- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
İngiliz ile Amerikan İngilizcesi Arasındaki Fark nedir?
45 Cevap18548 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

22 Mesaj
10 Mart 2009; 21:54:12 

Arkadaşlar henüz 15 yaşındayım ve yabancı dile karşı çok büyük bir ilgim var.Özellikle de İngilizce'yi anadilim gibi konuşmak için yapmadığım şey yok.Cnbc-e dizilerinin neredeyse hepsi bildiğiniz gibi Amerikan İngilizcesi ve izlediğim tüm filmleri %70-80 çok rahat anlıyorum.Ama iş İngilizc İngilizcesi filmlere gelince hiç birşey anlayamıyorum.Okullarda öğretilen de İngilizc İngilizcesi şeklinde ve ses kayıtları da öyle.Ama ben hep Amerikan İngilizcesi tarzında çalıştığım için İngiltere'deki konuşma tarzındaki hiç bir konuşmayı anlayamıyorum.Konuşurken de İngilizce olarak düşünüyorum ama konuşurken serilik yakalayamıyorum.Bazı klişeler sadece hızlı çıkıyor ağzımdan.Ama gerisi kem küm ederek konuşuyorum.Anlama ve konuşma konusunda neler yapabilirim?İngilizce kitaplar-internet siteleri film yapmadığım şey kalmadı ama İngiliz İngilizcesi'ni anlayamıyorum ve hiç bir şekilde hızlı konuşamıyorum ama İngilizce öğretmenim bile şans eseri söylediğim hızlı cümlelerde Amerikalılar gibi rahat aksan yapabildiğimi söylüyor.Tek sorun hızlı konuşmak bunu nasıl becerebilirim?Şimdiden çok teşekkür ederim.

352 Mesaj
10 Mart 2009; 22:00:02 

bol bol konuşma pratiği yaparak bu sorunu giderebilirsin.İmkanın varsa yurtdışına 6-7 ay kadar git

6370 Mesaj
10 Mart 2009; 22:01:34 

How many cans can a canner can?

yok size imza mimza, şımarıyorsunuz sonra...

341 Mesaj
10 Mart 2009; 22:01:40 

Konuşma şekilleri, lehçe yani yada şive miydi En iyisi bence Amerikan ingilizcesi daha iyi ;)

◄Pasta sever misin? O zaman tıkla!►

2276 Mesaj
10 Mart 2009; 22:03:34 

Yo dude. 'sup?

Unless a n00b dies,
he won't be cured.

http://otakuron.wordpress.com/

22 Mesaj
10 Mart 2009; 22:04:06 

Bu sene lise 1'im ve lise düzenine alışmak biraz zor oldu o yüzden ilk dönem notlarım biraz düştü.Ama eğer bu dönem yükseltirsem Yeni Zelanda'da seneye devam etmeyi düşünüyorum.Konuşma konusunda kendi kendime evde sürekli konuşuyorum.Öyle kendi kendime deli gibi konuşuyorum ve akıcı ama iş başkasıyla konuşmaya gelince özellikle o kişi Türk ise çok heyecanlanıyorum ve dediklerimi anlamayacak diye utançtan konuşmam çok bozuluyor ve okullarda öğretilen fonetik gibi konuşmak çok komik geliyor bana.Ben çok rahat Amerikan aksanı ile konuşabiliyorum.(Öğretmenime göre,aksanlardan çok iyi anlamam)Yani kelime seslendirmelini native speaker gibi yapabiliyormuşum.

552 Mesaj
10 Mart 2009; 22:09:57 

amerikan ingilizcesi ile ingiliz ingilizcesi arasındaki fark > mtv ile bbc arasındaki fark

3491 Mesaj
10 Mart 2009; 22:10:22 

You tube a 'charlie bit my finger' yaz.
Oradaki çocuğu taklit etmeye çalış. Veya mirkelam abimin yolundan git, ağızına lolipop al öyle konuş

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Mart 2009; 22:13:53 

I am like you just trying to learn..but I really wanna understand what is written in the games and subtitles or theese kind of things..I am 15 years old,too.You should try to listen e-books...

