- x
BULAŞIK MAK.DETERJANA DİKKAT......
33 Cevap30266 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6679 Mesaj
14 Mart 2009; 8:18:58 

degerli arkadaşlarım bulaşık makinalarında hepimiz degişik markalarda deterjanlar kullanıyoruz. Bunlar çok etkili ve güçlü kimyasal maddeler..makinada ne kadar durulanırsa durulansın tabaklarda sızıntı kalıyor. tekrar yemeklerde afiyetle midemize indiriyoruz...makinanın yıkama suyu kanalizasyona gidiyor. Dere ve denizlerden deniz mahsülleri vasıtasıyla tekrar bize geri dönüyor..Zaman içinde vucudumuzda bu deterjan kalıntıları gittikçe çogalıyor...Sonuç ? Mide yanması, mide agrısı ve sebebi bilinmeyen çok pis hastalıklar.... Çözüm ne peki ? Çözüm bulaşık makinanızda deterjan gözüne 1 çay kaşıgı sıvı arap sabunu koymak..Sıcak su ile çok güzel temizlik yapıyor..Benim bulaşıklarım çok kirli derseniz bir tatlı kaşıgı koyun...Tehlikesiz, masum bir temizlik maddesi.. Yan etkisi, zehirlemesi yok.... Parlatma bölümüne ise elma sirkesi koyacaksınız...aklınızda olsun...Üzüm sirkesi asla olmuyor...Elma sirkesi.... Bu yazdıgım dednenmiş ve risksiz çözüm...kendinizi ve evdeki sevdiklerinizi düşünüyorsanız bu yazdıklarımı dikkatle okuyunuz...saglıklı günler dilerim....

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

16050 Mesaj
14 Mart 2009; 9:03:26 

anneme bi söyleyeyim bakalım

hem daha ucuz hem daha sağlıklı oluyo bu bağlamda

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

3559 Mesaj
14 Mart 2009; 9:23:41 

Çok sağol taşkafa abi. Bu tavsiyeni anneme ileticem. Bu arapsabununun hiç bir zararı yokmudur peki.

PM ile tavsiye sorularına cevap vermiyorum. Lüften sorularınızı forum içinde sorunuz.
<Kulaklıklar Hakkında Yorum Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler> || Mair ve Quattro'dan Kulaklık Tavsiyeleri

16050 Mesaj
14 Mart 2009; 11:55:41 

yaw bu konuda bi araştırma yaptım nette böyle bi olay var

ordada birileri önermiş bu hanım galiba kullanmış ve bşaına gelenler

tafsilatli anlatiyorum hikayem .
bulasiklari doldurdum makinaya, koydum arap sabunu,nu bastim dügmeye.
Disari ciktim alisveris icin geldim.
kostur kostur actim kapagi baktim porselenler camlar temiz parliyor dedim iyi tuttu bu is.
yerlestireyim dedim ilk önce kizimin su sisesini aldim tupperware baktim matlasmis hani plastik üzerine aseton dökülünce tutkal gibi tutar elinizi ayni öyle daha sonra tavaya bakayim dedim üstünde bembeyaz bir tabaka sil sil cikmiyor
celiklerde ayni kasik catal bembeyaz lekeler olusmus uzunca bir ugrastan sonra temizledigim kadarini cikardim yaniiiiiii arapsabunu olmuyor makinada

acaba normal arap sabunumu kullanmış sıvısı farklımı nedir acaba

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW

5487 Mesaj
14 Mart 2009; 12:03:57 

bir gazetede bu konuda uyarı yazısı vardı,adamlar para kazanma uğruna insanların sağlığı ile çok kolay oynayabiliyorlar, bebeklerin o hassas bünyelerindeki tahribatı düşünmek bile istemiyorum bunun karşılığında caydırıcı bir cezada yok zaten.konuyu tekrar gündeme taşıman iyi oldu eline sağlık,

313 Mesaj
14 Mart 2009; 13:42:12 

Biz parlatıcı işini bırakalı yıllar olmuştu. Elma sirkesi kullanıyoruz. Arap sabunu hiç denememiştik. Şimdi doğal olduğu söylenen arap sabunları var.Sağlığa zararı yoktur herhalde.Öneriniz için teşekkürler.

