- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Beyaz Ayakkabı Temizliği.?
64 Cevap39296 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3333 Mesaj
7 Mart 2009; 13:31:05 

Malum havalar yavaştan ısınmaya başlar gibi olunca kaldırdığım Adidas Stan Smith'leri de çıkarayım dedim..Ayakkabılar beyaz olunca kirleri de gözden kaçmıyor malesef özellikle bağcıkların o bölümler ve kıvrım bölümleri

Stan Smith'in siyahı da vardı ben de fakat ön taraftan açıldı gittiler üstelik ne topa vurdum ne zarar vericek bir şey yaptım giydikçe açıldı gitti

Şimdi bunları makineye atsam açılır diye korkuyorum o yüzden nasıl temizlemeliyim sizce ? Taktik ve stratejlirinizi paylaşırsanız sevinirim

Bu arada ayakkabıların hâli de bu şekilde pek de kirli değil gibiler ama

0

301 Mesaj
7 Mart 2009; 13:37:29 

at makineye hiç bir şey olmaz

3333 Mesaj
7 Mart 2009; 13:46:47 

Bunların önleri yapıtşrıma olunca ve diğer Stan Smith'ler de açılıverince tırsıyorum makineye atmaya

414 Mesaj
7 Mart 2009; 13:48:31 

Ayakkabıcılarda Spor ayakkabı temizleyicisi vardır veya marketlerde migros vs bnde var köpürtüyo ayakkabıyı fırça ile siliyosun bez ile kirli köpüğü alıyorsun mis gibi oluyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (2011)

3333 Mesaj
7 Mart 2009; 13:53:02 

quote:

Orjinalden alıntı: KaraDeluq

Ayakkabıcılarda Spor ayakkabı temizleyicisi vardır veya marketlerde migros vs bnde var köpürtüyo ayakkabıyı fırça ile siliyosun bez ile kirli köpüğü alıyorsun mis gibi oluyor

Migros'a vs. gidersem bakayım hocam sağol..Fakat bunlarun markası falan var mı direk Spor ayakkabı temizleyicisi diye mi geçiyor?

7360 Mesaj
7 Mart 2009; 13:53:23 

Bezin ucuna çamaşır suyu damlatıp onunla sil. Ben öyle yapıyorum, harika oluyor.

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 74 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı

803 Mesaj
7 Mart 2009; 13:55:39 

bu ayakkaptan bndede var çok silmiom hafif kirli olunca daha gzl oluo

579 Mesaj
7 Mart 2009; 13:58:31 

cif .... bizim burdaki adidasa sordum beyaz superstarı nasıl temizlerim diye cif i önerdi nemli beze az döküp sil dedi hala üşengeçliğimden yapmadım ama biraz pis hali daha güzel duruyor sanki

3333 Mesaj
7 Mart 2009; 13:59:21 

quote:

Orjinalden alıntı: Aytürk

Bezin ucuna çamaşır suyu damlatıp onunla sil. Ben öyle yapıyorum, harika oluyor.

Çamaşır suyu zarar vermez mi ya ? Bildiğimden de değil de hani çamaşır suyu deyince hep leke aklıma gelir benim de

quote:

Orjinalden alıntı: berkcanvardali

bu ayakkaptan bndede var çok silmiom hafif kirli olunca daha gzl oluo

Hocam öyle de iplerin olduğu o bölümler motor yağı gibi olmuş ya kara kara

-------------

Bi de aylardır dolapta duruyor diğer ayakkabıların yanında kötü bi koku sarmış ayakakbıyı O kokudan nasıl kurtulacam ben yahu ayaklara da sinmesin sonra

Uzaklaştırılmış
19 gün cezanın,
13 gün 3 sa. 55 dk. kadarı kaldı.
7 Mart 2009; 14:01:33 

pamuk ve tiner ;)

3333 Mesaj
7 Mart 2009; 14:07:56 

@kirman : Cif'i denicem hocam şuan için en kısa yol o gibi Bakalım mutfağı karıştırayım cif için bulursam deneme aşamasına geçicem

@Zaris : Hocam önerin için teşekkürler

Ayrıca ipleri bi çıkardım bütün pislik ortaya çıktı be!

