- x
araç
97 Cevap87809 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

288 Mesaj
16 Mart 2009; 23:40:25 

silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drarter -- 29 Temmuz 2013; 2:48:08 >

194 Mesaj
18 Mart 2009; 2:58:39 

doktor hocam o siteden randevu yaptırmadım ama aracımı 1 ay önce araç muayene yaptırırken Link: http://arac.muayenesi.com sitesinden baya faydalandım. hatta o sitenin taklidi bile çıkmış. (Bu arada randevu nasıl alınır resimli ve videolu anlatımların linkini veriyorum)
Araç Muayene Randevu Resimli Anlatım
Tüvturk Araç Muayene Randevu Videolu Anlatım

quote:

Orjinalden alıntı: drarter

Arkadaşlar bir linkte telefon veya internet ile randevu alınıp araç muayenesi yapıldığını gördüm ayrıntılı olarak yazmışlar bu şekilde önceden randevu alarak telefon yada netten aracını muayene ettiren varsa düşünceleri nedir !!!!!!!!!

Lİnk: http://arac.muayenesi.c...ac-muayene-randevu.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paries -- 28 Ağustos 2012; 0:29:46 >

288 Mesaj
18 Mart 2009; 18:25:07 

evet site muayene hakkında baya bilgi veriyor bende bu konuda tüm sorulara bu siteyi tavsiye ediyorum gerçi burası site tanıtım yeri değil ama forum kısmından bilmediğim çok şey öğrendim bence aracı olan biri için yer imlerine eklenmesi gereken bir siteyanlız bu randevu işi hakkına çoğu kişinin bilgisi yok heralde kimse netten yada telefonla muayene için randevu almadı galiba çok merak ediyorum bi yazan olsada bilsek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drarter -- 18 Mart 2009; 18:19:59 >

6817 Mesaj
19 Mart 2009; 21:36:20 

a- Otobüs, kamyon, çekici ve tanker için 165.20 TL.

b- Otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı,

römork ve yarı römork için 123.90 TL.

c- Traktör (römorklu ve römorksuz), motosiklet,motorlu bisiklet için 63.70 TL.

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

946 Mesaj
20 Mart 2009; 17:01:55 

arkadaşım google den tuvturk ü arattır ordan randevulu araç muayeneyi tıkla ve muayene yaptırmak istediğin yeri zamanı saati işaretle ardından araç plaka ruhsat tescil no su ile ön randevu alıyorsun randevu zamanı gidiyorsun numaratikten randevulu numara alıyorsun genelde saat 15 de başlıyor açıklama o sitede var zaten

283 Mesaj
24 Mart 2009; 20:09:08 

ben 22.03.2009 tarihinde aracımı muayene yaptırdım Sadece yarım saat içinde hallettim internet üzerinden randevu aldm saat 4 için 15 dakika önce muayene istasyonunda oldum 2 numaratör var birtanesi rendevusu olanlar için diğeri rendevusuz olanlar plakanı giriyorsun tam dörtte numaratöre eğer randevun varsa sana numara variyor yoksa sıra numarası vermiyor sonra numara sıran geliyor 5 dk içinde paranın ödedikten sonra muayene alanına alıyorlar arabanı muayene bittikten sonra arabanı alıyorsun hehangi bir problem yoksa 20 dk içinde hepsi bu

KARŞILIKSIZ SEVDİK VATANIMIZI

513 Mesaj
24 Mart 2009; 23:05:31 

0

Resimdeki gibi yapıyorum ama Plaka ve Trafik Tescil Seri numarası karşılaştırması olumsuz sonuçlandı, lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol ediniz diyor fıtık oldum nasıl alıyorsunuz randevu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cossolina -- 24 Mart 2009; 23:15:56 >

382 Mesaj
1 Nisan 2009; 22:02:51 

aynı problemi bende yasadım @cossolina sen cozebildinmi nasıl bi sacmalıktır bu randevu alamıycam bu yuzden

194 Mesaj
15 Nisan 2009; 15:35:09 

seri numarası alınması ile ilgili problem yaşanıldığında emniyet trafik tescil şubesinden bilgisayar düzeltmesine gidilmesi gerekiyormuş.

kaynak: http://www.arac.muayene...ac-muayene-randevu.html
quote:

Orjinalden alıntı: ernsyds1

aynı problemi bende yasadım @cossolina sen cozebildinmi nasıl bi sacmalıktır bu randevu alamıycam bu yuzden

266 Mesaj
15 Nisan 2009; 23:05:44 

quote:

