Şimdi Ara

Gigabyte, Ultra Durable serisi GeForce GTS 250 modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım dünyasının önde gelen oyuncularından Tayvan merkezli Gigabyte, Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen CeBIT 2009 fuarıyla birlikte GeForce GTS 250 modelini duyurmuştu. Firma yaptığı açıklama ile Ultra Durable serisi GeForce GTS 250 modelini de tanıttı. Yen model aynı özellikle dayanıklılık konusunda avantaj sağlayacağı belirtilen önemli detaylarla birlikte geliyor.

Nvidia'nın 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı G92b GPU'sunu kullanan ekran kartının bakır katman oranı arttırılan özel bir baskılı devre üzerine inşa edildiği bildiriliyor. CeBIT fuarında tanıtılan ilk modelde olduğu gibi Zalman tarafından hazırlanan özel ekran kartı soğutucusunu (Siyah renkli) kullanan ekran kartının grafik işlem birimi 738MHz'de, paralel işlem biirmleri 1836MHz'de ve bellekleri de 2000MHz'de görev yapıyor.

Üzerinde 1GB GDDR3 bellek bulunan ve 256bit bellek veri yolu desteği sunan kart, 128x paralel işlem birimine sahip. DX 10 ve SLI destekli ekran kartının CUDA ve PhysX teknolojileriyle uyumlu olduğunu ayrıca yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabildiğini söyleyebiliriz. Görüntü aktarımı için DVI, VGA ve HDMI konnektörleriyle desteklenen Ultra Durable serisi GTS 250 modelinin fiyatı ise henüz açıklanmadı.

• Ultra Durable çok etkileyici geliyor insana gigabyte ın kozu
  • ben Gigabyte ekran kartı olayında bu kadar başarılı bilmezdim benim Gigabyte GTX285 çok iyi oc oluyor helal olsun.
  • EN iyi en kaliteli kartlar XFX EVGA BFG diyenler bence toptan yanılıyorlar.Her GB konusuna yazıyorum ultra durable serilerinin üzerine kesinlikle yok ayrıca norma kart fiyatlarından çok ta farklı omuyorlar.Hem ATİ'de hem Nvidia'da en iyi üreticilerdendir.AMP,ICEQ,TOP edition,SC,SSC,XXXXXXX edition hepsi göz boyama.Artırılmış saat hızları dışında hiçbir özellikleri yok.

Şahsi fikrimdir isteyen inanır kimseyle tartışmaya girecek vaktim yok

EDİT;Valour'un mesajı neden silindi acaba?Benimki de silinmesin şimdi Gerçi harcadığım emek haricinde pek te umrumda değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 6 Mart 2009; 10:49:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

ben Gigabyte ekran kartı olayında bu kadar başarılı bilmezdim benim Gigabyte GTX285 çok iyi oc oluyor helal olsun.

hepsi aynı değilmi ya farklı pbc mi sizdeki
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecay

EN iyi en kaliteli kartlar XFX EVGA BFG diyenler bence toptan yanılıyorlar.Her GB konusuna yazıyorum ultra durable serilerinin üzerine kesinlikle yok ayrıca norma kart fiyatlarından çok ta farklı omuyorlar.Hem ATİ'de hem Nvidia'da en iyi üreticilerdendir.AMP,ICEQ,TOP edition,SC,SSC,XXXXXXX edition hepsi göz boyama.Artırılmış saat hızları dışında hiçbir özellikleri yok.

Şahsi fikrimdir isteyen inanır kimseyle tartışmaya girecek vaktim yok

EDİT;Valour'un mesajı neden silindi acaba?Benimki de silinmesin şimdi Gerçi harcadığım emek haricinde pek te umrumda değil.

