Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6935G DERNEĞİ (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.628
Cevap
21
Favori
427.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok sağol ya. İlk defa mı laptop kullanıyorsun, karşılaştırma açısından merak ettim. Ben de bugün yarın alacağım, ilk defa laptop alacağım, sorun olsun istemem. Zaten 6930lu modelde aklım takılıyor...
  • Henüz 6930 (4650) laptop olan yok aramızda
  • Oyunlardaki fps değerlerini de eklerseniz sevinirim.
  • arkadaşlar ben cod5 i yükledim ama braz kasma yaşıyorum sanırım ekran kartı driverini güncellemem lazım.en son sürümü nerden yükleyeceğiz yardım lütfen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: thunderbolt06

slm arkadaslar bende bugun aldım yorumlara bakıncada goruluyorkı ıyı bır makıne almısım
    yanlız sole bı sorun var sızlerde de oldumu bılmıyorum ama recovery alırken dwdrw sankı kendını yırtıyor bır tıtreme bır ses anlamadım daha oncede laptop kullandım ama boyle bır sorun gormemıstım cevaplarsanız sevınırım
    bu arada benıde uye edersınız heralde

Bu bir sorunmu dur bilemem ama sonucunda bu cihazlar İkitelli San.Sitesinde üretilmiyor. Çok sıkı kalite kontrollerinden geçtiğini düşünüyorum. Geçmelide çünkü hatalı her ürün onlar için artı maliyet ve zarardır. Ama gel gelelim ölmüş piksellerim ile kanka oldum.
    Ayrıca bi konuda tavsiyem hani derler ya önce malı görelim bence görün. el ile ve göz ile bir kontrol edin.
    İnternet ten sipariş verdiğinizde işinizi epey bi şansa bırakmış oluyorsunuz. Benim gibi.

• arkadalar crysis 2 yi yükledim oyunu 800-600 de oynayabiliyorum.fakat oyunu tam ekran oynayamıyrum.küçük pencere şeklinde oluyor.fullscreen seçeneğini işaretliyorum ama olmuyor bunu nasıl düzeltebilirim.bu arada yeni ekran kartı driverini daha yüklemedim.heralde yükleyince daha çok performans alırım.
  • merhaba arkadaşlar;

6935g yi teknosadan dün sipariş ettim,inşallah 2gün içinde elimde olur.ilk laptopum olacak.
    birkaç sorum olacak arkadaşlara;
    1.bende orjinal xp var daha kullanılmamış,vistayı yükledikten sonra formatlayıp xp yi yüklersem problem çıkar mı.yoksa vista bilgisayarı hantallaştırmıyorsa vistada kullanabilrim,kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.çünkü genelde vista problem çıkarabiliyor.
    2.olarak bu laptop 15.4" notebook çantasına sığıyor mu yoksa 17.0" lik mi alalım.
    şimdiden teşekkür ederim.
  • 1-vista bilgisayarı hantallaştırıyor doğrudur.xp kurulumunu deneyenler olmuş fakat mavi ekran veriyormuş sanırım henüz xp yükleyebilen yok.
    2-cihaz 15'4 çantasına tam oluyor 17 lik büyük gelir baya sanırım.ben 15'4 çantası aldım tam oturuyor.
  • arkadaşlar bu 3dmark ve overlock ne işe yarıyor açıklayabilirmisiniz???
  • peki vista kurulumunu yapmadan direkt xp yükleyemiyor muyuz?
  • pek sanmıyorum.ben teknosada yaptırdım herşeyi recovery de dahil.açılınca direk olarak kuruluma geçiyor sanırım.bir de bildiğim kadaryla xp driverları daha bulunmadı ilerleyen zamanlarda daha net bilgiler forumda paylaşılır sanırım.
  • canocan_07 pm attım , aynı soruyu konuya da yazdım ama kimse cevaplamadı. Crysis gibi son oyunları hangi ayarlarda nasıl akıcılıkta oynadınız?
  • Ekran kartı driveri;

Vista 32 İçin;
    http://www.nvidia.com/object/geforce_notebook_winvista_179.48_beta.html

XP için;
    http://www.nvidia.com/object/geforce_notebook_winxp_179.48_beta.html

XP CD sine yeni SATA dosyalarının nasıl ekleneceği 6930G Derneği 1. sayfasında mevcut. Yüklemek isteyenler bakabilir.