0

304 Mesaj
7 Mart 2009; 14:42:46 

cif yada camasir suyu temziler ama bir muddet sonra sararir al eline uygun bir firca sabun ac muslugu yika

3333 Mesaj
7 Mart 2009; 14:45:50 

quote:

Orjinalden alıntı: nech84

cif yada camasir suyu temziler ama bir muddet sonra sararir al eline uygun bir firca sabun ac muslugu yika

Hocam sabun malesef o siyah yerleri sökemiyor cif de sarartır dedin kuşkulandım valla

304 Mesaj
7 Mart 2009; 15:41:39 

fircayla yapinca cikarir ya dene bi olmazsa ciflersin :)

1465 Mesaj
7 Mart 2009; 15:45:13 

diş fırçası + cif

COMINGSOON
Açık Tribünden ya,davulcu

1553 Mesaj
7 Mart 2009; 15:45:21 

Dostum git ''SMART Sneaker Cleaner Renovator Spor Ayakkabı Temizleyici (Kir ve Leke Sökücü)'' al tüm derdin bitsin

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI LANCER 1.5 İNVİTE M/T

7 Mesaj
7 Mart 2009; 15:53:10 

ayakkabı ayağına biraz büyükmüş anlaşılan... heryerinde çatlaklar ve kabarıklar var. bu konu çok önemli belli bir yaşı geçtiysen ayağına tam olanı cuk diye oturmuş olanı alacaksın

3333 Mesaj
7 Mart 2009; 16:00:53 

quote:

Orjinalden alıntı: denyc

ayakkabı ayağına biraz büyükmüş anlaşılan... heryerinde çatlaklar ve kabarıklar var. bu konu çok önemli belli bir yaşı geçtiysen ayağına tam olanı cuk diye oturmuş olanı alacaksın

Hocam arka kısımdan ve parmakların ucuna kadar fazlalık yok uzunluk-numara olarak tam diyebilirim

Valla şimdi diş fırçasını alıp ciflemeye gidiyorum

quote:

Orjinalden alıntı: Permanent.

Dostum git ''SMART Sneaker Cleaner Renovator Spor Ayakkabı Temizleyici (Kir ve Leke Sökücü)'' al tüm derdin bitsin

Hocam nerlerde satılır bu dediğin ?

1091 Mesaj
7 Mart 2009; 16:16:07 

quote:

Orjinalden alıntı: Permanent.

bunu yazmak için kaç dakika harcadın

3333 Mesaj
7 Mart 2009; 16:31:42 

Evet elime aldım diş fırçasını ardından bir de bez..Önce bezi cifleyip genel olarak sildim ayakkabıyı sonra diş fırçası ile kıvrımlı yerleri fırçaladım..Genel anlamda sonuç aldım hatta ilk eklediğim resme göre baya bi sonuç aldım ama bazı yerler fırçayla bile çıkmadı

Önce
0

Sonra
0

Şimdi ikincisini temizlemeye gidiyorum

1553 Mesaj
7 Mart 2009; 16:32:51 

Şimdi dostlar ''SMART Sneaker Cleaner Renovator Spor Ayakkabı Temizleyici (Kir ve Leke Sökücü)'' bir yerde satılacağı gibi birden fazla yerdede satılabilir perakende satış fiyatı 7.25 tl olup seçkin hipermarketlerde rahatça bulanabilir.