Mesajım silinmedi ben vazgeçip silmiştim yazdıklarına aynen katılıyorum gigabyte ultra durable serisi kartlarında en kaliteli parça kullanan ve daha iyi tasarım yapan bir firmadır soğutmasıda iyi çünkü zalman birtek ram'lerin üzerine birşey koymuyor tek eksik tarafı bu ayrıca alınıp takılabilir sorun değil yine gigabyte'ın 1gb 4850 oc modeli var aynı 4 faz kullanılmış 800mhz üzerini görebiliyor 4850'ler içerisinde yine en iyisi bu model şimdiki gts250 modelide diğer kartlar arasında en yüksek oc rekorunu rahatlıkla kırar 40nm kartlar çıktığında ulltra durable serisinden almayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 7 Mart 2009; 11:44:23 >

• gigabyte işini biliyor anakarttaki teknolojiyi ekran kartına uygularsa başarılı olur en sağlam pcb gigabyteda ileride ekran kartı tercihimi gigabytedan yana kullanırım adamların herşeyi kalite ucuzuda kalite pahalısıda kalite
  • Fakat Ramler Boşta Bunda..
  • Malzeme kaliteli olduktan sonra sınır diye birşey kalmaz.
  • gigabyte'ın buna benzer 8800gt'si bile diğer modellere oranla çok iyi o.c oluyordu, hemde yanlış hatırlamıyorsam, diğer 8800gt'lerden biraz daha kısaydı pcb boyutu
  • Ultra Durable ın % delik olarak hiç etkisi yok

Buraya dikkat yeni taktıkları soğutucu malzemesi daha kalitesiz

anakart ve ekran kartlarına bakın bunu rahatlıkla görürsünüz

gigabyte P35 DS4 eski kart

Ultra Durable anakartlara bakın sogutucu kanatçıklarına bakın hem daha az hemde malzeme kalitesi kötü

resimdeki anakartta daha çok kanatçık daha iyi soğutma görülüyor

Bilimsel olarak kanıtı

Q = k. A.T

A: Yüzey alanı

k faktörü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 7 Mart 2009; 14:54:07 >

• DVI, VGA ve HDMI bu 3'ünü desteklemi güzel tabikide. merak ettigim fiyati
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenerbalcı

Ultra Durable ın % delik olarak hiç etkisi yok

Buraya dikkat yeni taktıkları soğutucu malzemesi daha kalitesiz

anakart ve ekran kartlarına bakın bunu rahatlıkla görürsünüz

gigabyte P35 DS4 eski kart

Ultra Durable anakartlara bakın sogutucu kanatçıklarına bakın hem daha az hemde malzeme kalitesi kötü

resimdeki anakartta daha çok kanatçık daha iyi soğutma görülüyor

Bilimsel olarak kanıtı

Q = k. A.T

A: Yüzey alanı

k faktörü

Ultra Durable ile soğutucuların alakası yok.Sen bize güç fazlarından mosfetlerden kapasitörlerden PCB'den OCtan dayanıklılıktan haber ver ne yapacaksın soğutucuyu.Yeteri kadar soğutuyormuş demekki onu uygun görmüş Giga.Bahsi geçen ekran kartında da soğutucunun fazlasıyla yeterli geleceğinden şüphem yok.

• ay nı soğutucu 8800gt de de kullanıldı.ve pcb yi küçüp yaptılar normal 8800gt ye göre.soğutam çok güzel.çok serin tutuyor ama fanın sesi biraz sesli.o ses olayınıda aşsalar bu soğutma baya güzel olcak.
  • @ yenerbalcı
    Ultra durable'ın soğutucu ile hiçbir alakası yok zaten sözcük anlamı ultra dayanıklı demek bu kullandığı kapasitör, voltaj regülatörü ve mosfetler ile alakalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 7 Mart 2009; 22:10:21 >
  • bence güzel olmuş ancak sogutucu sadece gpu için remler ne olacak???
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vuze

bence güzel olmuş ancak sogutucu sadece gpu için remler ne olacak???

GPU iyi soğutulursa PCB'de ısınmaz ramler de yeteri kadar soğutulmuş olur.Şahsen ramsinklerin çok işe yaradığını söyleyebilmem zor.Çünkü piyasada ramlerin soğutulmadığı herkesin de isimlerini çok iyi bildiği gerçekten iyi kartlar var. Çok kafaya takarsanız 8 adet %100 bakır ram sinki 30 liraya alabilmek mümkün.
  • GPU VMODU var bunlarda soft süper en iyi kart bunun 1gb ı olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: Timeguard

GPU VMODU var bunlarda soft süper en iyi kart bunun 1gb ı olacak

1gb zaten
  • şu kartlar bi çıksa artık çok merak ediyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.