Orjinalden alıntı: kaynaci

ben 22.03.2009 tarihinde aracımı muayene yaptırdım Sadece yarım saat içinde hallettim internet üzerinden randevu aldm saat 4 için 15 dakika önce muayene istasyonunda oldum 2 numaratör var birtanesi rendevusu olanlar için diğeri rendevusuz olanlar plakanı giriyorsun tam dörtte numaratöre eğer randevun varsa sana numara variyor yoksa sıra numarası vermiyor sonra numara sıran geliyor 5 dk içinde paranın ödedikten sonra muayene alanına alıyorlar arabanı muayene bittikten sonra arabanı alıyorsun hehangi bir problem yoksa 20 dk içinde hepsi bu

kaynaci arkadasımız gıbı bende yaptım sakın randevusuz gıtmeyın gıdenler en az 3 saat sıra beklıyor randevu alın aldıgınız saatten 15 dk evvel gıdın 1 saat sonra en gec ısınız bıtıyor tabı herseyınız tam ıse

trafık setınız cıft reflektor yangın tupunuz eksık olmasın fren ayarınızı ve far ayarınızı mutlaka yaptırın sonra gerı donersınız eger sorun cıkarsa 1 ay ıcerısınde bır kere daha ucretsız muayene hakkınız oluyor bır daha geldıgınızde randevu almanıza gerek olmuyor kapıya soyluyorsunuz muayene tekrarı dıye ıcerı alıyor ve tekrar kayıt oluyorsunuz eger bunuda geçemez ısenız paranız yanıyor bılgınıze tekrar para verıyorsunuz aman dikkat

Bir tek kuru bir canım var

194 Mesaj
18 Nisan 2009; 3:29:32 

tüvturk araç muayene trafık setı cıft reflektor yangın tupu fren ayarı ve far ayarı ile bitmiyor bunun ilk yardım seti var araç lpg li ise sızdırmazlık belgesi var da var tekrara kalmak belki para kaybı değil ama zaman kaybı, hazırlıkları tam yapıp bi kerede işi halletmek lazım.

Kaynak : http://www.arac.muayenesi.com

quote:

Orjinalden alıntı: lastsoner

kaynaci arkadasımız gıbı bende yaptım sakın randevusuz gıtmeyın gıdenler en az 3 saat sıra beklıyor randevu alın aldıgınız saatten 15 dk evvel gıdın 1 saat sonra en gec ısınız bıtıyor tabı herseyınız tam ıse

trafık setınız cıft reflektor yangın tupunuz eksık olmasın fren ayarınızı ve far ayarınızı mutlaka yaptırın sonra gerı donersınız eger sorun cıkarsa 1 ay ıcerısınde bır kere daha ucretsız muayene hakkınız oluyor bır daha geldıgınızde randevu almanıza gerek olmuyor kapıya soyluyorsunuz muayene tekrarı dıye ıcerı alıyor ve tekrar kayıt oluyorsunuz eger bunuda geçemez ısenız paranız yanıyor bılgınıze tekrar para verıyorsunuz aman dikkat

3093 Mesaj
7 Mayıs 2009; 23:59:51 

konu kırlılığı olmaması acısından var olan konuya cevap yazmayı uygun gordum

arac muayenesı yaptırmaya arac sahıbının gıtmesı sartmıdır , ben dedemın arabasını kendım goturebılırmıyım

butun evrakları hazırladım bı dede eksık olucak yanımda bu sekılde muayene ıslemını yaptırabılıyormuyum ?

yardımcı olursanız sevınırım

194 Mesaj
8 Mayıs 2009; 0:07:03 

"Hazırlıklar tamamlandıktan sonra siz veya aracınızı muayeneye götürmesini istediğiniz kişi aracı muayene istasyonuna götürebilir. Burada unutulmaması gereken aracı muayeneye götüren kişinin muayene sonrasında aracı geri teslim alabileceğidir."
Kaynak: http://www.arac.muayene...nesi-nasil-yapilir.html

quote:

Orjinalden alıntı: FRED BAKER

konu kırlılığı olmaması acısından var olan konuya cevap yazmayı uygun gordum

arac muayenesı yaptırmaya arac sahıbının gıtmesı sartmıdır , ben dedemın arabasını kendım goturebılırmıyım

butun evrakları hazırladım bı dede eksık olucak yanımda bu sekılde muayene ıslemını yaptırabılıyormuyum ?

yardımcı olursanız sevınırım

3093 Mesaj
8 Mayıs 2009; 0:33:57 

yardımcı olduğun ıcın tesekkur ederım arkadasım

66 Mesaj
8 Mayıs 2009; 1:15:00 

arkadaşlar lpg sızdırmazlık raporunun geçerlilik süresi ne kadar acaba, bilen var mı?

edit: TUVTÜRK'ten yanıtı öğrendim. Geçerlilik süresi 1 aymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joneleth -- 8 Mayıs 2009; 20:45:12 >

194 Mesaj
10 Mayıs 2009; 0:20:11 

bir ay içerisinde muayeneyi yaptırmak lazım yani
quote:

Orjinalden alıntı: Joneleth

arkadaşlar lpg sızdırmazlık raporunun geçerlilik süresi ne kadar acaba, bilen var mı?

edit: TUVTÜRK'ten yanıtı öğrendim. Geçerlilik süresi 1 aymış.

66 Mesaj
10 Mayıs 2009; 16:07:05 

quote:

Orjinalden alıntı: paries

bir ay içerisinde muayeneyi yaptırmak lazım yani

evet dostum aynen öyle. sızdırmazlık raporunu aldıktan sonra 1 ay içinde muayeneye sokmak lazım aracı.

