Şimdi Ara

Zotac, GeForce 9600GT Eco Edition modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia'nın "Green Edition" serisi GeForce 9600GT modeli üretici firmalar arasında yaygınlaşıyor. Inno3D ve Palit gibi isimlerden sonra firmalardan sonra Zotac da GeForce 9600GT "Green Edition" temelli yeni ekran kartını yaptığı resmi açıklamayla birlikte duyurdu. Zotac'ın GeForce 9600GT Eco Edition olarak isimlendirdiği özelleştirilmiş detaylara sahip ekran kartı,
    renkli tasarımıyla da dikkat çekmeyi başarıyor.

Nvidia'nın 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı G94 GPU'sunu temel alan ekran kartı, hem GPU çalışma geriliminde yapılan değişiklikler hem de saat hızlarının düşürülmesiyle satılmakta olan "standart" GeForce 9600GT modellerine kıyasla çok daha az (firmaya göre %40'a varan oranda) güç tüketiyor. 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 64x paralel işlem birimine ve 512MB GDR3 bellek kapasitesine sahip olan ekran kartı, DirectX 10, CUDA ve PhysX desteği de sunuyor.

Zotac'ın GeForce 9600GT Eco Edition modelinde grafik işlem birimi 600MHz'de, paralel işlemciler 1625MHz'de ve bellekler de 1800MHz'de görev yapıyor. Aktif soğutma ile desteklenen ve PureVideo HD teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen ekran kartında çift DVI ve HDTV konnektörlerine yer verilmiş. Önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen Zotac GeForce 9600GT Eco Edition için henüz net bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• Ölü yatırım gibi. Bu saatten sonra 9600'ler çıkmasa daha iyi
  • ek güç girişi olmayacaktı green editionlarda bunda var yanlış mı görüyorum
  • Fanı biraz daha büyük olabilirdi.
  • Beğenmedim. 9600gt'ye hakaret gibi olmuş. Çok dandik duruyor!
  • Zotac, bu karta GeForce 9600GT Eco Edition demek yerine ekonomik edition dese daha mantıklı olacakmıs
  • sogutucu kötü duruyor eco olması belki bir sebebi olabilir alınabilirlik açısından ama sanmıyorum haber için teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vuze

sogutucu kötü duruyor eco olması belki bir sebebi olabilir alınabilirlik açısından ama sanmıyorum haber için teşekkürler

Pek satacağını sanmıyorum ben de, gereksiz bir yatırım gibi duruyor. Tip kötü. Modele bir şey diyemem. 9600GT kullanılabilirliği ve fiyatı uygun bir kart.
  • Evet sanırım ek güç girişi var.Gigabyte Silent Pipe 9600GT ilk çıktığında bile ek güç girişine sahip değil tabi pasif soğutulmakta.Bu kart yinmez diyom.
  • Arkadaş kart o kadar Eco olmuşki entegrelere giden devreler bile gözükmüyo PCB'de neden ek güç girişi koymuşlarki bu karta mhzlere yüklenmemişler saçma olmuş bence...
  • 9600gtleri çok karıştırdılar çok değişik modelleri var bende leadtek fx5200 vardı siyah fanlı o bundan daha karizmaydı
  • Eco dan kasıt ekonomik mi ekolojik mi? Bu ekonomik sanırım fan boyutundan çalmışlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.