Köpek Kovucu
97 Cevap52163 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3014 Mesaj
1 Haziran 2005; 21:47:26 

Merhaba.Geçenlerde televizyonda gördüm.Gerçekten başarılı bir cihaz.Bu cihazı nerden temin edebilirim.Fiyatı nedir.Ne gibi özellikleri olması gerekli yani alırken nelere dikakt etmeli.Malum gecenin bir yarısı insandan çok köpekten korkuyorum.
Saygılar

1414 Mesaj
1 Haziran 2005; 21:51:28 

Piyasada bulabilirsin ama pek ucuz bişey değil.Biraz pahalı ama gerçekten işe yarıyor.Eğer korkun varsa işine yarayacaktır

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

3014 Mesaj
1 Haziran 2005; 21:54:46 

bayağı korkuyorum.istanbulda oturuyorum.nerden alabilirim.alırken nelere dikkat edeyim.Birde devamlı bu sinyali tuttuğum köpekler bana kıl olup beni sinyalsiz yakalarlarsa bişey olurmu

637 Mesaj
1 Haziran 2005; 22:07:11 

eğer elektronikten biraz çakıyosan yada elektronikçi bi ark. varsa bence yaptır.bizim bi ark.fizikten yıllık ödev almıştı.e-proje.com du sanırım.orada devre şeması falan var.bi bak mantığı çok basit 50 hz altı ses verip hayvanları çoldırtmak

İçeçek siparişi alınır (absint hariç) :)

1414 Mesaj
1 Haziran 2005; 22:12:11 

quote:

Orjinalden alıntı: sarpertas

eğer elektronikten biraz çakıyosan yada elektronikçi bi ark. varsa bence yaptır.bizim bi ark.fizikten yıllık ödev almıştı.e-proje.com du sanırım.orada devre şeması falan var.bi bak mantığı çok basit 50 hz altı ses verip hayvanları çoldırtmak

Evet iyi olabilir.Çünkü alet biraz pahalıydı.Nerden alırsın bilmiyorum.Köpekler kıl olmaz merak etme

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

637 Mesaj
1 Haziran 2005; 22:24:55 

İçeçek siparişi alınır (absint hariç) :)

286 Mesaj
1 Haziran 2005; 23:07:34 

6600 gibi symbian lı cep telleri sivrisinek kovuyorsa onu da başarır.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte o zaman muhteşem birşey olur...

400 Mesaj
1 Haziran 2005; 23:35:38 

quote:

Orjinalden alıntı: _ahmet_

Merhaba.Geçenlerde televizyonda gördüm.Gerçekten başarılı bir cihaz.Bu cihazı nerden temin edebilirim.Fiyatı nedir.Ne gibi özellikleri olması gerekli yani alırken nelere dikakt etmeli.Malum gecenin bir yarısı insandan çok köpekten korkuyorum.
Saygılar

eminönü de nimet abla gişesinin az ilerisinde elektrik malzemeleri satan dükkanda veya daha ilerideki diğerinde var 30 dolar civarı

asus p4p8x-p43.2ghz -4048mb ram-160gbsamsung sata+80gb seagate ide-abit 256mb 9600xt vio-aopen fsp400w

608 Mesaj
1 Haziran 2005; 23:46:29 

bildiğim sivri sinek kovucu denilen alet eğer yüksek frekanslı ses kullanıyorsa ki gördüğüm çoğu işe yaramayan sinek kovucular bunlar işte bunlar asıl kedi köpeği kovalıyor

mal varlığımı imza diye buraya yazacak kadar düşmedim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Haziran 2005; 1:14:41 

istanbul-eminönünde doğubank ın olduğu sokağı bul..
doğubankın önünden yenicami tarafına doğru yürü sol tarafta küçük bir elektrikçi dükkanı var...

istanbulda ve hatta bütün ülkede en akla-hayale gelmez elektirkli aletler var...

orada köpek kovucuda vardı.. dükkanın camekanı zaten bu tür aletlerin ne olduğu anlatan
büyük etiketlerle dolu.

