Şimdi Ara

FRENLE ilgili tüm cevaplar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
31.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ben sakarya,dan FRENCİ fatih usta FRENLE ilgili tüm sorunlarına 24 saat kesintisiz GSM:0532 498 49 98 nolu telefondan bana ulaşabilirsiniz sizlere hizmet vermekten onur duyarım adresim erenler mh marangozlar san sit 79 sk no6 sakarya ÇETİNOĞLU OTO FREN SERVİSİ

• Fatih usta benim frenler uzun inişlerde giderek artan bir ses oluyor.Neden olabilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Maverick58

Fatih usta benim frenler uzun inişlerde giderek artan bir ses oluyor.Neden olabilir?

ARAÇ rampa aşağıya uzun süreli indiğinde yerli balata varsa araçta yapar balatayı değişmenizi öneririm saygılar
  • Fatih usta,
    Benim araç ilk kalkış esnasında veya geri vitese takıp harekete başladığımda frenlerden (çok fazla değil az) ötme sesi geliyor. Araç hızlanınca ses kesiliyor. Sorun ne olabilir.?
  • %% balatalardan orjınal balatalardan araç ne marka
  • megane sahibi arkadaşım disc aynalarına bak çizikmi değilse balatalara baktır yerlimi yerliyse değiştir aynaların çizikse balatanda orjınalse aynaları taşlattır ve kleperlere dikkat et çalışıyormu diye fakat balata (orjınal) olacak neticeyi yazarsanız sevinirim
  • merhaba fatih usta,

benim sorun arka frenlerin fren performansına etkisi hakkinda.

arabalarda arka frenler disk yada kampana olsun, belli bir sure sonra bir gevşeme oluyor ve fren performansı düşüyor.

ya arka kampanada aylari actirip (tornavida ile kastırıp bırakılıyor), yada diskte ise diskin icine tornavida sokup kanırtılarak yapılan bir ayarla eskisi gibi oluyro.

simdiki arabamda ise kampana arka fren aylarını ve fren hidroligini degistirmeme ragmen sonuc kötü alınca, el freninin gerginligini ayarlayan vidadan, el freninin ilk dişte tutmasini saglayacak kadar sıktım ve oyle geziyorum

sorum, elfreni telinin, el freni en alt dişte tutatacak gergin tutmanin sakincasi varmi? belki ilerde kampanalari actirip ayarlatirsam el frenini gene 4-5 dişte tutacak kadar gevşetirim.

el freni kullanırkende ilk dişi çekip bırakıyorum, dik yokuşlarda bile tutuyor arabayı
  • araç ne merka yazarmısınız bana
  • merhaba tabiki elfreni çok aşağıda olması sakıncalı sizin yapacağınız şey frenciye gidip önce elfren kolundakı ayarcıvatasını tamamen gevşeteceksiniz arka kampanaları açıp normal bir fren ayarı yaptıracaksınız ayarlar yapıldıktan sonra koldaki ayar cıvatasını sıktıracaksınız fakal kol 3 diş çekilecek bundan daha aşşağıda 1.2 diş olursa balatayı dengesiz yer zaten sıkma yapar sizde anlarsınız yani standart 3 diş yaptırın yanıtınızı bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: frenci

merhaba tabiki elfreni çok aşağıda olması sakıncalı sizin yapacağınız şey frenciye gidip önce elfren kolundakı ayarcıvatasını tamamen gevşeteceksiniz arka kampanaları açıp normal bir fren ayarı yaptıracaksınız ayarlar yapıldıktan sonra koldaki ayar cıvatasını sıktıracaksınız fakal kol 3 diş çekilecek bundan daha aşşağıda 1.2 diş olursa balatayı dengesiz yer zaten sıkma yapar sizde anlarsınız yani standart 3 diş yaptırın yanıtınızı bekliyorum

merhaba, araba 2003 fiat marea

aslinda sorularim sunlar;

1-arka kampana ayarini gene kampanayi acip, aylari disari dogru kanirtarak mi yapacak usta?

acikcasi abs ve ebd'yi bozarmi bu arka kampana ayari diye korkuyorum zira bu ayari ilk yaptirdigimda bozulmustu abs. Surekli abs ve elfreni isigi yaniyordu (ebd arizasi demekmis)

2-abs sistemi tamir edilirken ıslak zeminde, abssiz yaptigimiz kazık frende arabanin arkasi sola dogru kayiyordu. Abs devredeyken ise toparliyordu.

bu ayar sorunu nasil hallolur?

3-diger yandan, 2 ayri civata var arabada, 1.si el frenin altinda, plastik bir kapak sokulerek, anahtar vasıtasi ile ayar yapilan, digeri el freni korugunu cikarinca, el ilede sikilabilen ve el freni telinin gerginligini ayarladigini tahmin ettigim civata. bunlarin ikisidemi gevsetilecek, yoksa sadece telin gevsekligini ayarlayan koruk icindekimi?