225 Mesaj
14 Mart 2009; 18:16:59 

Vallaha ben üzüm sirkesi koyuyorum makineme gıcır çok güzel çıkıyor.Bu arada arapsabununu hiç duymamıştım ayrıca omo koyucada güzel çıkıyor

6679 Mesaj
15 Mart 2009; 11:26:09 

DEGERLİ ARKADAŞLARIM...Sizleri korkutmak istemiyorum. Çevrenize bakın. Dermansız pis hastalıklar çok yaygınlaştı. Çernobil dendi...Çernobil geceli yıllar oldu..Aldıgımız gıda maddelerinde çok fazla kimyasal katkı maddeleri var. Meyvalarda ilaç artıkları var. Yıkadıgımız bulaşıklarda deterjan kalıntıları var. Vücudumuz devamlı artan miktarda kimyasal madde deposu haline geliyor..Bir yerden tepiyor...Arap sabunu deterjana göre daha masum , bir temizlik maddesi..Bir çay kaşıgı koyun tamam...yetmiyor az geldi derseniz 2 çay kaşıgı koyun...deterjanın onda bir fiyatına tehlikesiz temizlik...Parlatıcı olarak elma sirkesi kullanacaksınız...Hepsi bu kada...para, saglık, tercih sizin....Saygılarımla..

35 Mesaj
15 Mart 2009; 12:20:57 

Daha önce ileti yoluyla gelen bu konuyu net te araştırdığımda bir kullanıcı makinasondan köpüklerin fışkırdığını ve başka olumsuzluklarını yazıyordu. arap sabunu kullanımını deneyen arkadaşlar neticelerini yazarlarsa iyi olur.

1551 Mesaj
15 Mart 2009; 14:23:29 

Bir de amway ve Frosch gibi organik oldukarını iddia eden ürünler var.
Eğer dedikleri doğruysa bilindik markalar yerine kullanılabilir.

Okuldan bir arkadaş Amway'ın 60'lık tabletlerini 25 tl civarında aldığını, yarım yarım kullandığını, dolayısı ile 120 yıkamanın 25 Tlye geldiğini söyledi.

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

6679 Mesaj
15 Mart 2009; 19:17:57 

BEN BU GÜN....DENEDİM ARKADAŞLARIM...Sonuç olumsuz.. Bizim hanım hiç begenmedi..Tabakların üzerinde buhar izi gibi bir ince tabaka var. parlatıcı gözüne ..Elma sirkeside koydum... Sonuç olumsuz..2 çay kaşıgı jel halinde arap sabunu koydum...Nerede hata yaptım bilmiyorum...Ben olumlu sonuç alamadım...Kullandıgım Jel halinde 2 cay kaşıgı arap sabunu.... parlatıcı gözünüde agzına kadar elma sirkesi koydum...Hangisi fazla hangisi az oldu bilmiyorum...SONUÇ HÜSRAN...Bilginize.. Sıvı arap sabunu kullanan varsa sonucu yazsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 15 Mart 2009; 19:18:49 >

5487 Mesaj
15 Mart 2009; 19:26:24 

bu gün bu konu ZDF alman televizyon kanalında işlendi,bilhassa evlerdeki bebek ve yaşlılar üzerinden örnekler verildi ,aman sakın ihmal edilmesin konu gerçekten çok ciddi ,foruma konuyu getiren arkadaşıma tekrar teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demirel1943 -- 15 Mart 2009; 21:10:08 >

2476 Mesaj
15 Mart 2009; 22:11:57 

Parlatıcı yerine sirke mi kullanalım o zaman

DH Japonya Hayranları
||DH Elektronik külübü||Opera fan kulübü||Amfi hastası, motor-bisiklet ustası||Az yakar, çok kaçar

12078 Mesaj
15 Mart 2009; 23:05:15 

Valla ben piyasada onlarca deterjan denedim hepsi bulaşıkları mahvetti. En son Quantum ile huzura kavuştum, başka bir ürün veya madde denemeye cesaret edemem açıkçası:S Arap sabununda ağartıcı yok, çay bardaklarını temizlemez diye düşünüyorum. Doğal maddeler hoş, güzel ama temizlik etkisi çok zayıf.

