Şimdi Ara

PS3, PC, Divx Player için Ses Sistemi Tavsiyeleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Digital Bir Ses Sistemi Almak İstiyorum Öncelikle Elimde ;

Philips 32PFL7962D/12 TV + PS3 + PC + Divx Player'ım Var

http://www.consumer.philips.com/consumer/tr/tr/consumer/cc/_onlineStoreStatus_false/_productid_32PFL7962D_12_TR_CONSUMER/_retailStoreStatus_false/_stores_true/Flat-TV+32PFL7962D-12

Bir Ses Sistemi Almak İstiyorum Hem PS3,Hem PC,Hemde Divx Player'ıma Bağlayıp Kullanmak İstiyorum.

PS3 İçin Optik Çıkış,Bilgisayar İçin Analog Çıkış,Divx Player İçinde RGB (3 Renkli Kablo) Şeklinde Bağlantı Kurabiliceğim Bir Sistem Almam Gerekiyor.Televizyonumda 3 Tane HDMI Çıkışı Mevcut,Optik Çıkış Maalesef Yok.

İstediğim Zaman PS3'te,İstediğim Zaman Bilgisayar'da,İstediğim Zaman Divx Player'ımda Kullanmak İstiyorum.Yakında Birde Uydu Bağlayacağım Ama Uyduda Kullanmam Pek Önemli Değil.

Logitech Z-5500 Düşünüyorum Ama Fiyatlar Malum Biraz Pahalı Kaçıyor.Alttaki Sony Ses Sistemini Buldum Acaba Bu Alttaki Sistemle İstediklerimi Yapabilirmiyim.Z-5500 İle Bildiğim Kadarıyla Bu İstediklerimin Hepsini Yapabiliyorum... ?

Bu Aşağıdaki Sony Sistemi PC'ye Bağlandığını Pek Sanmıyorum.Bilgisayar'da Benim İçin O Kadar Önemli Değil.Önemli Olan PS3,Divx Player ve TV'ye Bağlayabilmem.Tabii Bu Aşağıdaki Ses Sistemini Alırsam Divx Player'a İhtiyacım Kalmayacak Zaten Kendi Player'ı Var...

http://www.sony.com.tr/product/hcs-surround-kit---dvd-player/dav-dz260#pageType=TechnicalSpecs

Şimdiden Teşekkürler...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Sencerim sana söledim en iyisi Z5500 her turlu baglantıyı yaparsın COAX OPTİCAL ANALOG ama birazdaha sabredip birikim yaparsan electro marketlerde 700 ytl yada 750 ytl fiyatı garanti cok onemli cunku faturada benim z5500 bi arızalanadı yerine yenisi verdiler biliyorsun eger ikinci elini bulabılırsen ki garantili fln sanmıyorum cunku kimse kolay kolay satmaz bunu ama emin ol verdigin 750 ytl ama deyicek .... bende sana DTS muzikleri videoları depolarım valahi tadına doyamazsın
  • Onun İçin Bir Kampanya Bulmamız Lazım Maalesef...

Z5500'ü Bende Çok İstiyorum Ama Alternatiflerinide Arıyorum Şuan İçin Bir Kampanya Yakalasak Hemen Kapıcam...

Z5500 ve Yukardaki Sony Ürünü Hakkındada Sorularım Var Yukarda Cevaplarsanız Sevinirim Arkadaşlar Yardımlarınızı Bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senceru -- 12 Mart 2009; 3:48:18 >
  • hatırı sayılacak kadar uzun süredir ses sistemi piyasasını takip etmiyorum ama madem rica ettin hemen ufak bir durum değerlendirmesi yaptım
    ses sistemleri ile ilgilendiğimi nasıl fark ettin o da ayrı bi konu ama bir ara tutkunu olmadığımıda söyleyemem tabi =)

http://www.sahibinden.com/jazz_9940_mukelmmel_200w_rms-81WQQaXQQ11965319WQQpXQQdisplayitem

bir zamanların efsane sistemini tavsiye edebilirim,ama sıfırını bulabileceğini sanmıyorum,ki gördüğüm kadarıyla ses sistemleri piyasası eski havasında değil çeşitlilik pek bi az hatta bu durum digital sistemlerinde çok daha derin hissediliyor.