http://www.alibaba.com/...m_Shoe_Polish_With.html

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI LANCER 1.5 İNVİTE M/T

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Mart 2009; 16:33:03 

Valla hep beyaz ayakkabı alırım.Kirlenince cifli süngerle silerim.Suylada durularım.Mis gibi olur.İpleri içinde çamaşır suyu koy bi kaseye.İpleri içine koy dursun öyle 1 saat.Çıkınca bayağı beyazlamış olur.
Ama daha kolayı var makineye at.Mesela bi t-shirtinin veya eşofmanın içine koy ayakkabıyı.O şekilde makineye at.Yıpranmasını engeller.En iyi yöntem bu

1487 Mesaj
7 Mart 2009; 16:33:46 

[font="Courier New"]Arkadaşlar baba mesleği ayakkabıcılık o yüzden kendi müşterilerimize önerdiğimiz yöntemi tavsiye edeyim,

çay tabağına biraz şampuanı dökün ve hafif sulandırın , eski bir diş fırçası ile ayakkabınızı silerseniz , hem pırıl pırıl olur hemde deriyi yumuşatır.
[/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeWD@Li -- 7 Mart 2009; 16:29:15 >

Milletimin Kanını Emen Vampirlerin Kalbine Kazık Çakacak Kadar Cesur Olalım...
Aşkla Oynayan Kızlar ; Kemikle Oynayan Köpekler Gibidir....
Bir Yar Sevdim Eller Aldı , Niye Ben Ölmüşmiyem ?

3333 Mesaj
7 Mart 2009; 16:38:51 

Cif baya sonuç verdi ya sağolun arkadaşlar diş fırçası da kolaylık sağlıyor bir bakıma Bu kadar temiz olması da yeterli sanırım zaten giymeye başladığımda ister istemez yine kirlenicek

809 Mesaj
7 Mart 2009; 18:29:15 

quote:

Orjinalden alıntı: SeWD@Li

[font="Courier New"]Arkadaşlar baba mesleği ayakkabıcılık o yüzden kendi müşterilerimize önerdiğimiz yöntemi tavsiye edeyim,

çay tabağına biraz şampuanı dökün ve hafif sulandırın , eski bir diş fırçası ile ayakkabınızı silerseniz , hem pırıl pırıl olur hemde deriyi yumuşatır.
[/font]

Saolasın arkadaşım denedim ve fotolarını çektim.

önce
0

sonra
0

2006'lıyıg...

5631 Mesaj
7 Mart 2009; 18:36:52 

deri değilde convers cinsi sporlarda napıcaz peki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tayfa-140 -- 7 Mart 2009; 18:31:53 >

1487 Mesaj
7 Mart 2009; 20:00:36 

quote:

Orjinalden alıntı: Emre654

Saolasın arkadaşım denedim ve fotolarını çektim.

önce
0

sonra
0

Özellikle beyaz kısım ne kadar parlamış öyle şampuanın markası neydi

İşine yaradıysa sevindim.

Milletimin Kanını Emen Vampirlerin Kalbine Kazık Çakacak Kadar Cesur Olalım...
Aşkla Oynayan Kızlar ; Kemikle Oynayan Köpekler Gibidir....
Bir Yar Sevdim Eller Aldı , Niye Ben Ölmüşmiyem ?

809 Mesaj
7 Mart 2009; 20:26:46 

@SeWD@Li : Head an Shoulders (kepeğe karşı etkili)

Diğer kısımlarını silmedim arkadaşım sadece beyaz kısımları sildim çokda güzel oldu sağolasın tekrardan. Dar paça için ideal ve dikkat çekici bi görünüm aldı.

2006'lıyıg...

296 Mesaj
7 Mart 2009; 21:04:03 

quote:

Orjinalden alıntı: Tayfa-140

deri değilde convers cinsi sporlarda napıcaz peki

Ölmek için sebebim yok ama yaşamak için sınırdayım!

632 Mesaj
1 Mayıs 2009; 19:50:28 

beyaz converseler için duşta sıcak su ve şampuan duymuştum bir arkadaşımdan ve sonucun gayet iyi olduğunu gördüm (ayağındaki ayakkabılardan)Çamaşır makinasına kesinlikle atmayın gözle görülür bir yıpranma oluyor ...

