Şimdi Ara

Yabancı bir kız ile evlenmek için ?.. (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
147
Cevap
3
Favori
28.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başka milletlere özenmeye çalışan milletler, kendi benliklerini kaybettikleri gibi, özenmeye çalıştıkları topluluk gibi de olamazlar. Ayrınca Milli benliklerini kaybedenler başka milletlere yem olurlar. Bu sözler Atatürk'e aittir.
    Tabi herkes özgür istedigini yapmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forester34 -- 4 Ocak 2011; 16:08:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forester34

@El_Sco,
    Başka milletlere özenmeye çalışan milletler, kendi benliklerini kaybettikleri gibi, özenmeye çalıştıkları topluluk gibi de olamazlar. Ayrınca Milli benliklerini kaybedenler başka milletlere yem olurlar. Bu sözler Atatürk'e aittir.

ben ne başka milleti benimserim, ne de kendi milletimi ki zaten kendi milletim yok, insanım sadece...hea ama yaşayış şartları, özgürlük tarafından bakacak olursak tabii ki Avrupa ve ABD daha iyi Türkiye'den...yok okulda kısa saç, üniforma, zorunlu askerlik vs.vs birsürü saçmalık, var mı Avrupa'da böyle bir şey ?

Benim sadece kişisel görüşüm bu...karşıyım sosyal ve milli otoritenin, tabuların ayrıca ailenin insanı küçük yaştan itibaren tutsak ve empoze edişine...1000 yıl önce adamın/topluluğun biri belli kurallar koymuşlar ve sonra yeni nesillerin hepsini bu kurallara uydurmaya çalışmışlar...neden o kuralları biz koymadık, neden sen, ben, Ahmet değil de onlar koydu ve neden onlara uymak zorundayım...Atatürk'ün bahsettiği benlik kavramını neden ben oluşturmadım da başkalarınınkine uymak zorundayım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: el_SCo

quote:

@El_Sco,

ben ne başka milleti benimserim, ne de kendi milletimi ki zaten kendi milletim yok, insanım sadece...hea ama yaşayış şartları, özgürlük tarafından bakacak olursak tabii ki Avrupa ve ABD daha iyi Türkiye'den...yok okulda kısa saç, üniforma, zorunlu askerlik vs.vs birsürü saçmalık, var mı Avrupa'da böyle bir şey ?

Benim sadece kişisel görüşüm bu...karşıyım sosyal ve milli otoritenin, tabuların ayrıca ailenin insanı küçük yaştan itibaren tutsak ve empoze edişine...1000 yıl önce adamın/topluluğun biri belli kurallar koymuşlar ve sonra yeni nesillerin hepsini bu kurallara uydurmaya çalışmışlar...neden o kuralları biz koymadık, neden sen, ben, Ahmet değil de onlar koydu ve neden onlara uymak zorundayım...Atatürk'ün bahsettiği benlik kavramını neden ben oluşturmadım da başkalarınınkine uymak zorundayım ?

Daha önceki dönemlerde Amerikada yaşadım. Özgürlük dediğin kavram kişisel bazda var.
    Ama toplum kuralları çok sıkı, trafik kuralları acaip sıkıdır.
    Özgürlüğün fazlası da insanları sapıttırıyor. Bizzat gördüm çünkü. Mesela California'da erkek erkege kadın kadına evlilik yasal hale geldii...Özgürlügün boku cıktı yani
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: el_SCo

quote:

@El_Sco,

Daha önceki dönemlerde Amerikada yaşadım. Özgürlük dediğin kavram kişisel bazda var.
    Ama toplum kuralları çok sıkı, trafik kuralları acaip sıkıdır.
    Özgürlüğün fazlası da insanları sapıttırıyor. Bizzat gördüm çünkü. Mesela California'da erkek erkege kadın kadına evlilik yasal hale geldii...Özgürlügün boku cıktı yani

Trafik hayattir. Kurallar bizde siki olmuyor da ne oluyor, millet kavga ediyor. Asiri derecede kazalar yasaniyor vsvs. Az önce araba kullaniyordum. Kamyonetin teki 3 seritli yolda en soldan giderken yolun en solundaki arac hiz sinirina uyuyordu(70 km/h) kamyonet ise bu kurala uymak istemiyor ve en saga gecip 100 km/h ile gitmeye basliyor. Saga dönmek icin en saga gectigimde arkada beyaz bir kamyonetin korna+selektörüne magruz kaliyorum. Kamyoneti kullanan kisiye "insanlik" yapip sag taraftaki yolu aciyorum ve kendisi beni gecip önümdekilere makas ata ata gidiyor. Sence böyle bir trafik mi daha iyi yoksa herkesin 70 km/h ile, saga dönmek isteyenin sagdan gittigi bir trafik mi daha iyi?
    Ayrica iliskiyi yasayan onlar. Baktin iki escinsel var, özgürce "sana uymayan" bir takim isler yapiyorlar. En basitinden kafani baska yöne cevirirsin. Bu kadar zorlamaya gerek yok. Ha görmekten memnun degilsen git rednecklerle yasa.
  • Kafanı başka yöne çevirirsin ama orda ailenle yaşadığını farzet..5 yaşındaki oğlunla dolaşırken, karşında elele tutuşan 2 erkek öpüşüyorsa bunu çocuğa nasıl izah edeceksin? Yada kızın var 2 lezbiyen öpüşüyor sokakta? Napcaksın?
  • quote:

Kafanı başka yöne çevirirsin ama orda ailenle yaşadığını farzet..5 yaşındaki oğlunla dolaşırken, karşında elele tutuşan 2 erkek öpüşüyorsa bunu çocuğa nasıl izah edeceksin? Yada kızın var 2 lezbiyen öpüşüyor sokakta? Napcaksın?

Cocuguna anlaticaksin. Artik 5 yasindaki cocuga bile nasil dogdugu anlatiliyor, e bi zahmet bu iliski turunu, kendi goruslerini(ben onaylamam vsvs) cocuguna da aktarmayi hor görmezsin. En basitinden ingilterede ergenlige yeni girenlere escinsellik hakkinda bilgi veriliyor. Adam akilli nedir ne degildir ögreniyorlar.
    Bu konunun baslarinda birisinin yazdigi gibi cocuklari ciddiye almayan bir toplum yapimiz var. Maalesef cogu kisi böyle yetistiriyor, kendisi ezik olunca, kimsenin kendisinden daha ustun olmasini istemiyor bunu da etrafindan yapmaya(karisini, cocuklarini ezmeye) basliyor.
    En basitinden su an saygi duydugun kisilere bak(Allah'in adini aldigina göre Hz. Muhammed'in cocuk yasta ailesiyle yasayamadigini anlarsin), hepsi cocuk&genc yasta adam olmus insanlar. Maalesef bizim toplumda böyle isliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThisisaNightmare

quote:

Kafanı başka yöne çevirirsin ama orda ailenle yaşadığını farzet..5 yaşındaki oğlunla dolaşırken, karşında elele tutuşan 2 erkek öpüşüyorsa bunu çocuğa nasıl izah edeceksin? Yada kızın var 2 lezbiyen öpüşüyor sokakta? Napcaksın?

Cocuguna anlaticaksin. Artik 5 yasindaki cocuga bile nasil dogdugu anlatiliyor, e bi zahmet bu iliski turunu, kendi goruslerini(ben onaylamam vsvs) cocuguna da aktarmayi hor görmezsin. En basitinden ingilterede ergenlige yeni girenlere escinsellik hakkinda bilgi veriliyor. Adam akilli nedir ne degildir ögreniyorlar.
    Bu konunun baslarinda birisinin yazdigi gibi cocuklari ciddiye almayan bir toplum yapimiz var. Maalesef cogu kisi böyle yetistiriyor, kendisi ezik olunca, kimsenin kendisinden daha ustun olmasini istemiyor bunu da etrafindan yapmaya(karisini, cocuklarini ezmeye) basliyor.
    En basitinden su an saygi duydugun kisilere bak(Allah'in adini aldigina göre Hz. Muhammed'in cocuk yasta ailesiyle yasayamadigini anlarsin), hepsi cocuk&genc yasta adam olmus insanlar. Maalesef bizim toplumda böyle isliyor.

+1...
  • Valla arkadaşlar herkes istedigi kızla evlenmekte özgür.
    Ben şahsen kapalı, inanclı, düzgün, helal süt emmiş aile kızı alcam. Nasipse bir ömür saadet.
    Ama yabancıyla evlenenlerin sonu yok.Hem her sene zırt pırt kızın memleketini ziyarete gidicek tonla masraf.
    İskontolu ogrendim evlenenlerden nasıl birsey oldugunu anlattılar ve cok mutsuzlar. Özenilcek de bir sey yok
  • quote:

Valla arkadaşlar herkes istedigi kızla evlenmekte özgür.
    Ben şahsen kapalı, inanclı, düzgün, helal süt emmiş aile kızı alcam. Nasipse bir ömür saadet.
    Ama yabancıyla evlenenlerin sonu yok.Hem her sene zırt pırt kızın memleketini ziyarete gidicek tonla masraf.
    İskontolu ogrendim evlenenlerden nasıl birsey oldugunu anlattılar ve cok mutsuzlar. Özenilcek de bir sey yok

Kusura bakmayin ama anlattiginiz kadariyla, sizin zaten mutlu olmaniz günah degil mi? O zaman sorun nedir ki?
  • Niye günah olsun kardeş
    Ben şu anda da mutluyum. Son nefesime kadar da mutlu olacağım.
  • quote:

Bu bile evlenmek için başlı başına bir sebep.
    Bakınız: RUSYA' da HAYAT
  • quote:

Çevremde yabancı ile evli olanlar var uzun süredir bir tanesinin bile ayrıldığını duymadım. Ve bir kaçına hayran kaldım çok kültürlüler efendiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iliqueur

benimde eşim yabancı.