aslında ddts-100 decoder edinme imkanın varsa daha makul ses sistemlerini düşünebilirsin,ihtiyaçlarınada çözüm olacaktır bu eminim

saat itibariyle pek yoğunlaşamadım,yarına 2 adet sunumum olduğundan beynim sulanma aşamasında,fırsat bulursam daha detaylı bir araştırma yaparım istersen,ama bağlantı olanakları benim için 1. derecede önemli diyorsan decoder seçeneğini bir düşün

saygılarımla..

• Merhaba,

Eğer linkini verdiğiniz ürün bu isehttp://www.sony.com.tr/product/hcs-surround-kit---dvd-player/dav-dz260#pageType=TechnicalSpecs (sizin link açılmadı bende) 1 adet optik çıkışı var görünüyor. Arkadaşların dediği gibi z5500 sizin tüm bağlantı ihtiyaçlarınızı karşılar ancak verdiğiniz üründede epey bağlantı seçeneği mevcut. HDMI çıkışı ile tv'ye dvd playera bağlantı yapabilir, diğer bağlantı seçenekleriylede pc'ye bağlantı kurabilirsiniz. Üründeki optik bağlantıyı kullanarak eğer dvd playerınızdada optik çıkış varsa optik bağlantı kurabilirsiniz. Burda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus bu sony'nin ses kalitesini test edip beğendiniz mi bence en önemlisi o. Dinlemeden almayın mümkünse.

• Linkini verdiğiniz Sony DAV-DZ260 ses sistemi işinizi görecek özelliklere sahip görünüyor. DVD Player'ın arkasında bulunan optical input ile PS3'ü bağlamak mümkün. Sistemde aynı zamanda Coaxial input'da var. Eğer bilgisayarınızdaki ses kartı coaxial veya optical çıkışa sahip ise bilgisayarınızıda yine bu girişleri kullanarak sisteme dahil edebilirsiniz.

Z5500 haricinde digital decodere sahip başka bir ses sistemi olmadığı için Sony, tatmin edici bir çözüm olacaktır. Ürünü beğendiyseniz ses kalitesi hoşunuza gittiyse ve en önemlisi içinize siniyorsa alabilirsiniz...
  • Öncelikle Çok Teşekkürler Arkadaşlar...

Şimdi Anladığım Kadarıyla,Z5500 Bütün İhtiyaçlarımı Karşılar Ama Sony'nin Ürünüde Yeterli.Arkasında Bir Optik,Bir Coax Çıkış Mevcut PC Bağlantısı Maalesef Yapamam Çünkü Anakartımda Sadece Optik Çıkış Var ve Ben Optik Çıkışı PS3'te Kullanıcam Ama Tabii İstediğim Zaman PS3'ten Çıkarıp PC'ye Takma Şansım Var.

Sony'nin Bu Ürününü Alınca PS3 + DVD PLAYER Sorunu Çözülmüş Olacak Gördüğüm Kadarıyla Scart Girişi Falanda Var Bu Şekilde Uyduyada Bağlayabilecem Sanırım.HDMI İlede TV'ye Bağlayabilicem.Tek Sorun PC Kalacak Onuda Ara Sıra PS3'ten Optik Kabloyu Çıkartıp PC'ye Takarak Çözebilicem...

Doğru Anlamışmıyım... ?

Sony'nin Ürününü Aldığım Zaman Üstünde Dvd Player'ıda Olduğuna Göre Sanırım Divx Player'ı Kullanmama Gerek Kalmayacak,Bu Ürünü Kullanan Varmı Acaba USB'den Divx İzleyebiliyormuyuz Sorun Yaşanıyormu Formatlarda,Altyazılarda Falan...

