- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
İnox mu Beyaz mı Neden?
19 Cevap27190 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

349 Mesaj
9 Mart 2009; 13:19:22 

Merhaba Arkadaşlar,

Beyaz eşya alacağım buzdolabı çamaşır makinesi bulaşık makinesi ve set üstü ocak

İnox mu alayım beyaz mı sizce?

42" Philips 8404 Sony PS4

1963 Mesaj
9 Mart 2009; 14:16:55 

Arkadaş, ben inox almaya karar verdim bulaşık makinasını aldım. Buzdolabı ve fırın kaldı. İnox ile beyaz arasında fiyat farkı var (önemli miktar). İnox alırken ben parmakizi olmayanlardan aldım. Çabuk kirlenmeyen bir ürün olacaktır. Zevk meselesi ve maddiyat meselesi. Çamaşır makinasında tercihim inox olmaz, banyoda beyaz daha güzel duruyor.

654 Mesaj
9 Mart 2009; 14:31:38 

inoxun iz yapmayınını nası anlıcaz ??

Profilo CM1000CTR 715
Profilo BM5201G 826
Profilo FRM5500E 959

bu modeller iz yapan inox mu?

In DonanimHaber Since 2003

2325 Mesaj
9 Mart 2009; 23:15:54 

İnox çok güzel duruyor bence.Beyazda leke çok belli oluyor ama inox da öyle degil.

1963 Mesaj
10 Mart 2009; 12:53:17 

Inox iz yapmayan, "antifingerprint" özelliği oluyor. Örnek siemens, bosh gibi markalarda bu özellik var.

16165 Mesaj
10 Mart 2009; 13:15:18 

aslında beyaz daha güzel

ama zamanla sararması - bi özellik

gerçi temiz kullanınca baya zaman alıyor sararması ama yinede sararıyor işte

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

260 Mesaj
11 Mart 2009; 16:08:48 

inox görüntü olarak daha güzel duruyor ama kullanım açısından beyaz daha kullanışlı ınox'ta temizlik zor ne kadar piyasadaki ürünler son yıllarda daha kaliteli daha az iz kalan malzemeler kullanılsada yinede iz kalıyor ve temizliğinde inox temizlik ürünleri kullanılması gerekiyor çalışan bir bayan için en kullanıilısı beyazdır.

3615 Mesaj
11 Mart 2009; 16:36:14 

Peki inox olan ürünlerin fiyatlarındaki yükseklik neden kaynaklanıyor. Maliyetini arttıran unsurlar nelerdir mesela. Dayanıklılık açısından bir fark varmıdı? Bunuda ben sorayım.

PM ile tavsiye sorularına cevap vermiyorum. Lüften sorularınızı forum içinde sorunuz.
<Kulaklıklar Hakkında Yorum Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler> || Mair ve Quattro'dan Kulaklık Tavsiyeleri

869 Mesaj
12 Mart 2009; 3:02:32 

Bence de inox daha güzel ama gerçekten parmak izi bırakmayan olacak ve boya değil metal olacak.
Çamaşır makinasında ise kesinlikle beyaz ancak bu da cart beyaz değil, kırık beyaz, krem mi denir neyse işte. Bir ara VW'lerin beyaz rengi öyleydi. Çarşaf beyazı değil de şöyle göze acı vermeyen hafif kremimsi bir tonu.

6728 Mesaj
12 Mart 2009; 20:05:10 

Beyaz eşyanın yıllar geçtikçe sararması güneşten çok bol bol kimyasal temizlik maddeleriyle silinmesinden oluyor... Sadece su ille , ıslak bezle silinse asla sararma olmaz....Ama bunu ev hanımlarına anlatmak imkansız.... BU ARADA İNOX ALACAKSANIZ ELİNİZDE MIKNATIZLA GİDİN...MIKNATIS TUTMAZSA GERÇEK İNOX...ŞAP DİYE YAPIŞIRSA İNOX GÖRÜNÜMÜ KAPLAMA YAPILMIŞ NORMAL SAC DEMEK.. EŞEGİ BOYAYIP AT DİYE SATIYORLAR DEMEK....YUTMAYINIZ.... Saygılarımla...Bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 15 Mart 2009; 11:26:07 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