öncelikle ülkesinden orada evli olmadığına dair noter onaylı belge ve yine noter onaylı bizdeki nüfus cüzdanı örneği gibi (birth certificate) belge getirmesi lazım ... onlar getirildikten sonra da yeminli tercüman ile türkçeye çevrilip, buradaki noterde onaylatılması lazım... geri kalan prosedür aynı diye hatırlıyorum.

belgeleri hazırladıktan sonrası zaman almıyor ama belgeleri hazırlamak eziyet... herhangi bir evlendirme dairesine başvurursanız daha geniş bilgi alırsınız (sonuçta belki ülkeden ülkeye fark vardır)... ayrıca evlendikten sonra da Türk vatandaşı olana kadar 3 yıl süre ile yıllık vize alması lazım ...

Allah mesut etsin...

Öncelikle Mutluluklar diliyorum ,Yukarıdaki belgeleri alman yeterli diye biliyorum bende...

Not:Evlendikten sonra bir ay içinde Yabancılar şb sine gidip ikamet teskeresi almanız gerekiyor, enmiyet ayrıca evinize gelerek birlikte oturup oturmadığınızı kontrol ediyor kısa bir soruşturmadan geçiyorsunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZooZ -- 4 Ocak 2011; 22:16:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasilgibi

quote:

Çevremde yabancı ile evli olanlar var uzun süredir bir tanesinin bile ayrıldığını duymadım. Ve bir kaçına hayran kaldım çok kültürlüler efendiler.

Davulun sesi uzaktan hoş gelir pehh
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fasilgibi

quote:

Davulun sesi uzaktan hoş gelir pehh

Sanki Türkle evlenenler hep mutlu o eskidenmiş şimdi biraz hır gür çıktımı boşanıyorlar.
  • Valla evlilik kolay birşey degil. Üniversiteyi başka şehirde okuyanlar bilirler, baska insanlarla aynı evi paylasmak beraberinde bir sürü gecimsizlik kavga getirebiliyor, hem de ayrı odalarda kalmanıza ragmen. Kaldı ki, evlenip her gün aynı yatagı paylascagınız insanı cok iyi secmek lazım.
    Fazla bekar kalmak da iyi degil, bekar adamın yakasını ya itler yer, ya bitler yer.
    Ondan namuslu, düzgün, helal süt emmiş aile kızı insanın ömrüne ömür katar.
    Ama boşuna dememişler
    Karının iyisi adamı vezir eder,
    Kötüsü rezil eder.
    Her gün evlenmiyoruz.
    Dünyaya bir kere gelecegiz.
    Herkes özgür.
  • quote:

kusura bakma da sen 2 gayın öpüşmesinden utanıyorsan bu 2 gay de senin kapalı karınla dolaşmanı çağ dışı bulabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: crime&punishment

quote:

kusura bakma da sen 2 gayın öpüşmesinden utanıyorsan bu 2 gay de senin kapalı karınla dolaşmanı çağ dışı bulabilir

2 gayin öpüşmesi beni ilgilendirmiyor güzel kardeşim
    Benim derdim şu, çoluk çocukla dolaşıyorsan, bunu çocuğa nasıl izah edeceksin?
    Çocuğun psikolojik ve fiziksel gelişimi sence önemli bir konu değilmi?
    Çocuk sorarsa, nasıl bir açıklama yapmalı sence bir baba yada anne bu durumda?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crime&punishment

quote:

2 gayin öpüşmesi beni ilgilendirmiyor güzel kardeşim
    Benim derdim şu, çoluk çocukla dolaşıyorsan, bunu çocuğa nasıl izah edeceksin?
    Çocuğun psikolojik ve fiziksel gelişimi sence önemli bir konu değilmi?
    Çocuk sorarsa, nasıl bir açıklama yapmalı sence bir baba yada anne bu durumda?

Peki ben dogacak olan kiz cocuguma "first lady" olmasi icin kapanmasinin gerek olmadigini nasil izah edecegim
  • İnsan bakınca etkileneceği bir kız bulmalı öyle 1 ay 2 ay değil her daim seni içine çekebilmeli...Ben bu hisleri nedense hep okulumda gördüğüm yabancı kızlara duyuyorum ve sanırım en büyük hayallerimden biri de onlardan biriyle evlenmek.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.