@tylor

2.El'e Pek Sıcak Bakmıyorum Maalesef.. :)

Araştırmalarını Bekliyorum,Şimdiden Teşekkürler..

@MaGeSuKo

Mutlaka Deneyip Alıcam Teşekkürler...

@Sympatique

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senceru -- 12 Mart 2009; 16:08:34 >

• Sony DAV-DZ260'da USB üzerinden divx izleme imkanı maalesef yok. Sadece Mp3 dinlemeye müsade ediyor.
  • Firmwire Update İle Çözüldü Diyorlardı Bir Ara Ama Çözülmediyse Divx Player'a Bağlamam Gerekiyor Mutlaka... :)

Peki Daha Üst Bir Model Varmı Sony'nin Bu Şekilde USB'den Divx Seyredebileceğim,Altyazılı Falan... ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senceru -- 12 Mart 2009; 17:31:47 >
  • Sn.Senceru

Gerekli tavsiyeleri almışsınız. Ben iş seyahatinde olduğumdan esajınızı ancak okuyabildim.

denemeden dz260 almayınız.
    Birde dz260 bağlantılarından "S/PDIF" olanlar (optic/coaxial) girişmi? çıkışmı? Dikkat ediniz. Çıkış ise işinize yaramayabilir.
  • Giriş İle Çıkış Aynı Şey Değilmi... ?

Optic Giriş Olan Bir Ses Sistemi Alsam PS3'ü Bağlayamazmıyım Tam Olarak Anlyamadım.

Teşekkürler Bu Arada...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Senceru

Giriş İle Çıkış Aynı Şey Değilmi... ?

Optic Giriş Olan Bir Ses Sistemi Alsam PS3'ü Bağlayamazmıyım Tam Olarak Anlyamadım.

Teşekkürler Bu Arada...
    Malesef aynı şey değil! inceleyiniz>>>http://forum.donanimhaber.com/m_7363707/mpage_3//tm.htm#27246337

Örneğin DZ260 arkasındaki "optic" bağlantı çıkış ise siz o bağlantıdan dz260 a ps3 ün sesini veremezsiniz!!
  • Çok İlginç Ya,Teşekkürler Bilgilendirme İçin...

Giriş / Çıkış

Audio Line GİRİŞİ (Analog)
    YOK
    Audio Line GİRİŞİ (Optik)
    1
    Audio Line GİRİŞİ (Koaksiyel)
    1
    D.C.A.C. (Otomatik Kalibrasyon)
    VAR
    SCART (TV audio girişi)
    YOK
    SCART (COMPOSITE çıkışı / RGB çıkışı / AUDIO girişi)
    VAR
    Hoparlör Terminali (Ön / Orta / Surround / Subwoofer)
    VAR / VAR / VAR / VAR
    Video Signal ÇIKIŞI (Komponent)
    YOK
    Video Signal ÇIKIŞI (HDMI™) DVD için Yükseltme 720p / 1080i
    VAR (1080p)
    DIGITAL MEDIA PORT
    VAR

DZ260'ta Giriş Olarak Yazıyor Yani Bağlayabilirim.Peki Bu DZ260 İle Üstteki İstediğim Şeylerin Kaçını Yapabilirim... ?

Ama DZ260'ta USB'den Divx Film İzleme Yokmuş Maalesef...

Benim İçin En Uygunu Z5500 Almak Olucak Sanırım,Fiyatları İnince...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senceru -- 13 Mart 2009; 4:34:46 >

• Yukarıda yazdım yine yazıyorum ;

DAV-DZ260 işinizi görür.Yazdıklarınızın neredeyse hepsini yapabilirsiniz.. DAV-DZ260'ın arkasında 1 adet optik 1 adet Coax Giriş bulunmaktadır..
  • Teşekkürler Sympatique Yalnız Bu USB'den Divx İzleyememe Biraz Kötü Oldu,Firmwire Update İle Düzelttiler Diyorlardı Bir Ara Ama.