5 Mesaj
2 Haziran 2005; 9:00:41 

piyasada ebi a.ş adlı firma cihazın üreticisi.cihazın ismi dogo.lakin hayvancağız sağır ise bi işe yaramaz dikkat et ( pitbull,doberman vs.)

85 Mesaj
3 Haziran 2005; 1:07:42 

Pek isin fiziksel ve elektronik tarafindan anlamıyorum ne yazık ki. Sordugum sey alakasız olmayacak birseyse cahilligime verin. Merak ettigim olay symbianlar daki sinekkovucu program gibi,kopek kovma olayı cep telefonlarının özelliklerini kullanarak gerceklestirebilir mi ? Eger oluyorsa köpeklerden korkan biri olarak, finallerim bittikten sonra böyle bir mobil projeye girişebilirim

606 Mesaj
3 Haziran 2005; 2:42:23 

symbian code yazabiliyorsan ve telefonun çıkardığı ses belli bir frekanstaysa ve telefon hoperloru o frekansı çıkarabiliecek duyarlılıktaysa neden olmasın..birde tachonun dediği doğruysa pithbull ve dobermanlar saır mış..
bu durumda bu cinsler için işitme cihazıda yapmak lazım..

606 Mesaj
3 Haziran 2005; 3:04:42 

kullanma klavuzu:
1-köpeğe bir miktar kemik atınız
2-köpek kemiği gevelerkene iştme cihazını takınız
3-master switch "on" konumunda 1 sn. aralıklarla 3 kere yeşil butona basınız
4-bu durumda hala ısırılmış vaziyetteseyseniz,bataryaları kontrol ediniz
not:bu durumda cihazda oluşan hasar garanti kapsamı dışındadır

sivrisinekler için:
1-sinek yakalanır ve ilaçlı suya atılır
2-yeşil butona 1 sn. aralıklarla 3 kez basılır.

1414 Mesaj
3 Haziran 2005; 9:17:49 

quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa_

6600 gibi symbian lı cep telleri sivrisinek kovuyorsa onu da başarır.

Hiçbir işe yaramıyor.Denedim ama sinek falan kovduğu yok

385 Mesaj
4 Haziran 2005; 20:23:25 

Bence cok ugrasmadan hazir aleti al gitsin.

361 Mesaj
4 Haziran 2005; 22:54:11 

ben aldım işe yaramıyor geri iade ettim köpekler deilde kediler kacıyor

206 Mesaj
5 Haziran 2005; 0:20:00 

her an ama her an kıl olabilirleeer ...dikkat etmek lazım. çok dikkat etmek lazım. =)))

1414 Mesaj
5 Haziran 2005; 0:53:12 

quote:

Orjinalden alıntı: erdemt

ben aldım işe yaramıyor geri iade ettim köpekler deilde kediler kacıyor

İşe yarıyor Köpekleri kaçırıyo

62 Mesaj
7 Haziran 2005; 3:09:41 

Köpekten en iyi korunmamın yolu kaçmaktır bence.

1515 Mesaj
8 Haziran 2005; 0:31:04 

Ben de oturmak diye biliyorum. Kacarsan kesin yakalar.

2490 Mesaj
8 Haziran 2005; 1:10:26 

Valla ben genellikle bana havlayan köpeğe ıslık çalıp yanıma çağırırım. Siz köpeğe biraz yavşak davranırsanız, o size çok daha yavşak davranır Ama ondan korktuğunuzu belli ederseniz (kaçarak veya kaçmaya hazır şekilde gözünün içine bakarak) saldırması muhtemeldir.