12247 Mesaj
12 Mart 2009; 23:13:30 

Aksine güneş ışığı çok büyük bir etken sararmada. Örneğin benim çamaşır makinem 8 senenin ardından eski beyazlığını biraz da olsa kaybetti mutfakta güneş gören yerde durduğundan. Ama çıkıntılardan ötürü gölgede kalan yerleri ilk günkü beyazlığında. Direkt güneş ışığına maruz kalan plastik illa ki sararıyor, bunun çözümü yok. Temizlikle de ilgisi bulunmuyor fazla.

İnox'un eksisi:
Parmak izi hikaye, asıl iz bırakan ıslak bezler ve su sıçraması. Bu ürünlerin sürekli silinmesi gerekli olduğundan parlatması da işkenceye dönüyor. Silmenin ardından çok dikkatlice kurulamak gerekiyor ki kurumuş su izleri kalmasın. Bu sorun her inoxta var. Silip temizledikten sonra güzelce kurulamazsanız çok kirliymiş gibi duruyor.

Beyaz'ın eksisi:
Malum sararma olayı, bana göre başka eksisi yok. Sanılanın aksine beyaz kiri daha çok gizliyor bence inox'a göre.

Gümüş/gri'nin eksisi:
Küçük bir çizilmede arka planın koyuluğu her an ortaya çıkabiliyor. Leke bırakma vs gibi sorunu yok ama sert süngerle ovalamamak ve çizilmeden korumak lazım. Özellikle gri renkli plastik parçalar hemen çiziliyor, boyalı saca pek birşey olmuyor. Bunlarda da sararma oluyor aslında ama beyazdaki kadar göze çarpmıyor.

Buzdolabında bence en güzeli high gloss kaplama olanlar, yani sedefli kaplama buzolapları çok kullanışlı. Hem dekoratif, hem de çizilme ve leke bırakma problemi yok.

Benim düşüncemi sorarsanız inox tercih etmem, çünkü hiç kullanışlı değil. Ayrıca bizim mutfaklarımız genelde küçük olduğundan koyu renkler ortamı iyice küçük gösteriyor. Mutfak dolaplarını da iç açıcı açık ve parlak renklerden tercih etmenizi öneririm bir mimar adayı olarak:)

869 Mesaj
14 Mart 2009; 1:56:59 

Siemens bulaşık makinam inox. Kesinlikle su leksi kuruma lekesi filan problem olmuyor. Yeni olduğundan mıdır nedir? Alırken endişeliydim şimdi iyi ki beyaz almamışım diyorum.

32 Mesaj
14 Mart 2009; 4:41:06 

inox!inox!inox! nokta!

1963 Mesaj
14 Mart 2009; 13:36:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Fennezs

Siemens bulaşık makinam inox. Kesinlikle su leksi kuruma lekesi filan problem olmuyor. Yeni olduğundan mıdır nedir? Alırken endişeliydim şimdi iyi ki beyaz almamışım diyorum.

+1

1631 Mesaj
17 Mart 2009; 6:39:09 

Arkadaşlar ben inox makinemi ayda 1 turtle wax teflon oto cilası ile cilalama yapıyorum. Sonra mikrofiber bir bezle kuruluyorum. Biliyorsunuz oto cilasının hafif bir "pasta-cila" etkiside vardır. Kesinlikle tavsiye ederim.

738 Mesaj
20 Mart 2009; 0:08:19 

özellikle set üstü ocak alıcaklara inox tavsiye ederim bende siemens var. beyaza göre daha kullanışlı ,yemek lekelerini beyaz kadar belli etmiyor ve beklemiş lekelerin temizliği daha kolay . tek dezavantajı ıslak temizlemeden sonra parlaması için kurulama gerektiriyor. ben memnunum. inoxu öneririm.

This is the beginning...

