chipsiz dolumu en ucuz lazer yazicilar
73 Cevap25314 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2185 Mesaj
17 Mart 2009; 7:11:22 

1. sadece sb yazici------------> xerox 3117--------> chipsiz 3000(demo 1000) sayfalik toner. dolumu 20lira.

2. cok fonksiyonlu sb yazici--> hp m1120 mfp----> chipsiz 2000(demo ?????) sayfalik toner. dolumu 20 lira.
---cok fonksiyonlu sb yazici--> canon MF4120----> chipsiz 2000(demo 2000) sayfalık toner. dolumu 20 lira.

3. renkli yazici----------------> samsung clp300--> chipli fakat 20$ a chip ten kutulabilirsiniz. 4 toneri var. 1000-1500(renkli-sb) sayfalik(demo ?) toner. chipli 4 toner takim dolumu 120 lira. chipsiz dolum ne kadar bilmiyom.

//forumda sorulan seylerin hepsinin ortak oldugunu gordum. bi araya toplyim dedim.//

not: yanlis/eksik bilgi varsa mutlaka yazin!!

yorumlarinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihekim -- 17 Mart 2009; 7:14:13 >

16 Mesaj
17 Mart 2009; 10:08:55 

hp den şaşma bence..

866 Mesaj
31 Mart 2009; 0:03:42 

merhab biz de okula alacağız. genelde resmi evrak basılacak. okulda wireless olduğu için wi fi li birşey önerebilirmisiniz? böyle kolay doldurulabilen bişey olsun laser de olsa olur normal de. renkli olması gerekmiyor.

2185 Mesaj
31 Mart 2009; 5:17:43 

evrak basicaksaniz mutlaka lazer alin inkjet ler uzun vadede basinizi cok agiritr.

wifi li yazicilarin fiyatlari anormal yuksek. bence yazicinizi bi bilgisayara baglayip onun ustunden network e acin.

48 Mesaj
2 Nisan 2009; 9:16:27 

Hocam anladığım kadarıyla sen bu işlerde iyisin. Ben de benzer birşey sorsam yardımcı olur musun:
SAdece yazıcı ve trayıcıya ihtiyacım var. Fotokopi de istemiyorum(faks zaten istemiyorum). Bu durumda önerin ne olur?

2185 Mesaj
2 Nisan 2009; 11:02:53 

estagfurulla

yazici tarayici bi arada olunca zaten fotokopi de oluyor. yazici tarayicisi olup fotokopisi olmayan cihaz gormedim ben.

48 Mesaj
2 Nisan 2009; 11:40:35 

Eywallah sağolasın. Sanırım en mantıklı ve fiyatı makul olanı MF4120 o zaman. Son bir soru: Kartuş olayı çok sorun mudur?
Bu da olumluysa alacağım inş.

2185 Mesaj
2 Nisan 2009; 14:25:20 

quote:

Orjinalden alıntı: OrHaNBaBa

Eywallah sağolasın. Sanırım en mantıklı ve fiyatı makul olanı MF4120 o zaman. Son bir soru: Kartuş olayı çok sorun mudur?
Bu da olumluysa alacağım inş.

yukarida yazdigim gibi toneri chipsizdir ve dolumu 20 liraya yapiliyor dolumcularda. chipli diyen dolumculara kanmayin.

9 Mesaj
3 Nisan 2009; 12:44:01 

Bu MF'nin birkaç modeli var. 4010, 4120,4150 gibi. Ev için alacağım ne dersiniz?

2185 Mesaj
4 Nisan 2009; 6:15:29 

ben olsam otomatik cift taraf tarama ozelligi icin 4120 alirdim.

174 Mesaj
15 Nisan 2009; 19:45:55 

2. cok fonksiyonlu sb yazici--> hp m1120 mfp----> chipsiz 2000(demo ?????) sayfalik toner. dolumu 20 lira.
chipli 1500 kapasiteli 700 kopyalık demo tonerle birlikte geliyor. dolumu 20 tl+chip 13/15 tl + drum gerekirse 15/17 tl

olması lazım benim bildiğin kadarı ile

ENERJİ BÜRO MAKİNALARI / INONU CAD. NO:8/B ÇANAKKALE
TOSHIBA - CANON YETKİLİ SERVİS / BÖLGE BAYİİ
PRİNT-COPY-SCAN-FAX-PC-NETWORK

2185 Mesaj
16 Nisan 2009; 8:20:58 

http://www.tonerdolumu.com/hpdolum.htm

http://www.dolumshop.co...CB436A_Toner_Dolumu.htm

yukaridaki linklere bakarsan. ikisi de chip ucretinden bahsetmemisler. asagida da hp nin sitesi. toner kapasitesi 2000 sayfa.

http://h10010.www1.hp.c...Cartridge&lang=tr&cc=tr

230 Mesaj
18 Nisan 2009; 1:14:57 

Genel olarak foruma bir göz attım, ayrıca bir konu açmadan burdan sormak istedim,

Ben de bir çok fonksiyonlu yazıcı almak istiyorum fakat aldıktan sonra ilk etapta bir 10.000 sayfayı göreceğim sanırım, yani biraz büyük kapasiteli bişi lazım, bunların hepsi çiplimidir, yani sitelerde çipli çipsiz diye bişeye rastlamadım.Bir de önerebilceğiniz bir marka-model varmıdır,,

