Şimdi Ara

NE OLDU BU BİLGİSAYARA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • baştan anlatayım. okuldan bugün eve geldim bilgisayarı açtım kullanıcı ekranında kilitlendi tekrar tekrar denedim açılmadı. noluyo dedim güvenli kipte açtım sağı solu karıştırdım bişey yok. neyse dedim bidaha denedim bu sefer açıldı ama ne göreyim masaüstü bomboş azıcık şey kalmış kontrol ettim programların çoğu duruyor simgeler gitmiş. ama duran programlar açılmıyor. internet çalışmıyor. antivirüs çalışsa taratcam bi klasöre giriyorum explorer çöküyor

bu arada bazı dosyalar da gitmiş file recovery angel yüklemiştim nereye gittiler diye baktım programda silinmemiş görünüyorlar kurtarmam için silmen gerek diyor. bakıyorum o dosyalar klasörde yok. neyi silecem. bende neyse deyip format attım şimdi sağlam gibi ama bilgisayarıma nolduğunu öğrenmek istiyorum ne olmuş olabilir virüs mü girdi bi de o giden dosyaları artık kurtaramam demi?

kaspersky kullanıyorum günceldi bide dün bi aralar kişnedi paylaşımdan bişeyler yüklerken ben de sildim ama yine de böyle oldu

• Dostum hani seninde dediğin gibi virüs vakkası. Mantıklı başka bişey gelmiyor aklıma.
  • arkadaşım format çekmeni tavsiye ederim temiz iş
  • quote:

Orjinalden alıntı: cenkaltunkaya

arkadaşım format çekmeni tavsiye ederim temiz iş

dostum sen de her şeye format öneriyosun yanlız dur belki kuratarabilirdi. arkadaşım güvenli modda açıp sistem geri yükleme yapmayı bi deneseydin..ama iş işten geçmiş tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Time -- 3 Haziran 2005, 19:30:34 >
  • sistem geri yüklemeyi deneseydin keşke.. kaybettiğin bilgileri geri almak için RecoverMyFiles denemeni tavsiye ederim..
  • Adam zaten format attığını söylüyo yav.... Ha gayret ... (anladın sen anladddın)
    quote:

Orjinalden alıntı: cenkaltunkaya

arkadaşım format çekmeni tavsiye ederim temiz iş
  • quick format attıysan geri bir kısmını kurtarabilirsin ama normal format attıysan olmaz. Bide yeni dosyalar yükleme. Çünkü mantık söle. Quick format atınca sadece dosyaların isimleri silinir yani o sectorler boş gibi gözükür sen üzerine bişeyler ekledikce seki bilgilere ulaşamazsın. ama normal formatta zaten tek tek siliyor...
  • yaa hep quick format atardım bu sefer elim diğerine gitti neyse sağlık olsun sistem geri yükleme aklıma gelmedi değil ama bilgisayar da kasılmaya başlamıştı mazaret varken atayım dedim heralde
  • bence sen genede bir dene easy recovery pro var onda format recovery var kurtarırsın belki bir dene
  • senin bilgisayara virüs değilde heralde bir hacker girdi....bir virüs pc ilk acıldıgında bu kdar hasar vermez veriyorsada senin pc nin hiç güvenliği yokmuş derim......
  • quote:

Orjinalden alıntı: Imaginary

senin bilgisayara virüs değilde heralde bir hacker girdi....bir virüs pc ilk acıldıgında bu kdar hasar vermez veriyorsada senin pc nin hiç güvenliği yokmuş derim......

tabii dediğin olabilir hacker falan ben o işlere yabancıyım onlardan korunmanın bir yolu var mı program falan var mı anti hacker gibi bişeyler?
  • zone alarm kur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.