- x
İSTANBUL'DA OTURULACAK EN GÜZEL YERLER
124 Cevap40645 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

374 Mesaj
8 Mart 2009; 14:20:35 

Rahmanlar

Heryere ulaşım çok kolay. 50 metre yürüyorsun minibüs var istediğin yere gidebiliyorsun yine 10 metre yürüyorsun otobüs geçiyor karşıya geçebiliyorsun tek seferde.Yine istersen sahile gidip otobüse atlayıp yine bostancı kadıköye gibi yerlere gidebiliyorsun hemen yanımızda yine tren var tek vasıta ile yine istediğin yerlere gidebiliyorsun oturduğum semti seviyorum .

848 Mesaj
8 Mart 2009; 14:21:28 

Erenköy tabikide

zathura93
Katılım zamanı: Eylül 2006

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Mart 2009; 14:22:11 

beykoz

591 Mesaj
8 Mart 2009; 14:36:20 

Kimse Acıbadem, Küçük Çamlıca yazmamış.

Bana göre çok çok nezih semtler ama senin fiyat aralığında bulmak zor

269 Mesaj
13 Mart 2009; 17:14:54 

Göztepe Bağdat Caddesi...

11 Mesaj
15 Nisan 2009; 15:50:09 

1.Çalıştığın yere yakınlık
2.Trafik
3.Aile Durumun (Yaşlı Çocuk Öğrenci vs.)
4.Aracın vermı yokmu (park yeri sorununuda unutmayın)
5.Aracın Yoksa Toplu Taşıma
6.Semtin ismi oturanların sosyal kültürel ve ekonomik seviyeleri

Bence bana uygun olduğu için Yeşilköy Florya ama Büyükçekmecde çok sessiz sakin ama kışın

28 Mesaj
15 Nisan 2009; 16:02:49 

Evet uzun bir aradan sonra üsküdarı seçtik arkadaşlar. İskeleye yakın 3+1 ev bilen varsa kiralık haber vermesini rica ediyorum

3176 Mesaj
15 Nisan 2009; 16:10:38 

Anadolu yakası için,Kadıköy'den başla Maltepeye kadar deniz yolunu takip ettiğin her yer iyidir.E5 tarafına çıkma.

Avrupa yakası için,florya,yeşilköy,etiler,nişantaşı,beşiktaş,bebek.

Visita Interiorae Terrae, Rectificando Invenies Occultum Lapidem

3273 Mesaj
15 Nisan 2009; 16:10:54 

yıldız teknikte okuyorsun galiba

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

1976 Mesaj
15 Nisan 2009; 16:12:27 

quote:

Orjinalden alıntı: alikuşcu

üsküdarda bulabilirsin 2+1 kardeşimin kaldığı yer 700 lira veriyor iskeleye yakın

3+1 o fiyata bulman neredeyse imkansız fakat daha icerilere yani mahallelere girdikce fiyatlar duser

1543 Mesaj
15 Nisan 2009; 16:46:53 

suadiye veya ataşehir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ateş_kafa -- 16 Nisan 2009; 15:51:44 >

1274 Mesaj
15 Nisan 2009; 16:50:56 

florya tabikide

Show must go on.

1540 Mesaj
15 Nisan 2009; 16:54:47 

cihangir

1983 Mesaj
15 Nisan 2009; 16:59:15 

Koşuyolu

Kat sınırı yüzünden hala 3-4 katlı bahçeli evler ve aydınlık sokaklar, ulaşım kolaylığı (kadıköy-üsküdar 5-10dk), ilkbaharda bahçeler ve parklardan gelen harika koku ve harika görüntü.

Her nekadar şirketlerin işgali sokakların eski tadını kaçmasına sebep olsa da koşuyolu hala istanbulun en güzel semtidir. Oturası, yaşanası bi semt.

Uzaklaştırılmış
15 Nisan 2009; 17:14:11 

Avcılar.

1725 Mesaj
15 Nisan 2009; 17:44:54 

üsküdarda çok rahat bulursun ama iskeleye yakın istiyorsan her allahın günü 250 basamak iner 250 basamak çıkarsın(sultantepe :) )

ayrıca AKLIN VARSA ÇALIŞACAĞIN YERE YAKIN BİR EV BUL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! çok ciddiyim

7997 Mesaj
15 Nisan 2009; 18:01:57 

Batı Ataşehirde güzel yerler var fakat o fiyata zor gibi...

Ama genede 1+1 felan düşünürseniz olur...