şimdiden teşekkür ederim, saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigboomer -- 18 Nisan 2009; 1:16:09 >

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

2185 Mesaj
18 Nisan 2009; 6:01:25 

chipli olanlari ve de chipsiz olanlari var. genellikle chipliler, chipsiz bulmak icin iyi bi arastirma yapmak gerek.

hangisi chipli hangisi chipsiz bulmanin en kolay yolu dolum sitelerine bakmak.

sizin durumunuzu ele alalim.

cok fonksiyonlu bissuru printer var piyasada. diyelim ihtiyaclariniza gore elediniz 5 tane kaldi elinizde. hemen dolum sitelerine girin. sayfa basi dolum maliyeti hangisinin ucuz, onu alin. bazi printerlerin satis fiyati ucuz olsa da toneriyle daha pahaliya gelebilir.

ev kullanicisi olduum icin yuksek kapasiteli yazicilar hakkinda bilgim yok. my name is hidir.

230 Mesaj
18 Nisan 2009; 14:45:10 

Çok teşekkür ederim. Araştırmaya bu yonde devam ederim =))

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

230 Mesaj
18 Nisan 2009; 21:21:39 

Renkli baskı ve fotokopi için 3in1 lazer makineler aşırı pahalılar.800TL civarı geziyorlar ve yukarısı. Renkli baskı ihtiyacım çok fazla olmadığından bir tane 3in1 püskürtmeli ile siyah-beyaz çift taraflı baskı desteği olan bir lazer yazıcı almak istiyorum.

3in1 püskürtmeli HP OFFICEJET J5780 http://www.hepsiburada....yid=4&productid=bd61819

Ancak s-b çift taraflı desteği olan uygun fiyatlı bişey bulamadım. Sizin bildiğiniz 250TL ye kadar boyle bir makine var mı? yoksa xerox 3117 alacağım..

Yardımlarından ve yazılarından dolayı semihhekime çok teşekkürler...

27 Mesaj
19 Nisan 2009; 23:05:06 

bir uzman olarak en ucuz canon mf 4010 öneririm tabi üçü bür arada düşünüyorsanız yok bana sadece tonerli yazıcı yeter diyorsanız hp 1005 yada canon LBP 3000 öneririm hep çok yaygın dolumları hemde chipsiz ve ucuz birde bilginize hp ve canon aynı teknolojiyi kullanıyor sagılar

gözdeofis

924 Mesaj
20 Nisan 2009; 0:10:27 

Arkadaşlar,akşamdan beri googleye lazer yazıcı tavsiyesinin bilumum çeşitlerini yazıyorum ama tatmin edici bir cevap bulamadım.
Canon pixma bir yazıcımız var all in one denilenlerden.40-41 numara s/b ve renkli kartuş kullanıyor.Çocukların ödevi için kullanılıyor genelde ama kartuş parası vermekten anamız ağladı desek yeridir.Adam gibi dolum yapan bir yerde bulamadık.Daha akşam 90 lira verip yeni kartuş aldık,ama bizim kartuşlar zırt bırt bitiyor.Baştan çuvalla para verip all in ona bir lazer yazıcı alsak bu kadar masrafımız olmayacaktı sanırım.Her neyse sadede geleyim :)
Bir adet s/b lazer yazıcı alıp,renkli çıktı gerektiğindede evdeki canonu kullansak sanırım daha hesaplı olacak diye düşünüyorum.Lazer yazıcının extra özelliklerine gerek yok,yani fotokopi çekmesede,tarayıcı olmasada,bize çay yapmasada önemli değil,sadece ekonomik olsa yeterli.Nette araştırdım ama kafa ulandı doğal olarak.Chipli kartuş,drum terimi anlamadığım terimler.
Benim için önemli olan
-eldeki tonerle en fazla çıktı alabilen
-Toneri ucuz ve kolay dolum yapılabilen
-chipi mipi olmayan bir marka.
Bu arada yazıcıyı ilk alırken içinde verdikleri toner çokda önemli değil,yok bazı marka tam veriyomuş,bazı marka yarım veriyomuş önemli değil.Uzun vadede ekonomik olması lazım,varsın alırken toner vermesin,100 lira pahalı olsun ama uzun vadede ekonomik olsun.50 liralık tonerle 3000 sayfa çıkaracağına,150 lira vereyim tonere ama 15000 sayfa çıkarsın.Mühim olan tonerin adet başına pahalı olması değil,bana ne kadar çıktı vereceği.
Netteki yorumlara baktım,genelde ilk alırken verilen tonerin tammı yarımmı olduğu,aletin ucuzluğu falan daha çok konuşulmuş ama uzun vadede hangisi tasarrufluysa bana onu tavsiye ederseniz çok memnun olurum.
Derdimi anlatabilmişimdir umarım
Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyibe -- 20 Nisan 2009; 0:14:52 >

TRAFİK CANAVARI OLMAYALIM
OLANLARI UYARALIM

BURSA

27 Mesaj
20 Nisan 2009; 16:54:36 

sizin en uygun alabileceğiniz vede hiç sorun yaşamayacağınız hp 1005 yada canon LBP 3000 dir SAYGILAR

gözdeofis

9 Mesaj
4 Mayıs 2009; 16:09:10 

Ben ev için alacağım Canon'a karar verdim ama modelini bir türlü seçemiyorum MF4120 iyi gibi ama çok büyük. Ev için biraz daha küçük bir makina bulamaz mıyım:
- Laser Jet Yazıcı+Tarayıcı

2185 Mesaj
5 Mayıs 2009; 8:52:33 

malesefki firmalar yaziciyi ucuza verip tonerden kitleme stratejilerine uygun olarak dolum olayina acayip kil kapiyolar. dolumu engellemek icin yeni yazicilarin cogu chiple geliyor. benim piyasada bulabildigim chipsiz cok fonksiyonlu yazicilar bunlar. belki bilmediklerim vardir. onarli da siz yazarsaniz sevinirim.

