Yabancı bir kız ile evlenmek için ?..
145 Cevap23645 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Mesaj


 
287 Mesaj
5 Mart 2009; 12:06:36 

Selam arkadaşlar... başlıktan da görüleceği üzere yakınlarda yabancı bir kızla evlenmeyi planlıyoruz. Fakat tabi hayatımda ilk defa böyle bir şey yapacağım için bu konuda hiç bir bilgim yok. Kız Avrupa Birliği üyesi bir ülkeden... Türkiye'de evleneceğiz. Bunun için bizim evlendirme daireleri ne gibi evraklar istiyor bilen var ise yardımcı olabilir mi ? Bir de bu evlilik evraklarının hazırlanması çok zaman alıyor mu? Hani gelip burada 1 ay kalması gerekebilir mi ? Evrakları kendi ülkesinde hazırlayıp gelse daha kısa sürede evlenme işlemini yapabilir miyiz ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur ise çok memnun olurum. Teşekkürler...


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


524 Mesaj
5 Mart 2009; 12:13:37 

Bundan 1-2 ay önce ukraynalı bi kızla evlenecektim fakat ayrıldık şuan ukraynanın şartlarına göre 3 sene evli kalırsan ukrayna vatandaşlığı veriyordu(her ülkenin kendine göre şartları var bunu kızdan daha iyi öğrenirsin..) senin konuya gelince en detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten alabilirsin çok araştırmıştım zamanında yine de en temiz bilgi en yakın evlendirme dairesinde olduğunu belirtmek isterim..

Evliliğinde mutlu olman dileklerimle..

http://www.hukuki.net/kanun/859747.35.text.asp

Ufak Bir Not: 'Çoğu avrupa ülkesindeki kızlar sevdiğine oldukça sadıktır bizimkiler gibi kimsenin gözü yükseklerde değil %90 ı çok ülke gezdim kendi gözlemlerimdir yine de iyice tanımadan evlenmeye karar verme derim.. '

edit: imla< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yigit Eker -- 5 Mart 2009; 12:12:34 >


_____________________________ 
287 Mesaj
5 Mart 2009; 15:54:02 

Tesekkür ederim Yiğit Eker...
Biz de tanışalı 2 yılı buluyor nerede ise. O geldi, ben gittim... Epeyce tanıdığımıza inanıyorum birbirimizi. Notunda dediğin gibi... ben de 36 yılımı bitirdim bu ülkede... Sanırım her kültürde yabancılar hakkında bol keseden atıp tutmak vardır ama tanımadan bilmeden ileri-geri çok konuşulur bizim milletimizde. Tabi adı çıkmış memleketler de var. Ukrayna, Moldova falan gibi... Ben çok yabancı tanıdım diyemem ama gördüğüm kadarı ile gerçekten daha sadıklar ve sevginin ne olduğunu bizim kızlardan daha iyi bildiklerini düşünüyorum. Bunun temelinde de gözlemlediğim kadarı ile bizim toplumdaki gibi kız çocuklarına cinsel obje olduklarını kanıksatan bir yetiştirme tarzları olmaması yatıyor bence. Bizim toplumumuzda ben çok defalar gördüm, kızımız ailesinden gizli yaşadığı ilişkide erkek arkadaşının her türlü kullanımına açık oluyor. Erkek arkadaşı nice yanlışlar yapsa da kız gidip de "Baba sevgilim bana şöyle şöyle yaptı" diyemiyor. Bu da bizim erkeğimize ilişkilerinde çok büyük rahatlık sağlıyor. Çünkü karşısında yanlış yaptığında ona bu yanlışı karşılığında kaybedecek neleri olduğunu genelde gösteremiyor kızlar. Hatta bu durum evlilik hayatlarında da bunun biraz değişmiş hali ile sürüyor. 1-2 çocuklu aldatılan kadınlarımız genelde bu durumu "Erkektir yapar" felsefesi ile kabul ederek aslında evde çocuk bakıcısı ve gerektiğinde adamın ihtiyaçlarını giderici olarak çalışan "biri" durumuna getiriyor kendini.


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Mart 2009; 16:02:31 

benim çocuğum bile var, melez


453 Mesaj
5 Mart 2009; 16:04:37 

benimde eşim yabancı.

öncelikle ülkesinden orada evli olmadığına dair noter onaylı belge ve yine noter onaylı bizdeki nüfus cüzdanı örneği gibi (birth certificate) belge getirmesi lazım ... onlar getirildikten sonra da yeminli tercüman ile türkçeye çevrilip, buradaki noterde onaylatılması lazım... geri kalan prosedür aynı diye hatırlıyorum.

belgeleri hazırladıktan sonrası zaman almıyor ama belgeleri hazırlamak eziyet... herhangi bir evlendirme dairesine başvurursanız daha geniş bilgi alırsınız (sonuçta belki ülkeden ülkeye fark vardır)... ayrıca evlendikten sonra da Türk vatandaşı olana kadar 3 yıl süre ile yıllık vize alması lazım ...

Allah mesut etsin...
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi take_me_as_i_am -- 5 Mart 2009; 16:02:43 >


_____________________________


Hasta la victoria siempre!


721 Mesaj
5 Mart 2009; 16:05:42 


quote:

Orjinalden alıntı: LsR

Su hayatta cok istedigim şey : yabancı biriyle evlenmekdi mi.. aynı dili konuştuğun kişiler ile anlaşamamak.. birbirlerine yetememek.. ama başka dillerde bir şekilde anlaşabilmek.. bir ortak noktada buluşabilmek..@xakar, haklısın. inanılmaz iyiler, yalan dolan yok, bambaşka bir dünyadan gelmişler sanki..

hayırlı olsun diyelim..


_____________________________ 
287 Mesaj
5 Mart 2009; 16:07:37 

Öğrendiğim kadarı ile oranın kanunlarında Anne-Babaya odaklı değil de çocuğa odaklı kanunlar da var ki bu bence çok güzel bir düşüncenin ürünü. Şöyle ki... Anne-Baba ayrılmak istediğinde Hukuk her ikisinin de psikolojik durum raporunu istiyor. Bu rapora göre boşayan makam çocuğun kimde kalmasının çocuk için daha iyi olacağına karar veriyor. Oysa bizde olayların nerelere vardığı çok meşhur olmuş kişilerin hayatlarında bile gördüğümüz şekilde gelişiyor. Hatta bizzat yaşadığım (belki sizler de yaşamışsınızdır) acaip bir bakış açısı var bizim anne-babalarımızda. Benim örneğim şöyle :)
Bir sohbet esnasında bebekliğin hakkında sana şöyle anlatılır bebekliğin... "Sen bebekken o kadar inatçıydın ki et sevmezdin, ne zaman et yedirmeye çalışsam geri çıkartırdın, hayatta sana et yediremedim." Bu anıyı halen bir kızgınlıkla anlatır mesela anne ! :) Devamında ise anne-baba öyle iddialı bir biçimde sana der ki "Sen çocuktun, ne biliyordun ki, biz büyüktük, hayatı ve her şeyi senden iyi biliyorduk." Sonra sormak ister halen az bilen evlat bu anne-babaya "Madem ben bebektim ve siz büyüktünüz, bir bebekten akıllı ve de çok daha iyi bilendiniz peki neden örneğin çocuğun sevmediği bir şeyi onun ağzına tıkarak, onunla savaşarak ona yedirmeyi denediniz de bu gıdayı başka şekillerde onu kandırarak yedirmeyi düşünmediniz?". Bizim toplumumuzda bu bakış açısı böyle gelir ve sürer... Bebekliğinden, çocukluğuna, büyüsen de aynen... Bu sebepledir ki sanırım çok nadir ailelerde anne-babalar çocuklarının fikirlerine önem verir, onları dinler, cevap verir, konuşur-tartışır. Genelde hadi canım sen de büyüdün de bana akıl mı veriyorsun şeklinde bir cevapla "A benim salak oğlum" denilir ve kalır çocuk öyle :) Sadece onu besleyip fiziksel olarak "büyük" ebatlara ulaştırmayı başarmak olarak görür bizim toplumun geneli.


