Şimdi Ara

BOSCH İTHAL MODELLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
30.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bosch buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinelerinin hangi modelleri Almanya'dan ithal geliyor? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler...

• Bildiğim kadarıyla buzdolabında XL ve XXL serisini bosch koreye(LG) yaptiriyor. Diğer buzdolapları Türk montajlı. Diğer ürünlerini bilemiyorum.
  • teşekkürler. ayrıca sonu EU ile biten modellerin ithal olduğunu öğrendim.
  • Sonu EU ile bitenler ithal ama TR ile bitenlerinde bazıları ithal olabiliyor. O TR eki sadece ürünün Türkiye için üretildiğini gösterir. Ama bu şekilde olan ürun sayısıda az sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: prominer

Herkese selamlar,

Bosch buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinelerinin hangi modelleri Almanya'dan ithal geliyor? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler...

Buzdolabında XL ve XXL modelleri koreden geliyor

8 kg lık çamaşır makineleri Almanyadan geliyor (WAS... serisi)
  • Çamaşır makinasında Bosch için WAS ve WBB İle başlayanlar, Siemens için S ve IQ serisi (bunlar 8 kg ve üstü modeller)
  • quote:

teşekkürler. ayrıca sonu EU ile biten modellerin ithal olduğunu öğrendim.

Bayilerin en çok düştüğü yanlış, foruma bir çok kez yazdım, EU ve TR üretim yerini göstermiyor. EU ile biten yerli olabileceği gibi TR ile biten de ithal olabiliyor.

İthal olan eşyalar:

Bosch ve Siemens XL ve XXL buzdolapları(LG tarafından üretiliyor), bir de Bosch KDN30V03NE ve Siemens KD30NV03NE buzdolapları.(İspanya malı)

Bosch-Siemens 8kg çamaşır makineleri,(Alman) kurutmalı çamaşır makineleri(sanırım Çin) ve kurutma makineleri.(Slovenya ve Alman)

Bosch'un SMS, Siemens'in SN kodu ile başlayan bulaşık makineleri, Bosch SGS46M62EU bulaşık makinesi.(Alman)

Üst ocak kısmı elektrikli olan fırınlar ve giriş modelleri haricindeki ankastre fırınlar ithaldir.

Şaşırtıcı ama 7000TL civarı olan lüx seri ankastre gardrop tipi buzdolapları yerli, ama bunların fabrikası diğer Bosch buzdolabı fabrikasından ayrı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

teşekkürler. ayrıca sonu EU ile biten modellerin ithal olduğunu öğrendim.

Bayilerin en çok düştüğü yanlış, foruma bir çok kez yazdım, EU ve TR üretim yerini göstermiyor. EU ile biten yerli olabileceği gibi TR ile biten de ithal olabiliyor.

İthal olan eşyalar:

Bosch ve Siemens XL ve XXL buzdolapları(LG tarafından üretiliyor), bir de Bosch KDN30V03NE ve Siemens KD30NV03NE buzdolapları.(İspanya malı)

Bosch-Siemens 8kg çamaşır makineleri,(Alman) kurutmalı çamaşır makineleri(sanırım Çin) ve kurutma makineleri.(Slovenya ve Alman)

Bosch'un SMS, Siemens'in SN kodu ile başlayan bulaşık makineleri, Bosch SGS46M62EU bulaşık makinesi.(Alman)

Üst ocak kısmı elektrikli olan fırınlar ve giriş modelleri haricindeki ankastre fırınlar ithaldir.

Şaşırtıcı ama 7000TL civarı olan lüx seri ankastre gardrop tipi buzdolapları yerli, ama bunların fabrikası diğer Bosch buzdolabı fabrikasından ayrı.

aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkürler...
  • Los frost düşünüyordum ama yerli olması beni üzdü.lg alanı daha mi mantıklı ozaman2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  BOSCH İTHAL MODELLER

Bu seriler hakkında bilgisi olan var mı? Hangileri TR hangileri EU?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.