Şimdi Ara

Western Digital'dan 8TB'lık NAS; ShareSpace 4-bay

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Depolama çözümleri pazarının lider isimlerinden birisi olan Western Digital, geçtiğimiz haftalarda endüstrinin 2TB kapasiteli ilk sabit diskini pazara sunarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Firma GreenPower serisi dahilinde hazırlanan yüksek kapasitesli sabit sürücüsünü 4-sürücülü ShareSpace ağ depolama sisteminde (NAS) de kullanmaya başladı.

Firmanın çok bilgisayarlı kurum ve kuruluşlarda içerik paylaşımını çok daha hızlı, verimli ve kolay kılmayı hedefleyerek hazırladığı 4 sürücülü ağ depolama sistemi, GreenPower serisi 2TB'lık diske de destek vermeye başladı yani kullanıcıları WD'nin 2TB'lık dört diskini ShareSpace NAS sisteminde kullanabilecek ve bu sayede sistemler arası 8TB'lık havuz oluşturulabilecek.

Western Digital ShareSpace 4-bay NAS sistemi RAID 0/1/5 kurulumlarına olanak tanıyabiliyor. Üzerinde üç adet USB 2.0 portu bulunan ve Gigabit Ethernet bağlantısını destekleyen sistem düzenli olarak yedek alabiliyor. Western Digital tarafından 3 yıllık garanti ile satışa sunulan 8TB kapasiteli WD ShareSpace'i tavisye edilen yurt dışı satış fiyatı yaklaşık 1700$.

• Depolama canavarı .....
  • 4 TB lığı 1.600TL ye satıyorlardı. Bunu da 3.000TL ye satarlar.
  • harika ama girişlerde diğer secekneklerde olsaynış iyi olurdu...
  • 4tb olanı kullandım resmen depolama canavarı.ben hayatımda bu kadar hızlı veri atan bir alet görmedim.wd bu işi biliyor
  • dahili 2TB diskini ucuza çıkarsınlarda alalım artık.. gerçi dolar olarak ucuz olsa bile kur aldı başını gitti..
  • biz anca rüyamızda birde dh de görürüz neyse haber için teşekkürler
  • usb 2.0 ile 8 tb lik veriyi kaç günde içine atabiliriz ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vuze

biz anca rüyamızda birde dh de görürüz neyse haber için teşekkürler

sen yine rüyanda görebiliyorsun. Bazılarımız onu bile göremiyor bu hayat pahalılığında.
  • AH ah para olsa da alsak 8TB rüyalarıma girer bu cihaz vericen HD yi vericen BLUE-RAY filmleri..
  • Şirketler Bastırsın Parayı Alsınlar.

Bizi Aşar Bunlar.

• 8 tb ye 1700$ vermek akıl karı değil. 8 tane 1 tb alsan 250 tl'den 2000 tl yapar. Mantık olarak.

Bu hdd sektörü biraz yavaş işliyor sanki. Şimdiye en az tek diskte 10 tb çıkması lazımdı.

ne HD filmleri atacak hdd kaldı, ne de pc ye bağlıyacak boş usb portu.
  • wireless ı olanı istiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengiz_vga

4tb olanı kullandım resmen depolama canavarı.ben hayatımda bu kadar hızlı veri atan bir alet görmedim.wd bu işi biliyor

raid yaptınız mı?
  • cok dehset bişeye benziyor. yanliz fiyat olarak fazla.
    100 mbit internet olsa belki alinir parasi olana tabii
  • Gerçekten mükemmel bir ürün.

Toplamda 8Tb. aynı oranda fiyatta biraz yüksek tabiki.
    İleriki yıllarda alırız artık.
  • quote:

/>
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

quote:

/>

güzel ürüne güzel fiyat. ne kadar ekmek o kadar köfte...

• alternatif bir çözüm

1700$ a ultrium lto4 kartus okuyucu alınır sas arayüzlüdür

tanesi 50$ dan 1,6 tb lik kartuslar alınır
    10 kartus 16 tb dir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.