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


 
287 Mesaj
5 Mart 2009; 16:20:45 

Valla biraz derdimi döktüm size ama uyandırmak gerek bence insanımızı ve anne-babalarımızı da !.. Hayret edilecek kadar iyimser oldukları yönler var. Sanırım hepimiz çevremizde genelde mutsuz birliktelikler görüyoruzdur ya da çok iyi kamufle edilebilen mutluymuşculuk oynanan evlilikler çoğunluktadır. Annem bu durumdan başlarda bi mutlu görüntü sergiliyordu. Evlilik konusu çıkınca yan çizmeye başladı. Sebepleri de aynen coco76'nın dediği gibi "Aynı dili konuşmamak, kültürel fark ve uzaklık". "İsterdim ki bir Türk kızı ile evlen" diye aslında içten bu durumu onaylamadığını farklı bir şekilde dışa vurması... Fakat ne ilginçtir ki ülkemiz toplumsal yapısında kadın ve erkeğin büyüme,yetişme ve kişiliklerini geliştirme süreçleri çok farklı olduğundan 20'sinden sonra koca bulma çabası içinde olan kızlar memleketine karşılık askerden geldikten sonra iyi bir işe girip 30'una kadar hayatını yaşama planında olan erkekler var. Bu durumun çıkardığı sonuçlar da bulduğu koca adayını kaybetmemek için gerektiğinde kendinden çok şey veren kızlar sonucunda evliliği kazanmış olsa da aslında gerçekten sevip-sevilip mutlu olabileceği geleceğini bile bile kaybediyorlar. Kaç tane evli erkek size "Evlilik harika bir şey, evlenmelisin" dedi !!! ve kaç evli erkekten "Aman ! iyi ki evlenmemişsin" gibi şeyler dedi ? Çünkü çoook çok anlayışsız biri olmadıktan sonra kadın da adam da kısa sürede aslında sevmediğini ve sevilmediğini anlıyor evliliğinde... Bizde ana-babalar evlatlarına bunları öğretmiyor ve bence kendi kızlarına ve oğullarına kötülük yapıyorlar. Nasıl bir anne kızına bir erkeğin kötü şeyler yapmamasını istiyor ise aynı şekilde bir diğer anne oğlunu bu şekilde yetiştirmeli. Fakat ne görüyoruz, çapkın oğlum, herkes hayran, bir sürü sevgilisi var gibi laflar... İlerleyen yaşlarda hayatına çokca kız girince de oğlunun bu durumundan gurur duyan anne-babalar!


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


 
287 Mesaj
5 Mart 2009; 16:29:01 

Çok teşekkür ederim coco76 güzel dileğin için. Allah herkese nasıl mutlu olabiliyor ise o şekilde ve başkalarının haklarına tecavüz etmeden yaşayabilme imkanı versin.


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


 
287 Mesaj
5 Mart 2009; 16:31:43 

Sağ ol take_me_as_i_am , çok güzel anlatmışsın. Evet, en iyisi evlendirme dairesine gidip bir de onlardan öğrenmek detayları. Merak ettiğim diğer bi konu bütün bu işlemlerin kaç gün alabileceği. 15 gün mü , 1 ay mı ? Gibi yaklaşık tahmini bir süre hatırlıyor musunuz ya da biliyor musunuz ?_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Mart 2009; 16:31:44 


quote:

Orjinalden alıntı: Yigit Eker

Ufak Bir Not: 'Çoğu avrupa ülkesindeki kızlar sevdiğine oldukça sadıktır bizimkiler gibi kimsenin gözü yükseklerde değil %90 ı .. '

edit: imla


doğru


453 Mesaj
5 Mart 2009; 17:45:41 


quote:

Orjinalden alıntı: xakar

Sağ ol take_me_as_i_am , çok güzel anlatmışsın. Evet, en iyisi evlendirme dairesine gidip bir de onlardan öğrenmek detayları. Merak ettiğim diğer bi konu bütün bu işlemlerin kaç gün alabileceği. 15 gün mü , 1 ay mı ? Gibi yaklaşık tahmini bir süre hatırlıyor musunuz ya da biliyor musunuz ?

kendi ülkesinden kağıtları aldıktan sonra çok sürmez ... normal türk ile evlilik süresi ne kadarsa o kadar (il ve ilçeye göre değişmekle beraber tahminimce 10-15 gün kadar)... birde emniyette yabancılar şube ile durumu iyi konuş ve zamanlamayı iyi yap ki ; çıkıp geri girmek zorunda kalmasın...


_____________________________


Hasta la victoria siempre!


 
287 Mesaj
5 Mart 2009; 18:02:38 

Emniyet Yabancılar Şube ile bir işim oluyor mu ki ? Oluyor ise neden oluyor ? Bulduğum bilgilerde emniyet ile bir işim olacağına dair bir açıklama görmedim. O da mı var yoksa !


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


453 Mesaj
5 Mart 2009; 18:18:27 

asıl ora var

msn adresini gonder bana istersen konusalım...


_____________________________


Hasta la victoria siempre!


 
528 Mesaj
5 Mart 2009; 18:23:31 

valla ya tanıdığım tüm Türk kızları odun hollandalı bi kız var arkadaş achmed demeden i kill you yu yapıştırıyor death note dememe kalmadan ryuuzaki yi yapıştırıyor aynı kafadan bi kız ama hollanda ya nasıl gidicen eminim çoğu avrupalı kız böyledir hepsi cin gibi bizimkilerin tek anladığı konu dedikodu ve kaç kişiyle çıktıkları alayı odun bi şaka yapıyosun 2 saatte anca anlıyor tut elinden gezdir gözleri hiç durmaz sürekli sağda solda oturup iki laf konuşmaya kalkarsın saçma sapan dizilerden konuşur bıktım valla hollanda ya kaçak gidicem


_____________________________


o quam sancta, quam serena, quam benigma, quam amoena

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Mart 2009; 18:30:59 


quote:

Orjinalden alıntı: LifeForStyle

bizimkilerin tek anladığı konu dedikodu ve kaç kişiyle çıktıkları alayı odun bi şaka yapıyosun 2 saatte anca anlıyor tut elinden gezdir gözleri hiç durmaz sürekli sağda solda oturup iki laf konuşmaya kalkarsın saçma sapan dizilerden konuşur bıktım valladoğru


 
287 Mesaj
5 Mart 2009; 19:29:09 

Arkadaşlar hakarete varan düzeylere inmesek hepimiz için iyi olur. Bizi böyle yapan etkenler var. Bu televizyonlarda iğrenç aile ve çevre ilişkilerinin işlendiği diziler neden rating rekoru kırıyor ? Kim izliyor bunları , bizim anne-baba-kardeşlerimiz... Neden izliyor, beğeniyorlar ? Çünkü öyle yetişiyorlar. Bizde kendi zor durumundan kurtulma çabasına girişmez genelde insanımız, gider kendi gibi ya da daha beterini bulur onunla dertleşir. Benim durum senden daha kötü diye de resmen "sidik yarışı" yaparlar. Gittiği doktor onda çok ciddi rahatsızlık bulmaz ise başka hastanelerde başka doktorlara gider mesela ! Öyle ki onda ciddi sorunlar olmalı, koşarak mahalleye eşe-dosta "Bende şu varmış, böyle böyle yap dedi doktor" der herkese. Önemli bir kişilik olmuştur artık o garip çevresinde, herkes onu dinler o anda ve hatta acırlar, sonrasında konu onun böyle olmasının sebebinin çocukları ve kocası olduğuna gelir. Çok çektin sen Allah bir gün seni de görse de yüzün gülse diye de yorum yaparlar. Günü kurtarmıştır bir anne böylece, o gün mahallede, komşuları içinde önemli bir şahsiyet olmuştur...


