Şimdi Ara

<b>CeBIT Özel:</b> Zotac, X58 yonga setli anakart hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia ve Intel arasında işlemcilere yönelik yonga seti hazırlama konusunda yaşanan lisans krizi son günlerde yeniden gündeme gelmiş olsa da Nvidia'nın önde gelen iş ortakları, Intel'in Core i7 işlemcileri için X58 yonga setli anakart hazırlamaya devam ediyor. Bu konuda en son adım EVGA'den gelmiş ve firma merakla beklenen Classified kod adlı anakartını geçtiğimiz ay Las Vegas'da düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı'nda tanıtmıştı. EVGA'dan sonra özellikle AMP! Edition serisi yüksek performanslı ekran kartlarıyla tanınan Zotac da X58 yonga setli ilk anakartı için bize özel bir tanıtım yaptı.

Firmanın belli başlı yayın kuruluşları ve saygın editörleri kabul ettiği özel salonunda henüz hacimli üretimine başlanmamış ve çalışmaları devam eden ürünler tanıtılıyor. Üst düzey yöneticileriyle görüştüğümüz Zotac'ın X58 yonga setli yeni ve anakart dünyasındaki 790i SLI sonrası yüksek performans segmentini hedef alan ilk anakartını da görüntüleme fırsatı yakaladık. Zotac'ın çalışmaları devam eden X58 çipsetli yeni anakart, Intel'in yeni nesil Core i7 serisi işlemcilerine destek veriyor ve sahip olduğu 6x DIMM slotu üzerinden 24B'a kadar üç kanal DDR3 desteği sunuyor.

Firmanın fuar için hazırladığı mühendislik örneği anakart, pasif soğutma ile desteklenmiş durumda. Ancak resimde gördüğünüz modelden farklı olarak Zotac, anakartın piyasaya çıkacak versiyonunda muhtemelen hem performans hem de görünüm anlamında daha iddialı ve dikkat çekici bir çözüm kullanması kuvvetle muhtemel görünüyor. Çoklu ekran kartı kurulumlarına destek veren ve hem Crossfire hem de SLI teknolojileriyle uyumlu olan anakartta güney köprüsü olarak Intel'in ICH10R yongası kullanılıyor. 6x SATA-II konnektörü ile gelen kart, gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı ses özelliklerine de sahip.

Zotac'ın X58 yonga setli anakartı için henüz net bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• Güzel Güzel piyasa renklensin biraz yaw yeni ürünler çıksın biz de yeni şeyler öğrenelim.....Haber için tşk.
  • sogutma bakımından cok ıyı oldugunu soyleyemem yınede tercıh alıcak olan arkdaslara kalmıs bunun yerıne saglam bır asus yada msı daha ıyı olur kanımca zotac anakart konusunda daha yenı sayılır deneyımlerı arttıkca daha ıyı urunler beklenebılır ama sımdılık ılk tercıhım olmaz en azından benım
  • bu x58 ler cıkıp cıkıp duruyo ama alan yok galiba :)
  • zotacsa en son terçihim olur ama daha bir yıl sonra düşünüyorum...
  • zotac bence güzel bir firma hala mini-ıtx bordunu kullanıyorum herhangi bir sorun cıkartmadı malzeme kalitesi cok güzel haber için teşekkürler
  • Hem CF hem de SLI desteğinin olması aynı anakart üzerinde mi yoksa farklı iki anakartla mı mümkün?
  • Soğutucuya bak ya çok rezil.. zotac gibi bi firmaya yakıştıramadım..
  • 1. ve 2. pci-e arası çok yakın soğutuculardada iş yok gibi.. gerçi zotac gtx 295 kullanıyorum ve memnunum ama anakartta o kadar başarılı olacagını sanmıyorum..
  • iyi ya da kötü anakart üretmesi rekabet getirecektir. Umarım su anakartların fiyatları düser
  • Bu soğutucuları en son G31lerde görmüştüm X58'e yakışmamış
  • Bir zotac eksikti.
  • Herkes soğutuculara laf atmış ama belki de adamlar ısınmayan bir kart yapmış ve o büyük devasa görkemli soğutuculara gerek kalmamıştır. Zaten bir çok kullanıcı artık kart seçerken dış görünüşünü de hesaba katıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaReTTa_99 -- 4 Mart 2009; 18:36:23 >
  • Core 2 stoğu erimeden Core i7 fiyatları düşmez. Oda bu ortamda uzun sürecek gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

Soğutucuya bak ya çok rezil.. zotac gibi bi firmaya yakıştıramadım..

+1 berbat soğutucu
  • mühendislik örneği olduğu için mi kapasitörleri koymamışlar acaba
  • alla alla ağzım açık okuyorum yorumları..haberde mühendislik örneği olduğu için soğutucusu kötü yazıyor..kart daha geliştirme aşamasında son hali değil arkadaşlar!!hala soğutucu berbat yakıştıramadım vs yorum yapıyonuz postmu kasıyonuz??:@
    adamlar salak değil heralde böyle mosfetlerin üstü açık soğutmasız satacaklar...
    iyi forumlar..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.