2234 Mesaj
8 Haziran 2009; 13:43:53 

quote:

Orjinalden alıntı: semihekim

malesefki firmalar yaziciyi ucuza verip tonerden kitleme stratejilerine uygun olarak dolum olayina acayip kil kapiyolar. dolumu engellemek icin yeni yazicilarin cogu chiple geliyor. benim piyasada bulabildigim chipsiz cok fonksiyonlu yazicilar bunlar. belki bilmediklerim vardir. onarli da siz yazarsaniz sevinirim.

Hocam merhaba,

Bende artık inkjetlerin ızdırabından kurtulmak istediğim için, ve kartuş paralarından daral geldiği için mono lazer lere yönelmeye karar verdim.

Okuduğum en iyi topic bu oldu. Aklımdaki model HP M1120, hem fiyat hem de özellik olarak bana uygun görünüyor. Ama tekrar sormak istedim, sen bu cihazın tonerleri için chipsiz demişsin.

Acaba emin misin? Çok önemli bir nokta çünkü bu aletin orj. tonerleri deli para. Doldurmak daha karlı olacak o bakımdan... Bu alete yönlenmeyi düşünüyorum. Canon Mf4120 çok pahalı...(bana göre)

2185 Mesaj
8 Haziran 2009; 14:58:27 

verdigim listeden kisisel olarak kullandigim tek yazici 3117. kesin olark soyliuorum ki chip yok, cunki kendim doldurup kullaniyorum. digerleriniyse 2-3 dolum sitesinden fiyatlara bakarak topladigim bilgiler. 2-3 yere bakarak kontrol ettigim icn buyuk ihtimalle dogrudur. tabiy az da olsa yanilma ihtimalim var.

siz de nerede dolum yaptiracaksaniz oraya sanki printeriniz varmis da dolum yapmak istiyormus gibi fiyat sorun. chipli olup olmadigini ve de dolum fiyatini ilk elden ogrenmis olursunuz.

4561 Mesaj
8 Haziran 2009; 15:16:10 

Ben, son derece alt sınıf bir ürün olan samsung ML-1610 kullanıyorum. Acaba bu yazıcının kartujuna dolum yapılıyor mu? Bilgisi olan var mı?

Mekanın, Cennet'in en Mavi'si olsun büyük üstad

2234 Mesaj
8 Haziran 2009; 16:30:27 

Bana lazım olan yazıcı, fotokopi ve tarayıcı. Aslında tarayıcım var ama çok eski sadece xp ile çalışıyor, vista sürücüsü yok. Tazelemek gerekiyo.

Bi araştıralım biraz daha ozaman. Zaten söylediğiniz iki model hoşuma gitmişti...

194 Mesaj
8 Haziran 2009; 21:37:23 

xerox 3117 almak istiyorum ama hiç bir yerde bulamadım.bildiğiniz bir yer varsa yardımcı olunuz lütfen.birde 3124 modeli var oda çipsiz ve dolumu yapılabiliyorsa onu alacam.bu modelle ilgili kullanıcı yorumları bulamadım.gerçi 3117 toneriyle aynı tür toner kullanılıyormuş.ama bilen biri tavsiye ederse ve 3117 bulamazsam 3124 alacam artık

مَنْ غَشَّـنَا فَلَيْس مِنَّا
Bizi aldatan bizden değildir

2234 Mesaj
8 Haziran 2009; 22:28:15 

Hocam,

İnceledim de, HP 1120 modeli için verdiğiniz ilk sitede (toner_dolum) tonerini arattığımda tonerin chipsiz değil, chipli olduğu görünüyor. Ama fiyatı çok yüksek değil, 30tl ye dolduruluyormuş..

1788 Mesaj
8 Haziran 2009; 23:04:11 

canon mf 4120 ve mf4270 iyidir. çipsizdir. tarayıcısı diğer markalara göre daha iyidir. aynı anda çift yönlü tarama ve otomatik çift yönlü baskısı vardır. bu ayardaki makinanın aynı özellikteki emsallerine göre daha ucuzdur. başlangıç fiyatı pahalı gözüksede uzun vadede tasarruf edersiniz.