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


 
1268 Mesaj
5 Mart 2009; 19:55:12 

beyler merhaba, sanırım çoğunuz yaş olarak abim oluyorsunuz.yabancı bir hanımla evlenmiş olanlardan tavsiye ve yorum almak istiyorum:

yabancı biriyle evli olmanın türkiye'deki sosyal hayat açısından bir dezavantajı ya da avantajı var mı? bu yüzden başı belaya girmiş olanınız var mı? şu anda türkiye'de mi yaşıyorsunuz yoksa eşinizin memleketinde mi? ailesel ve kültürel farklılıklar sorun mu yoksa kafalar uyuştuğunda hepsi aşılabilecek şeyler mi, hatta artı bir yön müdür?

yaşım şu an 21. ilerde çok büyük olasılık yabancı bir hanımla evleneceğim, yorumlarınız benim için önemlidir


_____________________________ 
287 Mesaj
5 Mart 2009; 21:03:41 

Valla ben bir aksilik olmaz ise önümüzdeki 3 ay içinde evlenmiş olacağım. Devamında yorumlarımı yazarım. 21 yaş zaten bence evlilik için çok erken. Ben en azından 26-28 yaşında evlenmeyi düşünmek gerek diye bir tavsiyede bulunabilirim. Kültürel fark meselesi de bence senden de doğabilecek bir mesele. Yani sen-ben benim kültürümde kadın kocasının ayağını da yıkar diyerek :) acizmiş gibi ayağını da ona yıkatmaya kalkarsan herhalde bu kültürel değil kölesel farklılık olur. Veya biz maçoyuz hem severiz hem döveriz üstüne de bir güzel boynuzlarız ama sen kadınsın dizini kırar oturursun gibi bir kültürden geldiğini iddia edersen o da ayrı bir kültürel çatışma doğurur elbet.


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


 
1268 Mesaj
5 Mart 2009; 21:36:27 

teşekkür ederim. zaten tam dediğin yaşlarda evlenmeyi düşünüyorum; millet 16 sında 17 sinde evleniyor, neyine güvenip evleniyor, üstüne bir de çocuk yapıyor şaşıyorum.
ayak yıkatma konusunda; inanır mısın eğer bir türk kızla evlenirsem daha kıro, maço vs. olacağım(tabii gerçekten aradığım niteliklerde; en azından yabancı bayanlarda öne çıkan niteliklere sahip değil ise). sanırım türkiye şartları içinde bu türk kızlarının ve erkeklerinin kaderinde var. bizzat kocasının ayağını yıkamaktan, kısıtlanmaktan ve hatta arada tokatlanıp, haddinin bildirilmesinden memnun olan, bunlardan mutluluk duyan zavallı türk kızlarımızın sayıları az buz değil.
türkiye'de slav kızlarının nasıl bir imajı olduğunu biliyoruz, sorularımı bu yüzden sordum. biraz da sinirli bir insan olduğumdan yarın birgün biri karıma abuk subuk konuşursa katil olmaktan korktuğum için meraklıyım bu konuda


_____________________________3803 Mesaj
5 Mart 2009; 21:46:58 

Walla bende 1 kaç sene dha bakıcam kafama göre biriyle evlenemessem yabancı bi kızla evlenicem türk kızlari sıktı artık ugraşamicam!


_____________________________

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6


 
1404 Mesaj
5 Mart 2009; 21:51:16 

En iyisi yabancıyla evlenmek hem bu ülkeden kurtulmuş olursun hemde bir başka kültüre alışır benimsersin benim için peygamberlerin bi önemi yok sevdiğim desin christian ol seve seve olurum sonuçta o insanlar köpeğe inanmıyor hepimiz Allaha inanıyoruz herneyse yabancı kızla evlenmek insana çok şey katar özellikle modern olmayı her alanda öğretir saygı-modernlik denen kavramlar bizde yok ne yazıkki


_____________________________ 
1268 Mesaj
6 Mart 2009; 11:02:34 

arkadaşlar yeni konu açamadığımdan burada yazmak zorundayım. yabancı bir hanımla evlenmiş beylerin deneyimlerini, yorumlarını daha çok alabilir miyiz?

bizim bilmediğimiz şu an aklımıza gelmeyen noktaları var mı?


_____________________________3835 Mesaj
6 Mart 2009; 11:12:10 

herkes güzel hoş söylüyorda ....

Allah iyi yabancı kızlara denk getirsin arkadaş orda kızlık kaybetme yaşları çok düşük + aldatma olayları çok oluyor

bir gün en çok güvendiğiniz gözünüzden sakındığınız eşinizi başkasıyla yakalarsanız bu size koymamalı...onlar utanmıyor çünkü.

ha bu türkiyedede yokmu var ama % ' sel oranlar ile türkiyede daha temiz birini bulma şansınız çok :)< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 6 Mart 2009; 11:12:01 >


_____________________________

Zaris # Büyük Altay 1914kore dizileri

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Mart 2009; 12:48:18 

aynen genellıkle 13-14 yasında baslıolar işe...Mesela stardakı yabancı gelın programı 2-3 tane kız porno starı cıktı...Bunları araştırmak Lazım.
quote:

Orjinalden alıntı: Zaris

herkes güzel hoş söylüyorda ....

Allah iyi yabancı kızlara denk getirsin arkadaş orda kızlık kaybetme yaşları çok düşük + aldatma olayları çok oluyor

bir gün en çok güvendiğiniz gözünüzden sakındığınız eşinizi başkasıyla yakalarsanız bu size koymamalı...onlar utanmıyor çünkü.

ha bu türkiyedede yokmu var ama % ' sel oranlar ile türkiyede daha temiz birini bulma şansınız çok :) 
287 Mesaj
6 Mart 2009; 16:14:22 

Olaya oradan bakarsanız illa ki yanlış işler yapmış insanlar bulabilirsiniz. Fakat yaşadığımız ülkemizde porno star olmamış ama onun kadar iş yapmış niceleri mevcut. Benim yakın ve uzaktan tanıdığım, bildiğim nice ilişkiler var ki porno filmlerini aratmaz. Bir adamın evli olduğunu bilerek onunla ilişki yaşayan ve hatta eşine telefon açıp kadına kocan beni seviyor diye iddialarda bulunan kızlarımız yok mu? Bekaretinin en önemli ve tek varlığı olduğunu düşündüğünden onu kaybettiğinde ona sahip olan kişinin bir nevi kölesi olduğu için kullanıldığını hiç mi görüp duymuyorsunuz. Hatta bu yüzden sırf namus bekarettir diye kimi yerlerde böyle genç kızların tecavüzcüleri ile evlendirildiğini hiç mi duymadık. Bir dönem tecavüzcüsü evlenmeyi kabul eder ise tecavüzden hiç bir ceza bile almıyordu insanlar! Bu yapıda bir sosyal yaşamda kızlarımızın/kadınlarımızın bastırılıp susturulup esir gibi birilerine verilip namus uğruna hayatlarını hiçe saymak daha mı iyi ? Bunu erkek gözü ile kendi tarafınızdan bakarak yorumlamayın. Bir gün bizler de kız evlat sahibi olabiliriz. Belki kız kardeşlerimiz var !.. Onların başına geldiğini hayal edin ? Kızınızın yada kardeşinizin sırf bir adam bekaretini onun yüzünden kaybettiği için onun iyi bir insan olmadığını bile bile onunla evlenmesini doğru,haklı ve insanlık adına makul bulur musunuz ? Bir diğer kız ise bekaretim herşeyim değil, önümde uzun bir hayat var diye düşünüp bu yaşadığı yanlıştan kurtulup devam etmeyi tercih ettiği durumda bizim bu insana direk olarak "Bakire değil, o zaman bilmemnedir" diye bakmamız doğru mudur ? Bu eleştirileri yapan arkadaşlara da sormak lazım hayatlarında kaç ilişki yaşadılar, kaç kızla birlikte oldular ve bu ilişkilerinde yaşadıkları kızlara ne göz ile baktılar. Biz erkekler onlarca kızla olmayı başarı sayarken bu onlarca kızı zevkimiz için kullanmayı haklı görürken o kızların bir umutları, ruhları, insan oldukları ve birer ana-baba evladı olduklarını hiç düşünüyor muyuz ? Yoksa bekaretini kaybetmiş diye her kızı "bilmemne" olarak düşünüp zevkimize mi bakıyoruz ? Öyle ise hangi yabancı kızı burada daha bilmemnedir diye kıyaslıyoruz ? Elbette ki bütün dünya ülkelerine karşı sadece Türkiye'yi kıyaslarsanız dünya ülkelerinin nüfusu sadece Türkiye'ye oranla daha çok olacağından daha çok fenalıklar da göreceksinizdir ama bu nasıl adil bir kıyaslama olur onu da bir düşünün bakalım !


