Şimdi Ara

[Radeon 9550] Asus mu HIS mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekran kartı olarak Ati Radeon 9550 almayı düşünüyorum fakat hangi marka alacağım konusunda kararsız kaldım.İnterneti araştırdım ve 9550 ile iyi overclock yapılabildiğini duydum.Ekran kartlarından pek anlamam fakat o/c için sanırım iyi bir fan gerekiyor(emin değilim).Bu noktada His markasının modeli bir fan ile geliyormuş.Asus da ise bu fandan yok.Sizce hangisini almalıyım?

Gerçi hayatımda hiç overclock yapmadım ama sanırım ilk defa bu kart ile yapıcam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pavel -- 3 Haziran 2005, 20:45:14 >

• arkadaşım bende asus var ama radeon 9550 arasında en iyi oc olan msi.bence msi al.
    oc/soğutma bölümüne bakarsan arkadaşlar bu msi nerdeyse kendi hızının iki katına çıkarmışlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: @Dayi

arkadaşım bende asus var ama radeon 9550 arasında en iyi oc olan msi.bence msi al.
    oc/soğutma bölümüne bakarsan arkadaşlar bu msi nerdeyse kendi hızının iki katına çıkarmışlar.

Teşekkürler.

www.eksenbilgisayar.com adresinden baktım MSI 128 MB AGP8X- DDR- RADEON- Tv-Dvi OUT- (128 Bit)- 8932-070 TD (Boxed) diye bir ürün var.Bahsettiğin bu mudur acaba? 9550SE dediği için şüphelendim.Benim bildiğim SE olanlar 64-bit idi?

Birşey daha soracağım.AGP 8X ekran kartlarını bende çalışır mı?Şu anda GeForce 2 mx 400 64 mb kullanıyorum agp portu üzerinden.(portun özelliklerini bilmiyorum).Cahilliğime verin

• doğru biliyosun se olanlar 64 bit. 128 mb msi rx 9550 veya 128mb asus9550ge alacaksın bu kartlar overclock ile neredeyse 2 kata yakın performans artışı gösteriyolar. 256 mb var 256 verelim daha iyi derlerse ssakın kanma çünkü hiç oc olmuyorlar. oc olayı ise çok basit bi soruınun olursa yardımcı olabilirim. ayrıca bu iki kartı oc yapmak için ek fan vb. bişeye ihtiyacın yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: supremum

doğru biliyosun se olanlar 64 bit. 128 mb msi rx 9550 veya 128mb asus9550ge alacaksın bu kartlar overclock ile neredeyse 2 kata yakın performans artışı gösteriyolar. 256 mb var 256 verelim daha iyi derlerse ssakın kanma çünkü hiç oc olmuyorlar. oc olayı ise çok basit bi soruınun olursa yardımcı olabilirim. ayrıca bu iki kartı oc yapmak için ek fan vb. bişeye ihtiyacın yok.

Çok teşekkürler supremum

O zaman Asus almaya karar verdim .

Kesin olarak oc yapmayı planlıyorum ama bu konuda hiçbirşey bilmediğim için siz anlatıcaksınız artık

• Pavel ben se falan demedim.Aman ha onlardan uzak dur.asus ve msi en iyi oc olanları.ben asus kullanıyorum. msi daha iyi oc oluyo.
    bence msi al.yanılmıyorsam birde msi daha ucuzdu.
    bu kartlara oc yapmak çocuk oyuncağı.hiç zor değil.
  • arkadaş ben ASUS 9550/GE 128 mb 128 bit kullanıyorum gayet iyi bir kart hem hesaplı hem kaliteli.SE olanlardan sakın alma onlar 64 bit.
  • Tekrardan teşekkürler arkadaşlar.Alacağım kart ASUS ati radeon 9550 GE 128-bit tv-out dvi.

Aldığım zaman oc hakkında sorularım olacak umarım yanıtlarsınız :P

Ama daha önce şunu sormak istiyorum.Bu karta oc yaparken hardware bir şey yapmam gerekecek mi?Yoksa bütün ayarları software olarak mı yapacağım?
  • asus güzel seçim

hardware için bişey yapmana gerek yok
    ama bulabiliyorsan bakır ramsink al faydası olur
    abartmak istersen vpu soğutucusunu değiştir büyüğünü tak
  • BU BİR REKLAM DEĞİLDİR YARDIM AMAÇLI YAZILMIŞTIR
    http://www.khkbilgisayar.com/default.asp?git=9&urun=6281
    128MB-128bit palit9550 2.8ns SAMSUNG RAM'li
    ADRES:
    Kızılelma Cad. Ali Şir Nevai Sok. NO:86 Fındıkzade/fatih İstanbul
    fatihe gidin herkes söyler kızılelma caddesini...
    BU BİR REKLAM DEĞİLDİR YARDIM AMAÇLI YAZILMIŞTIR
    ------------------------------------------------------------------------------
    KESİNLİKLE RAMLER SAMSUNGTUR 2.8NS dir. ALMADIĞIMA PİŞMAN OLMUŞTUM
    3dmark 03
    normal skor:2300
    OCli skor:3900
    normal hız:250/400
    OCli HIZ : 480/680 (stabil)
    9600xt hız: 500/600
    düşünün artık.

• GIT NE ALIRSAN AL NE FARK EDER HEPSİ AYNI BUNLARIN...SADECE UFAK DETAYLAR VAR ARADA...ONUDA KULLANICI OLARAK GORMEN MMÜMKÜN DEGİL ZATEN
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akhelmet

asus güzel seçim

hardware için bişey yapmana gerek yok
    ama bulabiliyorsan bakır ramsink al faydası olur
    abartmak istersen vpu soğutucusunu değiştir büyüğünü tak

Hmm tamamdır.Ramsink.

Peki software olarak neler yapılıyor.Anlatabilir misin? İyi bir link de işimi görürdü
  • quote:

arkadaşım bende asus var ama radeon 9550 arasında en iyi oc olan msi.bence msi al.

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: cenkaltunkaya

quote:

+1

kardeş sen ne ayaksın hangi foruma baksam senin bi +1 in var ne iş

konuya gelince ikisi arasında (asus ve his) his daha ii o/c oluo die biliorum

• Kesinlikle msı almalısın... Gigatek'te satılıyor..65$+kdv...Default 250&400 iken ben stok fan ile 540&690'da bench aldı..ama ramlar baya ısındı... Günlük fazla kasmadan 450&600 kullanıyorum sorunsuz..
  • Arkadaşım bence ikinci el bi 9600xt al derim. Şu sıralar forumlara baya bi düşüyor.120 YTL'ye bulabilirsin. 9550 yi o.c. etmek zahmetli, masraflı ekstra fan filan. Hem o.c. edilmiş hali bile 9600xt'ye yetişemiyor.
  • bır gercegı vurgulamak ıstıorum

asus ve msı karsılastırılmıs msı ın daha ıyı oc ıle daha ıyı degerlere cıktıgı gorulmustur..
    Fakat

asus un ram tımıng lerı daha dusuk oldugu ıcın stabılıte daha ıyı ve daha duzgun oluyor.tavsıyem oc ıcın alacaksan palıt almandır.asus bende var.425/275 calıstırdım 3d mark dan cıktım.

2k1 : 12k
    2k3 : 3480 civarı bı puan aldı..

tavsıyem tekrar soyluyorum eger oc ıle stabıl calıstırmaksa nıyetın , palit al. sonra msi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.