Şimdi Ara

Bu ses neyin sesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi kasadan bir fan sesi geliyor iyi hoş da,hangi fan
    işlemci fanı
    ekran kartı fanı
    benim hdd de de fan var onun fanı
    ne sesi bu nasıl ayırt edip de mesela sessiz bir modelle değiştirsem

• bu soruyu sormana bile gerek yok kasayı açar dinlersin, olmadı dersen fanların birer birer kablolarını söküp geri takarsın, yalnız işlemcinin fanını çabucak geri takmalısın makina kilitlenir.
  • Kasanın uan kapağını aç. Sonra bilgisayarı aç. Sonra da sırayla sesi dinlerek fanları parmağınla durdurursan hangisinden geldiğini anlarsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: keops

Kasanın uan kapağını aç. Sonra bilgisayarı aç. Sonra da sırayla sesi dinlerek fanları parmağınla durdurursan hangisinden geldiğini anlarsın.

kesinlikle doğru en pratik yol bu
  • quote:

Kasanın uan kapağını aç. Sonra bilgisayarı aç. Sonra da sırayla sesi dinlerek fanları parmağınla durdurursan hangisinden geldiğini anlarsın.

Benim de kasada olan iki fanın birinden ses geliyordu bilgisayar açlınca bir süre. Dediğin gibi bi elimle fanın birini durdurmaya kalktım. Gözümü açtığımda saatimin kolumdan fırlamış ve koluma derin bir yara açılmış olduğunu gördüm. Pek etkili bir çözüm değil.
  • quote:

quote:

Benim de kasada olan iki fanın birinden ses geliyordu bilgisayar açlınca bir süre. Dediğin gibi bi elimle fanın birini durdurmaya kalktım. Gözümü açtığımda saatimin kolumdan fırlamış ve koluma derin bir yara açılmış olduğunu gördüm. Pek etkili bir çözüm değil.

parmağını fanın içine sokmadan kontrol edeceksin tabiki. pervanelere dokunmadan fanın merkezindeki yuvarlak yere dokun önce yavaşlat sonra gücü arttırarak durdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum -- 3 Haziran 2005, 19:36:23 >
  • zaten tahminime göre işlemci fanı gibi,gecenin sessizliğinde çok rahatsız etmeye başladı,
    bunun yerine ne almalıyız,sessiz birşey önerirmisiniz hangi marka hangi model.
  • tabiki paraya bakar 50 küsür dolar verip kaliteli birşey alabilirsin veya orjinal fanın yerine devir ayarlı etkili bir fan alabilirsin gece kısarsın devri yavaş yavaş soğutur oyun oynarken falanda açarsın sonuna kadar adam gibi soğutur.
  • Vangelis o sesi veren cpu fanı gibi eğer vınlama gibi bişeyse.. Zira prescott lar da sıcaklık artınca yapar bunu.. atırır devri.. vırıl vırıl..

TT Silent Tower alabilirsin. Yanında 2000rpm kasa fanıyla bile soğutma yapabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acharad -- 4 Haziran 2005, 1:41:45 >
  • kulağını fana iyice yaklaştırarak bakabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: efshane

quote:

Neden öyle birşey oldu ki? Elektriksel birşey mi. Yoksa 5000rpm dönen ve kanatları iyi kesilmemiş bir fanın eline girmesi nedeniyle mi?

Ama zaten fanın kanatlarına dokunulmaz. Ortasına bastırın, o yavaşlar zaten.

Ses konusunda ekran kartlarının fanının sesini unutmayın!

• çok doğru
    quote:

Orjinalden alıntı: xeon82

bu soruyu sormana bile gerek yok kasayı açar dinlersin, olmadı dersen fanların birer birer kablolarını söküp geri takarsın, yalnız işlemcinin fanını çabucak geri takmalısın makina kilitlenir.

• Krauger bilmiyorsan cevap falan yazma dostum belli ki anlamıyorsun birşeyden
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.