4-zaten deneme amacli 30 40 giderken el frenin ceksem bile tam tutmuyor bu da ayardan herhalde

5- ben frene dokundugum anda arabayi yavaslatacak kadar hasas fren pedali seviyroum son model arbalardaki gibi, butun bu ugraslarim sonrasi istedigim gibi olurmu frenlerim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bond777 -- 9 Mart 2009; 9:45:32 >

• slm bond777 arkadaşım sen bana telefonla ulaş ben seni yönlendireyim ayrıca hangi şehirdesin senin arabanda mukemmel fren olur mutlaka bana tel le ulaş bekliyorum
  • bond777 bak şimdi ilk önce aracın arka kampanalarını söktür sonra el fren kulun ordakı ayar cıvatasını gevşet tamamen gevşedikten sonra arka ayar ları yaptır kampanalr takıldıktan sonra elfren kolundakı ayarı yaptır ve test edin dahada olmazma beni 0532 498 49 98 nolu tel den ara yardımcı olayım saygılar
  • mehaba,

ben ankaradayim, burda bana tavisye edeceginiz bir uzman fren servisi varmi?

birde tahmini ne tutar bu is, malum kriz donemi bilip ona gore giriseyim bu ise
  • pek bişey tutmaz kardeşim yanlız balatalar iyi olacak el fren telleri kopuk olmayacak sen dediğimi yaptır frenciye sorunun giderilecek orada tanıdığım yok yakında sakarya ya gelme ihtimalıin varmı varsa buyur gel yapalım freni unut birdaha
  • iyi günler.. Jettanın frenleri hakkında bir sorum olacaktı
    aracımın frenleri çok güzel şükür ki... ancak fren pedalına aniden bastığımda ABS devreye giriyor özellikle şehir trafiğinde fren mesafesi uzadığı için neredeyse çarpacak gibi oluyorum öndeki araca... lastik markamı hatırlamıorm ama modeli prime li birşeydi halbuki az önce bakmıştım :D lastiklerden olabilir mi? Ayrıca fren şiddetini azdan çoğa doğru arttırınca frenleme çok iyi oluyor ama ani frende çok berbat... direk ABSler açılıyor...
  • merhaba

abimde reno spring var

frenleri tam bir fiyasko, yaptırıyorum, balatalar değişiyo, 1 ay içinde pedal dibe iniyo, en dipte tutuyo fren...

ne yapmalıyız kalıcı bi çözüm için ?

teşekkürler.
  • efendim batalar değiştikten sonra araç 1 aysonra fren ayarı ister ayarlar yapıldıktan sonra tekrar 1 ay içinde boşalıyorsa arka teker merkezlerinden hava aldırın şayet hava çıkartıyorsa hemen 2 arka teker merkezini değiştirin olay biter bu arada hangi il desiniz? 0532 498 49 98 bu nodan ulaşın saygılar fatih usta
  • arkadaşım bu tür şikayetler 2 sebebi var 1 sizin dediğiniz gibi lastik çok önemle araçta 2 ön fren balatanız yerliyse aynı sorunu yaşarsınız normalde jetta larda mukemmel fren olur ön fren balatanıza baktırın yerliyse bu markalardan birini tercih edin remsa ,trw ,rh,marka saygılar yada bana ulaşın 0532 498 49 98
  • quote:

Orjinalden alıntı: frenci

arkadaşım bu tür şikayetler 2 sebebi var 1 sizin dediğiniz gibi lastik çok önemle araçta 2 ön fren balatanız yerliyse aynı sorunu yaşarsınız normalde jetta larda mukemmel fren olur ön fren balatanıza baktırın yerliyse bu markalardan birini tercih edin remsa ,trw ,rh,marka saygılar yada bana ulaşın 0532 498 49 98

aracın fren balataları orjinal daha hiç değişmemiş, bizde de değişmedi zaten... Frenler gerçekten mükemmel zaten ama tek sorun ani frenlemede ABSyi açması... Bu da demek oluyo ki ani frenlemede tekerlerden en az birisi kilitlenme eğilimi gösteriyor... balatalarda sorun olsa ABS kolay açılmazdı tahminim...
  • merhaba fatıh ustam
    yaklasık 1 ay oncesı 2001 1.4 EL AC fıat sıena aldım.Aracım aldıgımda 134.000 km deydı ve benden bır hafta oncesı arkadas tum agır bakımlarını yaptırmıs faturaları ıle belgelerını verdı. Benım sorunum su daha onceden renault 9.11.19 serısı kullandıgım ıcın renaultlardakı fren pedalı cok rahat gelıyodu fakat sıena teknolojı olarak bu modellerın ustunde de olsa ıster sehırıcı yada sehırdısında durmak ıcın fren pedalını bastıgımda sankı pedal aracın tabanına yapısıyor gıbı altta bırkac sanıye takılı kalıyor pedaldan ayagımı cektıgımde tekrar eskı pozısyonuna donuyor acaba ben fen pedalına cok sert ve anı mı basıyorum pompalamadan yada frenlerde bır sıkıntı mı var
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.