165 Mesaj
10 Mayıs 2009; 18:54:19 

2- hafta önce internetten randevu aldım saat 9,00 muayene için.aracım ilk defa muayene girmiş oldu.
saat 8,50 de içeri aldılar.9,00 da muayeneye girdi.9,15 - 9,30 gibi muayene bitmişti

yani ; randevusuz sakın gitmeyin

1693 Mesaj
10 Mayıs 2009; 21:35:32 

quote:

Orjinalden alıntı: birol_61

2- hafta önce internetten randevu aldım saat 9,00 muayene için.aracım ilk defa muayene girmiş oldu.
saat 8,50 de içeri aldılar.9,00 da muayeneye girdi.9,15 - 9,30 gibi muayene bitmişti

yani ; randevusuz sakın gitmeyin

Valla ben randevusuz gittim çektim aracı dışarı girdim içeri vezneye harcı yatırdım sıra numarasını aldım yarım saat sonra muayaneye girdim gerçi ilk seferde geçemedi araç ama olsun

İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY

194 Mesaj
11 Mayıs 2009; 14:36:55 

ExTReMee araç neyden kaldı

246 Mesaj
9 Haziran 2009; 21:30:05 

ekzos muayenesi şart değil mi?

randevu alırken ruhsat sahibinin adini mi giriyorsunuz?

194 Mesaj
10 Haziran 2009; 14:12:29 

egzoz muayenesi aslında hafif kusur yani muayeneden geçersin ama sen yinede yaptırsan iyi olur, çok bi para değil çünkü cezasıda yüksek
kaynak: http://www.arac.muayene...oz-muayene-emisyon.html

randevu alırken aracı muayeneye götürecek kişinin adı giriliyor
kaynak: http://www.arac.muayene...ac-muayene-randevu.html
quote:

Orjinalden alıntı: keskin98

ekzos muayenesi şart değil mi?

randevu alırken ruhsat sahibinin adini mi giriyorsunuz?

69 Mesaj
10 Haziran 2009; 16:31:10 

Benimde yarın için randevum var önce lpg sızdırmazlık raporu alacağım sonra 12:00 de muayene randevum var bakalım işlerim yolunda gidecekmi.Gideceğim şubeler İstanbul Hadımköy ikiside orada hem MMO Lpg şubesi hemde Tuvtürk muayene şubesi tecrübelerimi paylaşacağım.

69 Mesaj
16 Haziran 2009; 18:27:18 

quote:

Orjinalden alıntı: Hakan-37

Benimde yarın için randevum var önce lpg sızdırmazlık raporu alacağım sonra 12:00 de muayene randevum var bakalım işlerim yolunda gidecekmi.Gideceğim şubeler İstanbul Hadımköy ikiside orada hem MMO Lpg şubesi hemde Tuvtürk muayene şubesi tecrübelerimi paylaşacağım.

Arkadaşlar ilk önce lpg den kaldım tankın değişmesi gerekiyormuş onu hallettim ve bugün muayeneye gittim.ben aracım frenler veya lpg borularından kalacak diye beklerken dün 33 tl harcadığım far ayarlarından sol taraf uzun hüzmeli ağır kusurlu olarak geçemedim.Evin yolunu tuttum ayar yaptırdığım yere gidip anlattım.Bktı diğer ampulün markası farklı dedi ikiside narva olursa olur dedi onuda aldım ayarını yaptı bakalım.Yarın yine 4. kez muayene yolunu tutacağım.
Kesinlikle şunlara dikkat edin yoksa geri dönersiniz;
*Fren sistemi,rotlar,aks sağlammı
*Lastik diş derinliği nizamimi
*Far ayarları uygunmu,sinyaller çalışıyormu
*Araç lpgli ise alttan geçen boruları muhafazalımı ve eksoz sisteminden yeteri kadar uzakmı(en az 10 cm olduğu söyleniyor)
*Ekipmanlardan eksiklik varmı
Benim tespit ettiğim ve kesinlikle istenilen değerlerdir.

194 Mesaj
22 Haziran 2009; 0:03:56 

hakan hocam paylaşım için teşekkürler, ben lpg tankını niye değiştirmek zorunda kaldın onu merak ettim.

69 Mesaj
22 Haziran 2009; 16:23:09 

quote:

Orjinalden alıntı: paries

hakan hocam paylaşım için teşekkürler, ben lpg tankını niye değiştirmek zorunda kaldın onu merak ettim.

Lpg tanklarının ömrü 10 yıldır kontrole giderken 1 senen olsa dahi değiştirmen şart ayrıca muayene işlemimi hallettim bu seferde ruhsatta yazılan motor,şasi noları kısa olduğundan muayene istasyonu muayenemi onaylayıp ruhsatı değiştirmem için ek1 formu doldurtup aracın bağlı bulunduğu trafik tescile gönderdi onuda bugün(p.tesi) hallettim çarşamba hazır olacakmış ruhsat aldıktan sonra inşallah bitecek işkenceye dönen araç muayene maceram

Ruhsatta muayene yeri kalmamışsa,onların tespit ettiği eksiklik varsa(motor,şasi no vb..)
Trafik tescile ruhsat değişim için gerekli evraklar ise;
*Muayene raporu
*Muayene ücretini yatırdığınız makbuz
*Ek1 formları (arka tarafındaki nüfus bilgileride dolacak)
*Sigorta poliçesi
*Trafik belgesi ve tescil belgesi(ruhsatlar)
*Vekil gidecekse kimlik fotokopisi ayrıca vekaletname aslı ve 1 fotokopisi
*70 TL

Not:Tüm asıl evraklarda alınıyor ve belgeniz hazır olduğunda geri teslim edilecektir.