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


2141 Mesaj
6 Mart 2009; 16:19:25 

bende almanyalı bir kız ile konuşuyorum kız benimle evlenmek istiyor (kendisi türk), buraya geldiğinde ailemle tanışmak istiyor seni yanıma getircem diyor. ama ben kızla sadece buraya geldiğinde onunla gezip eğlenmek istiyorum evlenmek değil ama kafamı kurcalamıyorda değil bu fıtsat bir daha elime geçermi orası mechul


_____________________________ 
287 Mesaj
6 Mart 2009; 16:33:30 

Olaya oradan bakarsanız illa ki yanlış işler yapmış insanlar bulabilirsiniz. Fakat yaşadığımız ülkemizde porno star olmamış ama onun kadar iş yapmış niceleri mevcut. Benim yakın ve uzaktan tanıdığım, bildiğim nice ilişkiler var ki porno filmlerini aratmaz. Bir adamın evli olduğunu bilerek onunla ilişki yaşayan ve hatta eşine telefon açıp kadına kocan beni seviyor diye iddialarda bulunan kızlarımız yok mu? Bekaretinin en önemli ve tek varlığı olduğunu düşündüğünden onu kaybettiğinde ona sahip olan kişinin bir nevi kölesi olduğu için kullanıldığını hiç mi görüp duymuyorsunuz. Hatta bu yüzden sırf namus bekarettir diye kimi yerlerde böyle genç kızların tecavüzcüleri ile evlendirildiğini hiç mi duymadık. Bir dönem tecavüzcüsü evlenmeyi kabul eder ise tecavüzden hiç bir ceza bile almıyordu insanlar! Bu yapıda bir sosyal yaşamda kızlarımızın/kadınlarımızın bastırılıp susturulup esir gibi birilerine verilip namus uğruna hayatlarını hiçe saymak daha mı iyi ? Bunu erkek gözü ile kendi tarafınızdan bakarak yorumlamayın. Bir gün bizler de kız evlat sahibi olabiliriz. Belki kız kardeşlerimiz var !.. Onların başına geldiğini hayal edin ? Kızınızın yada kardeşinizin sırf bir adam bekaretini onun yüzünden kaybettiği için onun iyi bir insan olmadığını bile bile onunla evlenmesini doğru,haklı ve insanlık adına makul bulur musunuz ? Bir diğer kız ise bekaretim herşeyim değil, önümde uzun bir hayat var diye düşünüp bu yaşadığı yanlıştan kurtulup devam etmeyi tercih ettiği durumda bizim bu insana direk olarak "Bakire değil, o zaman bilmemnedir" diye bakmamız doğru mudur ? Bu eleştirileri yapan arkadaşlara da sormak lazım hayatlarında kaç ilişki yaşadılar, kaç kızla birlikte oldular ve bu ilişkilerinde yaşadıkları kızlara ne göz ile baktılar. Biz erkekler onlarca kızla olmayı başarı sayarken bu onlarca kızı zevkimiz için kullanmayı haklı görürken o kızların bir umutları, ruhları, insan oldukları ve birer ana-baba evladı olduklarını hiç düşünüyor muyuz ? Yoksa bekaretini kaybetmiş diye her kızı "bilmemne" olarak düşünüp zevkimize mi bakıyoruz ? Öyle ise hangi yabancı kızı burada daha bilmemnedir diye kıyaslıyoruz ? Elbette ki bütün dünya ülkelerine karşı sadece Türkiye'yi kıyaslarsanız dünya ülkelerinin nüfusu sadece Türkiye'ye oranla daha çok olacağından daha çok fenalıklar da göreceksinizdir ama bu nasıl adil bir kıyaslama olur onu da bir düşünün bakalım !


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


 
287 Mesaj
6 Mart 2009; 16:36:37 

:) İşte canlı örnek... Sen, ben, bizler kızları böyle "eğlenmek amaçlı cinsel obje" olarak görüp kullanırken iyi de sonra da evlenmeye gelince "Bunlar bilmemne" demek ne kadar düzgün, adil ve mantıklı bir bakış açısı. Biz önümüze geleni yatağa atmınca başarı kızlar yapınca da onlar kötü. Sanki kızlar hep bizi baştan çıkarmak için uğraşan canlılar biz de masum erkekler, kandırılıp oyuncakları oluyoruz :) Biraz daha uğraşsak kendi halimize acıyacağız. Yazık bize değil mi ?


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


721 Mesaj
6 Mart 2009; 16:46:03 

avusturalyalı kız arkadasım var maşşalah 3 yıl oldu :) henuz yas erken tabi ailesi ile bile tanıstım cok hoş bir yaşam anlayısları var gizli saklı yalan dolan yok zaman izin verirse bende evlenmek isterim

türk kızlarından bıkmış durumdayım kapris hava cıva artislik ne b.k sanıolarsa kendilerini.... ne sevgiden anlıyorlar nede aşktan hepsi gerizekalı.


_____________________________

INTEL i5-3570K 3.40GHz 6MB Ivy Bridge Gigabyte GA-Z77-DS3H DDR3 2400MHz CORSAIR CMZ8GX3M2A1600C9 Vengeance 8GB DDR3 1600Mhz CL9 XMP Dual Kit MSI GTX650 Ti OC 1GB GDDR5 128Bit SEAGATE ST500DM002 500GB 7200Rpm Cooler Master RC-K280-KKP500 Elite K280 500W Kingston SSD 120GB Sata3 Samsung S22B350H 21.5" 2ms Full HD Siyah Led Monitör


2006 Mesaj
6 Mart 2009; 16:55:38 

Allah gönlüne göre versin hocam mutlu ol inşallah.


_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Mart 2009; 16:59:33 

Allah gönlünüze göre versin mesut bahtiyar yaşamanız dileğiyle bir ömür mutluluklar.


477 Mesaj
6 Mart 2009; 17:12:42 


quote:

Orjinalden alıntı: oeste

En iyisi yabancıyla evlenmek hem bu ülkeden kurtulmuş olursun hemde bir başka kültüre alışır benimsersin benim için peygamberlerin bi önemi yok sevdiğim desin christian ol seve seve olurum sonuçta o insanlar köpeğe inanmıyor hepimiz Allaha inanıyoruz herneyse yabancı kızla evlenmek insana çok şey katar özellikle modern olmayı her alanda öğretir saygı-modernlik denen kavramlar bizde yok ne yazıkkiyazık ....sen hangi ırktansın bilmiyorum ama ben Türk üm ve avrupalılar medeniyeti bizden öğrenmiştir ..


_____________________________

ŞİKE VARSA EMEK YOKTUR


1182 Mesaj
6 Mart 2009; 17:15:30 


quote:

Orjinalden alıntı: senfield25


quote:

Orjinalden alıntı: oeste

En iyisi yabancıyla evlenmek hem bu ülkeden kurtulmuş olursun hemde bir başka kültüre alışır benimsersin benim için peygamberlerin bi önemi yok sevdiğim desin christian ol seve seve olurum sonuçta o insanlar köpeğe inanmıyor hepimiz Allaha inanıyoruz herneyse yabancı kızla evlenmek insana çok şey katar özellikle modern olmayı her alanda öğretir saygı-modernlik denen kavramlar bizde yok ne yazıkkiyazık ....sen hangi ırktansın bilmiyorum ama ben Türk üm ve avrupalılar medeniyeti bizden öğrenmiştir ..sen hangi medeniyeti yasadiginin farkindamisin ?

yunan - arap karisimi bir kultur . inanmiyorsan git googleda turki cumhuriyetlerinin tarihini kulturunu arastir .


