Şimdi Ara

Analistler yeni iPhone için yaz aylarını işaret ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gartner tarafından hazırlanan pazar araştırmasına göre geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 4.1 milyon iPhone satarak aynı dönemde %10.7'lik pazar payına ulaşan ve akıllı telefon pazarında 3. sıraya (Nokia ve RIM'den sonra) Apple, önümüzdeki yaz aylarında sürpriz yapabilir mi? Önümüzdeki hafta iPhone için radikal güncellemeler içereceği konuşulan 3.0 sürüm numaralı yeni yazılımını kullanıma sunacak Apple, bazı analistlere göre yeni iPhone modelini yaz aylarında satışa sunabilir.

Bağımsız araştırma kuruşları ve analistlerin üzerinde adeta söz birliği ettiği noktalardan biri sektör devi firmalarca kullanıma sunulacak yeni nesil telefonlara karşı Apple bu sene özellikle de yılın ikinci yarısında kan kaybedebilir. Nokia N97, LG KM900 "Arena", Samsung Omina HD, HTC Touch HD ve Palm Pre gibi modellerin Apple'ın iPhone ile yükselişini yavaşlatacağı zira bahsi geçen modellerin yenilikçi pek çok teknolojiye sahip olacağı ve daha yüksek çoklu ortam deneyimi vaat edeceği iddia ediliyor.

Yaymlayacağı 3.0 sürüm numaralı yazılımla video kayıt, MMS gönderimi, arka planda uygulama çalıştırma gibi yetenekleri ve Flash desteğini devreye sokacağı söylenen Apple'ın Haziran ayında yapılacak Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda yeni iPhone modelini tanıtabileceği takip eden ayda da yani firmadan alışıldığı üzere Temuz ayında da satışa sunabileceği analistler tarafından dile getiriliyor. Tabii bu konuda Apple cephesindense herhangi bir açıklama veya doğrulama gelmediğini de belirtelim.

• Benim tahminim, yaz sonuna doğru piyasaya çıkar, Türkiye de satışa sunulması yılbaşını bulur, ocak, şubat gibi Türkiye de satın alınabilir gibi bir tahminim var... Bakalım tutacak mı, tahminim görelim. Ayrıca bu sene fenerbahçe şampiyon olacak diyor içimden bir ses. Bilmiyorum, ben içimdeki sesin yalancısıyım...
  • Bence yine haziranda tanıtılıp temmuz oratalarına doğru satışa çıkarılır. Türkiye'ye de yine eylül gibi gelir büyük ihtimalle.
  • şu andaki eksikleri tamamlayınca ulaşabileceği satış rakamını tahmin edemiyorum valla
  • quote:

Orjinalden alıntı: sylargray

Bence yine haziranda tanıtılıp temmuz oratalarına doğru satışa çıkarılır. Türkiye'ye de yine eylül gibi gelir büyük ihtimalle.

bncede
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mixenon

Benim tahminim, yaz sonuna doğru piyasaya çıkar, Türkiye de satışa sunulması yılbaşını bulur, ocak, şubat gibi Türkiye de satın alınabilir gibi bir tahminim var... Bakalım tutacak mı, tahminim görelim. Ayrıca bu sene fenerbahçe şampiyon olacak diyor içimden bir ses. Bilmiyorum, ben içimdeki sesin yalancısıyım...

eylül sonu gibi gelir diye tahmin ediyorum... ayrıyetten de beşiktaş şampiyon olacak gibi bi his var içimde...
  • haziranda steve jobs tekrar işinin başına döndüğünde tanıtılır, 3g'yle birinci nesil arasında fazla fark yoktu fakat applein urunlerini takip edenler 2 nesilde bir koklu degisikliklere gidildigini bilirler dolayisiyla iphone3g ara nesildi ve yeni nesilde baya degisiklik olur bence
  • Flash özelliği güzel olucak...
  • Diğer telefonlara bluetooth ile dosya alışverişinin mümkün hale gelmesini, video ve fotoğraf çekim kalitesinin arttırılması gerekiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yc#1

Diğer telefonlara bluetooth ile dosya alışverişinin mümkün hale gelmesini, video ve fotoğraf çekim kalitesinin arttırılması gerekiyor.

bluetooth alışverişi sağlama olayı hiç bir iphone da olmayacak bir özellik aksi takdirde apple store işlevselliğini yitirir mp3 paylaşımına app paylaşımına ön ayak olcağ için
  • yazı bekleyelim applenin bu konuda biraz daha atak yapması gerektigini düşünüyorum
  • gene forumdan bi arkadas soylemisti bana elimdekini é.nesili 3g ile deyismelimiyim diye muhtemelen yaza yenisinin cikacagini soylemisti bende onu bekliyorum insallah cikarda elimdekini deyistirme firsat dogar
  • şimdiki iphone ların yazılımı güncellenip flash ve mms desteği gelse yeni bir iphone gerek kalmaz bence ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: yamanweb06

şimdiki iphone ların yazılımı güncellenip flash ve mms desteği gelse yeni bir iphone gerek kalmaz bence ;)

Bence de böyle birşey olsa süper olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.