Şimdi Ara

Vaio vgn-sz1m/b batarya hatası !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
19.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

" the installed battery may not be properly connected to the computer or may not be compatible with the computer"

bilgisayarı şarja takınca bu hatayı alıorum ve off moda alıyor kendini nedir acaba bu hata

• vista kaldırıp xp kurdum hata almıyorum batarya doluyor fakat batarya cok tutarsız bazen fazla gidiyor bazen cok az bunun saglammı bozukmu olduugnu nasıanlarım bi program varmı acaba yada kalibremi etmem gerekir programla?

• aynı hatayı şimdi bende aldım (VGN-FZ290E) ve de yabancı bir forumdan araştırdım, şu an bende işe yarıyor, sizinde yapmanızı rica ve arzu ederim

işlemler şöyle olacakmış:

- Başlat (tıkla)\ Çalıştır (tıkla)\ msconfig.exe (yaz ve tıkla)

Sistem yapılandırma aracına girdikten sonra (msconfig) startup sekmesine tıklayın, buraya geldikten sonra,

-- ISB Utility | Sony Corporation | "C:\ Program Files\ Sony\ ISB Utility\ ISBmgr.exe" | HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run --

cümlesinin başındaki onay işaretini (tıkla) kaldırdıktan sonra "uygula - apply" (tıkla) deyip Sistem yapılandırma aracından çıkın (Ok tıkla) ve bilgisayarı

kapatın; daha sonra pili çıkarın ve de adaptörün laptop ile olan bağlantısını kesin. Tüm bunları yaptıktan sonra, laptop'ın açma-kapama butonuna birkaç

kez tıklayın (ki içindeki enerji boşalsın). Bu işlemler bittikten sonra laptop'a dahili pilini takın ve adaptör bağlantısını yapın ve laptop'ı aç (ın) (butonuna tıklayın)..

Kolay gelsin, iyi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: davlf1

aynı hatayı şimdi bende aldım (VGN-FZ290E) ve de yabancı bir forumdan araştırdım, şu an bende işe yarıyor, sizinde yapmanızı rica ve arzu ederim

Sistem yapılandırma aracına girdikten sonra (msconfig) startup sekmesine tıklayın, buraya geldikten sonra,

-- ISB Utility | Sony Corporation | "C:\ Program Files\ Sony\ ISB Utility\ ISBmgr.exe" | HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run --

cümlesinin başındaki onay işaretini (tıkla) kaldırdıktan sonra "uygula - apply" (tıkla) deyip Sistem yapılandırma aracından çıkın (Ok tıkla) ve bilgisayarı

kapatın; daha sonra pili çıkarın ve de adaptörün laptop ile olan bağlantısını kesin. Tüm bunları yaptıktan sonra, laptop'ın açma-kapama butonuna birkaç

kez tıklayın (ki içindeki enerji boşalsın). Bu işlemler bittikten sonra laptop'a dahili pilini takın ve adaptör bağlantısını yapın ve laptop'ı aç (ın) (butonuna tıklayın)..

Kolay gelsin, iyi günler

Teşekkür ederim. Benim fz440n'de işe yaradı (Windows7). Tam da format'lamayı düşünüyordum.

• Bu hata sadece sony'ye ait olmayan pilleri kullandığınızda mı oluyor, yoksa upgrade yaptığımız için mi oluyor.
    Bendeki SR modeline W7 yükledikten sonra dediğinizi yaptım ve düzeldi.
    İngilizce forumların bazılarında sony'ye ait olmayan bataryaları kullndığımızda oluyor diyorlar.
    Ne dersiniz?
  • yok benimki upgrade'siz (Sony'nin Recovery'sinde gelen kendi programları) ve bataryam da orjinal, ama bu sadece Sony bilgisayarlarda mı geçerli pek bilemem; sonuçta bu hatayı veren Sony'nin kendi programı ama daha başka markaların pilleri Sony olduğundan böyle bir hata verip vermediği araştırılmalı diye düşünüyorum. Ama şöyle ilginç bir durumda var, ben o tarihten beridir kendi pc'me iki kez Recovery yaptım, kullandığım programlar fln da aynı, güncelleştirmelerde olağan şeyler.. Ama yaptığım iki Recovery'de de böyle bir problemle karşılaşmadım, ilginç.. Şu an için pilin tek kötülüğü yaklaşık olarak kırk dakika gidiyor olmasıdır..
  • Konu hortlayacak ama olsun. davlf1 tesekkur ederim yazin icin sende olmasan sabah sabah sinir krizi geciriyordum. Arkadasimin laptopu format atayim derken elimde kalacakti. Modeli vaio vpccw21fx alali 1 hafta olmadi. Standart Win 7 home geliyor 64. Onun yerine xp 64 geceyim dedim yapamadim.32 bit home kurdum idareten. Bugunde 64 ultimate kurdum driverlari yukledim ayni hatayi almaya basladim. Home da yapmayan sey ultimate de neden yapiyor? Yada cihazlarin ustunde bu yazilim yuklu gelmiyor herhalde Suan sorunsuz calisiyor. tekrardan tesekkur ederim davlf1 bu konuyu forumda paylastigin icin.
  • sağolun, teşekkür ederim:), Allah sizi inandırsın söylediğiniz model iş yerindeki bir arkadaşıma geldi daha bir ay önce, kendi işletim sistemini kaldırıp Ultimate yükledik (Ultimate'te türkçe paketi olduğu için (bilgisayar Amerika dan)) - gerçi Home Premium'da da dil paketleri varmış:).. Aynı hatayı vermeye başladı, hatayı da bu yöntemle çözdük.. Ama bu modele Xp yüklemek? Cihazın yeniliğine yakışmaz:) siz en iyisi Vista 64 yükleyin..:)
  • Aslinda telnet vs. xp calisan seyler calismiyor win 7 de, vista allaha emanet zaten artik win 7 de telnet kapali geliyormus. isime yarayan seyleri arastirarak acmayi deneyecegim.
  • ben aynı uygulamayı yaptım ama alttaki pil yerinde bilinmeyen kalan diyor ve bom boş duruyor öyle bide battery health cıkıyor critical diyor arkadaş yardım edermisin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: davlf1

aynı hatayı şimdi bende aldım (VGN-FZ290E) ve de yabancı bir forumdan araştırdım, şu an bende işe yarıyor, sizinde yapmanızı rica ve arzu ederim

Kolay gelsin, iyi günler

Kardeş çok teşekkür ederiz paylaştığın için. İşe yarıyor...

• arkadaşlar boşuna format attırmayın millete herşeye format atarsak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.