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


3835 Mesaj
6 Mart 2009; 17:34:54 

xakar güzel diyorsunda , senin bu söylediklerin olayın konu dışına çıkıyor.

senin deyiminle kızlar susuturulup bastırılmamalı evet ama bu olmayınca iş çığırında çıkıkıyor sonra ne namus kalıyor ne bekaret.

çok karşılaşıyoruz günümüzde özellikle bu internet denilen meretin kızlerın kullanımına açık olmasından sonra.

arkadaşlar ben gerçekten atatürkçü ve milletimi seven biriyim allah inancım da mevcuttur ama dine çok düşmüyorum ibadetim azdır her konuda ileri görüşlüyüm ama bu kız konusunda çok örümcek kafalıyım bunun sebebi ise ben değilim bu insanların nefsini tutamayacak kadar zayıf varlıklar olmasından kaynaklanıyor.

ben şahsen artık türkiyede bile evlenilecek türden kızların sayısının çok az olduğu kanısındayım...

yurt dışından bir kız ile evlenirken kafada o kızın her çıktığı arkadaşınla yattığı düşüncesini kabul etmeniz gerekiyor.

ama gerçektende öyle orda kim kimle flört ediyorsa kesin cinsel ilişki yaşıyor çünkü onların hayata bakış açısı o cinsellik illaki olmalı bir ilişkide.ben bunu c iddi anlamda yadırgarım ve eşimin önceden çıktığı insanlarla her fırsatta cinsel ilişkiye girdiği düşüncesi benim beynimi didik didik eder olmaz nefes alamam.

xakar güzel söylüyorsun herşeyi evet sende dediklerinle düz mantıkla gidersen haklısın ama madalyonun diğer yüzüne bakmıyorsun ...

boşuna kızını dövmeyen dizini döver dememişler %100 doğru bir ata sözü , ben bire bir örnekler yaşadım en hanım efendisinden en kaşar diye tabir edeceğimiz kız tiplerinle yakınen birlikte oldum analizler yaptım

en hanım kızından en kaşarına kadar hepsinin içinde var bişeyler fazla özgürlük verildiği zaman kakasını çıkarıyorlar , olmuyor abartıyorlar kırmızı çizgileri geçiyorlar.

ben kesinlikle hiç bir konuda ileri görüşlü açık görüşlü olsamda kız konusunda örümcek kafalıyım arkadaş.ki böyle olmalıyım olmazsam namussuzluğu kabul etmek zorunda kalırım her yapılanı cuppadak yutmak zorunda kalırım ben bunları kabul edemem biz böyle yetiştirildik böyle gördük babanelerimizden dedelerimizden

ben avrupalı değilim arkadaş benim evleneceğim kız benimle evlenmeden önce her çıktığınla yattığını bildiğim halde evlenemem olmaz mide kaldırmaz zehirlenirim kusarım kaldırılmaz yani.


_____________________________

Zaris # Büyük Altay 1914kore dizileri


 
287 Mesaj
6 Mart 2009; 17:54:12 

Arkadaşlar birbirimize ve başkalarına hakaretler ederek bir yere varamayız. Lütfen güzel güzel , saygılı düşünceleremizi paylaşalım. Bu övündüğünüz kültürünüzün ispatı olmuyor mu şimdi ? Bir konuda efendi insanlar gibi konuşamayacak mısınız ? Her konudan birbirinin kuyusunu kazmak üzere kendine pay çıkarmak zorunda mı bu millet ? Kaldı ki tarihte iyi şeyler yapmış olmakla övüneceğine gününe ve yarınına bak derim. Tarih tarihte duruyor. Gidip bakar övünürsün ama bugün yaşanmakta olan zamandır. Bugün ülkende analarımızı, kadınlarımızı, kızlarımızı hala namus temsilcisi bekaret zar sahipleri varlıklar olarak görüp de imam nikahı diye bir şeylere malzeme edip sokaklara atan kültür bizde değil mi ? Bunla mı övünüyorsunuz şu anda ? Bu ülkede kendin, kardeşin, annen, baban için bir şeylerin daha iyi ve doğru olmasını istemek vatana ihanet yada kültürüne ihanet etmek mi oluyor ? Yapmayın efendiler.
-
oeste kendi fikrini yazmış... Neden kendi gibi düşünmeyeni fırsatını bulsak linç etmeye her daim hazırız... Altı üstü konuşuyoruz(yazışıyoruz) şurada.
-
Bluedevil86 ' i de haklı buluyorum... Çünkü bulunduğumuz coğrafyada Türk'ler araplardan çok etkilenmiştir ve daha eski sahipleri olan eski Yunan medeniyetinden de etkilenmiştir. Yeri gelir memleketimiz için kültür mozaiği diyerek övünürüz de zaten ! En misafirperver milletiz diye de övünürüz amma yılbaşı kutlamalarında ulu orta elalemi eller taciz ederiz. Her gördüğü yabacı kıza potansiyel "bilmemne" gözü ile bakarız. Kültür zenginliğimizden olsa gerek ! Sokaklarda yürürken 2-3 erkek konuşmasından duyacağınız 3 kelimeden biri küfürdür... ne ise, siz de biliyorsunuz devam eder gider bu örnekler ama elaleme çamur atmakta da üstümüze yok !..


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


477 Mesaj
6 Mart 2009; 18:27:03 


quote:

Orjinalden alıntı: Bluedevil86


quote:

Orjinalden alıntı: senfield25


quote:

Orjinalden alıntı: oeste

En iyisi yabancıyla evlenmek hem bu ülkeden kurtulmuş olursun hemde bir başka kültüre alışır benimsersin benim için peygamberlerin bi önemi yok sevdiğim desin christian ol seve seve olurum sonuçta o insanlar köpeğe inanmıyor hepimiz Allaha inanıyoruz herneyse yabancı kızla evlenmek insana çok şey katar özellikle modern olmayı her alanda öğretir saygı-modernlik denen kavramlar bizde yok ne yazıkkiyazık ....sen hangi ırktansın bilmiyorum ama ben Türk üm ve avrupalılar medeniyeti bizden öğrenmiştir ..sen hangi medeniyeti yasadiginin farkindamisin ?

yunan - arap karisimi bir kultur . inanmiyorsan git googleda turki cumhuriyetlerinin tarihini kulturunu arastir .bence sen araştır ... dünya da en köklü devlet kültür ve medeniyetine sahip milletlerden biriridr Türkler .... sen öyle değil dedin diye bu gerçek değişmez.....


_____________________________

ŞİKE VARSA EMEK YOKTUR


676 Mesaj
6 Mart 2009; 18:48:11 


quote:

Orjinalden alıntı: senfield25


quote:

Orjinalden alıntı: oeste
En iyisi yabancıyla evlenmek hem bu ülkeden kurtulmuş olursun hemde bir başka kültüre alışır benimsersin benim için peygamberlerin bi önemi yok sevdiğim desin christian ol seve seve olurum sonuçta o insanlar köpeğe inanmıyor hepimiz Allaha inanıyoruz herneyse yabancı kızla evlenmek insana çok şey katar özellikle modern olmayı her alanda öğretir saygı-modernlik denen kavramlar bizde yok ne yazıkkiavrupalılar medeniyeti bizden öğrenmiştir .._____________________________ 
287 Mesaj
6 Mart 2009; 19:05:06 