2477 Mesaj
10 Mart 2009; 22:19:42 

Center>>centre
Meter>>metre
Colour>> color

DH Japonya Hayranları
||DH Elektronik külübü||Opera fan kulübü||Amfi hastası, motor-bisiklet ustası||Az yakar, çok kaçar

22 Mesaj
10 Mart 2009; 22:19:52 

I am already listen a lot of thing.Such as song and also I'm watching a lot of TV series"Ghost Whisperer,Heroes,Terminator:SCC,Desparate Housewives bla bla...
I just wanna talk in English quickly.

7991 Mesaj
10 Mart 2009; 22:38:12 

İngiliz aksanı apayrı bir olay.

Dediklerinden hiçbir şey anlamıyorum özelliklede Amerikan İngilizcesine alışdıktan sonra.

İngiliz aksanı ile konuşmak isterdim.

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.
Karlstads Universitet - Media and Communication Studies, 2012-2013.

776 Mesaj
10 Mart 2009; 23:10:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Escarpion

I am already listen a lot of thing. Such as song and also I'm watching a lot of TV series "Ghost Whisperer,Heroes,Terminator:SCC,Desparate Housewives bla bla...

First, you should work on your grammar. At the age of 15 it's good to be able to write these things. Keep working.

742 Mesaj
10 Mart 2009; 23:36:49 

Aslında İngiliz aksanı çok daha iyidir ve anlaşılırdır.Tam tersi olması gerekiyordu yani Amerikan aksanı daha zor anlaşılıyor bence

23815 Mesaj
10 Mart 2009; 23:50:55 

Azerce ile Türkçe arasındaki farktan daha az diye biliyorum.

En yakın böyle örnek verebildim

"Under your command i will obey..."
"My mind is one with my soul..." "I am near, yet so far away..."
"Through the eternal flame, i travel..."

PSN: TugayTR
|| Playstation 4 | Harman/Kardon AVR151 | Harman/Kardon HKTS9 |

4033 Mesaj
10 Mart 2009; 23:53:50 

İki aksan arasında en çok dikkatimi çeken şey ingilizler "o" sesini uzatarak söylemeleri... Bana amerikan aksanı daha anlaşılır geliyor...

2001 FIAT BRAVO 1.6 SX

1105 Mesaj
10 Mart 2009; 23:56:56 

yaw hiç bir farkı yok öle abartacak ..ingilizler biraz daha yumuşaklar o kadar...

bizim hoca christina california dan aksana öle sandığınız gibi david inkinden çokta farklı değil...(david de geçen senelerden bi öğretmen )

sizde bide pidgin dilleri görseniz

ne kural var ne zaman....ölemi ingilizce olur fiil çekimleri bile yok

i go to skool yesterday diyor adam tamam ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 10 Mart 2009; 23:53:17 >

crtl - w yap huzura er!!!

f4t1h89.wordpress.com (bilim kurgu film ve anime blogum) http://sorarlar.com/

1321 Mesaj
10 Mart 2009; 23:58:32 

bizim lazlarla istanbulluların konuşması gibi düşün...amerikanlar yuvarlıyolar kelimelerin çoğunu..

Katılım zamanı: 5 Mart 2004

11045 Mesaj
11 Mart 2009; 0:00:19 

İngilizler daha tane tane konuşur, Amerikanlar daha çok yuvarlar kelimeleri ağızlarında. Biz Türkler için İngilizler daha anlaşılır gelir. Birde şu var:
"Perfect"
Amerikalı: pörfekt
İngiliz: pöğfekt
R kullanmaz pek ingilizler + Ö yü yumuşatıp kullanırlar.
Birde Austie ve İskoç aksanları var ama onlara fazla rastlamazsın.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3737 Mesaj
11 Mart 2009; 0:01:24 

quote:

