Şimdi Ara

.::Laptopları Televizyona Bağlama (Resimli Anlatım)::. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
7
Favori
218.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TV'den kumanda ile AV tuşları ve Pal/Ntsc seçenekleri vardır. Çözünürlük ayarını pcden yapacaksın. Masaüstünde herhangi bir yere sağ tıkla -> özellikler -> görüntü özellikleri.
  • Laptopdaki herhangi bir çıkıştan TVye scart girişinden bağlayacak kişiler aşağıda linkini vereceğim lehimlemeyi eğer siyah - beyaz görüntü alıyorsanız mutlaka yapmanız gerekir.

http://www.camp0s.com/pc_related/svideo/how_to.php
  • arkadaşlar vga çıkışını hdmi ye çeviren bi ara parça varmı acaba... böyle bi aparat varsa eğer lcd ye bağlamak için başka bişe armaya gerek yok zannedersem...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vierna

Direk şöyle bişey işimize yaramaz mı?

.::Laptopları Televizyona Bağlama (Resimli Anlatım)::.

dostum bu kabloyu nerden bulabiliriz....
  • quote:

Orjinalden alıntı: karantina61

arkadaşlar vga çıkışını hdmi ye çeviren bi ara parça varmı acaba... böyle bi aparat varsa eğer lcd ye bağlamak için başka bişe armaya gerek yok zannedersem...

Malesef öyle bir aparat yok. Olsa da tatmin etmez.

Aşağıdaki kabloyu gittigidiyor'da bulabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

quote:

Orjinalden alıntı: karantina61

arkadaşlar vga çıkışını hdmi ye çeviren bi ara parça varmı acaba... böyle bi aparat varsa eğer lcd ye bağlamak için başka bişe armaya gerek yok zannedersem...

Malesef öyle bir aparat yok. Olsa da tatmin etmez.

Aşağıdaki kabloyu gittigidiyor'da bulabilirsin.

teşekkür ederim dostum..
  • Peki bütünleşik Intel ekran kartları için bir çözüm var mı? Dell laptobumda Intel ekran kartı var ve düönüştürücüyle bir çok kez denedim ama bağlantı kuramadım bir türlü. Bahsettiğim dönüştürücü masaüstü pc'min ekran kartının dönüştürücüsü ama hiç bir şekilde bağlantı olmuyor hem scart girişiyle denedim hemde diğer kabloları tek tek takarak
  • Teşekkürler bende bunu arıyordum :)
  • @L`EstrancdeqDe`Stran

Onboard ekran kartlarının ayarlarını şu şekilde yaparsan görüntü alabilirsin.

Advanced > Intel(R) Graphics Media Accelerator Driver > Graphic Properties sekmesine tıklayıp Multiple Display seçeneğini aktif hale getirip Television seçeneğini işaretlediğinde görüntüyü TV'ye aktarabilirsin.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: emre675

benim ekran kartıyla tv 4 pinli alamazmıyım ses.kulaklık çıkışına nası kablo lazım resim varmı.vga to skart nası bişi fiyatları ne görüntü nası ses alırmıyız s video gibi.

Görüntü için. (VGA to SCART)

Ses için gerekli olan kablo

gittigidiyor gibi alışveriş sitelerinde ya da elektronikçilerde bulabilirsin.

Şu üstteki kabloyu az aramadım ama hiç bi yerde böyle bi kablo bulamadım ya neede satıldığnı bilen varmı acaba?

• İyi çalışma olmuş zamanında çok aramıştımda bulamamıştım.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: emre675

ok balıcamda vgada görüntü nası.hoperlörde ses kablolarını nası takcam creative 2+1 var ses kumandası basa takılı öteki yeşil yer kasaya takılı.bide teknosada buldum 15 ytl yukdaki kablonun aynısı fakat o beyaz olan kablo siyah ötekisi zaten kırmızı uzun olan yer siyah.piyasada kaç para o kablo teknosa gibi mazalar palı satıyolar.

