Şimdi Ara

AĞ KURAMIYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 portlu adsl modeme 2 bilgisayar bağlı ama birbirlerini görmüyorlar.ağ kuruyorum aynı adda ağ sadece kendilerini görüyorlar.
    ping ettiğimde de sonuç alamıyorum.
    yardımcı olur musunuz?
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahustun -- 4 Haziran 2005, 12:47:39 >

• dns ve tcp/ip numaralarını kontrol ettinmi?
  • evet evet onlar doğru
    internet bağlantısında da sorun yok.
  • ag komsularıma sag tıkla ozellıklere gel. yukleye tıkla ve ordan hızmete gır.orda bulunan dosya ve yazıcı paylasımını yukle.sorunun hallolcaktır
  • zaten yüklüymüş sanırım.
    hala halledemedim sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahustun -- 4 Haziran 2005, 13:09:35 >
  • Aynı workgroupta olduğuna eminmisin
  • ağda biribirlerine görmek istiyorsan çalışmagruplarının ikisinindeaynı olmasına dikkat et örneğin (workgroup) sonra eğer otomatik ıp almadıysa tcp/ıp numaralarını birbirine yakın ama aynı olmamasına dikkat et ıp adresi verirkenmodemin giriş ıp sine verme
  • ping ettiğinde görmüyorlarsa kablolardada sorun olabilir.Bunun dışında çalışma grupları aynı olması lazım yukarda denildiği gibi birde en sonda ipconfig/renew_all dene.
  • hep aynı şeyleri söylüyoruz gerçi ama bilgisayarlarda firewall'lı virüs programın varsa onları kapat(ms config'ten yapki açılışta tekrar aktif olmasın) restart yap problem hallolur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hypnosis -- 4 Haziran 2005, 13:50:02 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.