I am already listen a lot of thing.Such as song and also I'm watching a lot of TV series"Ghost Whisperer,Heroes,Terminator:SCC,Desparate Housewives bla bla...

sen yaz da şimdilik
konuşma kalsın dude

aynı anda ne çok dizi izliyebiliyorsun
7 tv var heralde sizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12henry14 -- 10 Mart 2009; 23:57:25 >

ASUS Maximus VI Extreme | ASUS GTX Titan GDDR5 | Intel i7 4770K | Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 | Corsair Obsidian 550D | Corsair Hydro H100i | ASUS 3D 27" VG278H

Uzaklaştırılmış
11 Mart 2009; 0:01:51 

quote:

Bu mesajındaki yanlışları bularak ve doğrularını yazarak başlayabilirsin.

336 Mesaj
11 Mart 2009; 0:36:49 

birini anlayan ötekini de anlar. belki sadece aksana alışmak için biraz tecrübe etmen gerekir.

1110 Mesaj
11 Mart 2009; 1:05:05 

ingilizler normal konuşur
amerikalılar yayarak konuşur

amerikalılar karma toplum oldukları için(her milletten insan vardır)şivesi değişiktir

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

291 Mesaj
11 Mart 2009; 1:10:07 

ulan amma cok bilen varmis
dostum o aksani anlaman icin o aksanin konusuldugu yere gitmen ve ordakilerle konusman lazim,
ozellikle jamaicalilar ve iskoc larla konustuktan sona anlayamayacagim aksan yok! ve taklit edip konusamayacagim.
bu arada ingiliz aksani amerkandan daha zor anlasilir . yani bir zamanlar benim icin boyleydi.
akici konusmak icinde kullanacagin kelimelere asina olman gerek daha once cumle icinde kullanman fln. yani kelimeleere hakim olman lazim.
film vs izleyerek anlama kabileyetin gelisir sadece o da is dunyasinda o kadar isine yaramaz hatta zararli bile olur..

mulakataa gittigim bir gun o zamanlar gencim adama wassap demistim. cok zor toparladim ama olsun

In Music We Trance!!

6579 Mesaj
11 Mart 2009; 1:36:54 

quote:

Orjinalden alıntı: Historia Calamitatum

Bu mesajındaki yanlışları bularak ve doğrularını yazarak başlayabilirsin.

Cidden önce gramerini geliştir. Ayrıca ingiliz ingilizcesi ile amerikan ingilizcesi arasında çok fark olmamasına rağmen farklar karşımıza birkaç farklı topikle çıkar. Mesela bazı kelimelerin yazımı değişiktir. Ayrıca aksan farkı oldukça belirgin ve eğer kelimelerin yuvarlamadan direk konuşuyosan bu amerikan ingilizcesidir ve dünya'da en kolay olanı da odur. Ayrıca gramerde bazı farklar vardır. Amerikalılar gramer kurallarına ingilizler kadar bağlı değiller bu konuda ingilizler amerikalıları ingilizceyi bozmakla suçlarlar genelde. İngiliz aksanına alışmak istersen ingiliz dizilerini izle ama onlarda amerikalılarınki kadar yaygın değil. Ayrıca okullarda okutulan büyük britanya ingilizcesidir. Türkiye'de olan ve olmayan tüm dizileri izledim neredeyse ve ingilizceni geliştirmek için en çok işine yarayacak diziler how I met your mother,coupling,entourage,the big bang theory,lost ve dexter dır. Bu dizileri önermemin sebebi içlerinde çok fazla konuşma geçmesi ve aksan çeşitliliklerinden dolayıdır.