Kabloyu teknosadan alma. 3 te 1 fiyata elektronikçilerde bulabilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: mnurnisli

ExECaLiBuR kardeş güzel bir konuya değinmişsin. yazılanları okudum ama kafam karıştı biraz. Bende bi laptop var ama tv out çıkışı yok. Sadece monitor girişi (sanırım vga girişi)var. Televizyonum da lcd veya plazma değil normal bir tv. Şimdi ben bir vga to scart kablosu ile görüntüyü tvye aktarabilir miyim. Ses olayı çok mühim değil. Oyun felan oynarken yapmak istiyorum bunu. Sadece vga to scart ile bu işi hallebilir miyim. teşekkür ederim.
    (ekran kartım nvidia 8400GS)

Evet yapabilirsin.

merhaba,

bende de sadece vga çıkışı olan bir dizüstü var, bilgisayarımı scarttan tv bağlamaya olayı olursa super olur en kısa zamanda deneyecegim, bu arada bu vga-scart kablosunu ankarada konya sokakta bulabilir miyim?
    tesekkurler.

• @fabrikaayarlari

Aradığın kabloyu konya sokak bulabilir misin bilmiyorum ama sormakta fayda var. vgadan rca (video) ya dönüştüren kablolar var. Gittigidiyorda satılıyor. Muhtemelen konya sokaktada vardır. Bu kablo sayesinde s-video ve rca çıkış elde edebilirsin.
  • Herkeze selam...

Sizlere birşey sormak isityorum, şimdi benim notebookum asus, bu notebook ile satın aldığım zaman s-videodan videoya dönüştürücü küçücük bi kablo verdiler. Eğer yazdıkalrınızı doğru takip ettiysem bu kablonun s-video girişi notebooka takılıyor sarı dişi kabloya scart girişinin ilgili sarı uçlu erkek jackı takılıyor. scart giriş de tv ye.. Buraya kadar herşey hariaka ama benim notebookumda s-video çıkışı yok ki:(:(:( bu asus neden bana s-videodan video ya dönüştürücü aparat verdi ki şimdi:( f80q serisinde de bu var f3 te de anlamadım gitti
  • gerçekten güzel bir sunum olmuş ellerine sağlık :) HDMI yı da bekliyoruz :) (yada sunuldu ben görmedim :) )
  • sanırım bir hdmı kablo alıyorsun, bilgisayarın hdmı çıkışından tv'nin hdmı girişine bağlıyorsun. bu kadar.
    tek kablo ve çıkıştan SES VE GÖRÜNTÜ
  • hdmi'dan tv'nin scartına bağlanabilir mi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gewa

hdmi'dan tv'nin scartına bağlanabilir mi.

Malesef. HDMI ile görüntü ve ses dijital olarak aktarıyor. Scart ise analog. Tam tersi dönüşüm mümkün değil. Sadece bazı özel adaptörler sayesinde bu sinyalleri kodlayarak gönderebilir ancak pahalı ürünler.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: gewa

hdmi'dan tv'nin scartına bağlanabilir mi.

Malesef. HDMI ile görüntü ve ses dijital olarak aktarıyor. Scart ise analog. Tam tersi dönüşüm mümkün değil. Sadece bazı özel adaptörler sayesinde bu sinyalleri kodlayarak gönderebilir ancak pahalı ürünler.

cevap için teşekkürler.notebookumu değiştirmek istiyorum.şu anda kullandığım notebookta tv-out çıkışı var.eğer değiştirirsem çoğu yeni notebookta tv-out yerine hdmi çıkış olduğu için scarttan veya başka biyerden bağlantı kuramayacağım sanırım.eh napalım teknolojinin getirdikleri kadar götürdükleride var.

• Çözünürlük hakkında merak ettiğim bişey var. HD filmleri kaliteli bi şekilde izleyebilirmiyim bu bağlantıyı yapınca?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.