Şimdi Ara

Philips'den batarya konusunda iddialı telefon; Xenium X530

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
8.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  

Geliştirdiği uzun ömürlü bataryaya sahip Xenium serisiyle gayet yakından tanıdığımız Philips'in kapaklı bir modeli üzerindeki örtüler kaldırıldı.

Xenium X530 isimli yeni model, 850 saate varan bekleme ve 8 saate varan konuşma süresi vaadeden bataryasıyla piyasadaki pek çok telefona kafa tutmakta.

99.1 x 47.1 x 18 mm ebatlarında tasarlanan telefon, üç band GSM şebekesini ve EDGE bağlantısını destekliyor. Philips, yeni telefonunda 2.2 inç, 240x320 piksel 262.144 renk TFT ekrana yer vermiş. Ayrıca ikinci bir ekran telefonun kapağı üzerinde konumlandırılmış. Ekran, OLED teknolojisini kullanıyor.

X530'un diğer özellikleri arasında ise 2 megapiksel çözünürlüklü kamera, microSD kart desteği, FM radyo, Bluetooth v2.0 ve A2DP profili bulunuyor. Telefonun ne zaman ve hangi fiyat aralığında piyasaya sürüleceğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

• full yalan iddialı bataryaymış :)))) bir tane bir ay bataryası giden model aldım 9@9z fm modeli ; deneme yaptım hiç aramadım ve aranmadım , msj gelmedi atmadım , gece kapatıp , gündüz açtım 1 hafta gitti.

tüm gün açık tuttum , bir miktar arama yaptım 5 gün gitti zar zor , şarj süreleri tamamen palavra sakın yanılıpta almayın...
  • philips şarj konusunda baya iyidir
    serenissimo

ben bütün gün aktif aynı model telefonu 15 gün gitti bu nasıl oluyor ayrıca teli hiç kapatmadım bu süre zarfında hiçbişey yapılmazsa 1 ay gidecektir telefon tam şarjda yalan söleyecek hali yokyaa koskoca philips in
  • philips çeşke sadece diğer marka telefonlara göre batarya üretse bence vatana ve millete çok daha faydalı olur bu telefonu bu devirde kim alır 300 ytlye üst düzey telefon almak mümkün bu telefonun alınabilmesi için en fazla 100 ytl olması gerekir
  • Telefonun markası ne olursa olsun, Li-ion pil kullandıkları için "ilk şarjda" gösterge full de olsa bile 12 saat şarjda bırakmak lazım. Yeni telefon alıncada dayanamadan hunharca paketi açıp, direk kullanmaya başladığımızdan olsa gerek bu dandik pil ömrü. Şahsen ben bahsettiğim yöntemi uyguluyorum li-ion kullanan tüm elektronik cihazlarda, ve gerçekten işe yarıyor. Biraz sabredin ilk aldığınızda, o kadar :)
  • bildiğim kadarıyla bataryada en iddialı firma nec ama iş telefon görselliğine gelince philipsi daha iyi buluyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deboras

Telefonun markası ne olursa olsun, Li-ion pil kullandıkları için "ilk şarjda" gösterge full de olsa bile 12 saat şarjda bırakmak lazım. Yeni telefon alıncada dayanamadan hunharca paketi açıp, direk kullanmaya başladığımızdan olsa gerek bu dandik pil ömrü. Şahsen ben bahsettiğim yöntemi uyguluyorum li-ion kullanan tüm elektronik cihazlarda, ve gerçekten işe yarıyor. Biraz sabredin ilk aldığınızda, o kadar :)

12 saatlik şarj süresi lityum iyon ve lityum polimer bataryaların telefonlarda kullanılmaya başlamasıyla beraber geçerliliğini yitirdi.
  • philips bataryasının iyi olmasından çok, düşük enerji harcayan cihazlar tasarlıyor. o yuzden pil suresi bu kadar uzun. Ayrıca 12 saat şarj olayını anlamış değilim, gunumuz cihazları şarj olduğunda elektriği kesiyor, ister 20 saat tutun telefonu ister 2 saat, şarjı dolduğunda şarj cihazından elektrik almayı bırakıyor. İsteyen denesin, şarjı dolduğunda şarj aletiniz soğumaya başlayacaktır. Batarya belli bir değerin altına duşerse ve şarj aleti takılıysa tekrar şarja başlar. Bu da yeni bir batarya için iyi değil. Yeni bataryayı ilk 4-5 şarjından tam bitirip tam doldurmak gerekiyor diye okudum
  • telefonun tasarımı da çok hoşmuş. kapak kapalıyken çok klas gozukuyor
  • Hayır canm. Philips bu Xenium teknolojisini çok süredir kullanıyor. Fakat Dünyadaki en şerefsiz şirket olduğundan dolayı hiçbir firmaya vermiyor. Benim tanıdığım birkaç kişi var. Adamların şarjları 20-25 gün gidiyor. Bu teknolojiyi vermeyerek telefonunun satılmasını aklınca garantiliyor. Fakat ne yaparsa yapsın bu şekilde bir tutumda bulunan firmaya prim yaptırmayacağım. Haa düzgün telefon yapsın alabilirim. Ama düzgün bir telefonunu görmedim. Özelliklerine bakıp bu düzgün falan demeyin. Elinize alın bir Philips telefon kullanın anlarsınız ne demek istiyorum.
  • Ben Xenium makalı 2 ayrı Philips telefonu kullandım. Denildiği üzere 30 gün bekleme süresi çevre şartları vb. gibi sebeplerle azalsa da ürünlerin şarjları en iyiyim diyem telefondan 2 kat daha fazla gidiyor. Üstelik piller'de garanti kapsamında olduğu için 2. yılın sonuna doğru pil'in ömrü yada şarj süresi kısalınca garanti kapsamında değiştiriliyor...
  • Şarj cihazının yerini unutturacak bir modele benziyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: serenissimo