Tabi benim dediğim savunma şekli sadece sokak köpeklerinde işe yarar. Aman bekçi köpeklerine karşı denemeyin, yanarsınız

Ayrıca dobermanlar ve pitbulllar sağırdır diye bir kural yok. Onların da doğuştan sağır olma ihtimali her köpeğinkiyle aynı. Ama nedense genel olarak kedi ve köpeklerde sağırlık problemi insanlara nazaran daha fazla görülüyor. Sebebini hep merak etmişimdir, ama hiç oturup araştırmamışımdır. Ne biçim adamım ya...

War is not nice.

Barbara Bush

62 Mesaj
8 Haziran 2005; 2:14:26 

Bunun bi frekansı olmalı yaw. ne biliim biri araştırmıştır muhtemel şu Hz de kıllanıyo köpekler diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rompun -- 8 Haziran 2005, 2:18:01 >

1450 Mesaj
9 Haziran 2005; 19:08:10 

Kedi-köpeklerdeki doğal sağırlık oranı insanlardakinden farklı değil. Renk körlüğü fazla.

Sokak köpekleri saldırırsa sakın çökmeyin, üzerlerine yürüyün. Yerden taş alıp atın, (İsabetli atışlar yapmamaya dikkat edin!) ya da taş alıyormuş gibi yapın. Sakın kaçmayın.

Bir köpek bir yeri koruyorsa ya da yavruları varsa uzak durun, ses değil kurşun bile durduramaz, ölümüne saldırırlar.

Yukarıdaki maddeler bittecrübe sabittir...

Korkarım bu, sade Gölköylülerin değil, umumumuzun
Sade küçüklerimizin değil, büyüklerimizin de
Düştüğü bir tarihsel yanılgı
Çünkü sünnet değil, farzdır cumhuriyet!

Uzaklaştırılmış
9 Haziran 2005; 20:41:58 

quote:

bayağı korkuyorum.istanbulda oturuyorum.nerden alabilirim.alırken nelere dikkat edeyim.Birde devamlı bu sinyali tuttuğum köpekler bana kıl olup beni sinyalsiz yakalarlarsa bişey olurmu

baba çok alemsin yaaaaaa sinyalsiz yakalayacaklar ha

3014 Mesaj
9 Haziran 2005; 23:12:50 

abi korku insanları bu duruma düşürüyor napalım.dediğim gibi belleklerine kaydedip bigün sinyalsiz yakalarlarsa yanarım.

Uzaklaştırılmış
10 Haziran 2005; 0:42:43 

1312 Mesaj
29 Ekim 2006; 1:57:22 

quote:

Orjinalden alıntı: TOMASİNO

baba çok alemsin yaaaaaa sinyalsiz yakalayacaklar ha

evet psikopat olanları varsa bunu yapabilir

1962 Mesaj
29 Ekim 2006; 2:35:20 

quote:

wallahi hocam asıl o zman işine yarar ancak o alet yoksa eve tek parça halinde döneceğini sanmam . sen en iyisi o aleti üstünden hiç ama hiç çıkarma

Intel Core 2 Duo E4600 2.40 GHz | Gigabyte GA945GCM-SL2 | Kingston 2GB DDR2 667MHz (5-5-5-15) | Palit GF8600GTS 256 Mb(DDR3) | Thermaltake TR2-420w | writemaster DVD-RW | AOPEN ES55 Kasa |Segate 160GB SATA2

2825 Mesaj
29 Ekim 2006; 10:11:18 

quote:

Orjinalden alıntı: K-orn

wallahi hocam asıl o zman işine yarar ancak o alet yoksa eve tek parça halinde döneceğini sanmam . sen en iyisi o aleti üstünden hiç ama hiç çıkarma

yok yaw köpekler o kadar zeki değildir kin beslemez herhal

2819 Mesaj
29 Ekim 2006; 12:47:33 

quote:

sakat bir durum. azmış bir köpeği bu frekans yayan aletlerin durduracağını sanmıyorum.
o programda azgın bir saldıran köpek nasıl etkisiz hale geliyor.zang diye duruyormu.

