Şimdi Ara

Zeytinburnu'nu Bilenler Yardım !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
2.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 19 Mart Perşembe bir aksilik olmazsa atamam Zeytinburnundaki 4 okuldan birine olacak...
    1.Ayhan Şahenk İ.Ö.O
    2.Faruk Timurtaş İ.Ö.O
    3.Saniye-Sezgin Elmaz İ.Ö.O
    4.Veliefendi İ.Ö.O

Bu okul civarlarında oturan veya buraları bilen var mı ?
    Ev kiraları nedir ne değildir? Sonuçta tek öğretmen olucam 1+1 daire bile yeter bana...
    Zeytinburnu nasıl bir yerdir pahalı/ucuz, diğer yerlere ulaşım rahat/zor vs.

Bilgilendiren olursa sevinirim arkadaşlar...

• ev kiraları çok yüksek değildir. 2+1 ler 500-550 arası.1+1 daireyi 350-400 e rahat bulursun.

zeytinburnu etrafındaki semtlere göre ucuz bir yer bence.ulaşımı da rahat.tren tramway otobüs ne ararsan var
  • evet ulaşım konusunda rahattır. otobüs minibüs metrobüs tramvay hertürlü ulaşım mevcut
  • hocam faruk timurtaş mezun olduğum okuldur gayet güzeldir binası yeniden inşa edildi inşallah bu veya ayhan şahenk gelir onunda yeri güzeldir oliviuma(alışveriş merkezi) yakındır ve çevresi iyidir

öte yandan zeytinburnu ulaşım açısından mükemmel bir yerdir arkadaşın dediği gibi tren tramvay metro otobüs metrobüs ne ararsan var kira olarakta pahalı değildir
  • teşekkürler arkadaşlar...
    daha önce duyduklarım beni yanıltmamış demekki, daha çok istemeye başladım şimdi zeytinburnunu :)
    İzmirden istanbula gitmek konusunda biraz çekiniyordum ama sanırım alışacağım
  • arkadaşlar zeytinburnu havalimanına yakın mı ?
  • Zeytinburnu gecekondu semtidir. Ama istanbul'daki diğer varoş semtlerine göre iyi sayılabilir. Ulaşım rahattır, kiralar ucuzdur, zaten şehir merkezine yakın bir semt.

quote:

Orjinalden alıntı: deniz_ksk

arkadaşlar zeytinburnu havalimanına yakın mı ?

yakın sayılır.
  • teşekkürler
  • Zeytinburnu'nun gecekonduluğu 15 sene öncesinde kaldı. Hatta kentsel dönüşüm projesinde pilot bölge olarak seçildi ve ilk etapta sümer mahallesindeki evler yıkılarak yerine depreme dayanıklı yeni evler yapılacak... Uzun vadeli bir proje ama tamamlandığında çok güzel olacak... Havaalanına direk metroyla gidilebiliyor... Zeytinburnu otobüslerinin son durağı metronun hemen yanında otobüse binerek metroya oradanda havaalanına 2 vesaitte gidiliyor...
  • valla hocam bi kaç arkadaşım var orda onlarla 1-2 kere gitmişliğim vr zeytinburnuna bütün herkes manyak yav.(bi adam neden döner bıçağıyla gezer ki?)herkes kavga çıksa da birilerini dövsem gibi bakıyor ve varoş bir semttir ama varoş semtlere göre iyidir.ulaşımda sorun yaşamazsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1907burak1907

valla hocam bi kaç arkadaşım var orda onlarla 1-2 kere gitmişliğim vr zeytinburnuna bütün herkes manyak yav.(bi adam neden döner bıçağıyla gezer ki?)herkes kavga çıksa da birilerini dövsem gibi bakıyor ve varoş bir semttir ama varoş semtlere göre iyidir.ulaşımda sorun yaşamazsın.

Gel sen gel buraya anlatırım ben sana...
  • her türlü rezilliğin olduğu bir semt, çoluk çocuk büyütülecek yer kesinlikle değil, Allah kurtarsın
  • Bencede çok rezillik var orda. Millet döner bıçağıyla geziyor. Önüne geleni acımadan kesiyorlar vs. Çok fazla heveslenme. Okula yakın bi ev de seçme bence.. Sınavdan zayıf alan öğrencilerden biri gelir
  • ben 18 senedir zeytinburnunda yaşıyorum yaşı büyük biri için pek sorun teşkil eden bir yer değil işine git gel hiçbir problem yaşamazsın tinercisi balicisi yoktur ama yan kesicileri vardır oda bazen ki onlarda cocuklarla uğraşırlar anlican korkacak birşey yok cok kalabalık bir yer olması ve kültür düzeyinin yerlerde seyir etmesi dışında kötü bir yer değil aradığın çoğu şeye ulaşma imkanın var
  • arkadaşlar naptınız yahu :)
    zeytinburnu böyleyse avcılar, bağcılar, sultanbeyli, beyoğlu nasıl merak ediyorum.. Texas tarzı bir yermiş gibi anlattınız :)
  • Zeytinburnu Terör Ögütü ve Koministlerin Yuvasıdır.
    Çok olaya tanık oldum orda oturmadıgım halde.
    istanbul/Bahçelivler'de oturuyorum ohh Miss walla çok güzel semt.
  • ilçe olarak güzeldir, deniz kıyısında, yürüyüş imkanları, piknik alanları.
    ulaşım güzel havaalanına yakındır.
    gelgelelim insanları ve gençler beş para etmez. kültür seviyesi düşüktür.
    gençlerin pislik yaptıktan sonra, biz zeytinburnu çocuğuyuz demeleri, takdire şayandır
  • Arkadaşım

ben saydığın okullardan Veliefendi iöo nda okudum bizim zamanımızda okul çok eskiydi ancak yıkıp yenisini yaptılar. Saydıklarından ulaşım olarak en iyi konumdaki okul diyebilirim. Çünkü tramway,metro,otobüs,minübüs,metrobüs vs ne ararsan orada... Okulun çevresinde iyi ailelerin oturduğu binaların olduğu gibi tabiki kötü yerler de var ama bu heryerde böyle... O kadar korkmanıza gerek yok sonuçta siz belaya bulaşmazsanız bela size uğramaz... Hayırlısı olsun sizin için umarım mutlu olacağınız bir yere atanırsınız

Ev kiraları ise güzel bir ev 500 den başlar ve gider...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimsizkahraman -- 15 Mart 2009; 13:08:54 >
  • eyvallah hocam teşekkürler... :)
    perşembeye az kaldı hangi okul olduğunu burdan paylaşırım inşallah...
  • quote:

Orjinalden alıntı: deniz_ksk

arkadaşlar naptınız yahu :)
    zeytinburnu böyleyse avcılar, bağcılar, sultanbeyli, beyoğlu nasıl merak ediyorum.. Texas tarzı bir yermiş gibi anlattınız :)

saydıklarının hepsi varoş. Beyoğlu hariç, arka sokakları tehlikelidir ve oralarda tarlabaşı var pislik bir yer. Onun dışında güzel cafe'leri falan olan sosyete mekanı bir yerdir hatta.

Avcılar bence zeytinburnundan iyidir, ulaşımı kötüdür. Bağcılar ve sultanbeyli daha kötü.

Z.burnu ile ilgili son bi not: bu forumda çok bahsettiğimiz "apaçi" tabir edilen tiplerden bol miktarda bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicotinell -- 15 Mart 2009; 14:23:03 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.