2348 Mesaj
20 Mart 2009; 9:07:44 

quote:

Orjinalden alıntı: sioux

Arkadaşlar ben inox makinemi ayda 1 turtle wax teflon oto cilası ile cilalama yapıyorum. Sonra mikrofiber bir bezle kuruluyorum. Biliyorsunuz oto cilasının hafif bir "pasta-cila" etkiside vardır. Kesinlikle tavsiye ederim.

helal

6728 Mesaj
20 Mart 2009; 10:58:51 

Burada kim ne derse ve yazarsa yazsın..AYAGINIZI YORGANINIZA GÖRE UZATINIZ...Beyaz eşyalar normal sacın en güzel şekilde beyaza boyanmasıyla oluşuyor biliyorsunuz..İnox ise içinde demir, krom, nikel, ve daha bazı katkı maddeleri olan ve paslanmayan bir alaşım...Fiyatı normal sacın 3 katı...Hammadde pahalı olunca yapılan ev gereçleride pahalı oluyor..Falanca beyaz fırın 300 lira inox 1400 lira...Beyaz aspiratör 80 lira inox 180 Lira...Şunu yazıyorum..BOYUNUZDAN DERİN SUYA GİRMENİN MANASI YOK...Büycenize göre gidin....Tv lerde seyrediyorum küfür ediyorum...Çek çek çek kredi kartını....Harca , harca, harca olmayan parayı...Sonra ben faize boguldum...K.K. zedeyim...Batttııımm..Yardım istiyoruuumm...Bana yardııımm.. Utanma yok...Sıkılma yok..Günlük yaşamda .hesabınızı bilin arkadaşlarım..Desinlere gitmeyiniz...Desinler....Derseniz onun sonu yok....Saygılarımla...Son bir not..İNOX u mıknatıs asla tutmaz...Aldanmayınız.. İnox görünümü verilmiş inox rengi kaplama demir ve sac ürünler mutfak eşyası veya mutfak mobilya kulpu olarak inox fiyatına ALLAHTAN KORKMADAN SATILIYOR.. 50 kuruşluk 2 karış boyunda inşaat demiri 16 euro......Biligniz olsun....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 20 Mart 2009; 11:03:30 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

869 Mesaj
20 Mart 2009; 15:07:06 

Yahu bu makinaları alan bizler 10 yaşında çocuk değiliz ya.

776 Mesaj
24 Mart 2009; 14:53:20 

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Burada kim ne derse ve yazarsa yazsın..AYAGINIZI YORGANINIZA GÖRE UZATINIZ...Beyaz eşyalar normal sacın en güzel şekilde beyaza boyanmasıyla oluşuyor biliyorsunuz..İnox ise içinde demir, krom, nikel, ve daha bazı katkı maddeleri olan ve paslanmayan bir alaşım...Fiyatı normal sacın 3 katı...Hammadde pahalı olunca yapılan ev gereçleride pahalı oluyor..Falanca beyaz fırın 300 lira inox 1400 lira...Beyaz aspiratör 80 lira inox 180 Lira...Şunu yazıyorum..BOYUNUZDAN DERİN SUYA GİRMENİN MANASI YOK...Büycenize göre gidin....Tv lerde seyrediyorum küfür ediyorum...Çek çek çek kredi kartını....Harca , harca, harca olmayan parayı...Sonra ben faize boguldum...K.K. zedeyim...Batttııımm..Yardım istiyoruuumm...Bana yardııımm.. Utanma yok...Sıkılma yok..Günlük yaşamda .hesabınızı bilin arkadaşlarım..Desinlere gitmeyiniz...Desinler....Derseniz onun sonu yok....Saygılarımla...Son bir not..İNOX u mıknatıs asla tutmaz...Aldanmayınız.. İnox görünümü verilmiş inox rengi kaplama demir ve sac ürünler mutfak eşyası veya mutfak mobilya kulpu olarak inox fiyatına ALLAHTAN KORKMADAN SATILIYOR.. 50 kuruşluk 2 karış boyunda inşaat demiri 16 euro......Biligniz olsun....

iyi forumlar
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297