194 Mesaj
20 Temmuz 2009; 9:03:46 

paylaşım için teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: Hakan-37

Lpg tanklarının ömrü 10 yıldır kontrole giderken 1 senen olsa dahi değiştirmen şart ayrıca muayene işlemimi hallettim bu seferde ruhsatta yazılan motor,şasi noları kısa olduğundan muayene istasyonu muayenemi onaylayıp ruhsatı değiştirmem için ek1 formu doldurtup aracın bağlı bulunduğu trafik tescile gönderdi onuda bugün(p.tesi) hallettim çarşamba hazır olacakmış ruhsat aldıktan sonra inşallah bitecek işkenceye dönen araç muayene maceram

Ruhsatta muayene yeri kalmamışsa,onların tespit ettiği eksiklik varsa(motor,şasi no vb..)
Trafik tescile ruhsat değişim için gerekli evraklar ise;
*Muayene raporu
*Muayene ücretini yatırdığınız makbuz
*Ek1 formları (arka tarafındaki nüfus bilgileride dolacak)
*Sigorta poliçesi
*Trafik belgesi ve tescil belgesi(ruhsatlar)
*Vekil gidecekse kimlik fotokopisi ayrıca vekaletname aslı ve 1 fotokopisi
*70 TL

Not:Tüm asıl evraklarda alınıyor ve belgeniz hazır olduğunda geri teslim edilecektir.

198 Mesaj
16 Eylül 2009; 10:04:52 

selam arkadaslar,konu hortlamak uzere ama bende yasadigim vize deneyimini sizlerle paylasmak istedim.isin gercegi sizlerdin bu konudaki fikirlerinizi isteyecegim,cunku husrana ugradigim bazi konular var;

87 model LPGli bir Tofas Doganim var.İki gun once sizdirmazlik raporumu aldim.
Aracimin vizesi Mart 2009da dolmustu bende internet uzerinden randevu alip izmirde vizeye girdim.
Yeni vize ilgili olarak duydugum seylerden dolayi biraz celiskiliydim.Cunku arabamin yasindan dolayi bazi curukleri vardi.
Vizeye girecek arkadaslara tavsiyem gitmeden once mutlaka kapsamli bir tamirciye gidip aracinizi gozden gecirtmeniz.
Özellikle LPGli arac sahibi arkadaslar LPG hortumunun yalitimini yaptirsinlar.LPG yakit deposuna giden hortumun egzoz ile yakin olan yerinde yalıtım istiyorlar.

Neyse vize gunu sira bana geldi,ben tüm duyduklarimdan dolayi her kontrolun makinalar yada bilgisayarla yapilacagini dusunurken islemlerin cogunu orada gorevli kisilerin kanaati dogrultusunda yapıldıgını gordum.Benim aracima yapilan islemler sirasiyla;

1-ilk olarak vize icin randevu almadan once LPG sizdirmazlik raporunu aldim.İzmirde yasiyorum ve sadece biryer sizdirmazlik raporonu veriyor.Ptesi saat sabah 7de siraya girdim saat 9.30 gibi isim bitti raporu aldim.
2-internet uzerinden Vize icin randevu aldim.
3-vize icin gittiginiz TuvTurk istasyonlarinda; vize ucretini odeyip sira numarasi almaniz icin sizi evrak kontrol ve odeme bolumune yonlendiriyorlar.bankalardaki gibi bir sira numarasi alip bekliyorsunuz.
Arac ruhsati ve (LPGli araciniz varsa) sizdirmazlik raporunu gorevliye veriyorsunuz.bu iki belge disinda benden egzoz olcum raporu yada herhangi bir baska belge istemediler.benim vizem mart 2009 da doldugu icin faziyle birlikte 167.25 tl odedim ve buradaki gorevli evraklariniz kontrol edip size "almis oldugunuz sira nosu ile kontrole gireceksiniz bu yuzden disaridaki sirayi takip edin" diyerek sizi yonlendiriyor.Muayenenin yapilacagi parkurdaki islem sirasi size gelene kadar bekliyorsunuz ve siraniz gelince uygun olan yere aracinizi yanastiriyorsunuz.
4-ilk olarak arac parkura alinmadan once sizden ilkyardim setini gormek istiyorlar.ilkyardim setini gostermek icin cantayi actigimda bana "yangin sondurme tupunu gormek istedigini soyledi ve bos olup olmadigini,son kullanma tarhini gormek istedigini belirtti.ilk konrolden sonra araci sizden teslim aliyorlar.
5-gorevli parkura girmeden once aracin silgeclerini,su fiskiyesinin calisip calismadigini kontrol ediyor.
6-bundan soraki islem fren kontrolu;aracin on arka ve el freni bilgisayarli sistem ile kontorl ediyor.
7-fren konrolunden sonra aracin alt kisminda curuk olup olmadigi,on duzeni,lastiklerdeki asinma ve dis derinligi konrolleri,egzoz baglantisi,tekerlek bosluklari kontol ediliyor.
8-alt takim kontrolunden sonra,aracin iç isiklandirma sistemi,sinyaller,stoplar ve tekrardan silgec ve fiskiyenin calisip calismadigi kontrol ediliyor.
9-bilgisayarli sitem ile far ayari kontrol ediliyor.
10-gorevli aracin kapilarinin duzgun calisip calismadigini,emniyet kemerlerini,koltuklarin saglam olup olmadigini (eger koltuklarda cok azda olsa bir sallanma yada bosluk varsa buyuk problem haberiniz olsun!!!) ve aracin distan bir gorunumunu kontrol edip son isleme geciyor.
11-son olarak kaputu aciyor;motor ve sase nosunu kontrol ediyor,burdaki parcalarin hasarli olup olmadigini goz ucuyla kontrol ediyor.ve raporunu yaziyor.