Tavsiyem parlatıcı son durulama suyuna katıldığından zararlı, onu kesinlikle kullanmayın.

Deterjan zaten durulanıyor diye düşünüyorum, bence abartılacak bir sakıncası yoktur.

225 Mesaj
16 Mart 2009; 17:37:05 

Yani arap sabunuda konulmaz ki Parlatıcı yerine üzüm sirkesi koyuyorum süper gıcır.Detarjan olarak BİM'in tablatini kullanıyorum süper yıkıyor.Belki makinedendir.Model eski arçelik leydi 170.

16050 Mesaj
16 Mart 2009; 18:50:55 

valla bizde uantum kullandığımız için parlatıcıvs gerek klamıyor artık

ama şu arap sabunu işi utsaydı iyi olurdu

yukarda yazdığım gibi başka forumdaki kullanıcı yorumları doğruymuş demekki

512 Mesaj
25 Mart 2009; 16:48:35 

deterjan olarak ilk bim in deterjanını almıştık yarıya gelmeden attık çöpe hirbir işe yaramadı. calgonit aldım rahat ettim.

bu arada bugün bi arkadaşımdan duydum bu sirke olayını denicem bakalım ama elma sirkesi koy dedi, diğer sirkeler işe yaramıyor mu acaba??

Finepix S1700 Kulübü
Motorola Atrix
XD2 Elantra+Detaycı

332 Mesaj
25 Mart 2009; 17:08:01 

bulaşık deterjanına çok para veriyoruz. bu konuyu ucuz ve güzel temizleyen ve sağlığa zararı omayan bulaşık makinası deterjanları üzerinde yoğunlaştırsak iyi olur.

***dünya fani, ölüm herkese çok yakın! ölümden sonrasını aklımızdan çıkarmayalım... muhabbetle...***

2002-Chevrolet-TrailBlazer

492 Mesaj
20 Kasım 2010; 12:19:10 

bir aydır biz de kullanıyoruz. sonuç son derece güzel. 1 tatlı kaşığı arap sabunu lofçalı marka.

Hafıza Teknikleri hakkında

82 Mesaj
20 Kasım 2010; 12:32:00 

Pazar günü bulasık makinesi servisini cagırdım. Yeni yıkanmış bulasıklarda surekli bir koku ve köpük oluyordu. Adam makineyi inceledi ve tabletmi kulanıyorusunuz diye sordu. Tabletler malesef 65 derecede tam olarak çözülebiliyor onun altında ayrışmıyor dedi. Bu nedenlede tabletteki parlatıcı yıkama sonuna dogru yeni çözülmeye baslıyor ve durulanmadan yıkama bitiyor dedi. Tavsiye olarak da eski usul toz deterjan ayrı, tuz ayrı, parlatıcı ayrı kullanın dedi. Şimdi onu denicez bakalım.

20471 Mesaj
20 Kasım 2010; 15:02:27 

Sorun yaşanan makine marka modeli de yazarsak bilgilendirici olur.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

66 Mesaj
20 Kasım 2010; 18:55:34 

parlatıcı için sirkeyi deneyeceğim, bunun dışında da bulaşık makinesi temizleyiciler yerine, arada (mesela ayda bir) makinanızı boş olarak yaklaşık 1 avuç limon tuzu ile yıkarsanız içi tertemiz oluyor. hem de kimyasl olmayan bir çözüm..

208 Mesaj
20 Kasım 2010; 20:47:09 

başka kullanan yok mu arap sabununu?

20471 Mesaj
20 Kasım 2010; 21:07:50 

Tuz ruhu deneyen var mı?

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

1726 Mesaj
20 Kasım 2010; 21:43:40 

Makine temizliği için limon tuzu süper.

REKLAMLARLA ALDATAN FİRMALAR!