2013 Citroen C4 E-Hdi Mcp 1.6 115 Hp Exclusive - SAM
2013 Toyota Corolla 1.4 D4D M/T 90 Hp Advance

265 Mesaj
15 Nisan 2009; 18:02:42 

çamlıca tepesi

şahsen orda oturuyorum

Uzaklaştırılmış
15 Nisan 2009; 18:14:05 

SEFAKÖY
SEFAKÖY
SEFAKÖY
SEFAKÖY
SEFAKÖY
SEFAKÖY
SEFAKÖY

Uzaklaştırılmış
15 Nisan 2009; 18:21:39 

quote:

Orjinalden alıntı: Black426

etilerde oturuyoruz çok güzel yer..her yere yakın..nereye gitsek taksiyle heryere max 10 tl yazıyor

akmerkez 4tl küsür
metrocity 5
kanyon 5.250 civarı
istinye park 10tl
nişantaşı 9tl
cevahir 7 tl civarı
taksim 6.5 7 tl

her yere yakın merkezi bi yer

etilerde yaşayıp bi de taksinin ne kadar yazdıgına mı bakıyosun?
şaşırdım...

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2009; 23:33:28 

quote:

Orjinalden alıntı: droll

+Dragos
+Çengelköy

Ne Dragos'u ya orada oturuyorum iğrenç bir yer Apaçi'den geçilmiyor bence İdealtepe-Küçükyalı civarları

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2009; 23:38:15 

saçmalamayın ya beşiktaşta 3+1 daire 900 e ymiş

2291 Mesaj
24 Mayıs 2009; 23:41:18 

İstanbulda güzel yerlerdeki evlere oturmuyosun ki, kazığa oturuyosun zengin olcan anca öyle

[Satılık Xbox 360 Oyunları] Tıkla!

//Satılık Fossil erkek saati\\ TIKLA!

968 Mesaj
25 Mayıs 2009; 0:01:30 

quote:

Orjinalden alıntı: wayadiway

üsküdarda seceneklerimiz arasında ama üsküdar iskeleye yakın bi ev bulmak mümkünmüdür aceba bahsettiğim şartlarda? yani 900e kadar 3+1?

boğaza 500 mt bizim ev vardı ama kiraya yeni verdik 850 e bilsem sizinlede görüşürdüm

Uzaklaştırılmış
25 Mayıs 2009; 0:16:36 

öyle etilermiş leventmiş hikaye bu semtler... isteyen istediği kadar lüks villa kondursun, kapıdan adımını atıp sokağa çıktı mı mok götürüyor etraf, şantiye yeri her yer. param olsa ev almayacağım yerler bu semtler. öyle görmemişlik sembolü 2-3 alışveriş merkezi kondurarak semt adam edilmez.

baya sert çıktım ama içimde kalmış şu avrupa yakasındaki genel anlayış napayım mazur görün. bi anadolu yakası böyle mi ama değil, çıkıp gezebileceğin ağaçlıklı caddeler, sahil yolu. benim düşüncem tabi bu, nişantaşında falan gezmeyi buna tercih edenler de olabilir ama benim tercihim kesinlikle moda veya caddebostan olur.

Uzaklaştırılmış
25 Mayıs 2009; 0:48:51 

quote:

Orjinalden alıntı: -MaStamindZ-

florya tabikide

+1

3711 Mesaj
25 Mayıs 2009; 1:28:38 

beykoz da nefes alabilirsin anca

1895 Mesaj
25 Mayıs 2009; 1:31:42 

quote:

Orjinalden alıntı: cll417

saçmalamayın ya beşiktaşta 3+1 daire 900 e ymiş

beşiktaşın içiyse öyle ev bulunmaz ama beşiktaş dediğin beşiktaşla alakasız yerler olabiliyor sanayi mahallesine bile beşiktaş diyorlar ben 4. leventteyim beşiktaşa daha yakınım

Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur !!!