Dünya insanların gereksinimlerini karşılayabilir ama ihtiraslarını asla.
Gülerek Kaybettiklerini Ağlayarak Kazanamazsın.
Kim Allah rızası için öğrenilmesi gereken bir ilmi dünya metaı elde etmek için öğrenirse, kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz (Ebu Dâvut, Kitabu'l-İlm)

2185 Mesaj
9 Haziran 2009; 7:55:30 

side_effect biladerim cool111 biladerimin dedii gibi canon alirsan uzun vadede daha memnun olursun. hp de isini gorur, seni memnnun eder tabiki.

h_tunc biladerim 3117 yi bulman sansa kalmis biraz. 15 gun oncesine kadar hepsiburada vardi. yolunun ustundeki bilgisayarcilara sorarsan bulursun muhtemelen . istanbuldaysan mecidiyekoy, kadikoy deki bilgisayarcilarda bulma ihtimalin yuksek. bulamasan da 3124 de 3117 gibi chipsiz. dolumu rahatlikla yaptirabilirsin, hatta bu forumu takip edersen kendin bile yapabilirsin. forumda 1610 ve 3117 yi kendi doldurmus olanlarin yaptigi aciklamalar mevcut. ben bu forumdaki yazilari okuyarak yaptim 3117 dolumumu.

boldshark biladerim 1610 da 3117 ile ayni urundur. dolumu da ayni sekilde yapilir. son derece kolaydir. zamanin musaitse, merakliysan yukarida yazdigim gibi kendin de yapabilirsin.ugrasamam dersen dolumcularda 20-25 lira dolumu.

194 Mesaj
9 Haziran 2009; 8:32:44 

h_tunc biladerim 3117 yi bulman sansa kalmis biraz. 15 gun oncesine kadar hepsiburada vardi. yolunun ustundeki bilgisayarcilara sorarsan bulursun muhtemelen . istanbuldaysan mecidiyekoy, kadikoy deki bilgisayarcilarda bulma ihtimalin yuksek. bulamasan da 3124 de 3117 gibi chipsiz. dolumu rahatlikla yaptirabilirsin, hatta bu forumu takip edersen kendin bile yapabilirsin. forumda 1610 ve 3117 yi kendi doldurmus olanlarin yaptigi aciklamalar mevcut. ben bu forumdaki yazilari okuyarak yaptim 3117 dolumumu.

arkadaşım hepsi burada satıştan kaldırılmış.sorduğumda artık üretilmediğinden tedark edilemeyeceğinden satıştan kaldırıldı diye cevap aldım.Balıkesirin bir köyünde öğretmenim dolayısıyla int. aramaktan başka pek seçeneğim yok.int. her yeri didik didik ettim ama nafile hiçbir yerde stokta yok.ana bayiye mail attım artık üretilmiyor diye cevap aldım.Ellerinde olan bildiğiniz bir yer varsa bana yardımcı olursanız ayrıca sevinirim.

2234 Mesaj
9 Haziran 2009; 16:53:11 

quote:

Orjinalden alıntı: semihekim

side_effect biladerim cool111 biladerimin dedii gibi canon alirsan uzun vadede daha memnun olursun. hp de isini gorur, seni memnnun eder tabiki.

Eyvallah hocam,

Araştırıp bakıyorum zaten. Piyasada bulduğum bi kaç modeli yazayım istedim :

Xerox Phaser 3100
Samsung SCX 4300
HP M1120
Canon MF4120
Canon 4010

Yukarıdaki modellerden adı geçmeyen sadece Xerox ve Samsung var bu topic'te, özellikle onları söyleyim istedim.

Xerox Phaser 3100MFP/S ve Xerox Phaser 3100 MFP/X :

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, küçük ölçekli ofislerin değişen ihtiyaç ve isteklerine yönelik yeni teknolojiler sunmaya devam ediyor. Xerox Phaser 3100MFP/S ve Xerox Phaser 3100 MFP/X olarak iki model halinde sunulan Xerox’un yeni çok fonksiyonlu ürünü, tüm ofis işlerini tek bir cihaz üzerinden karşılayarak, ofis çalışanlarının verimliliklerini artırarak, zaman kazandırıyor. Xerox Phaser 3100MFP/S, yazıcı, fotokopi ve tarayıcı özelliklerine sahipken, Xerox Phaser 3100MFP/X modelinde bunlara ek olarak normal faks ve kullanıcıların masalarından kalkmadan faks çekebilmelerini sağlayan “Bilgisayardan Faks (PC Fax)” özelliği bulunuyor.
Xerox Phaser 3100MFP/S yazıcı
A4 kağıda siyah-beyaz lazer baskı yapan çok fonksiyonlu Xerox Phaser 3100MFP’nin tarama özelliği istenirse renkli olarak kullanılabiliyor. Dakikada 21 sayfalık baskı hızına sahip Xerox Phaser 3100MFP, ilk sayfa çıkışını 13 saniyede veriyor. Standard kağıt kapasitesi 251 sayfa olan Xerox Phaser 3100MFP’nin aylık baskı hacmi 10.000 sayfaya ulaşıyor. Xerox Phaser 3100MFP, 32 MB’lık belleğiyle zarf, etiket, asetat, broşür gibi farklı tipteki dokümanlara baskı yapabiliyor. Xerox Phaser 3100MFP’nin üzerindeki USB girişi sayesinde, taşınabilir bellekte sakladıkları her hangi bir dokümanı bilgisayara ihtiyaç duymadan basabiliyor veya taranılan bir dokümanı doğrudan taşınabilir belleğe aktarabiliyor.

