Şimdi Ara

Lavabodan gelen lağım kokusu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62
Cevap
4
Favori
85.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar birkaç gün önce elllerimizi yıkadığımız lavabonun deliğinden felaket bir koku gelmeye başladı. Ama öyle böyle değil, iğrenç bir koku yani düşünün, kapıdan çıkıyor koku, antreye kadar geliyor, banyo yapamıyorum kokudan. Aranızda tesisatçı olan varsa yada anlayan varsa neden olduğunu söyleyebilir mi ? Annem hemen hergün temizlik yapar. Pis değildir yani. Çamaşır suyu döktük, yok. Tuz ruhu döktük, yok. Ne yapmalıyız sizce ?

• Giderlerin borusunu değiştirin.Faydası olabilir.
  • Gece uyku sersemi lavaboyamı mıçtın yoksa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swashbucker -- 9 Mart 2009; 21:37:01 >
  • Ya lütfen şurda doğru dürüst birşey soruyoruz, lütfen saçmalamayalım. Evde olsan, halime acırdın.
  • Kardeş basit bir şey o, borunun bükülmesi gerekiyor sanırım böyle biraz su kalacak şekilde. 1 dk'lık iş, anlayan birisi hemen yapar.
  • yorumlara bak birazdan
  •  Lavabodan gelen lağım kokusu

Lavabonun altında böyler resimdeki gibi bir hortum olması lazım mantığıda o u şeklinde yerde su birikir ve koku gelmesini engeller aynı sistem tuvalettede vardır.
  • ona dirsek deniliyor.Sizin lavabodada vardır ama bir kontrol etmek lazım belkide yoktur.Kovayla su dök bulur o dengesini
  • şampuanlı sıcak su dök
  • Aynı sorun bizde de var ama sadece lavabodan değil birde normal banyo ortasında bulunan giderden de geliyor.Bunu engelleyemedik bir türlü.
  • lavaboya mı mıçıyonuz
  • Seviyorum böyle konuları
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::Banner:::

Kardeş basit bir şey o, borunun bükülmesi gerekiyor sanırım böyle biraz su kalacak şekilde. 1 dk'lık iş, anlayan birisi hemen yapar.

Boruyu s şeklinde bükeceksiniz o kadar
  • quote:

Orjinalden alıntı: diabrek

quote:

Orjinalden alıntı: :::Banner:::

Kardeş basit bir şey o, borunun bükülmesi gerekiyor sanırım böyle biraz su kalacak şekilde. 1 dk'lık iş, anlayan birisi hemen yapar.

Boruyu s şeklinde bükeceksiniz o kadar

J şeklinde daha iyi olur sanırım.

• iki kutu lavabo aç bir çaydanlık sıcak su hiçbirşey kalmaz sanırım
  • İStanbulda genelde lodos çıktıgında sahil kenarındaki evlerde bu koku oluyor.
  • Lodostan kaynaklanır bu.mesela biz İzmir yeşilyurtun tepesinde oturuyoruz oraya bile çıkıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: arbuzik

Lodostan kaynaklanır bu.mesela biz İzmir yeşilyurtun tepesinde oturuyoruz oraya bile çıkıyor.

+1

Eskişehir de aynı sorun biz de de var. ÖZellikle alt yapısı eski olan binalar da çok fena bu durum. En ufak lodosta ev kokuyor. Tütsü yakıyorum her yerde
  • ya hiç olmasaydı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarikanarya567

Lavabodan gelen lağım kokusu

Lavabonun altında böyler resimdeki gibi bir hortum olması lazım mantığıda o u şeklinde yerde su birikir ve koku gelmesini engeller aynı sistem tuvalettede vardır.

yapman gereken tek şey bu.plastik boruyu böyle bükeceksin,birde duvara giren borunun etrafına naylon poşet vs. ile iyice sıkıştır.sen ne kadar temizlesende boru bükülmedikçe ,rüzgar esince sokaktaki kanalizasyondan koku gelir.vc lerin kokmamasının sebebi bu s şekli verilen borudandır.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.