3664 Mesaj
25 Mayıs 2009; 1:48:38 

quote:

Orjinalden alıntı: Starlight^

Ataköy,bakırköy,yeşilköy,florya,pendik

istanbulda bakırköy ilçesi gibi(florya,yeşilköy,ataköy) biyer olmasaydı türkiyede yaşamazdım.
amerikaya ya da avustralyaya falan taşınırdım.

işe gitmek için bakırköyden ayrıldığımda inanın ruhum kararıyor.e5e ya ataköyden ya da veliefendinin ordan çıkıyorum.ataköyden çıkışta bi anda binaların çehresi değişiyor,yollar daralıyor,yeşillik bi anda son buluyor.herkes daracık gecekonduddan bozma altyapısı olmayan tapusu seçim zamanı dağıtılmış üstünde gelecek seçim bi kat daha çıkarız diye filiz bırakılmış dipdibe binalarda oturuyor.ikitelli,altınşehir(ne altın ama),mahmutbey,gop,sultançiftliği gibi yerlere inanaın dünyada bi hindistanda bi de türkiyede rastlarsınız.bugüne kadar dünyanın çoğu yerini gezdim ve bizdeki kadar çarpık kentleşme ne ırakta var ne de başka arrabi,farsi ülkelerde.

günün bütün yorgunluğuyla işten eve dönerken bakırköy sınırlarına girdiğimde içime sanki su serpiliyor.havası,suyu,taşı toprağı başka biyer.megaköyden çıkıp gelince bi anda sanki hollywooda gelmiş gibi oluyorum

nerde oturayım diye soran arkadaşa gelip kendisini görmesini tavsiye ederim.birgün yeşilyurt-yeşilköy sahilini gezsin.gece bakırköyde capacity,carousel arasında alışverişe çıksın.galleria otoparkının en üst katına çıkıp ayışığında sax jazz eşliğinde crown-plazayı izlesin.ataköy marinaya gitsin,sabah florya flyinn e gidip havaalanını izlesin.öğlen yeşilköye gelip parsellenmiş sokaklarda tarihi köşkleri görsün.bütün emniyet müdürleri ,valiler,kaymakamlar bu ilçede oturur.boşa oturmuyorlar.

istanbulda bakırköy gibi başka bi ilçe yok.

parmağını bastığında izi ayyıldız çıkanlar

3901 Mesaj
25 Mayıs 2009; 2:22:00 

quote:

Orjinalden alıntı: daturkishulan

işe gitmek için bakırköyden ayrıldığımda inanın ruhum kararıyor.e5e ya ataköyden ya da veliefendinin ordan çıkıyorum.ataköyden çıkışta bi anda binaların çehresi değişiyor,yollar daralıyor,yeşillik bi anda son buluyor.herkes daracık gecekonduddan bozma altyapısı olmayan tapusu seçim zamanı dağıtılmış üstünde gelecek seçim bi kat daha çıkarız diye filiz bırakılmış dipdibe binalarda oturuyor.ikitelli,altınşehir(ne altın ama),mahmutbey,gop,sultançiftliği gibi yerlere inanaın dünyada bi hindistanda bi de türkiyede rastlarsınız.bugüne kadar dünyanın çoğu yerini gezdim ve bizdeki kadar çarpık kentleşme ne ırakta var ne de başka arrabi,farsi ülkelerde.

günün bütün yorgunluğuyla işten eve dönerken bakırköy sınırlarına girdiğimde içime sanki su serpiliyor.havası,suyu,taşı toprağı başka biyer.megaköyden çıkıp gelince bi anda sanki hollywooda gelmiş gibi oluyorum

nerde oturayım diye soran arkadaşa gelip kendisini görmesini tavsiye ederim.birgün yeşilyurt-yeşilköy sahilini gezsin.gece bakırköyde capacity,carousel arasında alışverişe çıksın.galleria otoparkının en üst katına çıkıp ayışığında sax jazz eşliğinde crown-plazayı izlesin.ataköy marinaya gitsin,sabah florya flyinn e gidip havaalanını izlesin.öğlen yeşilköye gelip parsellenmiş sokaklarda tarihi köşkleri görsün.bütün emniyet müdürleri ,valiler,kaymakamlar bu ilçede oturur.boşa oturmuyorlar.

istanbulda bakırköy gibi başka bi ilçe yok.

Bakırköy tr şartlarında iyi sayılabilecek bir semt. Ama levent, etiler, bebek, karşıda bağdat caddesi falan kadar da değil. Kaymakamlara ek olarak, hakim ve savcıların lojmanları da burda. İrili ufaklı bi çok memur da var, lojman dolayısı ile. Bakırköy homojen bir semt değil. Yeşilköy ve Florya kesimi daha zengin. Ataköy takip ediyor bunları. Bakırköy merkez ise en alt sırada. Çok bozuldu, eski havası kalmadı. Meydanda, sahile inen yolda falan hep apaçi ve kro kaynıyor. Bakırköy'de hoşuma giden bi capacity var. Bi de incirli caddesindenki gece açık olan restoran ve cafeler.

