Şimdi Ara

800 TL'ye kadar ses sistemi önerisi - Z5500 alındı teşekkürler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Açıkçası pek araştırmadan açıyorum bu konuyu. Peder bir anlık gazla al bakalım diyince halledeyim de çıksın aradan diyorum hazır bazı sitelerde uygun kampanyalar varken.

Yalnız bu bağlantı konuları konusunda hiçbir bilgim yok, beraberinde kullanmak istediğim ürünler ;

Western Digital HD Media Player ve Panasonic 37lzd70f.

5.1 sistem düşünüyoruz. Bir de merak ettiğim konu bu ev sinema sistemlerinde dahil olan playerlarla mkv dosyası oynatma şansımız var mıdır, aracı olarak bu media playerı kullanmam beni ses konusunda bir kayba uğratır mı ?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 6 Mart 2009; 22:41:22 >

• quote:

ev sinema sistemlerinde dahil olan playerlarla mkv dosyası oynatma

Oynatamazsın, wd playerı ses sistemine bağlayıp kullanman gerek. Bunun içinde dışardaki bir kaynaktan dts çözebilen bir ses sistemi alman lazım. mkv dosyaları genelde dts olur buna dikkat et, wd playerın kendi decoderi yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JakX

quote:

ev sinema sistemlerinde dahil olan playerlarla mkv dosyası oynatma

Oynatamazsın, wd playerı ses sistemine bağlayıp kullanman gerek. Bunun içinde dışardaki bir kaynaktan dts çözebilen bir ses sistemi alman lazım. mkv dosyaları genelde dts olur buna dikkat et, wd playerın kendi decoderi yok.

Peki bu bahsettiğiniz ürünlerin fiyatı ne civarda ? Zaten aslında playerı olmayan bir ses sistemi daha çok işime gelecek gibi. Bu konuda forumda hangi konudan yararlanarak daha fazla fikir sahibi olabilirim ?

Cevap için teşekkürler bu arada.
  • Ya da şöyle diyeyim, yukarıdaki HD Media Playerı almayı planlıyorum, görüntüyü ondan kaynak alarak en verimli sesi alabileceğim ürünlerden önerirseniz sevinirim böylece açıklamayla falan da uğraşmamış olursunuz :). Bu arada bütçeyi az da olsa aşabilirim. Tekrardan teşekkürler.
  • Bu fiyat aralığında Logitech Z5500 öneriliyor genelde... Daha üst seviye sistemler için minimum +1.500 YTL'nin üzerine çıkmak gerekiyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ponderous

Bu fiyat aralığında Logitech Z5500 öneriliyor genelde... Daha üst seviye sistemler için minimum +1.500 YTL'nin üzerine çıkmak gerekiyor..

Anladım. Peki bu Z5500 - Media Player - TV bağlantısını ses kaybı yaşamadan kurmam mümkün mü acaba ?

Yoksa bu tarz HDMI giriş - çıkışa sahip ürünleri mi tercih etmeliyim ?

http://www.hepsiburada.com/lg-ht-503th-tallboy-51-ev-sinema-paketi-/productDetails.aspx?categoryid=152492&productid=evlght503th

• WD PLAYERI HDMI ÇIKIŞIYLA PANASONİC TV NE BAĞLA SONRA GİT BİR Z5500 AL WD PLAYERI Z5500 E OPTİK KABLOYLA BAĞLA ARKANA BAKMA . SES KAYBI YAŞAMADAN EN UCUZ VE VERİMLİ SİSTEMİ BU ŞEKİLDE KURABİLİRSİN.

WD PLAYER 320 TL
    LOGİTECH Z5500 670 TL
    PANASONIC 37lzd70f. 2400TL
    TOPLAM 3390 TL

İYİ İŞTE DAHA NE OLSUN...
  • Merhaba;
    Kısıtlı bütçenize uygun, hdmi bağlantı imkanı olan, hoparlör setiyle birlikte ~800 Tl ye alabileceğiniz ve tabiiki WD Playerıda bağlayıp DTS sesleri çözebileceğiniz başlangıç seviyesi 5.1 avr Sony HT-DDWG800 olacaktır.Cihazın tanıtıldığı Sony sitesini aşağıya ekliyorum.Hoşçakalın.

http://www.sony.com.tr/product/hcs-cinema-surround-kit/ht-ddwg800/tab/technicalspecs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aalikemal -- 5 Mart 2009; 13:54:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: krizalit17

WD PLAYERI HDMI ÇIKIŞIYLA PANASONİC TV NE BAĞLA SONRA GİT BİR Z5500 AL WD PLAYERI Z5500 E OPTİK KABLOYLA BAĞLA ARKANA BAKMA . SES KAYBI YAŞAMADAN EN UCUZ VE VERİMLİ SİSTEMİ BU ŞEKİLDE KURABİLİRSİN.

WD PLAYER 320 TL
    LOGİTECH Z5500 670 TL
    PANASONIC 37lzd70f. 2400TL
    TOPLAM 3390 TL

İYİ İŞTE DAHA NE OLSUN...

Media player ile z5500 arasında optik bağlantı kurmam mümkün mü yani, mümkünse tercihim bu yönde olacaktır.

