Şimdi Ara

Intel'de Celeron 420 ve Core 2 Duo E7200 için emeklilik işlemleri başlatıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yarıiletken dünyasının lider isimlerinden Intel ürün gamına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Firma cephesinden gelen bilgilere göre, maliyet odaklı sistemler ve giriş seviyesi bilgisayarlar için hazırlanan çift çekirdekli iki model için daha emeklilik belgeleri imzaya açıldı.

Intel cephesinde haberimize konuk olan ve sahalar veda etmeye hazırlanan işlemcilerin 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve 1.6GHz'de görev yapan Celeron 420 ile 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve 2.53GHz'de çalışan Core 2 Duo E7200 modelleri olacağı belirtiliyor.

Her ikisi de LGA775 formunda olan işlemciler için 2 Temmuz'a kadar sipariş alımının süreceği açıklanırken, satışların tray versiyonlar için 2 Eylül, kutulu versiyonlar içinse 2 Ekim tarihine kadar devam edeceği belirtiliyor. Halihazırda listelerdeki yerini kaybetmeye başlayan Celeron 420 modelinin aksine Core 2 Duo E7200 modelinin 113$ seviyesinden satışına devam ediliyor.

• intel celeron 420de acele etti gibime geliyor neden derseniz o işlemcinin rakibi sempron le-1250 le-1640 dı anca o işlemciler piyasadan çekilecekti yerine sempron x2 gelecekti öyle olurdu ama erken dediğim gibi

e7200 konusundada yorumum şu yönde;

intelin e5400 işlemcisine yol açılsın diye bence çekiyorlar piyasadan baktı intel e5400 ve e7200 fiyatça yakın birbirine kaldıralım dedi yada e7200 fazla çıkmaz oldu fabrikada e7400 üretiliyor ve satılıyor çokca piyasada
  • bu tik tak tik tak bigün tak diye kalacak
  • İntel insanların kafasını karıştırmaktan başka bir şeyle uğraşmıyor ya ben en çok ona sinir oluyor. E7200 ü piyasadan çekiyorsun, niye? Üretimi mi hatalı, yeterli kâr mı sağlayamadın? İntel yanlış hareket etmeye başladı bence...
  • Yavaş yavaş nehalem tabanlı işlemcilere yer açıyorlar galiba
  • 4aydır E7200 kullanıyorum canavar giibi OCZ güçlü fansız soğutucuyla beraber 7X24 açık pc
  • ilginç geldi bana daha emekli edilmemesi lazımdı e7200 ün
  • quadlarda q6600 ne ise duolarda da e7200 odur
  • E7200 geç çıktı ama erken veda ediyor.Performansı üst modellerle rekabet edince piyasadan çekilmiş olabilir ya da çok fazla işlemci seçeneği olduğundan stok eritmeye gidiliyor olabilir.
  • zamanı gelmişti
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.