gelelim sonuca;
benim arac 3 kusurdan dolayi geçemedi.
1-LPG hortumunun egzoz yanindaki yalitimini yaptirmami istediler.
2-ne hikmetse dogru calisan camurluk sinyalleri vizedeyken calismadi.
3-arka fren hortumunun degismesi gerekiyormus.

simdi arkadaslar,yazinin basinda da belirttigim gibi benim bu kontrollerde husrana ugradigim bazi seyler var,onlari paylasmak istiyorum.
Ben butun konrtrollerin bilgisayarli olacagini dusunmustum.ama...!!!
yukarida yazmis oldugum islem sirasina gore sizde goreceksiniz ki aracinizin muayeneden gecip gecmemesi tamamen ordaki gorevlinin insiyatifine kalmıs,soyleki;

daha konrollerin basinda ilkyardim setini konrtol ederken adam ilkyardim cantasinin (icinde sargi bezi,elastik band vs olan cantadan bahsediyorum) yoklugunu bile farketmedi.Bu ne bicim ciddiyettir yaa !!!ben ilkyardim setinin son kontrolunu yapmak icin evde seti bosaltip
tek tek kontrol etmistim,tekrar hepsini cantaya koyarken ilkyardim cantasini koymayi unutmusum.ama bu ciddiyetsizlik benim vizeden gecmeme yardim etti.

gelelim asil konuya;aracinizin muayenesi yapilirken sadece fren ve far ayari bilgisayarli kontrole giriyor,bunun disindaki tum kontroller oradaki gorevlinin deneyimi ve insiyatifi ile alakali.benim araci kontrol eden arkadas 25-30 yaslarinda biriydi.Hangi standarta gore neyi kontrol ediyorlar anlamadim.demek istedigim benim ilkyardim setindeki ilkyardim cantasinin yoklugunu farketmeyen biri acaba aracimda onemli olabalicek,yada bir kazaya sebep olabilecek bir hatayi da gozden kacirmis olamaz mi?Aracinizin nedeyse kontrollerinin %80i bilgisayar kullanilmadan goz karari ile kontrol ediliyor.ne kadar sagliklidir tartisilir !!!!!!!

Kisacasi arkadaslar ben bu yeni vize sisteminden hiç memnun kalmadim !!! eger aracinizi kontrol eden gorevli;
ogun dalgin degilse,kafasi baska yerlerde degilse, isini cidiyetle yapan biriyse cok sanslisiniz; cunku hatalari bildigi kadariyla gorebilir.
diger turlu kafa baska yerlerdeyse,hatalari gormeyecek kadar dalgınsa cebinizden ekstra tamir parasi cikmaz araç vizeden gecer..sizden bu ulkemin yollarinda allaha emanet trafikte gidersiniz.

24 Mesaj
5 Ekim 2009; 19:59:32 

sabah bende randevulu olarak muayeneye gireceğim bakalım tuv deki ilk muhayenemiz nasıl geçecek merakla bekliyorum gecebilirsem merak ettiğiniz soruları sorarsanız özellikle sizin için bakabilirim

ÖNCE LAFA BAKARIM LAF MI DİYE
SONRA SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE

187 Mesaj
6 Ekim 2009; 12:24:14 

arkadaşlar,
muayene yaptırmadan önce gerekli olan aracın vergi vs. borcu yoktur belgesi eskisi gibi muayene istasyonu yakınındaki maliye veznelerinden mi veriliyor yoksa artık bunları temin edip o şekilde mi muayeneye giriliyor.

cevaplayan arkadaşa simdiden teşekkürler.

198 Mesaj
6 Ekim 2009; 12:42:50 

quote:

Orijinalden alıntı: MBUĞRA

arkadaşlar,
muayene yaptırmadan önce gerekli olan aracın vergi vs. borcu yoktur belgesi eskisi gibi muayene istasyonu yakınındaki maliye veznelerinden mi veriliyor yoksa artık bunları temin edip o şekilde mi muayeneye giriliyor.

Bildigim kadariyla muayene istasyonlarinda borcu yoktur kagidi alamiyorsun...muayenede mutlaka borcu yoktur kagidi istiyorlar.Maliye-vergi dairesi gibi yerlerden oncelikle bunu hallet.Eger aracinda LPG var ise mutlaka sizdirmazlik raporu alman gerekiyor.Yukaridaki yazimda belirtitgim gibi eger aracin LPGli ise LPG hortumuna yalitim istiyorlar..ben bu yuzden muayeneden gecemedim...ve son birsey daha muayene istasyonlarinda odeme icin (muayene ucretinden bahsediyorum) yaninda mutlaka nakit para bulundur cunku kredi karti vs kabul edilmiyor.kolay gelsin kardesim.