Bakırköy semtinde irili ufaklı zenginler de var. Orta direk de var. Çok lüks araçlar da görebilirsiniz park halinde, orta karar araçlar da. Ama zengin olsam buralarda oturmazdım ben şahsen. Tabi tercih meselesi.

İstanbul'daki gecekondular hakkında yazdıklarına katılıyorum. Gerçekten iğrenç görünüyorlar. Orada yaşayanlara sabır diliyorum. Sorun o kadar yaygın ki, çözümü yok artık. Kentsel dönüşümle falan olacak gibi değil. Zaten rantsal dönüşüm aslında bu olay. İstanbul'un yüzde 80'i gecekondu, bütün şehri yıkıp yeniden yapamayacağımıza göre, en az bir 50 sene daha devam edecek varoş sorunu istanbul'da.

Keçi, bu sakalları boşuna ağartmadı.

3743 Mesaj
25 Mayıs 2009; 2:24:58 

İstanbul'da yaşamıyorum ama Tarabya,Sarıyer,Maslak,Kadıköy...Buraları çok seviyorum.
Sarıyer mükemmel bir yer.

Tek başına CS:GO oynamaktan sıkıldın mı ? CS:GO Topluluk gecelerini dene!
CS:GO Topluluk Geceleri / Tüm Topluluk Üyeleri / CS:GO Etkinlik Takvimi
“Below the surface of the machine, the program moves.
Without effort, it expands and contracts. In great harmony, electrons scatter and regroup.
The forms on the monitor are but ripples on the water. The essence stays invisibly below.”

241 Mesaj
3 Mayıs 2010; 22:39:47 

Aradan bende zıplayayım banada kiralık ev lazım,
Anadolu yakası sokaklarında ağaçların olduğu, insanların insan olduğu, otopark sorunu olmayan tercihen site içi, 90-120 m2 arası temiz ve nezih bir semt varmı.
Bu arada bunu soruyorum çünkü ben anadolu yakasında sadece Kadıköy iskeleyi ve çamlıca tepesini biliyorum.
Fiyat olarak bu şartları sağlayabilecek en ucuz yer tabiki ama 800 lira üzerine çıkamam zaten. onun yerine bazı özellikleri iptal ederiz olmazmı?
Olmuşken her gün Adapazarına gidip geleceğim kendi aracım ile. Ona da uygun olsun :)

Ben site içi 500-800 lira kira diye aratıyorum Ataşehir, Çekmeköy, Pendik, Ümraniye çıkıyor site içi olarak genel de. Ama Beykoz, Maltepe, Üsküdar, Kadıköy, Kartal falan da çıkıyor ama oralarda hem evler çok eski hemde içi çok bakımsız görünüyor fotoğraflarda. Temiz olanlarıda pahalıdır tabi... :)

Fotoğrafçı, hi-fi müzik dinlemek, kamp, gezi....
http://www.fotobiyografi.com/

1130 Mesaj
3 Mayıs 2010; 23:06:14 

Nişantaşı'ndan Etiler'e, Etiler'den Bakırköy'e taşındım ama nerede oturmak istersin desen zerre düşünmeden boğazda Arnavutköy'de derim.

SEN NE KADAR ANLATIRSAN ANLAT, KARŞINDAKİNİN ANLAYABİLDİĞİ KADARDIR ANLATTIĞIN !!!
TV : Pioneer PDP 508XD - MEDIA PLAYER : WD LİVE TV - GAME CONSOLE : PS3 - DVD : Pioneer DV 490 - RECEIVER: SONY STR DB 1080 - FRONT: TECHNİCS SBT 200 - REAR: SONY SS-LA500ED - CENTER: JBL LX 2000 - SUB: DEFINITIVE SUB100 - Fot. M.: Canon EOS 650D

9129 Mesaj
3 Mayıs 2010; 23:10:04 

göktürk ve yeşilköy bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5334 Mesaj
3 Mayıs 2010; 23:10:14 

kanarya akar

81 Mesaj
3 Mayıs 2010; 23:15:07 

quote:

Orijinalden alıntı: s.u.i

Rahmanlar

Heryere ulaşım çok kolay. 50 metre yürüyorsun minibüs var istediğin yere gidebiliyorsun yine 10 metre yürüyorsun otobüs geçiyor karşıya geçebiliyorsun tek seferde.Yine istersen sahile gidip otobüse atlayıp yine bostancı kadıköye gibi yerlere gidebiliyorsun hemen yanımızda yine tren var tek vasıta ile yine istediğin yerlere gidebiliyorsun oturduğum semti seviyorum .