CEP TELEFONU İLE ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLARIM

1105 Mesaj
11 Mart 2009; 16:17:19 

ulem döktüreceksiniz slangleri buraya

rubber = amerikada condom demek ingilizlerde silgi demek ... oralara olurda gidersen kırtasiyede i need a rubber demede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 11 Mart 2009; 16:12:20 >

crtl - w yap huzura er!!!

f4t1h89.wordpress.com (bilim kurgu film ve anime blogum) http://sorarlar.com/

1055 Mesaj
11 Mart 2009; 16:47:13 

azerbaycan ile türkiye türçesi gibi
Abd azerbaycan oluyor burda daha kaba:)

6850 Mesaj
11 Mart 2009; 17:03:38 

the big bang theory ingilizce ogrenebilmek için izlenebilecek bir dizi değildir. Çok hızlı,süratli ve bilim,fizik, kimya vs ile ilgili bir ton diyalog var. Hatta dizide Sheldon'un bir çırpıda milyon terimlerle konustuklarını karşısındaki Amerkalı bile anlamıyor, aval aval bakıyor. :) Lost olabilir onun ingilizcezi rahat. HIMYM da olabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: ok1907

Cidden önce gramerini geliştir. Ayrıca ingiliz ingilizcesi ile amerikan ingilizcesi arasında çok fark olmamasına rağmen farklar karşımıza birkaç farklı topikle çıkar. Mesela bazı kelimelerin yazımı değişiktir. Ayrıca aksan farkı oldukça belirgin ve eğer kelimelerin yuvarlamadan direk konuşuyosan bu amerikan ingilizcesidir ve dünya'da en kolay olanı da odur. Ayrıca gramerde bazı farklar vardır. Amerikalılar gramer kurallarına ingilizler kadar bağlı değiller bu konuda ingilizler amerikalıları ingilizceyi bozmakla suçlarlar genelde. İngiliz aksanına alışmak istersen ingiliz dizilerini izle ama onlarda amerikalılarınki kadar yaygın değil. Ayrıca okullarda okutulan büyük britanya ingilizcesidir. Türkiye'de olan ve olmayan tüm dizileri izledim neredeyse ve ingilizceni geliştirmek için en çok işine yarayacak diziler how I met your mother,coupling,entourage,the big bang theory,lost ve dexter dır. Bu dizileri önermemin sebebi içlerinde çok fazla konuşma geçmesi ve aksan çeşitliliklerinden dolayıdır.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 8 sa. 30 dk. kadarı kaldı.
11 Mart 2009; 17:16:24 

ingiliz ingilizcesi biraz kasıntıdır. Telaffuzu zordur, vurguludur. Amerikan ingilizcesi ise rahattır konuşması. Bence temel fark bu.

Bir de tabi bazı kelimeler ve deyimlerde farklar var ama çok değil.

447 Mesaj
11 Mart 2009; 17:44:26 

İngiliz ingilizcesi bana hep daha zor gelmiştir. Özellikle Liverpool taraflarında konuşulan Scouse aksağanı var. Anlayan beri gelsin.
Merak edenler de youtube'dan Jamie Carragher'in maç sonu röportajlarına falan bakabilir.

Uzaklaştırılmış
11 Mart 2009; 17:47:09 

quote:

Orjinalden alıntı: ok1907

Bence sadece Heroes'u izlese yeter de artar, her aksan mevcut. 24'ü de izlemeli. Sadece Kiefer Sutherland'in Damn It!'i için bile izlenir. Kiefer Sutherland Fan mı kursam ne yapsam, hastayım bu adama be!

0

3800 Mesaj
11 Mart 2009; 18:10:23 

Rahat konusmaya alismanin en kolay yolu turistlerle muhabbet etmek veya turist olup oranin yerlileriyle muhabbet etmek. Baska sekilde konusmayi gelistirmek bence zor

ekleme

quote:

Orjinalden alıntı: Blitzkrieger

ulem döktüreceksiniz slangleri buraya

rubber = amerikada condom demek ingilizlerde silgi demek ... oralara olurda gidersen kırtasiyede i need a rubber demede

Onlarda silgi ne demek
2. ekleme
eraser demek
Tamam dedikten sonra geldi aklima

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToffieBoi -- 11 Mart 2009; 18:06:20 >