İnternet ortamında yanlışlar yapılmasını DOĞRU bulmuyorum. Ben ayrıca herhangi bir yanlış ve yozlaşmayı "iyi" olarak da adletmiyorum. Sadece insanları baskı altında tutarak, kapatarak, saklayarak yanlışların az görünmesini sağlayarak ortaya çıkan sonucun "güzel" ve "doğru" olan olmadığını söylüyorum. Evlatlar gözetilmeli, doğru öğretilmeli, doğruya yönlendirilmeli. Fakat bunu baskıcı bir yaklaşımla yapınca görüyorsunuz işte yolunu bulduğu an yanlış yola kayıyor böyle bir insan. Çünkü onunla oturup konuşulmamış ki, o sadece azarlanmış, gerektiğinde dediğin gibi diz değil önceden kız dövülerek ruhu incitilmiş. O dövülen bir insan ve dövüldüğünde acaba kim bu şiddeti gördüğü insana sevgi ve saygı besler?! Bu yüzden değil mi ailesi ile hiçbir şey paylaşamayıp da elalemi kendine yakın bulan insanlar topluluğu olmamız. Hangi kız nefsini tutamayıp seni teciz edip, ayartıp yatağa atmak çabası içinde oldu da nefsine hakim olamayan onlar da biz erkekler nefsine hakim olanız? Sen(şahsına değil bu sen) 16-17 yaşında o nefsinin peşine takılıp para vererek bir kadınla bir ilişki yaşayınca kendini "Milli olmak" ile adledince nefsine hakim olan oluyorsun. Bir kız bir erkek tarafından türlü sözlerle veya oyunlarla kandırılıp elde edilince o kız nefsine yenilmiş olan kişi mi oluyor ? Sonra da bunu yapan erkeğe helal olsun diyoruz, madur olan kızı namussuzlukla etiketliyoruz. Bu da bu toplumun adaleti, bakış açısı.
-
Dediğim gibi, konuşuyoruz, paylaşıyoruz. Bundan da korkup birbirimizi şurada bile suçluyoruz. Aman o ne dedi, bu ne dedi diye birbirimize saldırarak sindirip susturmaya çalışıyoruz. Detaylı konuşmuşsak, konuşuyorsak bunu niye kötü bir şeymiş gibi görüyoruz?


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


 
287 Mesaj
6 Mart 2009; 19:16:15 

Kimileri ille de dönüp dönüp yaşanıp bitmiş tarihi önümüze koyup onunla övünmeye devam edebilir. O da O'nların tercihidir. Bugün yaşadıkları toplumu yok sayadursunlar... Bugün yaşadıkları toplumun kültürüdür 5 milyonların izlediği küfürlü filmlere hayran olmak... Sokakta, kahvede, lokantada 3 kelimeden birisinin küfür olduğu sohbetler yapabilmek... O övünülen tarih ve kültürün evlatları olduğumuz içindir bunlar ve bu konuşulmaz da dönülüp dönülüp bilmem kaç yüz yıl önce yok şöyle idik böyle idik denilir :)


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


 
1268 Mesaj
6 Mart 2009; 20:55:28 

beyler konu farklı bir yöne çekilmiş.ancak çekilen yön(cinsellik,namus vs.) tam da olayın düğümlendiği, fikirlerin temelinde yatan nokta.

ben şahsen cinselliği ayıp olarak görmüyorum, ancak bu konuda rahat da konuşamıyorum. ne kadar bekarete önem vermeyen, namusun zarda değil kafada olduğunu düşünen bir insan olsam dahi, evlenirsem bakire bir kız olmasını içten içe istiyorum.

neden peki? söz konusu kız olduğunda tüm ileri görüşlüğün, aydınlığın; bağnazlığa, kaba kuvvetle, kısıtlamayla kızlara olan tavrın değişmesine, namus adına yapılan cinayetlere kadar ilerleyen bir olaylara dizisine dönüşmesinin nedeni ancak toplum ve tabular olabilir. biz toplum olarak cinselliği kısıtladıkça, "bilinmeyen gizli saklı" bir olaya dönüştürdükçe ona karşı olan yaklaşım da hastalıklı ve yanlış, sonuçları da beklenmeyecek kadar acı olacaktır.

neden avrupa ülkelerinde namus cinayeti gibi bir kavram yok(olsa da bizden çok çok az)? çünkü adamlar seksi, sevginin bir kolu olarak görüyorlar. nasıl sevgilimizle el ele tutuşmak, onu yanağından öpmek bir sevgi sembolü ise seks de onlarda o kadar değerde bir sembol. biz de ise bir namus hatta insanlık sembolü.

açık seçik olmayan, tabu olan ve yine de yapılan ne kavramları sevdim ne ilişkileri ne de herhangi başka bir sosyal olayı. bilinmeyen olay insanın başına bela açar. belki sen anlarsın ama başkası anlamaz. kızlarımız ve erkeklerimiz seksi bu kadar tabu ve bilinmez olduğu halde yapmaya devam ettikçe o kadar sözde delikanlı geçinen abazalar gene yılbaşında kızlara sarkıntılık yapacak, gene internetten o kadar erkek gerçekte konuşamadığı kızlara aşk atraksiyonları dökecek, gene gereksiz yoğun ilgiye maruz kalan kızlar dengesiz bir hava içine girecek. bu döngü de kendi kendini büyütmeye devam edecek.


_____________________________17645 Mesaj
6 Mart 2009; 21:28:01 

Kızın kendi ülkesinden medeni durumunu gösterir belge ile gelmesi yeterli.
Pasaportu ile evlilik yapabilirsin.


_____________________________

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...


 
0 Mesaj
18 Ekim 2009; 16:43:55 

arkadaşlar merhaba;
bu siteye yeni üye oldum . sebep yabancı bir kızla evlenmeyi düşünüyorum. ve onun ülkesinde yaşamak istiyorum ( czech republic ). mesela kaç yıl evli kalındığında o ülkenin passaportunu taşıyabiliyorum. ben mesela oraya gidip orada evlenmeyi düşünüyorum. bunun için ben çek konsolosluğuna ne gibi teminatlar gösterip gidebilirim. bu konuda detaylı bilgi verirseniz sevinirm. ne yapacağımı bilmiyorum. bildiğim sadece konsolosluğa gidip bilgi almak ve en yakın evlendirme dairesi ama. bazı şartlar vardır elbet. yazılarınız okudum. tecrübelerinizden beni mahrum etmemeniz dileğiyle.....


_____________________________ 
2745 Mesaj
18 Ekim 2009; 17:47:50 

Mutluluklar diliyorum hocam.

Yorum yapmıyorum yazılanlar hakkında,
tartışma çıkcak çünkü,belli.


_____________________________ 
0 Mesaj
18 Ekim 2009; 18:03:30 

sayın hocam :) bırak çıksın başka türlü çözülmez. yap yorumunu hocam


_____________________________61 Mesaj
18 Ekim 2009; 18:07:05 


quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

xakar güzel diyorsunda , senin bu söylediklerin olayın konu dışına çıkıyor.

senin deyiminle kızlar susuturulup bastırılmamalı evet ama bu olmayınca iş çığırında çıkıkıyor sonra ne namus kalıyor ne bekaret.

çok karşılaşıyoruz günümüzde özellikle bu internet denilen meretin kızlerın kullanımına açık olmasından sonra.

arkadaşlar ben gerçekten atatürkçü ve milletimi seven biriyim allah inancım da mevcuttur ama dine çok düşmüyorum ibadetim azdır her konuda ileri görüşlüyüm ama bu kız konusunda çok örümcek kafalıyım bunun sebebi ise ben değilim bu insanların nefsini tutamayacak kadar zayıf varlıklar olmasından kaynaklanıyor.

ben şahsen artık türkiyede bile evlenilecek türden kızların sayısının çok az olduğu kanısındayım...

yurt dışından bir kız ile evlenirken kafada o kızın her çıktığı arkadaşınla yattığı düşüncesini kabul etmeniz gerekiyor.

ama gerçektende öyle orda kim kimle flört ediyorsa kesin cinsel ilişki yaşıyor çünkü onların hayata bakış açısı o cinsellik illaki olmalı bir ilişkide.ben bunu c iddi anlamda yadırgarım ve eşimin önceden çıktığı insanlarla her fırsatta cinsel ilişkiye girdiği düşüncesi benim beynimi didik didik eder olmaz nefes alamam.

xakar güzel söylüyorsun herşeyi evet sende dediklerinle düz mantıkla gidersen haklısın ama madalyonun diğer yüzüne bakmıyorsun ...

boşuna kızını dövmeyen dizini döver dememişler %100 doğru bir ata sözü , ben bire bir örnekler yaşadım en hanım efendisinden en kaşar diye tabir edeceğimiz kız tiplerinle yakınen birlikte oldum analizler yaptım

en hanım kızından en kaşarına kadar hepsinin içinde var bişeyler fazla özgürlük verildiği zaman kakasını çıkarıyorlar , olmuyor abartıyorlar kırmızı çizgileri geçiyorlar.

