Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6935G DERNEĞİ (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.627
Cevap
21
Favori
427.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

buradan;

1- 64bits Vista, Windows7, Windows8, Windows8.1 Driver only (Executable file)
    2- 3D SoundBack Beta 0.1 (Realtek 3D SoundBack restores audio effects, including surround sound, reverberation, and spatial effects, for legacy game titles when running on Windows Vista.)

bunları kurmuştum sanırım.

• Benim bass patlamış sanırım, bass geliyor ama çok az ve derinden geliyor. Bakalım nereden bulacağız bunun bassını. Yardımın için teşekkür ederim.
  • unalozturk U kullanıcısına yanıt
    gitti gidiyorda satanlar mevcut.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/acer-aspire-6920g-8920g-6935g-hoparlor-speaker-108341945
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/acer-aspire-6935g-644g32mn-hoparlor-82735638

bir de ses ayarlarından dahili woofer (integrated subwoofer) sıfırda duruyo olabilir mi? bütün ses seviyelerini 100e getirmeyi unutma

• Laptop ,sistem çok kasıyor.Hatta öyle ki çoğu zaman bırak video izlemeyi sitelere giremiyorum chorme sorunlar veriyor kendini kapatıyor falan filan..Heme format atıyorum tabi.1 hafta falan düzgün normal gidiyor film falan da izliyorum ama hemen sonrasında yine aynı sorunlar yine aynı hatalar.Fıtık olacağım artık .

Zaten yeni laptop alacağım hatta Mac alacağım ama alana kadar biraz daha diyordum da o sabrım da kalmadı.İşim sadece internete girmek olsa dakika durmam satarım tablet falan alırım ama öyle de değil ,hdd takıyorum film falan indiriyorum.

Kısacası herhangi bir donanım eklemeden ne yapmamı önerirsiniz ? ( Zaten 1 gb eklemişliğim var yani.3 değil 4 gb ram kullanıyorum )

1 yıl içinde de satmayı planlıyorum artık.
  • Bir format at düzelir bi nebze. Artık bu bilgisayarların ömrü dolmaya başladı. Bende hala kullanıyorum.
    SSD ile iyi sonuçlar alınıyor. Ama başka bir bilgisayar hele birde mac kullanınca bilgisayarlarımızın zamanın ötesinde kaldığı anlşılıyor.
  • Düzeliyor zaten Yazdığım gibi format sonrası 3-5 gün sonra yine aynı sorunlar ...
    Yetti yani satacağım artık olacak bitecek.
  • nvidia 9600M GT elimde mevcut arkadaşlar. ekran kasası problemli msi dan söküp vereceğim 140TL fiyatı var. Lazım olan varsa pm den ulaşabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Laptop ,sistem çok kasıyor.Hatta öyle ki çoğu zaman bırak video izlemeyi sitelere giremiyorum chorme sorunlar veriyor kendini kapatıyor falan filan..Heme format atıyorum tabi.1 hafta falan düzgün normal gidiyor film falan da izliyorum ama hemen sonrasında yine aynı sorunlar yine aynı hatalar.Fıtık olacağım artık .

Zaten yeni laptop alacağım hatta Mac alacağım ama alana kadar biraz daha diyordum da o sabrım da kalmadı.İşim sadece internete girmek olsa dakika durmam satarım tablet falan alırım ama öyle de değil ,hdd takıyorum film falan indiriyorum.

Kısacası herhangi bir donanım eklemeden ne yapmamı önerirsiniz ? ( Zaten 1 gb eklemişliğim var yani.3 değil 4 gb ram kullanıyorum )

1 yıl içinde de satmayı planlıyorum artık.

hocam ısı durumunu kontrol edin kasmalar genelde ya ısıdan olur ya windowsun svchost dosyasından kaynaklanır ( görev yöneticisinden bakınız) işlemciyi aşırı kullanan bir program vardır mutlaka virüs programlarıda kasar fakat ne kullanıyorsunuz? eğer anti virüs kullanmıyorsanız virüsde kasabilir. ben şuan gayet tatmin edici bir performansla hem oyun oynuyorum hem film dizi vs izliyorum hemde internette geziniyorum

• Mulaka ki .
    Fakat format attiktan 1-2 hafta sonra yine kasmaya baslamasina ne demeli ? Sorun bu zaten
    Yoksa zamanla kasiyor virus vss yuzunden o ayri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    hocam kasma zamanlarında görev yöneticisini açıp hangi program en fazla işlemciyi kullanıyor hangisi en fazla rami kullanıyor ona bakmanızı tavsiye ediyorum. mutlaka yazılımsal bir problem vardır. Mesela yüklediğiniz ufak bir program arka planda çok sistem kaynağı yer bazı programlar kapattım dersiniz arkada çalışmaya devam eder vs gibi
  • İzmir'de ucuz ve iyi bir bilgisayarcı var mı? Sorun şu ki bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Sanırım chipset değişimi olacak. Bornovada bir bilgisayarcıya götürdüm ama yapamam dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

İzmir'de ucuz ve iyi bir bilgisayarcı var mı? Sorun şu ki bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Sanırım chipset değişimi olacak. Bornovada bir bilgisayarcıya götürdüm ama yapamam dedi.

