Şimdi Ara

Toshiba SSD üretimine hız veriyor, Filipinlerdeki fabrika devreye giriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Günümüzde yaygın olarak kullanılan mekanik disklerin yerini alarak önümüzdeki yıllarda endüstri standardı olacağı düşünülen NAND flash tabanlı SSD'ler sektör devi isimlerin iştaını kabartmaya devam ediyor. Özellikle Toshiba, Intel ve Samsung arasındaki SSD rekabetinde tansiyon giderek yükselecek gibi görünüyor. Fujitsu'nun sabit disk operasyonuna yönelik satın alma girişimiyle gündeme gelen Toshiba, SSD pazarındaki pozisyonunu güçlendirebilmek adına Filipinler'de üretime başlamaya hazırlanıyor.

Özellikle SSD üretim kapasitesini arttırarak maliyetlerin düşmesine paralel olarak hızla büyümekte olan pazara yüksek miktarda ürün sağlamayı hedefleyen firma, Filipinler'deki tesisinde 2. çeyrek ile birlikte üretime geçmeye hazırlanıyor. 64GB'dan 512GB'a kadar geniş bir yelpazede SSD hazırlamyı planlayan firma, 43nm üretim teknolojisiyle hazırladığı NAND flash bellek yongalarını kullanacak. Filipinlerin de devreye girmesiyle artacak üretim kapasitesiyle birlikte firma Mart 2011 yılına kadar SSD pazarının %30'unu ele geçirmeyi hedefliyor.

• bekliyoruz artık bu ssd leri hele bide fiyatı düşsün ps3 için biçilmez kaftan olur.
  • Üretimin artması vede yüksek hızla fiyatların düşmesini bekliyorum.

Gönül rahatlığı vede veri kaybı korkuları olmadan rahat rahat kullanabilsek şu SSD harddiskleri
  • heyecan verici şimdiden 512 GB protipler var okuma ve yazma hızları nasıl acaba?

sata III yerine bunlara bir arabirim gelse SSD mekanik HDD çok rahat geçer :)
  • @ramix cebit videolarında yanlışım yoksa ocz nin 1gb kapasiteli ekran kartı slotunu kullanan bir modeli vardı sata problemini aşmak için ordan bağlanıyordu
  • ssd ler niçin pahallı maliyetimi yoksa işçiligindenmi bukadar pahallı anlam veremiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vuze

ssd ler niçin pahallı maliyetimi yoksa işçiligindenmi bukadar pahallı anlam veremiyorum

arge
  • zaten ps4 de ssd kullanılacak bu kesinleşti ama bu argemidir ne halttır ben varya bunun taaaa.....!!
  • çeşitin artması çok güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: alito

zaten ps4 de ssd kullanılacak bu kesinleşti ama bu argemidir ne halttır ben varya bunun taaaa.....!!

ARGE olmasaydı; değil ssd hiçbir teknolojik yenilik olmazdı, yada olacağından çok geç olurdu.
  • 2010 ekimde yurt disindan bir adet en az 512 gb ssd ye sahip dell laptop alicam... umarim o zamaan kadar iyice duser fiyatlari :) ( uzun vadeli planinda bu kadari yani :D )
  • pahalı olması herhalde üretim zorlugundan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum
  • 64GB'lıklardan üreteceklerse fiyat konusunda pek umutlu olmamamız gerekiyo galiba.
  • 2 seneden önce elimize almamız söz konusu bile değil bu ortamda.Heyecanlanmaya gerek yok şu kriz bitene kadar..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.