Şimdi Ara

XFX pasif soğutuculu Radeon HD 4650 modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçtiğimiz yılın son günlerine kadar sadece Nvidia tabanlı ekran kartları hazırlayan ve firmanın "ayrıcalıklı" partnerler listesinde yer alan XFX, yeni yıla sayılı günler kala AMD-ATi ile de çalışmaya başlayacağını açıklamış ve yeni yıl ile birlikte Radeon HD 4000 serisi ekran kartlarını kullanıma sunmaya başlamıştı. İlk etapta ağırlıklı olarak referans tasarımı baz alan ekran kartları hazırlayan firma, Radeon HD 4000 serisinin özel tasarımlı modellerine hız vermeye başladı.

XFX ilk defa geçtiğimiz hafta sona eren CeBIT Hannover 2009 fuarında gösterdiğini pasif soğutmalı Radeon HD 4650 modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Firmanın yeni ekran kartı AMD-ATi tarafından 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV730 Pro GPU'sundan güç alıyor. 128-bit bellek veri yolu desteğine ve 320x paralel işlem birimine sahip olan ekran kartı, DirectX 10.1 desteği sunuyor ayrıca UVD 2 teknolojisiyle HD Videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor.

Isı borularıyla desteklenen pasif soğutucusu sayesinde sessiz çalıştığı beliritlen ekran kartı bu özelliğiyle oturma odalarını hedef alan çoklu ortam bilgisayarlarına da göz kırparken Siyah renkli baskılı devresiyle dikkat çekmeyi de başarıyor. Grafik işlemcisinin 600MHz'de, belleklerinin ise 1000MHz'de çalıştığı belirtilen ve 1GB GDDR2 bellekle donatıldığı ifade edilen ekran kartında çift DVI ve HDTV konnektörlerine yer verilmiş. Yakın zamanda rafları süslemeye başlaması beklenen kartın fiyatı ise açıklanmadı.

• Pek güzel görünmüyor.......
  • değişik bir tasarım.
  • evet katılıyorum arkadaşım sana birde ddr2 yapmışlar
  • Sese gıcıklar olanlar için bir çözüm sayılabilir.
  • sogutucu eğik mi duruyor ,ben mi öyle görüyorum :D
  • emanet duruyo o yaw xfx boyle ürünler cıkarmazdı ama ne iş... :D
  • asusun bir zamanlar x1650pro da kullandığı soğutucuya benziyor, güzel ürün, güzel çözüm :)
  • ddr3 ve 512 mb yeterli olurdu..
  • neden eğik o yaw nası montaj cı çalıştırıyor XFX bide o halde görücüye çıkartmışlar kartı hiç mi kontrol etmediler
  • orta düzey ekran kartları için iyi bir çözüm pasif soğutucu. Sonuçta fanla soğutsalarda verim artmayacak pek , bari sesten kısalım demişler, iyi de düşünmüşler
  • quote:

Orjinalden alıntı: K-orn

neden eğik o yaw nası montaj cı çalıştırıyor XFX bide o halde görücüye çıkartmışlar kartı hiç mi kontrol etmediler

hehe bende yeni farketdim baya eğik
  • Gelsin alacağım bunu+zaten hep Pasif Soğutuculu GCard kullanıyorum,birde
    bunu denerim!
    Benim Kasada ses olayı olmadığı için hangi GCard ı taksam(Fanlı modellerden)
    en çok sesi bu illet çıkarıyor!arada bir kaç tanede böyle Fanlı GCard kullanmıştım,
    hepsini söktüm attım yaw!!
    O/C+Gamer v.s ilede işlerim olmadığı tam bana göre bu Pasif olayı!
    ++
  • pasif sogutması cok iyi ancak ddr2 olması hayal kırıklıgı 512 mb ddr3 olması daha iyi olacaktır tabikide hala mb bakıp kart alan varsa bilemem
  • ya arkadaşlar ddr2 olmasına kızıyosunuz ama , ben ekran kartı satılan bi yerde çalışıyorumda , gerçekten insanlara ne kadar ısrar etsemde aynı gpu nun 512mb ddr3 ünü almaktansa , 1gb ddr2 olanını almayı tercih ediyolar. yada 256mb ddr3 yerine 512 mb ddr2 vs. yani sonuç olarak bana sorarsanız , bende bundan memnun değilim ama , firmalar paraya bakıyolar. parayı nasıl kazandıkları pek umurlarında olmuyor. bu tip ürünlerden daha çok satıyor olmaları , üreticileri buna teşvik ediyo...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.