915 Mesaj
22 Kasım 2010; 11:11:33 

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

BEN BU GÜN....DENEDİM ARKADAŞLARIM...Sonuç olumsuz.. Bizim hanım hiç begenmedi..Tabakların üzerinde buhar izi gibi bir ince tabaka var. parlatıcı gözüne ..Elma sirkeside koydum... Sonuç olumsuz..2 çay kaşıgı jel halinde arap sabunu koydum...Nerede hata yaptım bilmiyorum...Ben olumlu sonuç alamadım...Kullandıgım Jel halinde 2 cay kaşıgı arap sabunu.... parlatıcı gözünüde agzına kadar elma sirkesi koydum...Hangisi fazla hangisi az oldu bilmiyorum...SONUÇ HÜSRAN...Bilginize.. Sıvı arap sabunu kullanan varsa sonucu yazsın...

jel arap sabunu olan değil de sıvı arap sabunu kullanırsanız etikili olur bence de.

Notebook - Diz üstü
aramakla bulunmaz ama bulanlar arayanlardır...
lg E550, lenovo s10-3, 500 gb lg, 2690, crea ms2.
Guest
22 Kasım 2010; 14:44:11 

quote:

Orijinalden alıntı: dedektif

Makine temizliği için limon tuzu süper.

6679 Mesaj
22 Kasım 2010; 17:13:02 

Geçen zaman içerisinde AMWAY ın tamamen bitkisel bulaşık deteranını keşfettik...Makinadan çıkan deteranlı suyu evdeki çiçeklere dökün ölmüyorlar.... Bitkisel olduğu için yakmıyor...Canlılara zararı yok...Burada ekleme yapma gereği duydum...Sıvı arap sabunu kullandım beğenmedim diyenler bu yolu deneyiniz...Saygılarımla...

117 Mesaj
23 Kasım 2010; 13:33:24 

Konu güzel konu.Bulaşık makinalarından çıkan bulaşığın direk kulalnılması bence de sakıncalı..Ne kadar durulursa durulasın hangi marka makine olursa olsun bulaşıklarda kimaysal artık kalır.Deterjanlar gıdaları bir tür enzimle çözüyor peki bu deterjan kalıntıları içimize girerse neler yapabilir?Gayet açık mutlak zarar verir..Gerçekten organik bir çözücü olsa çok iyi olcak ama bunların ne dkar verimli olacağı ne kdar organik olduğu da tartışılır.Arap sabunu katı yağ çözmede başarılıdır ama bulaşıkları hangi verimle yıkıyor renklerini napıyor bilmiyorum..Çok içaçıcı çözüm gibi gelmedi bana...Şuan için en iyi yol benim fikrim yüksek ısıda bulaşıkları kaliteli bir kombine tabletle yıkamak ve makinadan sonra hafif bulaşıklaır sudan geçirmek...Ben öyle yapıyorum..Bence tamamen makinanıza güvenmeyin...Kullanmadan önce hafif sudan geçirip kuurlayın..

1779 Mesaj
23 Kasım 2010; 19:41:10 

Ben 2 gün önce Prof. İbrahim Saraçoğlu'nun sitesinden 10,50TL'ye 25li Bitkisel bulaşık makinesi Tableti aldım dün akşam üstü geldi.Bu sabah bulaşıkları makineye yerleştirdim makinenin içinde 2 tencere, 1 tava 10-15 tabak, 8-9 bardak, 4 kadeh ve 3-5 parça ıvır zıvır vardı. Normal 55'C programına Eco fonksiyonuyla birlikte koydum . Soğuk Ön yıkama>60'C ekonomik ana yıkama>soğuk Durulama>65'C son durulama>Kurutma. yaklaşık 2,5 saate yakın sürdü program bittikten sonra Tabaklar ve Bardaklar parıl parıl parlıyor ancak tencere ve tavalar hiç temizlenmemiş onları hanım elinde yıkadı.Normal Deterjana gelirsek deterjanlara bende pek güvenmiyorum o yüzden makineyi çalıştırmadan önce programı ayarlıyorum ve Hassas Durulama fonksiyonuna basıyorum makine durulamayı daha fazla su ile yapıyor ve durulamalara 1 durulama daha ekliyor ve ekstradan yaptığı bu durulamayı çoğnulukla 75'C-85'C arasında yapıyor(55'C den yüksek programlarda)böylece deterjan kalıntıları kalmıyor.Küçük çocuğumun ve Bebeğimin ona özel bardakları, emzik, mama tabakları, kaşıklar ve biberonları için Hijyen programını kullanıyorum programı ayarladıktan sonra Exxtra Hijyen+Hassas Durulama fonksiyonuyla beraber başlatıyorum Miele'nin Kendine özel Hassas Bulaşık Deterjanını kullanıyorum
40'C Ön Yıkama>75'C Ana yıkama>soğuk durulama>45'C durulama>75'C-85'C sıcak hijyenik durulama>Kurutma 3 saate yakın sürüyor ama çocuklar ön planda olduğu için değil 3 saat 4 saat bile sürse benim için farketmez..