XP ve VİSTA İÇİN GEREKLİ BÜTÜN SÜRÜCÜLER AŞAĞIDAKİ ADRESTE MEVCUT
    http://komku.blogspot.com/2009/01/acer-aspire-6935-windows-xp-vista.html

• quote:

Orjinalden alıntı: canocan_07

arkadaşlar bu 3dmark ve overlock ne işe yarıyor açıklayabilirmisiniz???

3DMARK ekran kartı test programıdır, 9600M GT ye overclock yapmak için 6930g derneği 1. sayfasında mevcut.
  • crysisi bütün ayarlar mediumdayken akıcı oynayamıyorsanız shader ı low yapın.en fazla kasan ayar shader dır. sonra texture dur.
    bunun haricinde blur efecti fazla etkilemiyor motion efect yani.
    water effect i de kısabilirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: tcebeci

quote:

Orjinalden alıntı: canocan_07

arkadaşlar bu 3dmark ve overlock ne işe yarıyor açıklayabilirmisiniz???

3DMARK ekran kartı test programıdır, 9600M GT ye overclock yapmak için 6930g derneği 1. sayfasında mevcut.

1 numarasın. Sanırım alıcam..
  • tolgabc crysis2 yi 800*600 de full ekran oynayabiliyorum.ekran kartı driverini indirdim yükledim sorun çözüldü.akıcı sayılabilir fakat hareketlerde tam tepki alamıyorum.yani ms düzeyinde gecikmeler oluyor ama crysis 2 içinde bu normaldir sanırım.bu arada 3 gün önceki cista puanım 4.9 du bugün güncelledim 5.0 oldu.

tcebeci bilgilendirmen için çok sağol.
  • tcebeci
    peki overclock yapmanın bu cihazda gözle görülür bir performans artışı sağladığını söyleyebilirmiyiz???
    yani tahmin ettiğim kadarıyla overclocktan sonra ısınma artacak ve bu da performansa eksi yönde yansıyacak???sen yaptın mı tavsiyen nedir???
  • Arkadaşlar 9600M GT ekran kartımı yaklaşık 4 aydır overclocklu kullanıyorum. 3DMark 06 da normalde 5750 puan alırken şimdi 6600 civarı sorunsuz puan alabiliyorum. Voltajı arttırmadığınız için sıcaklık artmıyor, burada gidebileceğiniz sınır görüntülerde bozulmalarla kendini belli ediyor. Frekans yükseltilmesi Voltaj arttırılmadan yapıldığı için belli bir noktadan sonra görüntüler hatalı gelmeye başlıyor.
    Fakat nvidia dahi bunun için açık kapı bırakmış neden kullanmayayım.

4 aydır kullandığım sorunsuz değerler;

GPU : 650 Mhz
    Memory : 850 Mhz
    Gölgeleyici : 1625 Mhz

Edit: Sıcaklık artışı : YOK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 23 Mart 2009; 14:05:10 >
  • tcebeci kardeşim
    bilgilendirdiğin için Allah senden razı olsun.
    ben ilk defa laptop aldım ve bilgilerim çok sınırlı.acaba şu overlock işlemini daha da açarak tam olarak ne işe yaradığını artı ve eksi yönlerini örnek vererek anlatırsan ve 9600 gt nin overlocklu ve overclocksuz performansını oyun bakımından karşılaştırırsan çok sevinirim.emeğine çok saygı duyuyorum.şimdiden teşekkürler.
    umarım çok soru sorarak canınızı sıkmamışımdır...
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.