Xerox Phaser - Taşınabilir Bellekten Bas, Bilgisayardan Faks Yolla
Dokümanları 600 x 600 dpi çözünürlüğünde basabilen ve tarayabilen Xerox Phaser 3100 MFP, USB 2.0 bağlantısını destekliyor. "Tarayıcıdan Bilgisayara" özelliği ve ürünle birlikte sunulan “Nuance PaperPort” yazılımı kağıt dokümanların bağlı bilgisayara veya ağ üzerindeki bir bilgisayara “Word”, “Excel”, “JPEG”, “PDF”, “TIFF” gibi farklı dosya formatlarında kaydedilmesini sağlıyor.

Xerox Phaser yazıcı - 3100MFP/S
Kimlik kopyalama özelliği de bulunan Xerox Phaser 3100MFP ile kimlik kartı, sürücü ehliyeti gibi dokümanların tek seferde önlü arkalı fotokopisi alınabiliyor. Tek tuşla istenilen fonksiyonlardan faydalanmayı sağlayan bir ön panele sahip olan Xerox Phaser 3100MFP, toner tasarruf ve N-up baskı (tek sayfaya çoklu baskı) gibi özellikleri sayesinde, toner kullanım ömrünü uzatıyor ve baskı maliyetini en aza indiriyor. Windows 2000/XP/Vista, Linux ve Macintosh ortamında çalışabilen Xerox Phaser 3100MFP, 195 Dolar + KDV’den başlayan fiyatıyla ve 2 yıl Xerox garantisi ile Xerox’un ofis baskı sistemleri grubu distribütörleri Albim, Arena, Datagate aracılığı ile piyasaya sunuluyor.

ARTILARI ARASINDA FAX ÖZELLİĞİNİ PC ÜZERİNDEN KULLANABİLME, USB GİRİŞİ, ÇİFT TARAFLI KOPYALAMA YAPABİLME, ASETAT, ZARF GİBİ FARKLI BASKI YAPABİLME ÖZELLİKLERİ VAR.
FAKAT TONERİNİN DOLUMUYLA İLGİLİ NET BİR BİLGİYE ULAŞAMADIM, ANLADIĞIM KADARIYLA MALESEF CHIP'LI VE TONER SİTLERİNDE ADI GEÇMİYOR (DAHA YENİ) FİYATI 360-370TL ARASINDA.

------------

SAMSUNG SCX-4300 TARAYICI + FOTOKOPİ LAZER YAZICI

Hız : 18 ppm A4 (19 ppm Letter)
Çözünürlük : 600x600
İlk baskı hızı : 11 saniyeden az
Yöntem : Lazer
Teknik Özellikler
Baskı
Hız 18 ppm A4 (19ppm Letter)
Çözünürlük 600 X 600 dpi
İlk baskı hızı 11 saniyeden az
Baskı Dili SPL (Samsung Printer Language)
Yöntem Lazer
Fotokopi
Hız 12 ppm A4
Çözünürlük 600 X 600 dpi
İlk kopya çıkış hızı 11 saniyeden az
Zoom %50 ila %200
Çoklu Baskı 1 ila 99 sayfa
Tarama
Uyumluluk Twain Standart, WIA Standart
Tarama yöntemi Renkli CIS
Çözünürlük Optik 600 X 2400 dpi, Yüksek 4800 X 4800
Etkin Tarama Uzunluğu 297 mm
Etkin Tarama Genişliği 208 mm
Renk Derinliği İç 24 bit, Dış 24 bit
Siyah Beyaz Derinlik Yazı modunda 1 bit, Gray modunda 8 bit.
Gray scale 256 seviye
Kağıt Yönetimi
Kağıt Giriş Kapasitesi 250 sayfalık kağıt çekmecesi, 1 sayfa manuel
Kağıt Çıkış Kapasitesi 50 sayfa yüz Aşağı, 1 sayfa yüz yukarı.
Medya Ölçüsü Çekmece : Legal, A4, Letter, Eficio, Folio, Executive, B5, A5, A6
Manuel : Legal, A4, Letter, Eficio, Folio, Executive, B5, A5, A6, Zarf#10, DL, C5, C6, 76 x 127 mm - 216 X 356 mm
Özel Medya Desteği Transparan, Etiket, Posta Kartı, Zarf, Kalın, İnce, Bond, Renkli Kağıt, Geri Dönüşümlü Kağıt.
Genel
Net Ölçüler 406 X 375 X 231 mm
Net Ağırlık 9,65 Kg
LCD 2 satır X 16 karakter
Bellek 8MB
Arabirim USB 2.0
OS Uyumluluğu Windows Me/NT4.0/2000/XP/Vista, Çeşitli Linux versiyonları (Red Hat,Caldera, Madrake,Slackware 8.1 ve üstü, SuSE ve Turbo Linux7.0 ve üstü) Mac 10.3 - 10.5
Gürültü Seviyesi < 53 dBA (Baskı), < 28 dBA (Bekleme)
Tüketim
Tip Tek kartuş
Toner Kapasitesi 2000 sayfa (Başlangıç toneri 1000 sayfa)
Opsiyonel
Ağ Bağlantısı Ethernet 10/100 Base TX (harici)

BU ALETTE ORTALAMA DİĞERİYLE AYNI SAYILIR. DEMO TONER 1000 SAYFA OLARAK GELİYORMUŞ. TONER DOLUMUNA GELİNCE, BİR SİTEDE HİÇ ADI GEÇMİYOR, DİĞER SİTEDE İSE TEST AŞAMASINDA DENİYOR. FİYATI DEĞİŞİK, 265-310TL ARASINDA GİDİP GELİYO.