@aalikemal

inceliyorum hemen teşekkürler :).
  • Bu 2 seçenek kafamı karıştırdı doğrusu, yalnız Sony ürününe kanım pek ısınmadı doğal olarak bu fiyata bu kadar oluyor tabi :). Bugün bir aksilik olmazsa Electroworlde gitmeyi planlıyorum orada bir göz atacam da acaba bu media playerı aracı olarak kullanabilmem için dikkat etmem gereken özellik HDMI giriş ve çıkışının olması mıdır ? Bunun yanıdna DTS desteği haricinde neye dikkat etmeliyim ? Dışarıdan bakınca pek birşey yok gibi duruyor da ne karışıkmış şu ses olayları ya :).
  • z 5500 pc için biçilmiş kaftan sabit bi ses sistemi değil duyduğunuz duyabileceğiniz bütün özellikelr war hayran kalırsınız optik bağlantı yapılabilir .:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

z 5500 pc için biçilmiş kaftan sabit bi ses sistemi değil duyduğunuz duyabileceğiniz bütün özellikelr war hayran kalırsınız optik bağlantı yapılabilir .:D

Sorun şu ki bilgisayar ile beraber kullanmayacam bu düşündüğüm ses sistemini, z5500den vaz mı geçmeli yani .
    Lg modellerine bakıyorum bir yandan da, fiyatları daha uygun gibi. Sony kalitesi ile yarışabilir mi acaba ?
  • Z5500, kendi fiyat aralığında f/p oranı oldukça yüksek... WD player ile kullanım içinde gayet ideal.. WD player'dan optik bağlantı ile bağlıyorsun, DTS sesi kendi içinde çözüp dağıtıyor hoparlörlere... Kullananlar gayet memnun. Ayrıca bilgisayar ile de beraber kullanılabilecek bir alet...

Daha üst seviye bir sistem içini, bir receiver (min 800 YTL) ve en az 5+1 hoparlör seti (min 800 YTL) alman gerekir ki forumda araştırırsan 1.500- 10.000 YTL arası çeşitli seviyelerde ses sistem tavsiyeleri mevcut.. Sonuçta bütçe ve zevk meselesi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ponderous

Z5500, kendi fiyat aralığında f/p oranı oldukça yüksek... WD player ile kullanım içinde gayet ideal.. WD player'dan optik bağlantı ile bağlıyorsun, DTS sesi kendi içinde çözüp dağıtıyor hoparlörlere... Kullananlar gayet memnun. Ayrıca bilgisayar ile de beraber kullanılabilecek bir alet...

Daha üst seviye bir sistem içini, bir receiver (min 800 YTL) ve en az 5+1 hoparlör seti (min 800 YTL) alman gerekir ki forumda araştırırsan 1.500- 10.000 YTL arası çeşitli seviyelerde ses sistem tavsiyeleri mevcut.. Sonuçta bütçe ve zevk meselesi..

WD player ile arasında optik bağlantı mümkünse seçimim bu yönde olacak bu durumda. Teşekkürler :).
  • Bu arada kusura bakmayın ama kafama takıldı, böyle bir model düşünmek z5500 ün yanında hata mı olur ?

Örneğin :

http://www.webdenal.com/store/sony-ht-sf1300-dvdsiz-ev-sinema-sistemi_fiyat.htm?idProduct=90549&idCategory=221&topnavCategory=36
  • Doğru yolu bulmana sevindim. Ama yinede Z5500'ü de hafife alma çok başarılı bir üründür.

quote:

Orjinalden alıntı: cause_of_death

Bu arada kusura bakmayın ama kafama takıldı, böyle bir model düşünmek z5500 ün yanında hata mı olur ?

Örneğin :

http://www.webdenal.com/store/sony-ht-sf1300-dvdsiz-ev-sinema-sistemi_fiyat.htm?idProduct=90549&idCategory=221&topnavCategory=36

• quote:

Orjinalden alıntı: [S]ensei

Doğru yolu bulmana sevindim. Ama yinede Z5500'ü de hafife alma çok başarılı bir üründür.

quote:

Bu arada kusura bakmayın ama kafama takıldı, böyle bir model düşünmek z5500 ün yanında hata mı olur ?

Örneğin :

Z5500 e niyetlenmistim siz boyle diyince yine karisti kafam :/

• Burada her kafadan ayrı bir ses çıkar.. Hepside kendince doğrudur.. O yüzden kararsızsan kafan daha çok karışır:)

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: [S]ensei

Doğru yolu bulmana sevindim. Ama yinede Z5500'ü de hafife alma çok başarılı bir üründür.

quote:

Örneğin :

Z5500 e niyetlenmistim siz boyle diyince yine karisti kafam :/

• dogru valla :) . Aslinda su an z5500 de karar kildim sayilir ama pc ile kullanmayacak olmamla acaba yanlis bir secim mi yapmis olurum diye de dusunuyorum.
  • Dikkat etmen gereken dışardaki bir kaynaktan gelen dts sesi çözebilmesi. Optic girişi olması çözeceği anlamına gelmiyor almadan önce bunu mutlaka dene çünkü aldığın yerdeki çalışanlarda bilmez bunu. Götür wd playerını içine birkaç dts sesli mkv film tak ve kendin dene.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.