık bişey için yardım istediğimizde illaki 18+ filan yazmamız mı gerekio milletin bakıp yardım etmesi için neyse Teşekkürler...

192 Mesaj
17 Mart 2009; 14:07:18 

Hocam netten bileti al..

Havaalanına gittiğiinde bileti aldığın firamaya git n.cüzdanını isterler..bileti orda çıkarttırırsın..pencere kenarı demeyi unutma

Pegasus ta işler böyle yürüyor..diğer şirketlerde böylediir büyük ihtimalle

556 Mesaj
17 Mart 2009; 14:11:49 

Eğer ilçedeysen ve havaalanı merkezdeyse veya uzaktaysa netten aldığın bilet sorun açabilir..Arkadaşa bilet alıyorduk (ilçedeyiz) arkadan iki kişi daha geldi netten ayırmışlar biletleri..Adam fırça çekti bunlara, satamayız gidin merkezden alın dedi (Thy)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeVastating -- 17 Mart 2009; 14:06:51 >

2059 Mesaj
17 Mart 2009; 14:16:44 

ben devamlı netten bilet alırım ama anadolujet ten.eğer sende buradan alıyorsan kredikartı ya da eft ile ödemeyi yaptıktan sonra uçuştan 24 saat öncesine kadar bekle, web sitesinden online check-in e gir, rezervasyon numarası ve soyadını giriyorsun,sonra yer seçiyorsun en sonunda da boarding pass yani uçuş kartını bastırıyorsun, uçağa binmen için bu ve bir tane resmi kimlik kartı yeterli...yanlız bileti aldığıj kredi kartı senin adına değilse, kart sahibi bir thy bürosuna giderek bu işleme okey vermesi lazım.

622 Mesaj
17 Mart 2009; 14:50:52 

quote:

Orjinalden alıntı: stuka

ben devamlı netten bilet alırım ama anadolujet ten.eğer sende buradan alıyorsan kredikartı ya da eft ile ödemeyi yaptıktan sonra uçuştan 24 saat öncesine kadar bekle, web sitesinden online check-in e gir, rezervasyon numarası ve soyadını giriyorsun,sonra yer seçiyorsun en sonunda da boarding pass yani uçuş kartını bastırıyorsun, uçağa binmen için bu ve bir tane resmi kimlik kartı yeterli...yanlız bileti aldığıj kredi kartı senin adına değilse, kart sahibi bir thy bürosuna giderek bu işleme okey vermesi lazım.

online check-in işlemi kolay ama boarding pass i nerden çıkartabilirim yani bunu doğruca yazıcıdanmı alıcam onu anlamadım bide zaten acentadan aldığım zaman bişe değişmio ekstra para ödüorum o bileti alıp hava alanında check-in yaptırıoyorum hatta doğruca makinadan da yaptırabiliorum bunu pnr numarasıyla ya bileti alınca doğrudan elime pnr geçiçekmi yada yazıcıdan çıkartsam o bilet sayfasını öle gitsem havaalanına olurmu?

623 Mesaj
17 Mart 2009; 15:14:30 

biletini netten satın al
online check-in yap,istediğin koltuğu seç
havaalanına git nüfus cüzdanını göster boarding pass ini al
uçağına bin git
hayırlı yolculuklar

dipnot: ne olur ne olmaz pnr numaranı ya ezberle yada biyere not et

KOBE

622 Mesaj
17 Mart 2009; 15:15:59 

Teşekkür ederim

2059 Mesaj
17 Mart 2009; 20:58:24 

hocam çok basit, pdf dosyası olarak bilgisayarına indirebiliyor ya da hemen açıp yazıcıdan yazdırabiliyorsun.
yazdır ya da indir seçeneği çıkıyor zaten check in in sonunda...
acentadan alırsan 6 tl miydi neydi fazla para veriyorsun,gerek yok yani.
quote:

Orjinalden alıntı: KfY_

quote:

Orjinalden alıntı: stuka

online check-in işlemi kolay ama boarding pass i nerden çıkartabilirim yani bunu doğruca yazıcıdanmı alıcam onu anlamadım bide zaten acentadan aldığım zaman bişe değişmio ekstra para ödüorum o bileti alıp hava alanında check-in yaptırıoyorum hatta doğruca makinadan da yaptırabiliorum bunu pnr numarasıyla ya bileti alınca doğrudan elime pnr geçiçekmi yada yazıcıdan çıkartsam o bilet sayfasını öle gitsem havaalanına olurmu?