ben kesinlikle hiç bir konuda ileri görüşlü açık görüşlü olsamda kız konusunda örümcek kafalıyım arkadaş.ki böyle olmalıyım olmazsam namussuzluğu kabul etmek zorunda kalırım her yapılanı cuppadak yutmak zorunda kalırım ben bunları kabul edemem biz böyle yetiştirildik böyle gördük babanelerimizden dedelerimizden

ben avrupalı değilim arkadaş benim evleneceğim kız benimle evlenmeden önce her çıktığınla yattığını bildiğim halde evlenemem olmaz mide kaldırmaz zehirlenirim kusarım kaldırılmaz yani.Harika açıklamışsın tebrik ederim :)


_____________________________ 
0 Mesaj
19 Ekim 2009; 19:15:20 

ya arkadaşlar, kimse bişey bilmiyo galiba benim durumum hakkında . olsun kaderime boyun eğer gider evlenirim ne de olsa her şey benle başladı


_____________________________480 Mesaj
19 Ekim 2009; 19:58:17 

Yabancılar diyince şu bizim TV lerde ki sigara ve alkol reklamlarının yayınlanmasının yasak olması ve de programlarda sigara için birinin sigarasının, alkol içen birinin alkol şişesinin sansürlenmesi durumu aklıma geldi.

Bizde ne diyoruz gençlerimiz sigara, alkol kullanmasın, gençlik yoldan çıkmasın ...vesaire...

Avrupa ülkeleri tv lerinde bolca alkollü içecek reklamı, tv programlarında sigara, alkol tüketenlerin sansürlenmediğini görüyoruz. Avrupalı nın çocuğu çocuk, genci genç değil mi?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naten -- 19 Ekim 2009; 19:59:10 >


_____________________________O sa mirë me qenë Shqiptar! Proud to be Albanian!


 
287 Mesaj
6 Kasım 2009; 22:59:51 

Olay orada zaten. Birilerinin kirmizi cizgileri nedense sadece tek cinsiyetli olarak kirmizi cizgi oluyor. Tabi ki istememek kolay yoludur. Ben her gun icabinda parasi ile degil mi diye geneleve gideyim. Hatta milleten erkek nesilleri olarak bir hayat kadini ile ilk cinsel deneyimimi yasayip buna erkeklik diyeyim, milli olmak diyeyim ! Sonra da ulkedeki kizlara kirmizi kirmizi cizgiler koyayim. Diyeyim ki bunun adi namustur, sereftir ama ben gider gozu disardaki kadinlarla fingirder her halti yerim cunku erkegim ! Ozgurluk verilince olmaz boyle kanun ve ahlak disi seyler. Bilakis yasaklarla dolu toplumlarda gizliden daha cok sapkinliklar yasanir. Tabi bilemedigimizden bize de kolay yolu yasakcilik geliyor. Kizlara konulan yasaklarla dolu bir ulkede erkek olmak cok kolaydir. Sarhos olup her gece eve gelsen, karini dovsen kimse bisey diyemez. Cunku o ayni yasakli toplumda dul kadin olmak da cok kotu bir durumdur. Erkek icin ise yaptigi bu yanlis "yanlis" olarak adlandirilamaz bile. Yine ayni erkek esini aldatirken "erkek adamdir yapar" denilir, karisi olan kadin mecbur evde kocasinin bir gun sevgilileri ile ihtiyac gideremeyip kendisine muhtac olacagi gunu beklemek zorunda birakilir bu kirmizi cizgili toplumda. Pek tabi ki analari, kiz kardesleri, bunlari yasarken umursamayip sirf kendini dusunen erkek oldugu icin sadece kadin cinsiyetine ait yasakci ve bol kirmizi cizgili bir toplumda bunu savunmak kolay olandir. Siz hic mi hayatinizda ikinci ve ucuncu bir iliski yasamadiniz ? Yani ilk kez konustugunuz kiz arkadaslarinizla evlendiniz mi? Evlenmediniz ise onlara elinizi surmediniz o zaman oyle mi ? Yoksa her sey yasandi ama sonra bu yasadiklarinizdan sonra o kiza sirf size inanip sevip ortak seyler hissettigi icin "xxxpu" deyip kestirip attiniz mi ? Bu ise insanlik sizi insanliginizla ve adaletinizle basbasa birakiyim ben...


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


297 Mesaj
6 Kasım 2009; 23:11:49 

quote:

Orijinalden alıntı: wildsould

aynen genellıkle 13-14 yasında baslıolar işe...Mesela stardakı yabancı gelın programı 2-3 tane kız porno starı cıktı...Bunları araştırmak Lazım.
quote:

Orjinalden alıntı: Zaris

herkes güzel hoş söylüyorda ....

Allah iyi yabancı kızlara denk getirsin arkadaş orda kızlık kaybetme yaşları çok düşük + aldatma olayları çok oluyor

bir gün en çok güvendiğiniz gözünüzden sakındığınız eşinizi başkasıyla yakalarsanız bu size koymamalı...onlar utanmıyor çünkü.

ha bu türkiyedede yokmu var ama % ' sel oranlar ile türkiyede daha temiz birini bulma şansınız çok :)
Xakar kardeş öncelikle sana çok mutluluklar ama konuyu başka yeren çeken arkadaşlara da 2 kelam etmeden geçemiycem, gerçi değişen bişey olmuycak sonuçta burası forumdur ama yine de dayanamadım.


Kendiniz 15 yaşında yapınca birşey olmuyor, namussuzluk olmuyor da, karşı cins yapınca mı? oluyor. Bir erkek ne zaman bu işi yapmak içinden geliyorsa (fiziksel ihtiyaç olarak yani) aynısı karşı taraf için de geçerli. Erkek yapınca namussuz değil de kız niye namussuz. Temizlik orada değil, beyinde olur.

Erkekte bekaret aranmıyor, kız da aranıyor. Bu 2 yüzlülüğü hiç kendinize sordunuz mu? acaba. Eğer o kadar samimiyseniz, evlenene kadar siz de kimsenin eline bile dokunmayın. Bir de anlatmışsın üstelik, hepsiyle beraber oldum, gördüm diye. Kırmızı çizgiyi senle beraber geçmiyorlar mı? Onlar niye namussuz da, senin hakkın var, nerden buldun o hakkı.

Bekareti samimi olarak savunan arkadaşlar, bunu kendileri içinde uygulamak zorunda. Yok kendileri için uygulayamıyorlarsa, karşıdan da böyle birşey beklemesinler. Ayrıca bu işler artık 2000TL'ye bakar sonuçta. Siz ben bir kızla evlendim, kimseye eli dokunmamış diye düşünürken, geçmişte neler olduğunu aslında bilemezsiniz, bunun da farkında olun yani, saf olmayın.

Star programa porno yıldızlarını seçip getirdiyse, yabancı kızlar ne yapsın de mi ama?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Falcon-etti -- 6 Kasım 2009; 23:35:25 >


_____________________________216 Mesaj
6 Kasım 2009; 23:29:03 


quote:

Orijinalden alıntı: oeste

En iyisi yabancıyla evlenmek hem bu ülkeden kurtulmuş olursun hemde bir başka kültüre alışır benimsersin benim için peygamberlerin bi önemi yok sevdiğim desin christian ol seve seve olurum sonuçta o insanlar köpeğe inanmıyor hepimiz Allaha inanıyoruz herneyse yabancı kızla evlenmek insana çok şey katar özellikle modern olmayı her alanda öğretir saygı-modernlik denen kavramlar bizde yok ne yazıkki

bi tawsiye
müslümansan eğer dinini değiştirme.. kim isterse istesin ama değiştirme..


