Şimdi Ara

GeCube, GDDR4 bellekli Radeon HD 4670 modelini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD-ATi tabanlı ekran kartları hazırlayan GeCube, Sapphire'den sonra GDDR4 bellekli Radeon HD 4670 modelini duyuran bir diğer üretici oldu. Firmanın GC-HD4670XTG4-E3 kod adını taşıyan yeni modeli tasarım özellikleriyle olmsa da sahip olduğu GDDR4 bellekleriyle AMD-ATi'nin referans tasarımlı Radeon HD 4670 modelinden ayrılıyor.

GeCube'ün yeni modeline AMD-ATi'nin 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı RV730XT GPU'su güç veriyor.128-bit bellek veri yolu desteğine ve 320x paralel işlem birimine sahip olan ekran kartında 512MB GDDR4 bellek kullanılıyor.Grafik işlem birimi 750MHz'de, bellekleri ise 2200MHz'de görev yapan kart, Crossfire desteği de sunuyor ve aktif soğutma ile serinletiliyor.

Çift DVI ve HDTV konnektörlerine sahip olan ekran kartı, Unified Video Decoder 2 teknolojisi sayesinde yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 desteği sunan GDDR4 bellekli modelin yarattığı gürültü oranının ise 20dbA'nın altında bulunduğu belirtiliyor.

GeCube'ün yakın zamanda satışına başlamayı planladığı GDDR4 bellekli Radeon HD 4670 için henüz herhangi bir fiyat açıklaması yapılmadı.

• yarattığı gürültü oranının ise 20dbA'nın altında bulunduğu belirtiliyor, bu yalan gibi bi kart ısındı mı 20dba hayal gibi olur, neyse cıksın görek hele haber için teşekkür
  • GeCube kartları kaliteli oluyor fakat piyasada pek bulunmuyor
  • yanılıyorsun darkmet86 arkadaşım bu kart fazla ısınan bir kart degil ve gürültü oranı gerçekten az olan ekrankartı olacaktır bende palitin 4670 modelini kullanmaktayım gayet sesiz vede performanslı bir kart ddr4 ramin getiridigi avantajla dahada performanslı olacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: altanelk

yanılıyorsun darkmet86 arkadaşım bu kart fazla ısınan bir kart degil ve gürültü oranı gerçekten az olan ekrankartı olacaktır bende palitin 4670 modelini kullanmaktayım gayet sesiz vede performanslı bir kart ddr4 ramin getiridigi avantajla dahada performanslı olacaktır

Çıksın ve görelim 20dba olucakmı?
  • ddr4 ün bakalım ne kadar artısı olacak.
  • ben bunları bi çözemedim ha ddr3 tutturdular gidiyor x1950xtx te bile ddr4 wardı bazı modellerinde sonra 3870 te felan gddr5 e atladılar niye tam tutmadı bu ddr4 nvıdıa felan kullanmadı sanırım ?
  • fazla gürültü cıkarmaz sanırım
  • nedir bu geriye dönüş anlayamadım artık 4970 lere gecseler ya
  • Kuzenime Sapphire'in 4670 ddr4 modelini almıştım. Ama daha oyun yüklemek kısmet olmadı.Nasıl performans verdiğini merak ediyorum. Bütçe ve psu buna müsaitti.
  • Geriye dönüş değil aslında. Bu kart kendi sınıfında başarım liderliğine oynuyor. Muhtemelen HD 4970 serileri (isminin HD 4890 olması bekleniyor gerçi ama) geldiğinde fiyatı iyice düşecektir. Her bütçe HD 4970 (HD 4890) kaldırmıyor ki.

nVidia GDDR4 bellek tipini kullanmadı. Sektörde bu bellek tipini kullanan ilk ve tek şirket ATI oldu. GDDR4 tutulmadı mı, tutulmadı gibi görünüyor. Ancak ATI için avantaj, zira kendi kartlarında GDDR3 yerine GDDR4 kullanarak bant genişliğini arttırıp başarım olarak nispeten daha iyi sonuçlar alıyor.

nVidia için söylenen doğrudan GDDR5 bellek tiplerine geçeceğiydi. Ama GT200 işlemcilerinde kullanmadı. Bir ihtimal GT300 serisinde kullanacak. Bunu da yaza doğru görürüz sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndryTR -- 13 Mart 2009; 11:39:02 >
  • Sesi gerçekten 20db altı olursa bu civar kartlar arasında mantıklı bi tercih olur.Tabi fiyatıda iyi ayarlanırsa.
  • ses oranı tabikide önemli bir unsur ancak gdd4 ün ne gibi bir performasn artısı olabilir gddr3 lü modele göre burası tartışılır
  • Basit olarak düşünürsen:Örneğin GDDR3 overclockla 2000'den en fazla 2200 olurken, GDDR4 2200'den 2400 olucak.( Tam olucak demiyorum sadece örnektir.)Al sana GDDR3 ile GDDR4 arasındaki saat ve performans farkı Belki 200mhz'in pek bi getirisi olmaz diyebilirsiniz,(2600xt GDDR4'leri düşünerek) ama mutlaka bir artısı olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.