Şimdi bu aletlerin arkasında diğer modellere bakarsak,

HP 1120 ve Canon MF4120 de aslında iddialılar. Yani bu modellerin hepsi aslında bazı farklarla baş başa gidiyorlar diyebiliriz sanırım.

Benim kalbim hala HP den yana çünkü, en azından tonerinin kesin dolum yapılabildiğini biliyoruz ve en önemlisi fiyatı Canon 4120 ye göre daha düşük. Tek düşündüğüm alırken biraz daha kar edebilmek. Malum zaman zor, bütçe kısıtlı, peder beye 280tl ayıralım dedim, şimdi 370tl ye kadar çıkar dersem kalp krizi geçirir heralde

2234 Mesaj
9 Haziran 2009; 21:49:24 

Arkadaşlar,

2-3 gündür araştırıyorum bakıyorum, sanırım son olarak CANON MF4140 modelinde karar kıldım.

Tonerinin (FX-10) chipli olup olmadığını bilmiyorum ama iki yerde doldurulduğunu gördüm. Yarın telefon açarak işi garantilemeyi düşünüyorum.

Sanırım en mantıklı karar bu olacak. Bütün özelliklere sahip, artı olarak faks ve çift taraflı fot. özelliği ve tam dolu kartuş olayı var.

Şu an fiyatı 380tl den başlıyo ve artıyo. Ne dersiniz doğru tercih midir?

1788 Mesaj
9 Haziran 2009; 23:48:09 

quote:

Orjinalden alıntı: side_effect

Arkadaşlar,

2-3 gündür araştırıyorum bakıyorum, sanırım son olarak CANON MF4140 modelinde karar kıldım.

Tonerinin (FX-10) chipli olup olmadığını bilmiyorum ama iki yerde doldurulduğunu gördüm. Yarın telefon açarak işi garantilemeyi düşünüyorum.

Sanırım en mantıklı karar bu olacak. Bütün özelliklere sahip, artı olarak faks ve çift taraflı fot. özelliği ve tam dolu kartuş olayı var.

Şu an fiyatı 380tl den başlıyo ve artıyo. Ne dersiniz doğru tercih midir?

fx10 tonerlerde çip yoktur. dolumu hp q2612a tonerle aynıdır. dolumunda hp 1200 dpi toner tozu kullanılır. bu model güzeldir mf 4120 den eksik yanı üstten besleme olmayışıdır.
üstten beslemeye ihtiyacım yok diyorsan uygun bir seçim diyebilirim.

Kim Allah rızası için öğrenilmesi gereken bir ilmi dünya metaı elde etmek için öğrenirse, kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz (Ebu Dâvut, Kitabu'l-İlm)

2185 Mesaj
10 Haziran 2009; 18:06:06 

h_tunc biladerim burda bilgisayarcilarda gormustum 15 gun once istersen sana tel numaralarini veririm ama hic alisveris yapmadiim icin ne kadar guvenilir bilmiyom. sen en iisi guvendiin yerden 3124 al bence

side_effect bilader ii dusun sona ben ucuz bise alcaktim, forumda beni gaza getirdiler felan deme sona

2234 Mesaj
10 Haziran 2009; 22:38:36 

Arkadaşlar, bugün vatan'dan Canon MF4140 aldım, hadi hepimize hayırlı uğurlu olsun

Fiyatı bütün sitelerle ve firmalarla aynı, 380tl.

Ayrıca, Canon 3117 modelini arayan arkadaşım, vatanda ve teknosada o cihaz var, bakabilirsin.

Arkadaşlar,

tekrar yorumlar ve yardımlar için teşekkürler, amacına uygun bir başlıktı bu. Doğruyu seçtiğimi düşünüyorum, inşallah bir sorun yaşamam. Tek sorun 380tl yi duyunca babamın kulaklarından duman çıkması oldu

8 Mesaj
10 Haziran 2009; 23:16:21 

quote:

Orjinalden alıntı: h_tunc

xerox 3117 almak istiyorum ama hiç bir yerde bulamadım.bildiğiniz bir yer varsa yardımcı olunuz lütfen.birde 3124 modeli var oda çipsiz ve dolumu yapılabiliyorsa onu alacam.bu modelle ilgili kullanıcı yorumları bulamadım.gerçi 3117 toneriyle aynı tür toner kullanılıyormuş.ama bilen biri tavsiye ederse ve 3117 bulamazsam 3124 alacam artık

Şu anda Teknosa nın sayfasında xerox3117 modeli 165 tl ye satılıyor http://www.teknosa.com/msib21/formlar/CategoryProducts.aspx?CS_Catalog=_BILGISAYAR&CS_Category=_SBA_843_1662_779_3529&T_Category=_YAZICILAR843 linkine bir bakın.

194 Mesaj
11 Haziran 2009; 0:56:53 

teknosada yok sadece haber ver diye bilgi var.ayrıca canon değil xerox markası ve vatandada yok.sanırım tüm online sitelere baktım ama yok

2234 Mesaj
11 Haziran 2009; 1:07:17 

quote:

Orjinalden alıntı: h_tunc

teknosada yok sadece haber ver diye bilgi var.ayrıca canon değil xerox markası ve vatandada yok.sanırım tüm online sitelere baktım ama yok

Hocam,

Online olarak bi halt olmuyo, bende bugün maviye gittim, var gözüküyo 4140 ama ellerinde yok. Bildiğimiz mavi işte..

