Şimdi Ara

<b>CeBIT Özel:</b> Manlı, X58 yonga setli anakartını tanıtıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sizler için gezdiğimiz CeBIT Hannover 2009 fuarının dikkat çekici noktalarından biri de pek çok ekran kartı üreticisinin Core i7 serisi işlemciler için X58 yonga setli anakart üretimine başlaması idi. Bu konuda Zotac'ın fuarda sergilediği yeni anakartını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Benzer şekilde X58 yonga setli anakartını sergileyen bir diğer ekran kartı üreticisi de ülkemizde de kısmen tanınan Manlı oldu.

Manlı tarafından fuarda sergilenen X58 yonga setli anakart, Intel'in LGA1366 formundaki Core i7 işlemcileriyle kullanılabiliyor. 6 adet DIMM slotuna sahip olan ve 24GB'a kadar DDR3-2000MHz bellek desteği sunan anakart, Siyah renkli baskılı devresi ve katı kapasitörleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor. Pasif soğutma ile desteklenen anakart üç adet PCIe x16 slotu ile gelirken, SLI v Crossfire X teknolojilerine destek verdiği belirtilmekte.

Manlı firmasının X58 yonga setli anakartı, güney köprüsü olarak Intel'in ICH10R yongasını kullanıyor. Farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyen 6x SATA-II konnektörüyle gelen anakart, 8 kanal yüksek tanımlı ses ve Gigabit ethernet gibi özellikleri de üzerinde barındırıyor. DeBUG LED özelliğine de sahip olan anakartın segmentindeki rakiplerine kıyasla daha uygun bir fiyat ile kullanıma sunulacağı düşünülüyor.

• ben ilk defa duyuyorum bu markayı...
  • ilk defa bu kadar rezalet x58 duydum dh şşöle kalitesiz haberleri gösterme lütfen üstündeki soğutucuya bak aman allahım
  • bu ekran kartı üretiodu yada türkiyeye sadece ekran kartı giriyodu ama "manlı" otobus firması gibi falan bi ismi var ya çok dandik :)
  • Manlı sağlam markadır, Adından Kalitesi ve sağlamlığı ile bahsettirir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: StreamRolleR

ilk defa bu kadar rezalet x58 duydum dh şşöle kalitesiz haberleri gösterme lütfen üstündeki soğutucuya bak aman allahım

çok kalitesiz bir yorum..

sonuçta herşey performansa yönelik olmayacaktır böyle bolca marka girdikçe rekabet artacak fiyatlar aşagı hareket edecektir.. i7 platformu yavaş yavaş oturacak sıfır c2d sistem kurma maliyeti ve i7 maliyeti arasında fark azaldıkça i7 ye geçiş hızlanacaktır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: StreamRolleR

ilk defa bu kadar rezalet x58 duydum dh şşöle kalitesiz haberleri gösterme lütfen üstündeki soğutucuya bak aman allahım

soğutucunun yüzey alanı fazla fakat malzeme kötü

şöyle 150 usd ye manli gelse süper olur
  • Genelde Türkiyede kullanılmayan markalar yurtdışında çok tanınır.Başımdan birşey geçmişti Asus anakart kullanıyorum demmiştim Almanyada O hangi marka dediler bana çok şaşırmıştım:)
  • man kamyona benziyor dayanıklıdır kesin. üstüne çıkıp zıplayabilirsiniz.
  • benim ekran kartım manli 9600GT 770/2200 günlük kullanıyorum sorunsuz. Bence kaliteli bir marka.
  • Birde bu fuarda ki birçok üründen "mühendislik örneği" diye bahsediliyor ya, belki bu da öyle olabilir mi?

Daha sonra soğutma sisteminde iyileştirme yapılarak üretime geçilebilir (mi)?
  • Güney köprüsü açıkta kartın. MSI'ın 1/10 fiyatı olsa bile MSI'dan şaşacağımı sanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertacaygun

Güney köprüsü açıkta kartın. MSI'ın 1/10 fiyatı olsa bile MSI'dan şaşacağımı sanmıyorum.

Katılıyorum böyle bir kartta güney köprüsünü açık bırakmışlar fakat 6 adet DIMM slotu gayet iyi bence
  • soğutma konusuna maliyet nedeniyle girmemiş olabilirler böylece en ucuz x58 lerden birini üretmek olmak istemiş olabilir firma.

ancak yine de çekiciliği çok düşmüş x58 değilde 915 çipsete benzemiş
  • 4-5 yıl önce manlı anakart satmıştım. Hiç sorun çıkartmamıştı. Ama görünüşe bakıp değerlendirmek te yanlış bence. Intel anakartlar da böyle basit duruyor ama en iyi garantiyi veriyor ve çipin üreticisi yani...
  • arkadaki kutuda gözüm kaldı :))) daha önce bir kaçkez ekran kartlarını gördüm ancak anakartını ilk defa gördüm
  • Uygun fiyatıyla Core i7 e geçmek isteyenler için güzel bir tercih olur.
  • Kartın kapasitörlerinin katı olması görüntü güzelliğinden ziyade kaliteliliğini gösteriyor.
    Ayrıca Manlı nın ekran kartları da çok ucuza çok kaliteli ürünlerdi. 8800 ve üzeri kartlardan bir çok arkadaşımız aldı ve bu güne kadar da sorun yaşadım konusu görünmedi.
    Anakartlarının da aynı çizgide olacağını düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.