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

558 Mesaj
31 Ekim 2006; 11:51:25 

üstad en basiti sen bi göz yaşaretıcı sprey al derim.bi ara babamlar üretimini yapıyorlardı şimdilik beklemede kısa zaman içersinde imalata başlayacaklar.yaptıkllarında 1 tane hediye ederim.

imza bilmem parmak bassam

2819 Mesaj
31 Ekim 2006; 11:55:34 

bu spey lerin yasal durumu nedir.serbest mi değilmi.birde şok aletleri var bunlarda durum nedir

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

1676 Mesaj
31 Ekim 2006; 13:31:50 

abi bu güne kadar çok fazla köpek kovaladı yada havladı. Hepsinde de hiç tereddütsüz 4 nala koştum. Normalde koştuğum zaman duraktan yeni kalkmakta olan belediye otobüsünü bile zor yakalaırm ama köpek kovaladığı zaman 0-100 km yi 10 snde alıveriyorum. Evin civarında eskiden bir köpek dolaşırdı beni birkaç kez kovaladı, baktı ki yakalamıyor artık birbirimize selam verir olmuştuk. Yani köpek başına 3-4 kez koşman lazım. Haa toplu hücum ederlerse işin daha kolay. 1 taşla kuş katliamı hesabı...

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2006; 1:35:27 

istanbul eminönünde doğubankın az ilersinde MURAD elektronik denen bir dükkan var
orada köpek kovucu alet de vardı.

bir alıp deneyin bakalım. yok para vermek istemezsen bence en iyi kovucu alet kalın bir sopadır...

558 Mesaj
2 Kasım 2006; 10:30:44 

hocam bu spreylerin yasal durumu şu an biber gazı var onlar yasal deil bildiğim kadarı ile ama babamın yaptığı biber gazı ile deil başka bi formulle yaptı.ve inanmazsınız spreyi sıktığınız kişi bi 10 dk durmadan ağlıyor.gözünü açamıyor.ama bi de faydası var baş ağrısı ve sinüzüte birebir.üretim iznini filan aldı.1-2 sene süren bi alt yapının ardından piyasaya sürecekler.

quote:

Orjinalden alıntı: eloko

bu spey lerin yasal durumu nedir.serbest mi değilmi.birde şok aletleri var bunlarda durum nedir

imza bilmem parmak bassam

1043 Mesaj
3 Kasım 2006; 20:14:48 

Bir kaç sene evvel ESTORE.COM 'da bu alet satılıyordu. 30-40 YTL civarında bir fiyatı vardı.

YALNIZ 7M. menzilde olacak Bir de sakin duran hayvana karşı KULLANMAYACAKSIN

Hayvan tam üstüne atlayacakken düğmeye basmayı zamanlamaktansa kaçmak daha iyi. Maazallah Ya işe yaramazsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr_Thunder -- 3 Kasım 2006; 20:16:52 >

333 Mesaj
3 Kasım 2006; 23:38:14 

eheheh bi gün ,teyzemin kocasının jeep'i ile ( ) mezarlık tarafından yama aşağı 3. viteste iniyoduk virajı birden dönünce önümüze çıkan köpeği görmedik ve yaklaşık 70 km ile girdik köpeğe bide jeepin önünde koruma demirleri vardı ayrıca köpek nereye uçtu bulamadık hayvanı

437 Mesaj
8 Ocak 2007; 11:49:20 

ya arkadaşlar aslında durum vahim.bırakın korkmayı normal yolunda yürürken saldıran olursa ne yapacaksınız.dün bizim burda çocuğa saldırdı heryerinde delik var çocuğun allahtan birşeyi yok. şimdi hepsini zehirlemeyi düşünüyorum.ama 1 ay beklenecekmiş jandarma öle diyor. ama bu arada bende bu cihazı düşünmeye başladım bütün site ekmek almaya gidemiyor.

durum vahim sonuç olarak cihazdan memnun olan varmı????
quote:

Saygılar

Hiç bir zaman bir cahil ile tartışma ! Onlar seni kendi seviyelerine çeker, ve o seviyedeki tecrübeleri ile seni alt ederler . . .