124 Mesaj
18 Mayıs 2009; 8:36:40 

Cif + Dış Fırcası Denedım
Sampuan + Dıs Fırcası Denedım.

sampuanla Temizledi ama cok degil son olarak Renklilerle Camaşır Makinasına Atıcam Bişi oLurmu ? Adidas Superstarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sezo0 -- 18 Mayıs 2009; 8:52:42 >

265 Mesaj
18 Mayıs 2009; 10:15:00 

quote:

Orjinalden alıntı: SeWD@Li

[/font]

Güzel yöntem

İzmir'liyizGÖZTEPE'LİYİZ

BAŞARIYI DEĞİL SEMTİMİZİ SEVDİK!

732 Mesaj
4 Mart 2011; 10:22:02 

Bendede adidas ss var full beyaz makineye atilmaz mı bu şimdi :S

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2585 Mesaj
4 Mart 2011; 10:37:41 

bağcıkları makineye atsak birşey olur mu?

2578 Mesaj
4 Mart 2011; 10:46:55 

yok olmuyor.
beyaz süperstar baglcıklarını attım bembeyaz cıktı makinadan ama gene kirlenior tabi.
atabilirsin camasırları yıkkarken araya

1046 Mesaj
4 Mart 2011; 11:44:29 

Süper yöntemmiş şu şampuan olayı. En kısa zamanda deneyeceğim. Emeği geçenlere teşekkürler...

Bizim sürdüğümüz hayatın geri vitesi yok... Arkamızda kalanları dikiz aynamızdan izliyoruz...

2153 Mesaj
4 Mart 2011; 11:51:48 

bağcıkları bir maşrapa içine koy su ekle çamaşır suyu ve biraz deterjan koy hafif karıştır sabaha kadar dursun sabaha kadar bembeyaz olurlar.Ayakkabı için ise woly ayakkabı boyası kullan.Floda satılıyor fyatı 10 lira ama baya gider ben böyle kullanarak ilk günküne yakın bir beyazlık yakalıyorum deforme olan yerler hariç tabi :) hafif çatlakların görünmesini de engeller beyaz boya

2513 Mesaj
4 Mart 2011; 12:12:40 

Ben 4-5 ay önce Adidas Goodyear aldım. Kaldırıma, tümseklere çarpa çarpa ayakkabının önleri aşındı ve çizildi. Ayakkabılarım tertemiz ama öndeki gri aşınmalar karizmayı çiziyor. Çözümü var mı?

1294 Mesaj
4 Mart 2011; 15:09:23 

quote:

Orijinalden alıntı: SeWD@Li

[/font]

çok güzel bir yöntem. çok işe yaradı... çamaşır makinasına atmak ayakkabının ömrünün yarıya inmesine neden oluyor...

(-e(RC)o-...(..._35_1/2_KSK_...) http://ercoloji.blogspot.com.tr/ http://alfalogy.blogspot.com.tr/ http://erco35coast.blogspot.com.tr/

1233 Mesaj
4 Mart 2011; 15:46:15 

Yeşil Kundura da Adidas reyonunda çalışan zeki bir eleman bana makineye at demişti (Topkapı Yeşil)

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

116 Mesaj
1 Nisan 2011; 21:17:41 

Arkadaşım Kokusunun gitmesi için ayakkabınının içine karbonat dök sabaha kadar bekle sonra ayakkabıyı silkele koku falan kalmaz.

1622 Mesaj
15 Ağustos 2011; 18:32:22 

beyaz canvas ayakkabılar ıcın hangı yontemı uyguluyabılırız?

psn:nicksiztr SteamID:cnwr gamertag:nicksizow Origin ID:nicksiz

360 Mesaj
15 Ağustos 2011; 19:04:44 

Ana konu yapın olm bunu acaip cevaplar var..