full yalan iddialı bataryaymış :)))) bir tane bir ay bataryası giden model aldım 9@9z fm modeli ; deneme yaptım hiç aramadım ve aranmadım , msj gelmedi atmadım , gece kapatıp , gündüz açtım 1 hafta gitti.

tüm gün açık tuttum , bir miktar arama yaptım 5 gün gitti zar zor , şarj süreleri tamamen palavra sakın yanılıpta almayın...

Kardeş bekleme süresi ile şarj gitme süresini karıştıyorssun.Snein bulunduğun bölgede sagemin 1996 da ürettiği 5w eski analog vericiler kullanılıyorsa telefonların suçu ne :D
    Bilmeniz gerekir.Zaten tüm telefonların kullanma kılavuzlarındada yazar. Bekleme süreleri telefonunuzn kullanımına, şebekeye, şebekenin uzaklığına vs vs vs değişir.
    ..
    Kinayt dayı. Philipsin zaten bir bölümü vardı. Neden diğer markalara açtın.Yoksa Galatasaray 0- 3PSV den dolayı bir hıncın felan mı var. Diğer marka mı o.Allam ya :D
  • arkadaşlar sözümün arkasındayım , isteyen şikayet var com a da bakabilir bu konuda pek çok şikayet var , ilave olarak aynı yerde bulunduğumuz arkadaşım lg marka bekleme süresi çok daha az xenium modellerine göre bir tel aldı ama batarya ömrü benimkinden uzun gidiyor , aynı vericinin kapsama alanındayız , philips aldığıma pişman oldum , bir daha ki sefere nokia yada sonyericssondan şaşmam.
  • arkadaşlar pıhılıp in kulaklık + şarj makinesi + yedek pil lerini çok uygun fiyata rahatlıkla bulamıyorsanız!! ürettiği telefonlara içerik ve uygulama yüklerken ( eskiden samsung e250 ile başlayan bir eziyet ) sorun yaşıyorsanız teknik servisi rezaletse ( istanbul 2 tane var ve allah lık şikayetvar.com a bakın ) ürün ün 2. el piyasası yoksa VARSIN 6 AY BATARYASI gitsin arkadaş güzel bir örnek vermiş iş yapacağım diyorsa CİHAZLAR için BATARYA üretsin...
  • Bende 2 adet philips aldım.Şarj süreleri gerçekten iyi..çok konuşsam bile 10 ile 15 gün arasında gidiyor şarj..

Sadece cihazın plastik kalitesi çok kötü.Şekil iyi ama plastik çabuk deforme oluyor..Ucuz çin malları gibi..
  • menülerini daha kullanışlı ve şık yapmalı
    tuş takımları rezalet estetik sıfır
    pil konusunda hakkını yemiyelim.
  • quote:

Yeni telefon alıncada dayanamadan hunharca paketi açıp, direk kullanmaya başladığımızdan olsa gerek bu dandik pil ömrü

Zaten cep telefonu pilleri kullandıkça açılıyor.Tam performanslarına ulaşması 3-4 şarjı buluyor.
  • almayın arkadaşlar philps telefonların pil süreleri yalannnn 9@9q aldım 5 günde beklemede tamamen bitiyo 30 dk bile konuşamıyosunuz 4 kere teknik servise gitti pshilps telefonunda bir sorun yok diyor demekki insanlara yalan söyleyerek ürün satıyorlar philps telefon almayın elinizde patlar
  • li po piller kullanılıyor. telefonla alakası yok. kullanılan pilin özelliği bu. li-ion piller tehlikesiz ama kısa süre kullanılabiliyor. li-po piller ise uzun süre enerji veriyor ancak patlama (gerçekten güçlü patlama) ihtimali yüksek. özellikle şarj esnasında... evin dışında şarj etmek akıllıca olsa gerek :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.