Şimdi Ara

Samsung 21.5' Full HD LCD monitör paneli sağlamaya başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aktif olarak var olduğu hemen her pazarda liderliği hedefleyen Güney Koreli teknoloji devi Samsung, LCD monitör pazarının da global ölçekteki en önemli oyuncularından birisi konumunda. Uzakdoğu kaynaklı yeni bir habere göre firma, pazara 21.5" Full HD LCD monitör paneli sağlamaya da başlıyor.

Açıklanan bilgilere göre firma 21.5" panel üretimi için 8G (2,200mmx2,500mm) üretim hattını kullanacak. Her tabakada %92 verimlilikle 35 panel üretebildiği belirtilen firmanın bu sayede (LGD) ve Chunghwa Picture Tubbes gibi firmaların her tabakada 18 ünite çıkarılabilen 6G (1,500mmx1,850mm) üretim hatlarını kullandıkları belirtiliyor. Tabii yeni nesil üretim hatlarının sağladığı yüksek verimliliğin Samsung'a fiyat avantajı sağlayabileceği söylenebilir.

Samsung'un yanı sıra monitör ve televizyonlar için 21.6" panel üreten Chi Mei Optoelectronics (CMO) firmasının da 21.5" panel planları yaptığı da belirtiliyor.

• Bu paneller 16:9 mu yoksa 16:10 mu olacaklar?Birde TN panel degilde IPS gibi kaliteli ve 120Hz lik LED aydinlatmali panellere gecerlerse tam super olacak.
  • haber için teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

Bu paneller 16:9 mu yoksa 16:10 mu olacaklar?Birde TN panel degilde IPS gibi kaliteli ve 120Hz lik LED aydinlatmali panellere gecerlerse tam super olacak.

Bu ara trend TN paneller ve 16:9'dan yana..
  • Teknoloji devi ama malesef arızalı ürünlerine sahip çıkmıyor. En azından Türkiyede monitör servisi işi yokuşa sürüyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_30391883/tm.htm
  • evet güzel de çok basık oluyor 21.5 film ve oyun dışı kullananlar almasın :D
  • 16:9 olur sanırım çünkğ full hd demek 1920*1080 demek bu da 16:9 olması gerektiğini gösterir 16:10 zaten full hd olmaz ....
  • 16:10'daki çözünürlük 1920x1200 olduğundan full hd oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.