semtdaşız

63 Mesaj
3 Mayıs 2010; 23:23:07 

Acıbadem

Uzaklaştırılmış
82 gün cezanın,
23 gün 14 sa. 1 dk. kadarı kaldı.
3 Mayıs 2010; 23:46:28 

quote:

Orijinalden alıntı: giyotinberq

Acıbadem

+Koşuyolu
+Küçük çamlıca
+Moda

175 Mesaj
3 Mayıs 2010; 23:56:14 

Çengelköy
Kalamış
Bağdat Caddesi
Kandilli
Bebek
Etiler
Sarıyer
Beykoz

923 Mesaj
3 Mayıs 2010; 23:58:06 

quote:

Orijinalden alıntı: wayadiway

Ya beşiktaştan eve çıkalım diyoruz ama şöyle 900 liraya güzel bi yer bulabilirmiyiz beşiktaşta 3+1.

olum o zaman niye konu açıyon hiç

LORD OF THE RINGS STORE

338 Mesaj
4 Mayıs 2010; 0:04:38 

Beykoz

1489 Mesaj
4 Mayıs 2010; 0:15:32 

Dragos-Maltepe sahil diğer seçeneğim Erenköy(eski halini isterim)

545 Mesaj
4 Mayıs 2010; 0:24:57 

Bahçelievler.

2954 Mesaj
4 Mayıs 2010; 0:27:39 

avcılar.

318 Mesaj
4 Mayıs 2010; 0:30:50 

İstanbulu hiç sevmeyen bitek ben mi varım?

Bana göre türkiye nin en büyü köyü: İstanbul

insanları da çok saçma

1554 Mesaj
4 Mayıs 2010; 0:34:53 

0

273 Mesaj
4 Mayıs 2010; 0:38:16 

Oturulacak semt arıyorsunuzda,neyine göre?

Orda yasayan insanlara mı,temizliğine mi,sakinliğine mi,ulasım kolaylığına mı?

1144 Mesaj
4 Mayıs 2010; 0:39:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

avcılar bence gecekondu semti, üstelik depremde çok kötü şeyler olacak orada. Beylikdüzü fena değildir. B.çekmece ve silivri çok ama çok uzak şehir merkezine.

Şimdi Büyükçekmece çok ama çok uzak demişsiniz.Beylik düzü ile B.çekmece arasında ne kadar fark var anlayamadım gerçekten.Beylikdüzü ile B.çekmece arasındaki fark 5-hadi bilemedin 10 dk olsun.Unutmayın ki daha bir kaç sene öncesine kadar beylikdüzü B.çekmeceye bağlıydı.

Ancak silivri konusunda katılıyorum.Ve yaşanacak bir yer olmadığınıda eklemeliyim.

657 Mesaj
4 Mayıs 2010; 0:40:35 

avrupa yakası:florya,kumburgaz
anadolu yakası:üsküdar,çamlıca,çengelköy,bostancı,kanlıca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadekar42 -- 4 Mayıs 2010; 0:41:48 >

Psn: sadekar42[/center]

3026 Mesaj
4 Mayıs 2010; 0:42:06 

Çapa

YTU - Mech. Eng.

273 Mesaj
4 Mayıs 2010; 0:55:18 

Ben bakırköy'de oturmak isterdim.Capacity'nin oralarda.Sahile yakın olur böylece.Hem karsıya gecmek için deniz otobüsü ile hemen geçebilirim hemde elimin altında ne ararsam bulabilirim.Ama ara sokaklardan birinde olacak ev,caddenin yanında çekilmez.Güzel semt,insanın gidince içi açılıyor.

2750 Mesaj
4 Mayıs 2010; 1:20:02 

bende avcılarda oturuyorum yanlız beylikdüzü ile büyükşehir arasında çok fark yoktur varsada en fazla 10-15 dakika kadar var yada yok..

ama avcılar türksan tarafları deprem bölgesimidir bilmiyorum yanlız anadolu yakasını hiçç bilmiyorum pek.

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

2919 Mesaj
4 Mayıs 2010; 3:43:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Se_co

bende avcılarda oturuyorum yanlız beylikdüzü ile büyükşehir arasında çok fark yoktur varsada en fazla 10-15 dakika kadar var yada yok..

ama avcılar türksan tarafları deprem bölgesimidir bilmiyorum yanlız anadolu yakasını hiçç bilmiyorum pek.

