Şimdi Ara

çok çok acil yardım!acer laptop format atamıyoruz...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • acer aspire 5920 laptop var format moduna getirip xp cd si koyuyorum...

kur dosyalarını başta yukluyor hdd yi formatlayacağım bölüme geçmeden 152626 mb disk 0 at ıd 0 on bus 0 on atapi inceleniyor deyip kalıyor ...

napmalıyım

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler....

• Başka cd ile format atmaya calışın
  • Arkadaşm Laptopun şifini çek Götür Soğuk bir yere balkona melesla yarım saat bırak al snra onu Cd tak kur Hatasız şeklde olucaktır...
  • uzun bir süre beklemeyi deneyin başka cd ile deneyin .... Aynı kanaatteyim..
  • Bir şekilde teknik yardımmı bu dostum ne yapmaya çalışıyorsun harddiskimi soğutuyorsun optik okuyucuyumu yaptığın işten hiç bi şey anlamadım bizdeki bilgisayarlarıda bari akşam dükkanın önüne koyalım sabahları formatta problem olmaması açısından ...
    quote:

Orjinalden alıntı: otürk

Arkadaşm Laptopun şifini çek Götür Soğuk bir yere balkona melesla yarım saat bırak al snra onu Cd tak kur Hatasız şeklde olucaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sysleus -- 7 Mart 2009; 18:26:52 >
  • Arkadaşm bilgisayar ısınır aynı sorunu bizde yaşadık Yaptm şeyi size söylüyorm ister yapn ister yapmayn size kalmş bişey benn bildimi söyliyimde ?
  • Arkadaşm Laptopun şifini çek Götür Soğuk bir yere balkona melesla yarım saat bırak al snra onu Cd tak kur Hatasız şeklde olucaktır...

yardım dedim yardım be insafsız yau böle cahillerin bu forumda ne işi var anlamadım gitti ...madem bilmiyosun git mesaj sayını gereksiz mesajlar bölümünde çoğalt ....

şmdi denedim arkadaşlar cd den xp kuran bir cd vardı elimde onu taktım sadece ram diski görüyor hdd uçmuş anladığım kadarı ile şimdi sata bir hdd almam gerekecek anladığım kadarı ile dh in ikinci el sayfasından aricam sizde bana yardım eder link atarsanız sevinirim ...

teşekkürler ...
  • hayır kesinlikle hdd uçmamışdır siz biosda raid controller yazan kısmı enabledse disabled yapın hdd gorecektir . Yada satalı raid uygun değildir cd nizdeki başka satalı cd ile deneyin kolay kolay uçmaz laptop hdd leri

bu arada teknik yardıma giren bazı arkadaşlar doktorlara karışan hocalar misali buradada mevcut adama bak yaaa başına gelmiş yazmış olmaz kardeşim olmazki bilgin yok ne demeye yazarsın ....

pardon satalı raid :))) olmaz satalı cd değiştirin yani :)) cdnizdeki olmaz :)) elinizdeki olacak :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sysleus -- 7 Mart 2009; 19:09:28 >
  • bana bak dzgn konuş benle tmm sen bişeyden anlamıyosn konuşturma beni..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sysleus

hayır kesinlikle hdd uçmamışdır siz biosda raid controller yazan kısmı enabledse disabled yapın hdd gorecektir . Yada satalı raid uygun değildir cd nizdeki başka satalı cd ile deneyin kolay kolay uçmaz laptop hdd leri

bu arada teknik yardıma giren bazı arkadaşlar doktorlara karışan hocalar misali buradada mevcut adama bak yaaa başına gelmiş yazmış olmaz kardeşim olmazki bilgin yok ne demeye yazarsın ....

pardon satalı raid :))) olmaz satalı cd değiştirin yani :)) cdnizdeki olmaz :)) elinizdeki olacak :))

katılıyorumm...

• Arkadaşm bak Seninle dzgn konuşuyorm hatta bırak ya muhabbete bile giremem bildinle kal o zaman
  • yahu balkonda bekletme işi çok saçma çamaşır mı soğutuyoruz be ? töbe töbe... Pc bu, pc...

Konuyu açan arkadaşım, başka bir xp cd'si ile dene. bide bios ayarlarından arkadaşın dediği gibi enable ve disable yapın.
  • Laptopun altında basit bir yerdedir,garanti sorunun yoksa çıkart,direkt masaüstü bilgisayarına sata'dan bağla.Tabii hdd sata ise.Sonra gerekeni rahatça yap.
  • quote:

Orjinalden alıntı: otürk

bana bak dzgn konuş benle tmm sen bişeyden anlamıyosn konuşturma beni..

Baya bi düzgün konuştuğumu sanıyorum , Hakikaten balkon olayından bi şey anlamadım haklısın anlamıyorum daha doğrusu anlayamıyorum afedersin hocam
  • Arkadaşım ben yardım edeyim. İlk önce kolaydan başla
    Donmayı iki türlü yapabilir bir CD den yükleme yaparken CD de hata varsa donabilir ki bu çok başımıza gelen şeydir.
    2-HDD nde sorun olabilir tam HDD yi tanımaya çalışırken takılıyor diyorsun buda olabilir.

İlk başta başka cd den format çekmeyi dene. Olmazsa başka bir harddisk ile denemen gerekecek.
  • bence bu sorun cd'den değil acer marka laptoplarda genel bir sorun bu bende bir arkadaşımda vardı ona laptop atıyorduk mavi ekran verdi bir de cd modifiyeli mi? eğer ısınsa bilgisayar donmaz genellikle tam cd okurken kapanır donup kalmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: terapi_triyaki

bence bu sorun cd'den değil acer marka laptoplarda genel bir sorun bu bende bir arkadaşımda vardı ona laptop atıyorduk mavi ekran verdi bir de cd modifiyeli mi? eğer ısınsa bilgisayar donmaz genellikle tam cd okurken kapanır donup kalmaz

Evet Cpu ısınmasından bilgisayar kapanır donmaz.
  • bencede cpu ısınması değil gibi
  • 7 martta yardım istemiş arkadaş tarih 24 haziran.!
  • bılgsayarnı beklet soguk yerde sonra dene fortmat atmayı ok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.