...GkhnYlmz...
..Miele, Başkası Yetinmektir..
Beyaz Eşya Servis Merkezi(Arçelik/Beko-Bosch/Siemens/Profilo-LG/Samsung-Vestel/İndesit/Hotpoint ariston Tel: 0530 746 08 33

iPhone 5S Gold 32GB
iPad Air 9.7 128GB

9 Mesaj
7 Mayıs 2011; 20:52:04 

samsung 300dms bulaşık makinesi kullanıyorum. calconit tablet attım. en uzun programı 137 dakika beş kere su alıp veriyor. son durulama suyuna baktım. su berrak değil. puslu bir görüntüsü var.
sizlerden ricam SON DURULAMA SUYU BERRAK OLAN BULAŞIK MAKİNESİ HANGİSİDİR ACABA.

17 Mesaj
10 Ağustos 2012; 1:52:08 

merhabalar.
öncelikle türkiye bir çok deterjan firmasını kontrolsüz bir şekilde iş yapıyorlar.(görüntü olarak reklamlarına baksanız en iyileri en güzelleri ama bir bakın bir zaman sonra tekrar bi en güzel daha görürsünüz. ama hiç kimse işin sağlık kısmı ile ilgileniyor mu? genel itibari ile hayır.) peki sağlıklı olan nedir sorusuna gelelim. sağlıklı olan öncelikle olabildiğince doğal ve doğada çözünendir. doğallığı ne ile ölçersiniz en iyi ölçüt bitkilerdir denemesi daha ucuz ve zararsızdır.
alın bir deterjanı bulaşıkları yıkayın ve sonra artan suyunu bitkilere dökün denemek bu kadar basit. bitkinizi öldürüyorsan çok aşırı zararlı kimyasal vardır demektir. bitki zor zahmet hayatta kaldı ise orta düzeyde bir zararlı kimyasal içeriyor demektir. eğer bitkiniz yaprakları parlamaya başladıysa işte o da doğal olandır. ben burada reklama girmeden (ki kimisi bunu bak bak yine reklam yapacak zeminini atıyor diyenler çıkabilir tabi ki kişilerin yorumları ile kendilerini baş başa bırakıyorum.) AMWAY'in deterjanlarını öneririm. bütün deterjanlarında siz kullandığınızda tam 90 gün içinde size ürünü geri alma garantisi veriyor. bunuda gerçekten yapıyor. başka bu şekilde ürününü 90 gün sonra bile alan var mı?
benim derdim AMWAY'in reklamını yapmak değil. o bir amerikan firması bu bir gerçek keşke ülkemde bu kalitede ürün veren ve garanti ile arkasında duran birileri olsa da ben de AMWAY'e güle güle desem. o günleri de iple çekmiyor değilim. ama şu anda benim bulduğum en iyi ürünleri olan firma bu.
bu konuda çok fazla hassas kriterlerden geçerek ürünlerini piyasaya sunuyorlar.
türkiyede yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum.
aynı zamanda tarımla da uğraşan bir tarafımız var. bunda 5-7 yıl öncelleri israilden gelen ve güya sözüm ona toprakta bulunan nematod zararlısını yok eden bir ilaç satıldı. ilacı uygulayan çiftçilerde ve işte kullanılan hayvanlarda zaman zaman ölüme kadar varan olaylar yaşandı ki bu olaylar benim yaşadığım çevrede herkes tarafından şahit olunan bir olaydı. ancak ilk çıktığında öyle bir lanse edildi ki çitfçiler nerdeyse ilaç bayilerine yalvarır hale geldiler. ve bu insanı ve hayvanları öldüren kimyasal israil atıkları benim ülkemin ziraat mühendisleri tarafında öyle övüldü ki çiftçiler bu ilaca sarıldılar. sonrada anlaşıldıki bu ürün çok zararlı toprağın canına okuyan müthiş düzeyde zararlı bir kimyasal atık. herkes vazgeçti. bu ilaç türkiyede o zaman dönüme 1200 TL lik bir maaliyet getiriyordu. çiftçiler bundan vazgeçtiler. şimdi ne mi yapıyorlar çok ucuz sağlıklı ve doğal bir çözüm buldular solarisazyon. (toprağın yaz dönemiden incecik naylonlarla örtülerek güneşletilmesi işlemini buldular ve ya öğrendiler) maaliyet mi koccaamaan bi 100 TL.