187 Mesaj
6 Ekim 2009; 13:29:11 

sanırım soruyu tam soramadım. öncedende araç muayenesi istasyonundan vergi borcu yoktur belgesi alınamıyordu. Ancak maliye buralara kendine ait prefabrik yapılar koymuştu. Böylece önce bu kağıdı alıp hemen muayeneye girelebiliyordu. Bu yapılar şu anda, yoksa motorlu taşıtlar vergi dairesine önceden gidip almak gerekir ki, muayenenin yapılacağı gün içinde alınmayan borcu yoktur kağıdı ile ilgili sorun çıkabilir.

bunu sormak istedim.

198 Mesaj
6 Ekim 2009; 14:04:57 

quote:

sanırım soruyu tam soramadım. öncedende araç muayenesi istasyonundan vergi borcu yoktur belgesi alınamıyordu. Ancak maliye buralara kendine ait prefabrik yapılar koymuştu. Böylece önce bu kağıdı alıp hemen muayeneye girelebiliyordu. Bu yapılar şu anda, yoksa motorlu taşıtlar vergi dairesine önceden gidip almak gerekir ki, muayenenin yapılacağı gün içinde alınmayan borcu yoktur kağıdı ile ilgili sorun çıkabilir.

bunu sormak istedim.

hmmm...sana soyle yazayim;
benim aracimin geciken yada odenmemis herhangi bir cezasi yoktu.Eger aracinin cezasi yada borcu yoksa muayeneye giderken temiz kagidi goturmene gerek yok ama odemen gereken birseyler varsa git vergi dairesine yatir..bildigim kadariyla temiz kagidi 1hafta gecerli sen yinede bilene sor kardesim.
ben izmirde 4.sanayideki muayene istasyonuna gittim ve oralarda herhangi bir borc odeme yeri yoktu (maliye vs...)
bilgin olsun.

24 Mesaj
6 Ekim 2009; 14:09:54 

quote:

arkadaşlar,

bence internetten vergi borcunu sorgulatarak temiz kağıdını alarak gitmen daha iyi olur zira 2004 senesine öddediğim trafik cezasını bankanın hatasından dolayı yeniden ödemek zorunda kalabilirsin benim gibi1 gün uğraşma önce internetten bak bence

ÖNCE LAFA BAKARIM LAF MI DİYE
SONRA SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE

194 Mesaj
27 Ekim 2009; 15:26:42 

internetten araç borç sorgulama işleminin nasıl yapıldığı konusunda bilgi sahibi olmayan arkadaşlar buradan nasıl yapıldığını bilgi alıp sorgulama yapabilirler.
kaynak: http://www.arac.muayene...rac-borc-sorgulama.html

quote:

Orijinalden alıntı: alperen2903

bence internetten vergi borcunu sorgulatarak temiz kağıdını alarak gitmen daha iyi olur zira 2004 senesine öddediğim trafik cezasını bankanın hatasından dolayı yeniden ödemek zorunda kalabilirsin benim gibi1 gün uğraşma önce internetten bak bence

328 Mesaj
28 Ekim 2009; 2:16:05 

fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı?

194 Mesaj
28 Ekim 2009; 11:57:24 

fiyatlar derken araç muayene fiyatlarını kastettiğinizi düşünüyorum
Fiyatlara şuradan bakabilirsiniz
kaynak: http://www.arac.muayene...uayene-fiyat-ucret.html

quote:

Orijinalden alıntı: HealthyEra

fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Ekim 2009; 12:03:26 

15 Ekim günü arabamı bir hafta öncesinden randevu alarak (sabah 09 - 10 saatine) Dudullu Muayene istasyonuna götürdüm. Saat 8'de oradaydım. Erken gittim biraz. 8:45 gibi 124 lira harcımı yatırdım. Dışarıyı çıkıp arabanın yanında bekle çağıracaklar dediler ve dışarı çıktım ve 10 dk. sonra çağırdılar. Saat 09:30'a doğru çıktım muayene'den, her şeyim tamdı. Helogram da yapıştı plakaya ve raporu da aldım ve ayrıldım. Ancak hafif kusur çıktı arabamda. Çok ama çok basit bir şey. Silecek nedeni ile hafif kusur. Sağ silecekte 2-3 mm. yırtık varmış. Oysa daha yeniydi yani, neyse artık tek kusur silecek olsun.

328 Mesaj
30 Ekim 2009; 19:41:50 

quote:

Orijinalden alıntı: paries

fiyatlar derken araç muayene fiyatlarını kastettiğinizi düşünüyorum
Fiyatlara şuradan bakabilirsiniz
kaynak: http://www.arac.muayene...uayene-fiyat-ucret.html

Evet Teşekkür ederim.

194 Mesaj
18 Kasım 2009; 16:02:35 

silecek olayını çok önemsemeyiz ama aslında silecekler görüş netliği kazandırmak açısından çok önemli bence
quote:

Orijinalden alıntı: brkcad34

15 Ekim günü arabamı bir hafta öncesinden randevu alarak (sabah 09 - 10 saatine) Dudullu Muayene istasyonuna götürdüm. Saat 8'de oradaydım. Erken gittim biraz. 8:45 gibi 124 lira harcımı yatırdım. Dışarıyı çıkıp arabanın yanında bekle çağıracaklar dediler ve dışarı çıktım ve 10 dk. sonra çağırdılar. Saat 09:30'a doğru çıktım muayene'den, her şeyim tamdı. Helogram da yapıştı plakaya ve raporu da aldım ve ayrıldım. Ancak hafif kusur çıktı arabamda. Çok ama çok basit bir şey. Silecek nedeni ile hafif kusur. Sağ silecekte 2-3 mm. yırtık varmış. Oysa daha yeniydi yani, neyse artık tek kusur silecek olsun.

