Şimdi Ara

BAGLANTI ÖNERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba,,elimde samsung 5+1 sinema sistemi ve digitürk decoderi var,,baglantıyı nasıl yapmalıyımki tv yayını izlerken sanal olarak 5+1 ses alıyım?

BAGLANTI ÖNERİSİ

• Renlerle belirtilmiştir.

Modelleri tam belirtseniz daha açıklayıcı olabilirdi!

BAGLANTI ÖNERİSİ
  • samsung ht-tz215 sinema sistemi...üsteki DIGITURK Vestel OPTV 3900...
  • elendil in verdiği cevabı vermiştim pm den akınak olmadı mı yine
  • bugun klavuzunda sanal olarak 5+1 tv yayını alabilcegimi okudum dostum....
  • sanal dediği dolby prologic modu ile olur
  • peki baglantıyı nasıl yapcam?önceden söledigin gibimi..birde bugun o kablodan bulamadım...
  • evet elendil in kırmızı ve maviyle işaretlediği şekilde,teknosa,electroworld vs de bunun için kablo bulabilirsin,2RCA-2RCA ses kablosu.
  • hd uyumlu bir uydu alıcı almamı önerirmisin,,maç izlerken filan?
  • peki böle scatlı bir baglantı önerirmisin

BAGLANTI ÖNERİSİ
  • quote:

Orjinalden alıntı: akınAK

hd uyumlu bir uydu alıcı almamı önerirmisin,,maç izlerken filan?

hd uyumlu uydu alıcı almanın avantajı yüksek çözünürlüklü kanalları izlemek ve digital ses çıkışı veriyor olmasıdır.
    maç izlerken çok kanallı stereo ya da dolby prologic modunu (varsa) kullanabilirsin bunu elindeki digiturk alıcıyla da yapabilirsin
  • Dolby® Digital Prologic II ve DTS®...bunlar var,,yani 2 rca baglantısıyla hd yayını kadar olmasada ,,ona yakın bir ses alcam ölemi
  • dolby digital 5.1 kayıtlı yayın yapan tv kanalı bulmak çok zor,olsa bile filmlerde,belgesellerde olur,bunun içinde optik ya da ses iletimi de sağlayan hdmi çıkışlı bir uydu alıcı almak gerek,canlı yayın maçlarda zaten 5.1 kodlanmış sesler olmaz,stereo yu tüm uyudulara yayabilirsin ancak.

yukarda belirttiğin kablo olur,digiturkün vcr/aux kısmına scart ucunu tak,kırmızı beyaz jakları da ses sisteminin alıcısının arkasındaki aux in girişine tak.
  • hama 2rcax2rca ses kablosu aldım..baglantıyı yaptım olduda...ama istedigim ses bu degil,,pek fazla hoşuma gitmedi...ahhh nerde dvd ki ses nerde bu ses...
  • quote:

Orjinalden alıntı: akınAK

hama 2rcax2rca ses kablosu aldım..baglantıyı yaptım olduda...ama istedigim ses bu degil,,pek fazla hoşuma gitmedi...ahhh nerde dvd ki ses nerde bu ses...

uyudaki sesi dvd ile kıyaslamak çok yanlış bir durum olur ve beklenti; hayal kırıklığıyla sonuçlanır...
    ancak size daha öncede tavsiye ettiğim gibi sizin sisteme bence yapılabilecek en iyi şey(optik-coaxial) dönüştürücü almaktır haa ses çok mu değişecek? hayır ama nisbeten analog bağlantıya göre daha iyi olacağı kesin; illaki uydudan iyi ses ve görüntü isteniysa örn;dıgı plus veya hd smart + hd bir avr ve hop takımı ile olur

"iyi ses ve görüntü zincirleme bir olaydır"
  • ya bukadarını inan beklemiyodum,iyimserdim ama bende hayal kırıklıgı oldu...görüntüde çok fazla fark yok dvd ve uydu yayınında...ama ses felaket...şuanda hd uydu alıcısı masrafı yapmak istemiyorum,,belki elimdeki sistemle bişeyler yaparım diye düşündüm ama olmadı
  • bu özelliklerdeki hd uydu alıcsı ile benim sinema sistemine baglantı yaypıp istedigim ses kalitesini saglayabilirmiyim?

Dış Bağlantılar (Soketler)
    RCA Kompozit Video – RCA Sol / Sağ Ses çıkışı
    2 Skart, (1’i RGB destekli)
    3 F-Tipi, IEC 169-24, Dişi
    Dijital Ses Çıkışı (S / PDIF)
    HDMI çıkışı (HDCP destekli)
    Y, Pr, Pb çıkışı (CGMS-A destekli)
    Ethernet Soketi (Gelecek uygulamalar için)
    USB 2.0 (Gelecek uygulamalar için)
  • kaynak ne olursa olsun sonuçta sesi yine bu sistemden alcaksın...
    ee anladığım kadarıylada sisteminden pek fazla memnun kalmadın ozaman istersen blu-ray bağla sonuç değişmiyecektir sisteminden memnun kalmadığın sürece

ve sana tavsiyem sisteminden fazla şeyler bekleme verdiği kadarıyla mutlu ol fazla şeyler beklersen yada performansını hiç beğenmezsen iyice soğursun sistemden...sonuçta kapasitesi belli bir sistem
    şimdilik idare et derim ilerde ses ve görüntü açısından sıkıntı çekmiyeceğin daha üst sistemlere geçersin
  • sistemden bi şikayetim yok,,hatta çok memnunum,,dvd seyrederken ben böle muhteşem bi ses duymadım...sadece tv yayınlarını sisteme aktarırken aldıgım ses beni tatmin etmiyo,,bugun digitürkle konuştum istedigim sesin mümkün olmadıgı sölediler...
  • dt+ üzerinde optik çıkış olsaydı veya ses sisteminde coax giriş olsaydı dvd gibi olmasa da epeyce iyi bir ses alırdın..
    ben optik bağladığımda analog bağlantıya göre çok fark hissettim,
    coax > optic dönüştürücü fiyatı uygunsa denemeni tavsiye ederim..

şu linkte 10 ile 100 dolar arasında bulunabileceğini
    hatta elektronik devrelerden anlayan birinin kolayca yapabileceğini söylemişler:
    http://www.cebeci.info/tag/coaxial%20to%20optical%20converter

dönüştürücü 10-15 dolar olsa alırdım ben,
    ek olarak iki de kablo almanız gerekiyor 7-15 x 2 TL de onlara toplamda 30-50TL..
    daha fazlasına değmez bence..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.