geleceğim nokta şu pahalı olmak iyi olmak değil ucuz olmak ta iyi olmak değil dengede ve doğal olmak önemli olan
ve bu noktada AMWAY'in ürünleri devreye giriyor. daha önce bir arkadaşımınd dediği gibi 120 yıkamasının size maaliyeti 35-40 lira. deneyin memnun kalmadınız mı size satan kişiye ürünü geri verin alın paranızı tabi geri vermek ister misiniz onu bilmem:)) ben vermedim:)

günümüz türkiyesinde o kadar çok dolap dönüyor ki insan artık kim güvenilir kim değil bilmek ve bulmakta zorlanıyor ki burada herkes daha sağlıklısını ve iyi sonuç verenini arıyor.( her akıllı insan gibi) dünyada insanı en çok ilgilendiren şey kişisel problem olarak bahsediyorum yediği ve içtiği ondan sonra da giydiğidir. bunlar bedensel varlığın sağlığı için çok önemlidir. bunlarda kalitesiz yaşayanlar son model ev ve araba sahibi olsalarda ve sürekli de kullansalar kaliteli yaşamış olmazlar bedenlerine girenlere dikkat etmedikleri sürece.

eğer bir adam bir iş yapıyor ve sonra memnun olmadığınızda yutkunmadan size paranızı vereceğini vaad ediyor ve daha önemlisi bunu yapıyorsa ve siz böyle bir seçenek varken başka birisine gidip iş yapıyor ve yaptırıyorsanız iyi olanı öldürerek kendinize zarar veriyorsunuz demektir. karar ve sonucunda kar ve zarar sizin...

764 Mesaj
2 Mayıs 2013; 10:53:42 

Konuyu hortlatıyım bende tekrardan .... :) Arkadaşlar bu konuşulan tarihten itibaren kim neler denedi hangilerind ebaşarı sağladınız ne yaptınız bunları bizimle paylaşabilirmisiniz?

Asus N550JV-DB71 U.S Version 15.6" / i7-4700HQ Haswell / Nvidia GT 750M 2gb / Crucial Ballistix Sport 16 GB 1600mhz CL9 - 1.35V / Samsung 840 Pro 256gb SSD / Intel AC 7260 WiFi - WiDi - BT 4.0 / Gelid GC-Extreme Thermal Paste / Seagate Backup Pro 1TB / Logitech Anywhere Mouse MX New Model / ADATA Elite 2*16gb - 1*32gb USB3.0 / Nexus S 16gb Siyah => Nexus 5 32gb Siyah /

3 Mesaj
17 Haziran 2014; 21:25:51 

arkadaslar makinayı bilmem ama bir arkadas elde bulasık için doğallığı ile ön plana cıkan migroslarda satılan almanyadan ithal FROSH u önerdi aldım bakam denicem arap sabunuda elde iyidir

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281