2830 Mesaj
19 Kasım 2009; 16:07:49 

Dudullu - İst randevusuz muayene yok imiş. Aldık yarın gideceğim. Vergi dairesine temiz kağıdı almak için gittim , artık temiz kağıdı verilmiyormuş ancak borcu olup olmadığına baktırp gidilmesi daha uygun daha doğrusu borçsuz gidilmesi gerekli imiş.

Randevu saati 1700...arabaları 1630 gibi avluya alıyorlar. Gidip içerde dijital ekranlı randevu sıra numaratöründen plakanınızı girip sıra numarası alıyorsunuz. Ben 1708'i aldım. Takriben 1705 gibi sıram geldi evraklarımı ibraz edip harcı ödedim. Dışarı aracın başına geçtim . İsminiz okunuyor kanala giriyorsunuz ve aracı teslim ediyorsunuz.Anlaşılan en önemli muayene mlz hariç fren sistemi , tekerlek bağlantıları , ışık sistemleri.

Muayene sonucunuza imzanız alınıyor...evrak içeri gidiyor az sonra ruhsat onaylanıp geri geliyor. 1722 gibi muayene istasyonundan ayrıldım.

Hafif kusurla ( far ayarı ) geçtik. Yarın servisin başına ekşiyeceğim.

Kapıda her türlü ihtiyacınızı karşılayacak elemanlar var. Tabii ufak bir ücret karşılığında. Yakında Dudullu İstasyonu 3 vardiyaya geçecekmiş. Malumaten arz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldsalt -- 20 Kasım 2009; 18:13:08 >

Aynada çirkinliğini görünce aynaya kızma! Mevlana
"G" truly well and alive and kicking.
Aklın güvenilir olmadığını savunan bir adamın aklına da güvenilmez"

194 Mesaj
1 Aralık 2009; 14:54:14 

geçmiş olsun

400 Mesaj
3 Mayıs 2010; 13:23:15 

arkadaşlar bu trafik tescil belgesi seri no ruhsatın neresinde yazıyo randevu alcamda sitede hangi numarayı yazsam kabul ediyor anlamadım

603 Mesaj
21 Mayıs 2010; 14:37:59 

bende aynı sorunu yaşıyorum
bir sefer kabul etti ardımdan sistem çöktü tekrar denedim bu seferde uyum sorunu var diyor randevu alamıyorum

parmak basıcam :)

400 Mesaj
11 Haziran 2010; 17:13:01 

quote:

Orijinalden alıntı: blackrider

arkadaşlar bu trafik tescil belgesi seri no ruhsatın neresinde yazıyo randevu alcamda sitede hangi numarayı yazsam kabul ediyor anlamadım

arkadaşlar bu sorunun cvbı yok mu randevuyu aldım ama oraya gittiğimde yanlışlık var deyip yollamasınlar lütfen acil yardım

3216 Mesaj
13 Haziran 2010; 19:39:14 

Arkadaşlar bı yakınıma ve kendıme muayene randevusu almak ıstedım.Yakınımın arabasına randevu aldım ama kendı arabama alamıyorum
Benım ruhsatta trafık belgesı tescıl sıra no 5 hanelı rakamdan olusmakta ama normalde cok daha uzun oluyor o numara ve bu yuzden kendı aracıma randevu alamıyorum. Sızce ne yapmam gerekıyor ?

PSN: ceriko

3747 Mesaj
13 Haziran 2010; 21:02:37 

quote:

Orijinalden alıntı: previlla

Arkadaşlar bı yakınıma ve kendıme muayene randevusu almak ıstedım.Yakınımın arabasına randevu aldım ama kendı arabama alamıyorum
Benım ruhsatta trafık belgesı tescıl sıra no 5 hanelı rakamdan olusmakta ama normalde cok daha uzun oluyor o numara ve bu yuzden kendı aracıma randevu alamıyorum. Sızce ne yapmam gerekıyor ?

tuvturk e telefon açarak da randevu alabilirsiniz. telefondaki kişi sizi yönlendirip istediği bilgileri alacaktır. sorun yok

Skoda Octavia 2014 - Elegance 1.6 TDI CR 105 PS DSG Green Tec - Metal Grisi

13 Mesaj
14 Haziran 2010; 18:39:59 

İyi günler.
Kafam bir konuda karışmış durumda. Aracım 92 Model şahin ve lpg li. Bu ay TÜV TÜRK e muayeneye gideceğim. Aracıma 4 yıl önce takılan 35 litrlik lpg deposu sağda, yani eksozun üstünde. Tüm bağlantılar oradan geçiyor. Bugün gittiğim güvendiğim bir otogazcı da gene bir şahin muayeneye gitmeden lpg deposunu sol tarafa yani egsozun diğer tarafına aldırttı, hatlar yeniden çekildi.
Sorum şunlar: İlk olarak bu durum normal midir? Ki lpg ruhsata işli durumda, yani bunun planını çizen mühendis bunu düşünmemiş midir? Eğer gerekiyorsa tabiki değiştireceğiz ama Alacağımız gaz sızdırmazlık raporu bize kontrollerde yeterli olacakmıdır? Bu soruyu soruyorum çünkü Tüv ün sitesinde tadilat sonrası özel muayene yaptıracak araçlar için mühendis çizimleri gibi belgeler isteniyor.Anlayamadığım bu durumu açıklayabilecekler varsa şimdiden çok teşekkür ederim.
İyi günler.

