Şimdi Ara

Sapphire, 2GB GDDR5 bellekli Radeon HD 4870 modelini satışa sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
5.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından Sapphire, yüksek bellek kapasitesine sahip Radeon HD 4870 modelini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Nvidia cephesinde 2GB GDDR3 bellekli GeForce GTX 260 ve GeForce GTX 285 modellerinin pazara sunulması sonrasında AMD-ATi cephesinden nasıl bir yanıt geleceği merak konusu olmuştu. Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen CeBIT 2009 fuarında yeni ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunan Sapphire, 2GB GDDR5 bellekli Radeon HD 4870 modeliyle Nvidia'nın aynı segmentteki çözümlerine meydan okumaya hazırlanıyor.

Sapphire'in yüksek bellek kapasitesine sahip HD 4870 modelinde, AMD-ATi'nin 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı RV770XT GPU'su kullanılıyor. 256-bit bellek veri yolu desteğine, 800x paralel işlem birimine ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan ekran kartında firmanın yine CeBIT 2009 fuarında sergilediği özel soğutucusu kullanılıyor. Vapor-X serisi dahilinde hazırlanan ekran kartının grafik işlemcisi 750MHz'de, bellekleri ise 3600MHz'de görev yapıyor. DirectX 10.1 desteğine ve donanımsal video hızlandırma özelliğine sahip olan kart üzerinde DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörleri yer alıyor.

Sapphire'in 2GB GDDR5 bellekli Vapor-X Radeon HD 4870 modeli 258 Avro'luk yurt dışı satış fiyatıyla listelere girerken, 1GB GDDR5 bellekli versiyonu ise 222 Avro'luk fiyat üzerinden listelere yansımış durumda.

• Cok guzel cok pahalı cok gereksiz
  • gtx285 varken bunu almak için bir neden goremiyorum
  • gorunusu harıka otesı cok beyendım 35 dolar ıcın ekstra 1gb tan vazgecılmez dıye dusunuyorum alan olursa 2gb alır bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: husNUKE

gtx285 varken bunu almak için bir neden goremiyorum

Kesinlikle en uygunu gtx 285.
  • 26" full hd monitör sahipleri için en üst ayarlarda gtx285den daha iyi performans verecektir.
  • bellek miktarı ayrı bi tartışma konusu olmakla birlikte sevgili asus görsün formula nasıl olurmuş.. :P
  • quote:

Orjinalden alıntı: atilgan26

26" full hd monitör sahipleri için en üst ayarlarda gtx285den daha iyi performans verecektir.

Yok artık , bu kart ülkemize dolar olarak gelir tahminim max. 300 $ olur o şekilde alınabilir bence
  • çok çok çok pahalı kriz ortamında firmalar neden fiyat düşürmezler ki? acaba bu kartların maliyeti ne kadardır...
  • şekil güzel ama yeşilimsi baskı devre o soğutucuya hiç yakışmamış. siyah baskı devre kullanılmalıydı. yanılmıyorsam cebit fuarında sergilenenler siyah baskı devreliydi.
  • 300usd+kdv + bu döviz kuruyla olursa ben hiç alınacagını sanmıyorum açıkçası
  • Sapphire yine kendine yakışanı yapmış bence. Ülkemizde de en iyi organize olmuş en yaygın markalardan biri , bu modelinde mutlaka alıcısı çıkaaktır diye düşünüyorum.
    Benim asıl merak ettiğimse kartın overclock performansı , üzerindeki soğutucunun markası ve performansı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fasilgibi

quote:

Orjinalden alıntı: husNUKE

gtx285 varken bunu almak için bir neden goremiyorum

Kesinlikle en uygunu gtx 285.

+1
  • 2gb gereksiz aynı şey gtx285 içinde geçerli böyle kartlar çıkarmak yerine mesela 4890'ı 240sp*5 toplamda 1200 hesaplayıcılı 60 doku birimli üretip 350$ gibi olsa hem gtx285'e denk veya daha iyi bir kart olurdu hemde fiyatların düşmesine yardım ederdi
  • cok güzel bir soğutucu
  • Pahalı.
  • Oha. 4870 ler 149$ a düşmedi mi. Sapphire sapıttı herhalde. Yani 2Gb diye kim o karta o kadar para verir ki...
  • @overclocking
    149$ lık 4870'e link verebilirmisin?
  • amaç pazarlama stratejisi.bu kartı sırf 2gb olduğu için alacak insanlar var.1gb bellek bile son derece yeterli iken 2gb biraz da gereksiz olmuş.ama kartın şekli güzelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kloroform -- 9 Mart 2009; 16:58:32 >
  • Cok Estetik Duruyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.