Harici olarak bir monitöre bağlama imkanınız varsa bir deneyin ekrana görüntü geliyorsa sorun panel dedir. tabi makineden normal açılış sesleri geliyorsa vs.
  • TiRaNTx kullanıcısına yanıt
    Maalesef panelde değil sorun. Bilgisayarın açılış sesi vs de gelmiyor. Gösterdiğim bilgisayarcı ekran kartından şüphelenmişti ama ekran kartı da sağlammış. Yani chipset değişimi şart görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

Maalesef panelde değil sorun. Bilgisayarın açılış sesi vs de gelmiyor. Gösterdiğim bilgisayarcı ekran kartından şüphelenmişti ama ekran kartı da sağlammış. Yani chipset değişimi şart görünüyor.

hımmm anakart la ilgili kesinlikle anakart tamiri yapan bir yer lazım size bizim arkadaşın dizüstüsüde aynı şekildeydi anakartı arızalanmış yaptırdı şimdi kullanıyor 75 tl ye mal olmuştu ona
    4-5 ay falan oldu.
    inşallah bulursun düzgün bir bilgisayarcı ama asıl araman gereken yer elektronikçidir düz bilgisayarcılar anlamaz yapamaz birde daha beter eder. yani elektronik+ bilgisayar şeklinde bir yer bakman lazım.
  • TiRaNTx kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgi için. Acaba İzmir'de referanslı bir yer var mıdır çevreden duyduğunuz?
  • canocan_07 kullanıcısına yanıt
    Maalesef yok. Eğer Adana içinde olsaydınız bir iki yer önerebilirdim. Belki başkalarının varıdr beklemek lazım
  • ASPIRE 6935G WİNDOWS 8 SES DÜRÜCÜ / DRIVER SORUNU

Arkadaşlar Aspire 6935G laptopuma windows 8.1 ve Ubuntu'yu kurdum. Ubuntu anında ses kartını orijinali gibi çalıştırdı. windows 8.1 e ses olayını tanıtmam zaman aldı ama uzun uğraşlar sonucu başardım. zahmetli oldu ama oldu. bu yüzden arkadaşlar yaarlansın diye yazıyorum. adım adım anlatayım:

1. http://www.realtek.com....nTypeID=3&GetDown=false adresinden size uygun (windows 32 bit) seçeneği indirip bir köşeye atın.

2. Eğer önceden bilgisayarın o eskiii recovery disclerini hazırladıysanız, disclerden; hazırlamadıysanız http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/drivers adresinden ses sürücüsünü indirin.

3. ikinci adımda bahsettiğimiz temel sürücü olan Realtekin Windows Vista sürücüsünü CDden ya da indirdiğiniz setuptan kurmaya başlayın.

4. en önemli adım bu. sistem 8.1 oldugundan vistayı reddedecektir. kurulumun iptal edilmesine kadar kurulumu sürdürüp bekleyin. reddedilince hemen ilk adımda indirdiğiniz Realtek windows 8 sürücüsünü hemen üstüne kurun.

5. bilgisayarınızı yeniden başlatın..

hepsi bu hayırlı olsun. :D

• ASPIRE 6935G WINDOWS 8 SES SÜRÜCÜ / DRIVER SORUNU

Arkadaşlar Aspire 6935G laptopuma windows 8.1 ve Ubuntu'yu kurdum. Ubuntu anında ses kartını orijinali gibi çalıştırdı. windows 8.1 e ses olayını tanıtmam zaman aldı ama uzun uğrraşlar sonucu başardym. zahmetli oldu ama oldu. bu yüzden arkadaşlar yararlansyn diye yazıyorum. adım adım anlatayım:

1. http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsCheck.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false
    adresinden size uygun (windows 32 bit) seçeneği indirip bir köşeye atın.

2. Eğer önceden bilgisayarın o eskiii recovery disclerini hazırladıysanız, disclerden; hazırlamadıysanız http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/drivers adresinden ses sürücüsünü indirin.

3. ikinci adımda bahsettiğimiz temel sürücü olan Realtekin Windows Vista sürücüsünü CDden ya da indirdiğiniz setuptan kurmaya başlayın.

4. en önemli adım bu. sistem 8.1 oldugundan vista sürücüyü reddedecektir. kurulumun iptal edilmesine kadar kurulumu sürdürüp bekleyin. reddedilince hemen ilk adımda indirdiğiniz Realtek windows 8 sürücüsünü hemen üstüne kurun.

5. bilgisayarınızı yeniden başlatın..

hepsi bu, hayırlı olsun. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selection&adaptation -- 28 Temmuz 2014; 15:25:32 >

• Milet win 8 ile kullaniyor bu bilgisayari.. biz hala en son yazdigimdan beri format attim ama yine ayni sikinti Yetti artik askere gidiyorum geldigimde de artik mac alacgim o yuzden satayim diyorum fazlalik duracagina.
    Sizce kac para 6935 2.el fiyati ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Milet win 8 ile kullaniyor bu bilgisayari.. biz hala en son yazdigimdan beri format attim ama yine ayni sikinti Yetti artik askere gidiyorum geldigimde de artik mac alacgim o yuzden satayim diyorum fazlalik duracagina.
    Sizce kac para 6935 2.el fiyati ?

valla ben 500 e satamamıştım. sonra vaz geçtim biraz upgrade yaptım 2-3 sene daha götürür kanımca. birde sende kasma problemi var. aynı şehirde olsaydık veya yakın yerlerde gelirdin bizim eve işlemcini söker değiştirir bakardık parçalarına kasmanın nedenini bulurduk tahminimce
    ssd takmayı düşündünmü hocam hiç?

• 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.