34 Mesaj
16 Temmuz 2012; 18:38:41 

www.trucakbileti.com adresinden biletimi aldım gittim satın aldığım sayfayı yazıcıdan çıkardım. Sonra hava limanına gittim fotokopi çektiğim kağıdı gösterdim sorunsuz bir şekilde uçtum. 20 25 dk önce gitmekte fayda var ginede.

Profesyonel Seo Danışmanlığı http://www.seodanismanligi.com

97 Mesaj
22 Temmuz 2012; 11:51:06 

dostum internetten bilet almak çok basittir, örnegin: ucakbiletisorgulama.net ve ya www.thy.com gibi sitelerden alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalnizlik007 -- 22 Temmuz 2012; 11:53:01 >

405 Mesaj
22 Temmuz 2012; 11:55:10 

Ben hep Atlasjet bilet aliyorum hic sorunu cikmyor hersey bedava checkin yiyecek icecek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

14 Mesaj
15 Nisan 2013; 11:30:51 

Ucuz uçak bileti arayışları hatsafhada olan bir tüketici olduğumu belirterek başlıyım; Uzun zamandır uçak bileti alımlarımı internet üzerinden yapıyorum ve sürekli fiyat politikalarını değiştiren websiteler yüzünden kendime aşağıda belirttiğim siteleri bilirkişi tayin ettim :) aşağıda belirttiğim 4 siteden uçak bileti sorgulamamı yapıp, en ucuz uçak bileti hangi sitedeyse satın alıyorum.. 3 yıldır bu sitelerden yüzlerce uçak bileti aldım ve hiçbir problem yaşamadım, bazen hatalı işlemlerim oluyor o konudada telefon numaralarıyla iletişime geçerek hemen halletirebiliyorum. bir yararım olduysa ne mutlu bana.. herkese iyi forumlar.

1- enucuzucakbileti.com.tr en ucuz uçak bileti
2- biletbayisi.com ucuz uçak bileti
3- ucakbiletison.com uçak bileti
4- biletiucak.com ucuz uçak bileti

https://www.biletbayisi.com/ucuz-ucak-bileti
OYUN

4 Mesaj
22 Nisan 2013; 23:03:05 

Artık kağıt bilet pek kullanılmıyor elektronik uçak biletleri ile board a geçmeniz mümkün uçak bileti al sayfasında dijital uçak bileti alımı ve rezervasyonu örneklerle net bir biçimde anlatılmış. Diğer yararlı bilgileri uçak bileti bul ile öğrenebilirsiniz.

14 Mesaj
2 Ağustos 2013; 16:38:05 

Ucuz uçak bileti almak isteyenler tavsiyelerime lütfen uyun; en ucuz uçak bileti sitesi; www.biletbayisi.com 'dur. Uçak bileti denince akla gelen 5-10 tane site vardır bunların içinden siteleri ziyaret ederek tercih yapabilirsiniz.
Thy uçak bileti alıcağınız zaman ise kesinlikle tavsiyem thy dir.
Pegasus ucuz uçak bileti siteleri başında http://pegasus.gen.tr gelir pegasus uçak sorgulaması yapabilirsiniz.

https://www.biletbayisi.com/ucuz-ucak-bileti
OYUN

7 Mesaj
30 Aralık 2013; 11:18:29 

Ucuz Uçak bileti yada İndirimli uçak bileti almak isteyen arkadaşlara önerim https://www.bilettr.com/ adresinden biletlerini temin edebilirler.Birkaç adrese baktıktan sonra https://www.bilettr.com/ dan biletinizi alın diğer firmalara göre daha uygun fiyat çıkıyor.Hatta en ucuz bilet garantisi vs.. yazıyor. Alternatifleri değerlendirirken deneyin derim.

Fayda Sağlayan Zaman Kazandıran Site : https://www.bilettr.com/
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Online Uçak Bileti Nasıl Alınır??
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.203

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat