Şimdi Ara

Falcon Board - Bu sefer 2 kırmızı problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
1.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar biraz önce RE5 oynamaya başladım (5-3 bölümündeyim) Oynamaya başladıktan 5 dakika sonra alet 2k verip kapanıyor. Tekrar açıyorum sorunsuz açılıyor, 5 dakika oynamaya başlıyorum yine 2k verip kapanıyor.

Oyuna başladıktan sonra aniden fanlar çok hızlı çalışmaya başlıyor rüzgar gibi. Çok mu ısınıyor ondan mı oldu acaba? Cihaz 2 kez tamir gördü e74 hatasından dolayı. 1-2 aydır sorunsuz gidiyordu ama şimdi Re5 in grafikleri fazla mı geldi buna noldu anlamadım

2k hatası alıp düzelten var mı?

• Hocam yanlis bilgilendirmek istemem ama 2K hatasi makinanin fazla isinmasindan kaynakli bir hata. Makina fazla isindigindan givenlik geregi kendini 2K verip kendini otomatik kapatmakta. Tamir yaptirdigin yere gostermeni tavsiye ederim nasilsa 3 ay garanti veriyorlar. Fazla isinma baska problemleri neden olmasin da.
  • Evet fazla ısınmanın göstergesi zaten rüzgar gibi çalışmaya başlıyor fanlar..

fakat şunu denedim şimdi. RE5 e falan girmedim. açtım konsolu dashboardda bekledim 3-4 dakika. ve dashboardda da rüzgar gibi çalışmaya başladı fanlar. ve yine 2k verip kapandı dashboarddayken.

sanırım cihaz ısındığını zannedip kapatıyor kendini? 3 ay garanti olayını yapmıştım bitti o. 2 kere tamire gitmişti 1k sorunu yüzünden. bir daha tamir ettirsem mi yoksa yenisini mi alsam bilmiyorum ama bu cihazdan şu an hayır gelmez artık sanırım. dashboardda bile fanlar delirip cihaz kapanıyor :(
  • Senin gibi bu konsola aşık birinin oynamadan duramayacağını düşünürsek 3.kez tamir yerine imkan varsa yeni bir konsol en iyisi olur heralde..
  • Aslında 2 orijinal oyun parasına 3 ay kafamız rahat şekilde kullanabiliyoruz tamir yaptırıp.

Bir de şöyle bişey var, konsol tam olarak bozulmadı, düzgün açılıyor yani. Bunun sadece kasasını satıp, atikten sadece kasa almak mantıklı olur diye düşünüyorum. 250 lira gibi bir fiyata satmayı düşünüyorum kasayı ikinci elde ilan açıp. ama son kez test edeceğim bakalım yine aynı sorunu yapacak mı diye.
  • Senin makine falcon board 2008 mi?
  • 2007
  • Geçmiş olsun!!!Oyunsuz ve konsolsuz kalmaman dileğiyle
  • geçmiş olsun tgy.. biraz makineyi rahat bırak çık gez izmirin havasını ciğerlerine çek. Makinada dinlensin biraz
  • hocam re5 bitirilmeyi bekliyor şuradan şuracığa gidemem
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dante

Arkadaşlar biraz önce RE5 oynamaya başladım (5-3 bölümündeyim) Oynamaya başladıktan 5 dakika sonra alet 2k verip kapanıyor. Tekrar açıyorum sorunsuz açılıyor, 5 dakika oynamaya başlıyorum yine 2k verip kapanıyor.

Oyuna başladıktan sonra aniden fanlar çok hızlı çalışmaya başlıyor rüzgar gibi. Çok mu ısınıyor ondan mı oldu acaba? Cihaz 2 kez tamir gördü e74 hatasından dolayı. 1-2 aydır sorunsuz gidiyordu ama şimdi Re5 in grafikleri fazla mı geldi buna noldu anlamadım

benim başıma gelmişti hatta denemiştim bile xbox ı açıp sonra takarken birşey unutmuşum takınca düzeldi ve bir daha 2k felan vermedi.

dediğin gibi fanlar acayip dönüyodu çok hızlı bir şekilde.

ne lanet birşeydi yav 5 dk duruyo şak 2k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Team NINJA -- 9 Mart 2009; 12:30:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ryu_hayabusa

quote:

Arkadaşlar biraz önce RE5 oynamaya başladım (5-3 bölümündeyim) Oynamaya başladıktan 5 dakika sonra alet 2k verip kapanıyor. Tekrar açıyorum sorunsuz açılıyor, 5 dakika oynamaya başlıyorum yine 2k verip kapanıyor.

benim başıma gelmişti hatta denemiştim bile xbox ı açıp sonra takarken birşey unutmuşum takınca düzeldi ve bir daha 2k felan vermedi.

dediğin gibi fanlar acayip dönüyodu çok hızlı bir şekilde.

nasıl düzelttin neyi unuttun?

iki vurayım düzelir belki?

• quote:

2007

2008 ler jasperdan bile iyiymiş diyorlar..Doğru mu?
  • quote:

250 lira gibi bir fiyata satmayı düşünüyorum kasayı ikinci elde ilan açıp

Sadece kasa 250tl etmez Tugay..Bence Atikle konuş sen ve boardu değiştirt..O da en son 200e yakın bir meblağ idi yanlış hatırlamıyorsam.
  • Çok geçmiş olsun.. Falcon lar çok sorun çıkıyor cidden.. Alırken 2007 Zephyr Elite ve Premium tercih etmek gerek şu koşullarda..
  • Fanlar ısıyı algılayıp kendi hızlarını da ona göre ayarlıyorlar. Isı algılayıcılarda bir sorun oluşmuş olabilir. Makine içi gerçekten ısınmıyordur da, alıcılar fazla ısı gösteriyordur ve bu da fanların hızlı çalışmasına ve daha sonrasında da konsolun güvenlik nedeniyle kendini kapatmasına neden oluyordur. Konsolu sökme imkanınız varsa, söküp heatsink'leri kontrol edin. Sarsıntıdan falan kaynaklı bir sorun da olabilir.
  • iyi makinayı elinden çıkaracak bir hata değildir gibime geliyor...
  • eğer makinende kendi eski kelepçeleri takılı ise yani fabrika duzeninde şu x kelepçelerl takılı ise yerlerinden çıkmış olabilir vede cpu ya tam baskı uygulamıyordur makinede çabuk usınıp kendini kapatıyordur açıp bir kontrol et macunları yenile muhtemelen düzelir bu şekilde fazla açma makineyi 2 ışık da cpu gpu cehennem gibi yanıyordur cpu ve gpu lehim toplarına zarar verirsin
  • Aga iflah olmaz o artık senin buzdolabına koyduğun 2006 gibi sağlam çıkmadı...

Çıkar bence elinden yenisini edin,nasıl olsa zarar yoktu bi hesap kitap yapmıştın sen
  • İçini açamam maalesef. ama cihazda bir karışıklık olduğu ortada evet.

hiçbir ısı durumu olmazken durduk yere fanlar rüzgar gibi çalışmaya başlıyor ve konsol kapatıyor kendini. resident evil 5 bu konsolun civatalarını attırdı, diyorum capcom a yapma şöyle şeyler

içini açmadan düzeltme şansı yok. şimdi atik elekt. e yollarsam da yine tamir ücreti olacak. 100 lira oraya vereceğime konsolu 200 e falan elden çıakrtabilirsem, 180 daha veririm sıfır kasa alırım diye düşünüyorum.

ekleme: arkadaşlar cihaz ısınmıyor bundan eminim. cihazı derin dondurucuda yarım saat beklettim kaskatı halde açtım oynadım. 2 dakika sonra yine kapandı alet. 2 dakikada o konsol cehenem gibi olması imkansız, ama yine de kapanıyor.

konsol ısındığını sanıyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 9 Mart 2009; 17:30:23 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.