318 Mesaj
8 Ocak 2007; 15:50:19 

Bakırköy ve Beşiktaş Bike and Outdoor mağazalarında bu ürün var. Markası DAZER, fiyatı ise 55 YTL. Ben de dağ bisikletimle ormanda vb. arazide dolaşırken çok kovalıyor köpekler. Ama hiç böyle birşey almayı düşünmedim, zira gereksiz ve pahalı diye düşünüyorum. Ben su tabancasına kolonya doldurdum, gözlerine sıkıyorum, kaçıyorlar.

Dazer Köpek Kovucu:

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERCAN_MTB -- 8 Ocak 2007; 15:52:03 >

Uzaklaştırılmış
8 Ocak 2007; 16:00:00 

quote:

Orjinalden alıntı: akbey77

ya arkadaşlar aslında durum vahim.bırakın korkmayı normal yolunda yürürken saldıran olursa ne yapacaksınız.dün bizim burda çocuğa saldırdı heryerinde delik var çocuğun allahtan birşeyi yok. şimdi hepsini zehirlemeyi düşünüyorum.ama 1 ay beklenecekmiş jandarma öle diyor. ama bu arada bende bu cihazı düşünmeye başladım bütün site ekmek almaya gidemiyor.

durum vahim sonuç olarak cihazdan memnun olan varmı???? sm=s16.gif]

iki kilo kıyma ve bir kutu fare zehiri birde ellerine bulaşmasın diye bir çift eldiven
geceyi bekleyip sokağa çıkar senin köpeklere bikaç tane zehirli köfte atarsın.
ben de bir zamanlar düşündüm ama yapmadım.

böyle bir davranış insan olanın kaldırabileceği şey midir bilmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkirsovalyesi -- 8 Ocak 2007; 16:02:07 >

448 Mesaj
8 Ocak 2007; 17:48:01 

quote:

Orjinalden alıntı: SERCAN_MTB

Bakırköy ve Beşiktaş Bike and Outdoor mağazalarında bu ürün var. Markası DAZER, fiyatı ise 55 YTL. Ben de dağ bisikletimle ormanda vb. arazide dolaşırken çok kovalıyor köpekler. Ama hiç böyle birşey almayı düşünmedim, zira gereksiz ve pahalı diye düşünüyorum. Ben su tabancasına kolonya doldurdum, gözlerine sıkıyorum, kaçıyorlar.

Dazer Köpek Kovucu:

0

Bu alete bu kadar para vermeye hiç gerek yok aynısını arkadaşım amerikadan getirmişti kendim yapabilir miyim diye içini açtım....Sizin de gördüğünüz gibi maliyeti çok düşük ....Ben yapmaya kalkıştım fakat oradaki trafoyu nun değerlerini bulamadım....

0

Bu arada su tabancasına kolonya doldurma iyi fikir

293 Mesaj
8 Ocak 2007; 21:20:50 

quote:

Orjinalden alıntı: stromkreis

Bu alete bu kadar para vermeye hiç gerek yok aynısını arkadaşım amerikadan getirmişti kendim yapabilir miyim diye içini açtım....Sizin de gördüğünüz gibi maliyeti çok düşük ....Ben yapmaya kalkıştım fakat oradaki trafoyu nun değerlerini bulamadım....

0

Bu arada su tabancasına kolonya doldurma iyi fikir

valla alete kıyarım dersen trafoyu sök derim sarımına bi bak aynısı yapılabilir.

Herkes birgün Katil olmalı; lakin Nefsinin Katili.