Ben ankaradayım, cebecideki teknosada var 3117 xerox, ayrıca vatanda da var kendim bizzat şahsen gördüm ha kalırmı onu bilmem...

Geleyim bizim 4140'a.. Arkadaşlar gerçekten doğru bir adım atmışız.. kesinlikle. Bu kadar iyi olabileceğini tahmin etmiyodum baya bi sevindirik oldum yaw

İlk baskı hızı ne 9sn'si?? Alakası bile yok... Bi kaç saniye içinde direk veriyo. Scan hızı çok iyi (300dpi), 600dpi da biraz ağır ama kalite şahane.. Kopya hızı ve kaliteside çok iyi... Bi taraftan tararken alttan direk çıktıyı verdi.. Herşeyiyle dört dörtlük bir cihaz...

Dileyen olursa resimlerini vs. koyabilirim sonra..

Saygılar

1788 Mesaj
11 Haziran 2009; 7:36:45 

quote:

Orjinalden alıntı: side_effect

Hocam,

Online olarak bi halt olmuyo, bende bugün maviye gittim, var gözüküyo 4140 ama ellerinde yok. Bildiğimiz mavi işte..

Ben ankaradayım, cebecideki teknosada var 3117 xerox, ayrıca vatanda da var kendim bizzat şahsen gördüm ha kalırmı onu bilmem...

Geleyim bizim 4140'a.. Arkadaşlar gerçekten doğru bir adım atmışız.. kesinlikle. Bu kadar iyi olabileceğini tahmin etmiyodum baya bi sevindirik oldum yaw

İlk baskı hızı ne 9sn'si?? Alakası bile yok... Bi kaç saniye içinde direk veriyo. Scan hızı çok iyi (300dpi), 600dpi da biraz ağır ama kalite şahane.. Kopya hızı ve kaliteside çok iyi... Bi taraftan tararken alttan direk çıktıyı verdi.. Herşeyiyle dört dörtlük bir cihaz...

Dileyen olursa resimlerini vs. koyabilirim sonra..

Saygılar

hayırlısı olsun dostum. iyi günlerde kullan.

2185 Mesaj
11 Haziran 2009; 8:56:20 

hayirli olsun. umarim memnuniyetin hep devam eder. kullandikca goruslerini, tecrubelerini bizle paylasmaya devam edersen memnun oluruz.

2234 Mesaj
11 Haziran 2009; 12:31:31 

EYvallah, teşekkür ederim daha iyisi sizlerin olsun...

YAzmaya devam ederim, hatta resim bile yollarım.. henüz tam olarak tüm fonkisyonlarını kullanabilmiş değilim. Zaman içerisnde bilgilendiririm sizleri..

1673 Mesaj
13 Haziran 2009; 11:00:53 

arkadaşlar bende cok fonksiyonlu bir yazıcı almayı düşünüyorum,fiyat aralıgı olarak 80-170 kadar olabilir, evde kullanılmak üzere alınacaktır, özellik olarak yazıcı+ fotokopi+tarayıcı özellikleri olan bir model düşünüyorum ayrıca sonrada kartuş dolumunda bir sorun yaşatmayacak bir model düşünüyorum, belli bir marka düşünmedim hp, canon, epson , brother vb hangisi olursa olsun benim açımdan bir sorun teşkil etmeyecek. önerilerinizi bekliyorum...

500 Mesaj
13 Haziran 2009; 13:50:16 

arakadaşlar maviden 300 ytl ye HP M1120 almayı düşünüyorum ankarada kartuşu doldurableceğim yer var mıdır bunun?

PSN: PoweredbyErengy

2234 Mesaj
13 Haziran 2009; 16:03:56 

hocam, bende hp alacaktım ama canon 41serisinden aldım, tavsiye ederim. çipsiz kartuş dolumu ort. 30tl

2185 Mesaj
17 Haziran 2009; 10:14:38 

quote:

Orjinalden alıntı: Erengy

arakadaşlar maviden 300 ytl ye HP M1120 almayı düşünüyorum ankarada kartuşu doldurableceğim yer var mıdır bunun?

ankara buyuk sehir. ankara da olmicak da nerde olcak. kizilay da vardir mutlaka.

2234 Mesaj
17 Haziran 2009; 12:44:22 

Hocam bende baktım ona, nette arattır ankara toner dolum diye, sıhhıye de bi yer çıkıyo sanırım en iyi yerlerden biri.

63 Mesaj
22 Haziran 2009; 15:59:28 

arkadaşlar mrb

hp 1120 modeli chipli cihaz fakat dolumlarda problem olmaz ek olarak chip ücreti ekliyorlar.

canonun 41 serisi modelleri 4140 4120 4150 ufak farklarına ragmen diger lazer çok fonksiyonlulara göre daha üstün özelliklere sahipler. network isteyen için mf 4270 mdoelide mevccuttur.