Beylikdüzü'nde oturuyorum.Parseller'de de oturdum 4 sene.Deprem bölgesi değil Parseller tarafı.Avcılar sahil bölgeleri deprem riski taşıyan yerler.

241 Mesaj
4 Mayıs 2010; 21:13:22 

quote:

Orijinalden alıntı: madeinturkey

Oturulacak semt arıyorsunuzda,neyine göre?

Orda yasayan insanlara mı,temizliğine mi,sakinliğine mi,ulasım kolaylığına mı?

Tabiki öncelik İnsan.
Şöyle yobazlardan uzak olsun, sabah görünce günaydın, akşam karşılaşınca iyi akşamlar desin, merdivenleri çıkarken elindeki poşetlere yardım etsin, yaya geçidinde dursun yol versin, seni fark edince asansörü bekletsin, yere tükürmesin, içtigi sigarayı çöpe atsın, yakınındaki ağaçlara su versin, parkta bira içecekse evde kola kutusuna doldurup içsin, 70 yaşında ekmek almak için bakkala giden Mustafa amcanın yerine o gitsin, bunlar böyle sayfalarca sürer....
İnsanlar böyle ise zaten semt temiz ve nezih olur; alış veriş merkezlerine falan biraz uzak olsun çok kalabalık iyi değildir bana göre. Sessiz, sakin, tanıdık mahallesi olsun oluyosa; olmadı komşu apartmanı olsun
Eee etraf yemyeşil olmuşsa, sokaklar genişse, park yeride varsa yok mu diyelim oda olsun tabi.
Zaten yeşillik ve etrafın düzeni artı park sorunu için site içi diyorum...

6158 Mesaj
4 Mayıs 2010; 21:20:48 

Esenyurt.

241 Mesaj
4 Mayıs 2010; 21:43:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Darth Nihilus

Esenyurt.

Agbi kusura bakma ama ne yaptın sen yaa? Oldu olacak Altınşehir de tam olsun; adamlar daha asfaltı bulamamış yollar mıçır duruyor halen.
Hayır ben de Güneşli'de oturuyorum ama en azından oturduğum yerin seviyesinden bihaber değilim sonuçta Güneşli işte çıkıp oturmaya bi ağaç dibi bile yok. Anlamadığım Güneşli'de 350 milyara daire satıyorlar birileride gelip onu alıyor. Çözemedim gitti uzay yolu burdan geçecek galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazanfer -- 4 Mayıs 2010; 21:45:50 >

252 Mesaj
29 Haziran 2010; 22:00:29 

Herkesin yazdığı semtleri sayısal olarak topladım, belki bi faydası olur birilerine, sonuçlar aşağıdaki gibi...

florya 10
yeşilköy 10
beykoz 8
Etiler 7
ataköy 6
ataşehir 6
bakırköy 6
Bebek 6
beylikdüzü 6
suadiye 6
bostancı 5
caddebostan 5
levent 5
avcılar 4
çamlıca 4
erenköy 4
kanlıca 4
nişantaşı 4
Osmanbey 4
sarıyer 4
acıbadem 3
bahçelievler 3
beşiktaş 3
büyükçekmece 3
çatalca 3
çengelköy 3
dragos 3
Gayrettepe 3
göztepe 3
koşuyolu 3
nakkaştepe 3
ortaköy 3
Ulus 3
altunizade 2
fenerbahçe 2
maslak 2
silivri 2
Tarabya 2
Yeniköy 2
adalar 1
arnavutköy 1
bağcılar 1
bahçeşehir 1
cihangir 1
Çapa 1
çiftehavuzlar 1
gop 1
idealtepe 1
ikitelli 1
kavacık 1
kumburgaz 1
moda 1
pendik 1
sefaköy 1
selamiçeşme 1
şile 1
taksim 1
Üsküdar 1

İmzam kural dışıdır...

Uzaklaştırılmış
29 Haziran 2010; 22:12:32 

Ben başakşehiri cok seviyorum.Bana cok yaşanılası geliyor.

9553 Mesaj
29 Haziran 2010; 22:30:28 

Yeşilpınarda oturuyorum şahsen. İlk başlarda sessizdi, ağaçlık falandı. Ne olduysa bir süredir ortalık apaçi denen tiplerden kaynamaya başladı ve sokak düğünleri falan başladı. Geçen yaz yoktu bunlar hangi ara türediler bilmiyorum.

終わらなああああああい

69 Mesaj
29 Haziran 2010; 23:16:47 

Bayrampaşa

Sayfa:   <<      [2]      >>