Şimdi Ara

DTS CD lerde cızırtı sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • (ev sistemlerine açtığım konuya, burada daha fazla üstad olması ve aynı problemi yaşayan insanların olabileceği inancı ile burada yeniden açıyor ve tüm konuşmaları kopyala yapıştır yapıyorum...)

arkadaşlar selamlar saygılar,

sony dvp ns 52p model dvd player ım ve sony str de 497 model amfi m war

dün dts destekli bir cd aldım ve büyük bir heyecanla alete taktım ancak dvd player da dts amblemi çıkmasına rağmen cızırtıdan başka bir ses alamadım... aynı sorun yıllar önce de olmuştu, normalde coax ile bağlı aletler birbirine, coax ı çıkartıp optic le bağlayınca çıkan cızırtı resitale dönmüş mükemmel bir ses alabilmiştim (neden böyle bir şey olduğunu anlamadan zira çoğu ark ım coax ile dts ses alabiliyor)

neyse ben de yine optic bağlantı yaptım ancak cızırtı aldım sadece, eski cd leri taktım belki yeni aldığım cd dedir problem die, ama nafile eskileri de çalıştıramadım bir türlü hep aynı cızırtı...

dts destekli bir film wardı (le pacte des loups, izlemeyen warsa atlasın direkt) onu taktım DTS sesi alabildim direkt olarak (hem amfide hem dvd player da dts amblemi yanıyor),

dvd player ayarlarını kurcaladım DTS ayarı ON konumunda olmasına rağmen filmden coax ile DTS alabildim ama cdlerden ne coax ile ne optic ile alamadım...

sizden ricam olaya bir el atmanız... kesin çok basit bir şeyi yanlış yapıyorum veya atlıyorum ama neyi...

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

(aynı konuyu ev elektroniği bölümüne açmışım ama burada üstad daha fazla)

yuxeses

sonuç itaberiyle "dts" sesi filmden almışsınız yani "dts" aktarmada bir sorun yok! cd den gelmiyosa cd de sorun var demektir! iki türlüde alamasaydınız cihazlarda diyebilirdim ancak filmden alıyosunuz!
    bence "dts" ses gelmiyen cd nizi başka sistemde kontrol edin büyük bir ihtimalle sorun cd nizde...

renzokuken

ewet ama aynı cd ler ile daha önce mükemmel ses alabildim aynı sistemde...

oysa şimdi sadece cızırtı gelio...

yuxeses

ozaman basit bir açıklaması var cd bozulmuş
    cd nizi başka bir cd ye copy belki düzelir yada pc ye atın verinizi bi inceleyin...
    başka bir cd ye copy olursa belki düzelebilir...

renzokuken

:)

keşke o kadar basit olsa

benim de aklıma geldi bu ve pc deki dosyaları yeniden bir cd ye yazdım ama nafile yine cızırtı :(

çok basit bir detayı atlıyorum ama ne acaba ??

bu arada teşekkürler vakit ayırıp cewap yazdığın için ama emin ol cidden rahatsız edici bir durum... resmen zewkten mahrum kalıyorum...

HIGHWAYMOUSE

Dostum,

Senin durumunla ilgili forumun ses sistemleri bölümünde bir şeyler okuduğumu hatırlıyorum ama bir türlü aklıma gelmedi.

Konu özetle: Bir arkadaş Örnek DTS seslerin bulunduğu bir site vermişti. Oradan indirilen dosyaları bir CD'ye yazdırıyorduk. Çoğu arkadaş cızırtı, hışırtıdan başka bir şey duyamamıştı ben dahil. Sonra bunu basit bir şekilde çözdük diye hatırlıyorum ama işte gerisi gelmiyor.

Bu yüzden ses sistemleri bölümüne bir bakın derim...

renzokuken

aynen öle ben de faydalanmıştım o konudan ama inan o kadar aradım ki bulamadım bir türlü...

gayet net hatırlıyorum inanılmaz basit bir çözümü wardı...

teşekkür ederim hatırlatma için

konunun linki:http://forum.donanimhaber.com/m_30352287/tm.htm

arkadaşlar problemi bir türlü çözemedim yardımlarınızı istiyorum lüften beni bu dertten kurtarın...

• dvd player ayarlarınızı değiştirmek dışında her şeyi yapmışsınız. DVD ayarlar menüsünden audio kısmında tek tek değişiklik yaparak deneyin derim.
  • Aynı konuyu bu şekilde iki kere açmanıza gerek yok.

Eğer bir konunun iki bölümde birden gözükmesini istiyorsanız, bu talebinizi o konudaki bir mesajın üzerindeki "Şikayet Et" butonu ile iletebilirsiniz (veya konunun linkini vererek, başka bir mesaj üzerindeki Şikayet Et butonunu kullanabilirsiniz).

Gereken inceleme yapılır ve uygun görülürse yansıtma yapılır. Böylece konu bir alt forumda olur, ancak yansıması (birebir aynısı, tüm cevaplar ile birlikte) diğer bir alt forumda görülebilir.

Bu şekilde ileteceğiniz talebiniz mutlaka kabul edilir demiyorum, zira normal şartlarda kabul edilmez de. Çünkü herkes konusunun birden fazla bölümde olmasını ister hızlı cevap almak için. Ancak istisnai durumlar varsa, bu işlemin doğru yolu budur.

Not : Konunuz Ses Sistemleri bölümüne daha uygun olduğu için, Ev Elektroniği bölümündeki konuyu buraya taşıyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.