Macbook Air 13.3 Mid 2012
HTC One M7
HF-FM066SL - Ultegra 6800 - Dura-Ace 9000 - Token C28A

95 Mesaj
13 Şubat 2011; 15:38:40 

bence yabancı müzik dinle en kolay hem zevk alırsın hem öğrenirsin

139 Mesaj
13 Şubat 2011; 15:41:44 

çok fark var bence , ben ingiliz ingilizcesini tercih ediyorum .

kulaga daha hoş geliyor . en önemli farkta R tabiki

"Bir başbakan sahneye çıkıp soytarılık yapsa yarım dakika beceremez foyası ortaya çıkar, ama bir soytarı kimseye hissettirmeden yıllarca başbakan koltuğunda oturabilir."

5578 Mesaj
13 Şubat 2011; 15:43:30 

amerikanlar biraz geniş ağızlıdır,ağızlarını yaya yaya rahat konuşurlar ingilizler'in konuşması ciddidir,kelimeleri telaffuz edişleri çok farklıdır,çok karizma aksanları var.kadınlar ingiliz aksanına direk veriyormuş hatta :P

2395 Mesaj
13 Şubat 2011; 15:46:59 

0.30'dan sonra Amerikan konuşması buyrun

Lil Wayne, Best Rapper Alive

805 Mesaj
13 Şubat 2011; 15:59:53 

http://www.bbc.co.uk/wo...ngenglish/grammar/pron/
http://www.bbc.co.uk/wo...sh/grammar/pron/sounds/

IPA'i öğrenmek her zaman faydalıdır. Buradaki aksan İngiliz, ancak IPA sembollerini öğrenmek adına kullanabilirsin bu siteyi

41 Mesaj
13 Şubat 2011; 16:09:45 

bi alman atasözü derki
britische und amerikanische einander schrecklich ENGLISCH

150 Mesaj
13 Şubat 2011; 16:14:42 

see ya 'fore i go

693 Mesaj
13 Şubat 2011; 16:44:36 

Aksandan çok konuşma tarzları da farklıdır.

Amerikalılar : Gimme a coffee
İngilizler : Shall I take a coffee?

4616 Mesaj
13 Şubat 2011; 16:54:22 

amerikan: Shut the fuck up
ingiliz: Please be quiet

Uzaklaştırılmış
13 Şubat 2011; 17:02:54 

Aksan farkı var !

7883 Mesaj
13 Şubat 2011; 17:07:56 

Ben imzamdanda görüldüğü gibi izlemediğim dizi olmamasına rağmen ingilizceden hiç anlamam

1237 Mesaj
13 Şubat 2011; 17:08:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ax

amerikan: Shut the fuck up
ingiliz: Please be quiet

Yanlış olmuş.
İngiliz: Would you mind shutting down your fu**ing c*nt mouth sunshine?

İngilizlerin aksanı kasıntı felan değildir daha rahattır ama bizim konuşma şeklimiz ve ingilizce konuşanlarla dalga geçmeye çalışmamız yüzünden hiç bir Türk ferdi İngiliz Aksanı yapamaz

don't you love the taste of a beaver when it hesitates?

6579 Mesaj
13 Şubat 2011; 17:13:00 

quote:

Orijinalden alıntı: -bullshit-

Yanlış olmuş.
İngiliz: Would you mind shutting down your fu**ing c*nt mouth sunshine?

İngilizlerin aksanı kasıntı felan değildir daha rahattır ama bizim konuşma şeklimiz ve ingilizce konuşanlarla dalga geçmeye çalışmamız yüzünden hiç bir Türk ferdi İngiliz Aksanı yapamaz

Ben gayet de güzel yapıyorum valla

21 Mesaj

[22 Kasım 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

13 Şubat 2011; 17:46:00 

Kıronun türkçesiyle istanbullunun türkçesindeki fark gibi.

Hostgator % 25 indirim kodu:
HOSTTR2014
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » İngiliz ile Amerikan İngilizcesi Arasındaki Fark nedir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.594