“Beşiktaş şampiyon olsun, maç kazansın, kupa kaldırsın diye tutulmaz. Beşiktaşlılık bir değerler manzumesidir. Dürüstlüktür. Ahlaklı olmaktır. İyi insan olmaktır. Bir insan falanca fitbolcuyu, filanca başkanı sevdiğinden değil, takım sürekli şampiyon olduğu için hiç değil öncelikle ve esasen bu değerlere inandığı için Beşiktaşlı olur” Süleyman Seba
Bi'r-ruh bi'd-dem nefdik ya OLCAY!

231 Mesaj
9 Ekim 2011; 15:17:33 

Güncel.. Bugün deneyeceğim.

1146 Mesaj
1 Ocak 2012; 11:52:07 

Bez beyaz Convers ayakkabılar için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akeneton34 -- 1 Ocak 2012; 11:52:24 >

Dünyaya Geldik Bir Kere Görmek İsteriz Şampiyonluklar İçinde ...
Просто знать, что где-то там на этой земле есть ты, станет для меня, в моем аду, уголком рая …
Я не знаю где ты,что ты делаешь сейчас но я в каждом месте скучаю по тебе …
Счастье - это когда в небе звезда падает, а тебе и загадать нечего …

153 Mesaj
1 Ocak 2012; 11:54:19 

takip

2153 Mesaj
1 Ocak 2012; 11:58:56 

güzel konu olmuş gerçekten.Arkadaşlar şampuanla kir çıkarma yöntemi ayakkabı yeniyken daha deforme olmamışken işe yarar ama ayakkabı hafif eskimiş ve kir çıksa bile izler duruyosa en iyi yöntem beyaz boya.Benim ayakkabılarım çöpe atana kadar hep beyazdır.Herkes diyo hiç eskitmiyosun.Patlayana kadar giyiyorum daha yepyeniymiş gibi.

404 Mesaj
5 Ocak 2012; 9:03:03 

beyler beyaz bez ayakkabı içinde geçerli mi bunlar...?

4037 Mesaj
5 Ocak 2012; 9:15:55 

Şampuan ve Cif yöntemi bez ayakkabılar için de uygunlanabilir sorun yok. Ama bezler için en iyi çözüm çamaşır makinesine atın bence.

BFTURK Clan Teamspeak Adresi : ts3.bfturkesport.com:6606

376 Mesaj
5 Ocak 2012; 9:30:57 

Su bez

404 Mesaj
5 Ocak 2012; 23:48:37 

denedim onu fayda etmedi :(

2318 Mesaj
5 Ocak 2012; 23:51:23 

cif panpa cif bende cifliyorum aferin.

0 Mesaj
21 Haziran 2012; 11:54:28 

arkadaşlar yeni ayakkabı aldım . nike beyaz spor ayakkabı.. fotoğraf koymayı bilsem foto koyacaktım ama bilmiyorm.. ayakkabım hemen kirlendi nasıl temizlerim..
cift-sabunlu su - diş fırçası vb. şeyleri denedim tam olarak çıkmadı kir :/

988 Mesaj
21 Haziran 2012; 12:04:42 

Cif ile temizlerim ben genellikle.

Yalınayaklar koleji ' Önce seni inkar ederler, sonra sana gülerler, sonra seninle savaşırlar, sonunda sen kazanırsın.[br]-Asla geçmişinle yaşama, ama daima geçmişinden ders al-

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri / Kafkas Üniversitesi('14)

524 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Buraktas.
21 Haziran 2012; 12:07:11 

Cif kullanmamanızı öneririm deriye zarar verdiğini duymuştum. Spor ayakkabıları temizlemek için spreyler var marketlerde bulabilirsiniz 15 tl civarı bir fiyatı var onları kullanmayı deneyin.

Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerin de bazıları yaşamayı... Sen onlara yaşamı geri verebilir misin?
Ölüm ile ilgili hüküm vermekte aceleci olma. En bilgeler bile bazen sonu göremezler.
Mithrandir

0 Mesaj
21 Haziran 2012; 12:07:14