çogunuzun bildigi gibi xerox ve samsung birbirinin aynısı cihazlar 3117 arayan arkadaş samsung 1610 ilede işini görebilir.

canonların 41 - 42 - 46 ve 6500 serisi cihazlarında tonerler chipsizdir.

lazer yazıcılarla ilgili her türlü sorunuza acıgım...

www.enerjiburomak.com

teknik personel

enerjiburomak

297 Mesaj
29 Temmuz 2009; 16:29:59 

tüm yazıyı okudum bende Canon mf4270 almayı düşünüyorum. Network girişi varmış.
uygun fiyata almamı tavsiye etiğiniz bi site yada yer var mı ?

291 Mesaj
22 Şubat 2010; 19:38:34 

Benim HP 1410 Yazıcım VA rİyice Masaraf Yapmaya Başladı
Eknomik bişiler alıcam Öneriniz nedir.?

PM Atarsanız M.o.

6 Mesaj
13 Ekim 2010; 13:37:13 

arkadaslar forumlarda o kadar gezindim en faydalı sayfa burası oldu.biraz eski konu ama :) ya cok fonksiyonlu yazıcı alacaım
hp lazerjet m1120
samsung sxc 4300
canon mf 4120
canonun fiyatını bulamadım bunlardan toner değiştirmede zorlanmayacağım ev için çok fazla kullanmayacağım hangisini tavsiye edersiniz yada başka varsa her fikre acığım fiyat 300 tl civarı ilgilenen arkadaslara şimdiden teşekkurler

6 Mesaj
13 Ekim 2010; 13:45:10 

arkadaslar forumlarda o kadar gezindim en faydalı sayfa burası oldu.biraz eski konu ama :) ya cok fonksiyonlu yazıcı alacaım
hp lazerjet m1120
samsung sxc 4300
canon mf 4120
canonun fiyatını bulamadım bunlardan toner değiştirmede zorlanmayacağım ev için çok fazla kullanmayacağım hangisini tavsiye edersiniz yada başka varsa her fikre acığım fiyat 300 tl civarı ilgilenen arkadaslara şimdiden teşekkurler

4490 Mesaj
14 Ekim 2010; 17:29:28 

bende yukarıdakine cevap arıyorum

671 Mesaj
13 Aralık 2010; 1:56:13 

merhaba arkadaşlar, kartuşlardan bıkmış biri olarak laser yazıcı almaya karar verdim.. samsung 1610 un chipsiz ve rahat dolum yapıldığını biliyorum ama malum 2 seneden fazladır üretilmiyor o nedenle de sıfırını bulamıyorum. onun yerine 1660 var ama o da malum chipli.. bunu alıp chipini etkisiz hale getirip kendimiz dolum yaparak kullanamıyor muyuz? veya kolay dolum yapılabilen sadece siyah beyaz yazıcı olarak kullanılacak chipsiz yazıcı olarak ne önerirsiniz?

Sırf Bu Dünya İçin mi Yaratılmışsın ki Tüm Vaktini Ona Sarf Ediyorsun?

1392 Mesaj
13 Aralık 2010; 21:33:58 

güncel

hp lazerjet m1120
samsung sxc 4300
canon mf 4120

özellikle dolumcu arakdaşlar yorum yazarsa sevinirim.

671 Mesaj
13 Aralık 2010; 23:10:34 

brother 2040 çipsiz ve tam dolu tonerli geliyor kullanan bilen var mı?

1908 Mesaj
16 Aralık 2010; 23:59:08 

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

güncel

hp lazerjet m1120
samsung sxc 4300
canon mf 4120

özellikle dolumcu arakdaşlar yorum yazarsa sevinirim.

ben m1120 kullanıyorum... şu anda çok memnunum... yalnız normal hp'lerden farklı bir toz kullanıyor tonerinde ama çok rahat bulunabilen bir toz ama alırken veya dolururken dolduran arkadaşın bu özel tozundan doldurması lazım... chipli toneri ama chipin hiçbir işlevi doldurduktan sonra vs hiçbir hata uyarı vermiyor... ama malzeme durumunu takip edemiyorsunuz chipi yenilemediğiniz için... isterseniz 5 liraya chipi yenileyebilirsiniz ama gerek yok...

671 Mesaj
14 Ocak 2011; 0:02:24 

Yoğun araştırmalar sonucu Brother HL 2040 ı bu akşam aldım.. İlk izlenimler gayet güzel.. Gayet şık ve en güzeli tam dolu tonerle geliyor olması ve daha da güzeli tonerinin çipsiz olması... Dolumunun da çok çok kolay olması.. Almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müverrih -- 23 Kasım 2011; 9:27:08 >

2 Mesaj
21 Kasım 2011; 13:02:08 

slm arkadaşlar bi mfp yazıcı almayı düşünüyorum
HP Officejet Pro 8500A Plus e-All-in-One Yazıcı (CM756A)
karar verdim kullanan var mı
laser ayarında olduğu söyleniyor.
uzun vadede ne gibi arıza verir.
laser düşünüyordum toner dışında değişen parçaları drum gibi parçaları yüzünden pek ısınamadım.
düşündüğüm lazer markalar oki kyocera xerox mfp ama hem toneri hem parçaları çok pahalı
bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar fikir beyan ederse çok sevinirim

bahsettiğim hp modeli sayfa başı maliyette çok iddialı görüşerinize müracaat etmek istedim.

2456 Mesaj