_____________________________ 
287 Mesaj
8 Kasım 2009; 15:01:39 

Tesekkurler Falcon-etti
Evet, "Adalet" herkes icin esitliktir. Burada adalet nerde ? Erkekler her halti yapsin, yapinca da buna "erkeklik" desin. Hatta toplumumuzun bir cok kadini da bunu kabul ediyor, erkektir elinin kiridir de deniliyor. Fakat burada yine de bir gercek var. Nedir denilen "elinin kiri" yani bu bir kirdir erkekler icin en hafif ve yumusatilmis sekli ile soylenen hali bu.
-
Ayrica demek isterim ki bu yabancilarda bizdeki gibi acaip din degistirtme emrivakiligi durumu yok. Bizim milletimizde var bu hazimsizlik nedense. Tipki bir futbol takimi taraftari nasil "En buyuk xxxx" diyor ise o durum mevcut. Oysa her takim zaman icinde birbirini yenmistir !.Hatta bu forumda bir haberde yapilan yorumlardan bazilari "iste Turk'un gucu" seklinde :) Yani o kadar hazimsiziz ki iri yaa ufak her basarimizi "En buyuk biziz" seklinde gostermek ve gormek cabasindayiz. Bir de bu basarilari gosterdiklerimiz yine kendi milletimiz. Kendin cal kendin oyna durumu da mevcut. Uyanik insanim feyzbuk'ta ulkemi tanitan videolar paylasiyor, paylastiklari videolar da Turkce ! :) Madem ulkeni o kadar cok begeniyorsun, dunya gorsun istiyorsun be kardesim bari anlayacaklari dilde tanit. Her musluman kabul eder ki Hiristiyanlar da bizim inandigimiz Allah'a inaniyor. Peki ayni Allah'a yani tek Allah'a inaniyorsak neden biz ya da onlar din degistirmeli ki? Bu dini inancin ne oldugunu anlayamamis insanlarin takintisi bence. Nasil ki %99'u musluman denen ulkede su baslikta kendilerinin dile getirdigi gibi bir suru kadinla iliski yasamis bir musluman zina gunahini isliyor ve bu Allah inancinda, islam dini icerisinde "Gunah" larindan biri olarak yer aliyor ise... Hiristiyanlarin da en az islam'a inananlar kadar gunaha girme hakki yok mu !!! Yok mu da islam "En buyuk" oluyor da hiristiyan dinine inananin sozde kendi istegi ile ama gizliden baski ile dinini degistirmesi umuluyor ?
-
Bana gore butun bu ornekledigim (degindigim) konularda da bu basligin ana konusunda da insanlar cinsiyet ayrimi, din ayrimi, millet ayrimi gibi ayrimciliklari savunuyor ise bu onlarin "IRKCI" oldugunu gosterir ki eger islam dinine mensupsalar islam'in en temel ozelliklerinden biri insanlari din,dil,irk ve cinsiyetlerine gore ayirmamasidir. Yani dinini anlamamis insanlar cok bu onu gosterir. Zaten dikkat ederseniz islam dunyanin her cografyasinda yasatildigi bolgede oranin kulturune gore sekillenip farkli detaylar gosterir. Yani buradan da anlasilabilir ki "insan" dinin adi her ne olur ise olsun inandigi dini gecmisinden gelen kulturel kaliplari ve toplum kurallari icinde yogurup, yorumlayip farklilastirip inaniyor. Bekaret onemli diyen Turk erkekleri, gencleri farz-i misal o cok onemsedigi bakir komsu kizinin bekaretini alip siradaki kizi yataga atmayi beklerken "musluman" oldugu icin "en buyuk din benim dinim" diyor... diger yandan her iki tarafin da birbirlerini kandirmadan, sadece bir tarafin(erkek) kizdan almak istedigi bir sey oldugu icin kullanmadigi bir inancin,ulkenin insanina "tu kaka" diyebiliyor !!!< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xakar -- 8 Kasım 2009; 15:10:28 >


_____________________________

İstanbul boğazına karşı 4 katlı bahçe içinde ev - yani "QuadCore",Peugeot 206 sedan ! Minton Vantilatör, 2x2 metre çift kişilik yatak.A sınıf enerji tasarruflu ampul !


 
16 Mesaj
18 Eylül 2010; 18:53:53 

Kiminle evlenirseniz evlenin ama moldova ve ukraynalılar hakkında bilgi vereyim gerisi size kalmış,
yürümeye başladıkları itibaren sex işinin içindedirler 100 kişiyle yatmış olsada sanki siz ikinciymişssiniz gibi rol kesebilirler , senin yanından çıktıktan 1 saat sonra baskasıyla yatabilirler yani vefa ahlak kuralları yoktur ama yıllardır türkiyeyi takip ettiklerinden sizin kurallarınıza uyuyormus gibi davranarak onlarla evlenmenizi sağlamaya çalışırlar , yaşı küçük diye aşık olmaya kalkın normal sex yaşı 14 tür ama 9-10 tecavüzleride oldukça yaygın , burada bir çok akdın tanıdım ve artık yanımdan cıkıp bir türkle evlenenleri gördükçe üzülüyorum , yazık bize ne oluyor...


_____________________________2701 Mesaj
18 Eylül 2010; 19:00:48 

Her şey zar değilmi? bir kız zarını bozdurmadan bir çok şekilde bir erkekle birlikte olabilir. Piyasada karısı zamanında bir çok kimseyle yalaşmış ama bakireliğini kocasına veren çok bayan vardır eminim İnşallah o kocalardan biri olmayız.


_____________________________150 Mesaj
18 Eylül 2010; 19:04:15 

Bende nicolümle evlenme planları yapıyordum


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


747 Mesaj
18 Eylül 2010; 19:10:24 


quote:

Orijinalden alıntı: fasilgibi

Her şey zar değilmi? bir kız zarını bozdurmadan bir çok şekilde bir erkekle birlikte olabilir. Piyasada karısı zamanında bir çok kimseyle yalaşmış ama bakireliğini kocasına veren çok bayan vardır eminim İnşallah o kocalardan biri olmayız.

amin


_____________________________

Ey gönül, gidenden ümidini kes!
Kaçan bir hayale benziyor herkes,
Sanki kulağıma gaipten bir ses,
Buluşmalar kaldı mahşere diyor.


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Eylül 2010; 19:13:26 

Adam 1 yıldır forumda yok. Gelsin anlatsın ne yapmış.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


782 Mesaj
18 Eylül 2010; 19:13:39 

quote:

Orijinalden alıntı: promote

Kiminle evlenirseniz evlenin ama moldova ve ukraynalılar hakkında bilgi vereyim gerisi size kalmış,
yürümeye başladıkları itibaren sex işinin içindedirler 100 kişiyle yatmış olsada sanki siz ikinciymişssiniz gibi rol kesebilirler , senin yanından çıktıktan 1 saat sonra baskasıyla yatabilirler yani vefa ahlak kuralları yoktur ama yıllardır türkiyeyi takip ettiklerinden sizin kurallarınıza uyuyormus gibi davranarak onlarla evlenmenizi sağlamaya çalışırlar , yaşı küçük diye aşık olmaya kalkın normal sex yaşı 14 tür ama 9-10 tecavüzleride oldukça yaygın , burada bir çok akdın tanıdım ve artık yanımdan cıkıp bir türkle evlenenleri gördükçe üzülüyorum , yazık bize ne oluyor...tamamen yalan

tamamen düzmece.

Moldova kadınları kadar namuslu ve düzgün kadın çok az tanıdım.

Kayınvalidesinin ayağını yıkayan Ukraynalı Türkle evli kadın var.

Ama beni hiç diskoya götürmüyorsun diye kocasına kızan Ukraynalı da.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi judith -- 18 Eylül 2010; 19:14:46 >


_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Eylül 2010; 19:29:04 

9 aydır bir ilişkim var bayanda brezilyalı artık evlilik hesapları bile yapıyoruz ama en başta okulunun bitmesi lazım (hukuk okuyor) 2 ay sonra yeniden türkiyeye gelicek . tanıdığım hic bir türk kızına benzemiyor .
asıl aklımı kurcalıyan konu burada yaşamaya uyum sağlıyabilir mi veya ben brezilyada yaşamaya uyum sağlıyabilir miyim.birde böyle bir durumda karşımıza çıkabilicek sorunlar
konuşmamız ingilizce ve benim yarım yamalak portekizcemnot:ben KRHTH değilim< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRHTH -- 18 Eylül 2010; 19:29:40 >


1764 Mesaj