194 Mesaj
15 Eylül 2010; 14:10:50 

biraz zamanı geçimş ama hala araç muayene randevusu alırken seri no problemi yaşayanlar için ruhsatta sağ altta yazıyor seri no.
Buradaki resimde nerede olduğu gösteriliyor seri nosunun ve randevu alma detaylı bir şekilde anlatılıyor.
Tüvtürk Randevu Alma Resimli Anlatım

enso06 arkadaşın sorusuna gelince o gittiğin istasyonla alakalı bir durum bence.

genel olarak yapılan tüvtürk araç muayene sistemi ile ilgili yorumlara gelince; tüvtürk araç muayene sistemi gelmeden önce yaklaşık aynı parayı veriyor ve neredeyse hiçbir kontrol yapılmadan aracımızı muayeneden geçiyordu.
Şimdi belki bazı aksaklıklar da olsa subjektif yaklaşımlarda olsa aracımız verdiğimiz para karşılığında yine bizlerin güvenliği için bazı kontrollerden geçiyor.

478 Mesaj
19 Ekim 2010; 15:44:20 

netten randevu alamıyorum. plaka ile seri numarasının uyum sorunu olduğunu söylüyor. bu sorunu nasıl aşarım. telefonla randevu alsam bu sorun yine ortaya çıkar mı ? telefonla randevuda sadece plaka bilgisi yetiyor mu ?

478 Mesaj
20 Ekim 2010; 19:28:13 

arkadaşlar yok mu burayla ilgilencek. randevu alamıyorum bi türlü. aynı sorunu yaşayanlara özel mesaj attım. geri dönme zahmetinde bile bulunmadılar. bu kadarmı yardım etmek zor

337 Mesaj
29 Mart 2011; 17:17:10 

quote:

Orijinalden alıntı: cossolina

0

Resimdeki gibi yapıyorum ama Plaka ve Trafik Tescil Seri numarası karşılaştırması olumsuz sonuçlandı, lütfen girdiğiniz bilgileri kontrol ediniz diyor fıtık oldum nasıl alıyorsunuz randevu

arkadaşım orada yazan serii no değil. ruhsatın üst tarafında "(y2) tescil sıra no" yazan yerdeki numarayı girmeniz gerekli..

3 Mesaj
5 Haziran 2011; 4:01:48 

araç muayene randevu
araç muayene, araç muayene randevu alma konusunda Türkiye geneli hizmet veriyoruz hemde sizi arayarak sorunlarınızı dinliyoruz randevu alıyoruz trafik işlemlerinizi takip ediyoruz bu hizmet kaçmaz her gün 100 lerce vatandaşımıza hizmet veriyoruz
www.aracmuayenerandevu.net/
ziyaret edebilir başvuruda bulunabilirsiniz..

21 Mesaj
9 Eylül 2011; 17:15:56 

Araç Muayene ve Tuvtürk randevuları konusunda ücretsiz bilgi alabileceğiniz geniş kapsamlı bir site linki vereceğimm arkadaşlar www.arabamuayenecisi.com Araç muayene si ve tuvtürk hakkında muayene istasyonları ve hizmet alanları hakkında bilgi vermektedir

382 Mesaj
23 Kasım 2011; 13:33:04 

Bu arada trafikten LPG dönüşümü için istenilenn evrak listesi;

* fatura
* montaj tespit raporu
* imalat yeterlilik belgesi
* karayolu uygunluk belgesi
* karayolu muayene istasyonundan tespit yaptırılacak
* dilekçe
* T.Ş.O.F'dan 2 adet usulune uygun doldurulmu Ek-1
* Yeni tescil ve trafik belgesi (trafik tescil şubesi veya bürosundan)
* eski tescil ve trafik belgesi

trafik tarafından istenen evraklar listesinde Karayolu uygunluk belgesi diye bir evrak var. bunu anlayamadım bilen varsa paylaşabilirmi.

1316 Mesaj
11 Ocak 2012; 18:59:37 

konuyu hortlatalım.

bu ay 20 ocakda muayanem bitiyor. LPG bakımını ctesi yaptırmayı dusunuyorum .ama diger ay yaptırsam sanırım 10 lıra faiz koyuyor.

trafik kontrolune yakalanırsam 70 lıra cezası varmış dogrumu ? 1ay bu riske girmem lazım. ilk muayenem olacak ne önerirsiniz? nettenmı alaym randevuyu ? 1 ay beklersem cok iyi olcak

3 Mesaj
14 Ocak 2012; 1:26:27 

araç muayene randevu araç muayene hakkında tüm bilgiler için

3 Mesaj
14 Ocak 2012; 1:44:30 

araç muayene hakkında herşey araç muayene