318 Mesaj
8 Ocak 2007; 21:32:42 

Eğer devre şemasını falan çizen olursa buraya bir yerlere koysun da biz de yapalım. Antrenmanlarda falan bıktım köpek kovalamasından. Kolonya da bir yere kadar... hayır o değil, bazen göze denk gelmeyince pedallarla kaçmaya devam :)

448 Mesaj
8 Ocak 2007; 22:26:13 

quote:

Orjinalden alıntı: SERCAN_MTB

Eğer devre şemasını falan çizen olursa buraya bir yerlere koysun da biz de yapalım. Antrenmanlarda falan bıktım köpek kovalamasından. Kolonya da bir yere kadar... hayır o değil, bazen göze denk gelmeyince pedallarla kaçmaya devam :)

Alet arkadaşıma ait olduğu için trafoyusökme gibi bir imkanım yok.Trafonun giriş çıkış değerlerini bilsem devreyi scanner a koyar baskı devresini çıkartırım.......

1997 Mesaj
8 Ocak 2007; 22:38:45 

quote:

Orjinalden alıntı: Hasbi 81

Valla ben genellikle bana havlayan köpeğe ıslık çalıp yanıma çağırırım. Siz köpeğe biraz yavşak davranırsanız, o size çok daha yavşak davranır Ama ondan korktuğunuzu belli ederseniz (kaçarak veya kaçmaya hazır şekilde gözünün içine bakarak) saldırması muhtemeldir.

Tabi benim dediğim savunma şekli sadece sokak köpeklerinde işe yarar. Aman bekçi köpeklerine karşı denemeyin, yanarsınız

Ayrıca dobermanlar ve pitbulllar sağırdır diye bir kural yok. Onların da doğuştan sağır olma ihtimali her köpeğinkiyle aynı. Ama nedense genel olarak kedi ve köpeklerde sağırlık problemi insanlara nazaran daha fazla görülüyor. Sebebini hep merak etmişimdir, ama hiç oturup araştırmamışımdır. Ne biçim adamım ya...

sıkıysa sen onu bizim komsunun köpegine yap.seni anında parcalar .bi hırlıyoki.belgesellerde kaplanlar gibi

437 Mesaj
11 Ocak 2007; 0:27:00 

bir arkadaşa sordum yapabilirm dedi.bırak köpeği fare için bile yaparım diyor.fare bir daha eve yaklamaz diyor vay be dur bakalım söz verdi.

Hiç bir zaman bir cahil ile tartışma ! Onlar seni kendi seviyelerine çeker, ve o seviyedeki tecrübeleri ile seni alt ederler . . .

3322 Mesaj
11 Ocak 2007; 9:07:53 

böyle bir şey banada lazım..
bisikletle giderken 10 tane köpek peşime takılıor..

1138 Mesaj
11 Ocak 2007; 14:35:49 

quote:

Orjinalden alıntı: memet

evet psikopat olanları varsa bunu yapabilir

hahahaha sakın bunu karsına fil çıkarsa yapma filler unutmazlar
sen bence köpek korkunu yen korksan bile korktugunu belli etme

1500 Mesaj
12 Ocak 2007; 9:53:00 

ben zamanında almıştım, cihazın içinde ultrasonic verici var, 22kHz bir osilatör ve kuvvetlendirici var. ultrasonic cihazın uçlarında yanlış hatırlamıyorsam 40-45V RMS gerilim vardı. kedilerde oldukça işe yarıyor yalnız köpeklerde çok işe yaramadı. bazı hayvanlar da dedikleri gibi sağır sanırım, hiç takmıyorlar aleti.

alet evde bir yerlerde olmalı. ayrıntılı bilgi isteyen olursa bakayım.

.:Pioneer 427XA:PopcornHour:97 Volvo V40 Otomatik (Satılık):.