Bu Arada Konu Başlığını Değiştiren,Yöneticimize Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senceru -- 13 Mart 2009; 15:22:29 >
  • Sn.senceru;

PS3 + PC + Divx Player'ım var + birde mesajlarınızda Uydudan bahsetmişsiniz.

Bir önceki mesaajıma ekleme yapmıştım ama gözükmüyor :(
    dz260 için
    PS3' ün iki çıkışı var
    a> HDMI çıkış ---> TV
    b> Optic çıkış----> DZ260

PC
    Analog girişi yok dz260 a bağlayamazsınız.

DivX player
    Coaxial çıkışı varsa DZ260 Coaxial Girişine(optic varsa PS3 ile sök tak yapmalısınız)
    Scart çıkışı direk TV ye

Uydu için;
    Scart direk TV ye
    Optic/coaxial dz260 a bağlayabilirsiniz.

Özetle elinizdeki cihazlara sök tak yapmadan kullanabileceğiniz sanmıyorum.

Z5500 e gelirsek;

PS3 ünüzü optic ten bağladınız.
    DivX player/Uydu dan birini coaxial den bağladınız.
    PC nizi analog olarak bağlayabilirsiniz.

Her halukarda elinizdeki ürünlerin hepsini sök tak yapmadan bağlayamazsınız (z5500 e de dz260 a da)

• Bilgilendirme İçin Teşekkürler Elendil...

Şimdi Zaten DZ260'ı Alırsam Divx Player'a İhtiyacım Kalmayacak.

Optic Girişten PS3'e Bağlayacam,TV'ye HDMI'dan Bağlayacam.

Uydu Bağlantısınıda Bir Şekilde Çözebiliriz Diye Düşünüyorum.

Ancak Kafama Takılan Konu DZ260 USB Girişinden Sadece Müzik Dinleniyormuş.Benim Film İzlemem ve Her Türlü Altyazıyı Görebilmem Gerekir Sorunsuz Olarak.Benim İçin Bunları Yapabiliceğim Bir Sinema Sistemi Önerebilirmisiniz... ?

Yani PS3'ü Optic Girişten Bağlayabileceğim,Televizyon'a HDMI'dan Bağlayabileceğim ve USB'sinden İstediğim Formattaki Filmi,İstediğim Formattaki Altyazıyı Sorunsuz Açabileceğim.

Yani PC'den ve Diğer Şeylerden Vazgeçtim Artık...

Bugün Media Markt'a Gittim LG'nin HT503 Modelini Gördüm HDMI ve Optic Çıkışı Var Coaxial Çıkışı Yok Maalesef USB'sinden Recording Bile Yapabiliyormuşsun.Sanırım Piyasada En İyisi LG Diyolar Bütün Formatı Açıyormuş Sorunsuz Olarak Fiyatı 395 TL'di... Önerirmisiniz Bu Sistemi ?

Şimdiden Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senceru -- 15 Mart 2009; 2:42:00 >

• Verdiğiniz Linkleri Okudum

HT503'te İhtiyaçlarımı Karşılayabilicek Bir Sistem Sanırım.Bir Arkadaş 600 TL Civarına Aldığını Yazmış Ben Ürünü 395 TL'ye Gördüm Media Markt'ta.Sanırım Ona Göre Çok İyi Fiyat...

Sizin Önerdiğiniz Bir Sistem Varmı Bunların Dışında... ?

Bu Arada Bu Son Link HT903 Farklı Bir Ürün Galiba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senceru -- 15 Mart 2009; 3:25:46 >
  • arkadaşlar o topicte yazanlar tamamen aynı güç farkı var demiler mesajın birinde.

Ben player lı ses sistemi önermiyorum.

Ancak bağlantı şeklinizle ilgili sorunlarınıza yardımcı olabilir fikir verebilirim.

http://resim.donanimhaber.com/m_27763014/mpage_1/key_//tm.htm#27835132

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 15 Mart 2009; 3:31:26 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.