2537 Mesaj
25 Nisan 2007; 12:11:06 

Evet katılıyorum 2 ay önce aldım DAZER KÖPEK KOVUCU' yu köpeklerde sadece dikkat çekiyor bir an dönüp bakıyorlar ama denediğim köpeklerin neredeyse yüzde 80 ni umursamıyor bile havlamaya aynen devam ediyorlar. Şu ana kadara saldırgan bir köpekle karşılaşmadım umarım karşılaşmam da çünkü alet e pek güvenim kalmadı. Kedilerde çok etkili hayvanlar kaçacak yer bulamıyor neredeyse.

quote:

Orjinalden alıntı: msurucu

ben zamanında almıştım, cihazın içinde ultrasonic verici var, 22kHz bir osilatör ve kuvvetlendirici var. ultrasonic cihazın uçlarında yanlış hatırlamıyorsam 40-45V RMS gerilim vardı. kedilerde oldukça işe yarıyor yalnız köpeklerde çok işe yaramadı. bazı hayvanlar da dedikleri gibi sağır sanırım, hiç takmıyorlar aleti.

alet evde bir yerlerde olmalı. ayrıntılı bilgi isteyen olursa bakayım.

HERKESİN İŞİNE YARADIĞIN KADAR İYİSİNDİR BU HAYATTA!
Golf.TSI.122hp.
LENOVO IDEAPAD YOGA 13 CORE İ5 1.8GHZ.

290 Mesaj
25 Nisan 2007; 13:24:25 

quote:

Orjinalden alıntı: proteo

Evet katılıyorum 2 ay önce aldım DAZER KÖPEK KOVUCU' yu köpeklerde sadece dikkat çekiyor bir an dönüp bakıyorlar ama denediğim köpeklerin neredeyse yüzde 80 ni umursamıyor bile havlamaya aynen devam ediyorlar. Şu ana kadara saldırgan bir köpekle karşılaşmadım umarım karşılaşmam da çünkü alet e pek güvenim kalmadı. Kedilerde çok etkili hayvanlar kaçacak yer bulamıyor neredeyse.

Ben de gecen sene DOGO isimli olanini almistim. Calistigi dogru da ise yaramadigini kesin soyleyebilirim. Bizim koyun kopeklerinde deneme imkanim oldu. Pisirik, sallana sallana yuruyen (biz buna kancik kopek deriz koyde.) degil insana tavuga bile zarar veremeyecek kopeklere tutunca hayvan delirmis gibi kaciyor. Kacmasina kaciyor da bu tip hayvanlara host deseniz de kacar. Kangal kopeklerine tutunca hayvani daha da saldirganlastiriyor. Mesela evin onunde bagli ve size ters ters bakan kangala tutarsaniz hayvan bir anda rahatsiz olup hirliyor; uzerinize atlamaya calisiyor. (Allahtan zincirli...)

Verdigim onca paraya da pismanim, su anda evde nereye koydugumu bile bilmiyorum... Ne 5 kurus verip satin alin; ne de zamaninizi telef edip icindeki devreyi kopyalayin...

ASUS F8Va-C1 Laptop. Core2Duo T9400 2.53 Ghz, 1066 MHz FSB, 6MB L2 Cache islemci, 2x2 GB OCZ DDR2 800MHZ RAM (CL5), 320 GB Western Digital 7200 RPM 2.5" Harddisk, ATI Mobility Radeon HD3650 Ekran Karti (1 GB Video RAM), 14.1" 1440x900 LCD, Gigabit Ethernet, V92 Modem, 5-in-1 Card Reader, Infrared port, Intel 5100 (802.11 a-b-g-n) Wireless LAN, DVD Super Multi, ...

1937 Mesaj
25 Nisan 2007; 19:25:07 

ya bu köpek kovucu 50 hz altı ses feriyo dediniz ya ozaman bi subwoofer alsak oda 50 hz altı ses veriyo köpek bass dan ölmesse neyim

Audiophıle™ ııııııııııııııııı[]ıı

64 Mesaj
7 Kasım 2007; 11:41:20 

quote:

Orjinalden alıntı: ramgen

Ben de gecen sene DOGO isimli olanini almistim. Calistigi dogru da ise yaramadigini kesin soyleyebilirim. Bizim koyun kopeklerinde deneme imkanim oldu. Pisirik, sallana sallana yuruyen (biz buna kancik kopek deriz koyde.) degil insana tavuga bile zarar veremeyecek kopeklere tutunca hayvan delirmis gibi kaciyor. Kacmasina kaciyor da bu tip hayvanlara host deseniz de kacar. Kangal kopeklerine tutunca hayvani daha da saldirganlastiriyor. Mesela evin onunde bagli ve size ters ters bakan kangala tutarsaniz hayvan bir anda rahatsiz olup hirliyor; uzerinize atlamaya calisiyor. (Allahtan zincirli...)

Verdigim onca paraya da pismanim, su anda evde nereye koydugumu bile bilmiyorum... Ne 5 kurus verip satin alin; ne de zamaninizi telef edip icindeki devreyi kopyalayin...

Frekansını ayarlayamamışsınızdır , bu da hayvanı ürkütür ben aldım memnun kaldım isterseniz linki aşşağıda

TIKLA

709 Mesaj
7 Kasım 2007; 12:06:35 

quote:

Orjinalden alıntı: uranium

kullanma klavuzu:
1-köpeğe bir miktar kemik atınız
2-köpek kemiği gevelerkene iştme cihazını takınız
3-master switch "on" konumunda 1 sn. aralıklarla 3 kere yeşil butona basınız
4-bu durumda hala ısırılmış vaziyetteseyseniz,bataryaları kontrol ediniz
not:bu durumda cihazda oluşan hasar garanti kapsamı dışındadır

sivrisinekler için:
1-sinek yakalanır ve ilaçlı suya atılır
2-yeşil butona 1 sn. aralıklarla 3 kez basılır.

Gülmekten kırıldım bu konunun hortlatıldığı iyi olmuş.

Bu arada işitme cihazını taktıktan sonra köpek kaçarsa işitme cihazından olacaksın. Her köpeğe bir işitme cihazı mı alacağız.

14 Makam aracını geri verdi. Okluk'taki yazlık köşke hiç gitmedi. Oğlunu evlendirdi, elektrik parasına kadar cebinden ödedi. Eşi düştü, bileğini kırdı; hastaneye sivil araçla götürdü, röntgen için kuyruğa girdi, sıra bekledi.Kendisine tahsis edilen "kafana göre harca" denilen ödeneği de harcamadı.Hediyeleri bıraktığı gibi...Papelleri de bıraktı.46 trilyon liracık!Yeminini tuttu...Hukuku üstün kıldı.
E haliyle...Sevilmedi. Sevilmez.

2537 Mesaj
7 Kasım 2007; 13:02:49 

Arkadaşımı evine bırakırken yanımada dazer2 almıştım gece her ihtimale karşın.. Sokakta üç beş köpek topluca dolanıyordu zararsız görünüyorlardı bizde bir deneyelim dedik bastım düğmesine olan oldu o sıra. Köpekler sanırım bana aşık oldu arkadaşımı evine bıraktım eve döndüm köpekler yol boyunca önümde arkamda dolandılar hatta eve çıkarken merdiven boşluğunda ki pencereden dışarıda gördüğüm manzarayı unutamam. Sanki büyülenmiş gibiydiler 5 köpek bana merdivenleri çıkarken hayran hayran bakıyor du.

HERKESİN İŞİNE YARADIĞIN KADAR İYİSİNDİR BU HAYATTA!
Golf.TSI.122hp.
LENOVO IDEAPAD YOGA 13 CORE İ5 1.8GHZ.

511 Mesaj
1 Aralık 2007; 3:56:19 

KİME İNANACAĞIZ YA .HERKES AYRI BİŞEY SÖYLEMİŞ. ARKADAŞLAR SANKİ BAZI ARKADAŞLAR SALLIYOR GİBİ GELİYOR BANA. BU KADAR TEZAT VE ZIT LIK OLAMAZ. bişey ya işe yarıyodur yada yaramıyo. forumdan gördüğüm kadarı ile çok memnun olanda var ,hiç işe yarmıyo diyende.