Şimdi Ara

<b>CeBIT Özel:</b> Sapphire 790GX yonga setli anakartını sergiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Almanya'nın Hannover kentinde bugün başlayan CeBIT fuarının katılımcıları arasında özellikle ekran kartlarıyla tanınan Sapphire de yer alıyor. Bir süre önce anakart pazarına da adım atan ancak birkaç model duyurduktan sonra bu yönde herhangi bir girişimde bulunmayan Sapphire, fuar katılımcılarını 790GX yonga setli yeni anakartıyla karşılıyor.

Firmanın yeni anakartı AMD'nin Soket Soket AM3 de dahil olmak üzere güncel tüm işlemcileriyle kullanılabiliyor. Dört adet DIMM slotu üzerinden 16GB'a kadar DDR2 bellek desteği sunan anakart, pasif soğutma ile desteklenmiş durumda. Kullandığı yonga seti itibaryle entegre grafik işlemciyle birlikte gelen yeni model Crossfire desteği de sunuyor.

Entegre grafik işlem birimi olarak DirectX 10 desteği sunan ayrıca yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen ATi Radeon HD 3300 IGP'sini kullanan anakart, daha yüksek grafik performansı için SidePort bellek teknolojisini de destekliyor ve 128MB'lık kart üste entegre bellek yngası ile birlikte geliyor.

Harici ekran kartı kullanıcılar ise Sapphire anakartını farklı kurulumlar ile kullanabiliyor. Zira çift PCIe konnektörü üzerinden 8x + 8x konfigürasyonunda Crossfire X kurulumu gerçekleştirebilen anakart, PCIe 2.0 spesifikasyonuyla da uyumlu. Katı kapasitörlerle desteklenen ve pasif soğutma ile donatılan 790GX çipsetli çözüm, güney köprüsü olarak SB750 yongasını kullanıyor.

Aralarında RAID 5 de dahil olmak üzere farklı RAID konfigürasyonlarıyla uyumlu 6x SATA-II konnektörü ile donatılan anakart, AMD'nin Advanced Clock Calibration teknolojisini de destekliyor. Profesyoneller için üzerinde Debug LED ve kart üstü güç / reset butonları da bulunan 790GX yonga setli anakart Gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı gibi özelliklere de sahip.

• amdciler yaşadı ekran kartına para vermeden piyasadaki çoğu oyunu oynarlarlar artık
  • ehhh işte.
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

amdciler yaşadı ekran kartına para vermeden piyasadaki çoğu oyunu oynarlarlar artık

Zaten şu anda var olan 790 çipsetli anakartlarda Ati HD3300 bulunuyor.Ve sizin dediğiniz gibi birçok oyunu oynatıyor.Crysis dahi akıcı bir şekilde 1024 te en düşük ayarlarda oynanabiliyor.GTA IV ü denemedim.Ama işlemci iyi olduktan sonra o da en düşük ayarda oynanılabilir.Ne kadar zevk verir orası tam bir muamma.

Saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: -dehşet-

quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

amdciler yaşadı ekran kartına para vermeden piyasadaki çoğu oyunu oynarlarlar artık

Zaten şu anda var olan 790 çipsetli anakartlarda Ati HD3300 bulunuyor.Ve sizin dediğiniz gibi birçok oyunu oynatıyor.Crysis dahi akıcı bir şekilde 1024 te en düşük ayarlarda oynanabiliyor.GTA IV ü denemedim.Ama işlemci iyi olduktan sonra o da en düşük ayarda oynanılabilir.Ne kadar zevk verir orası tam bir muamma.

Saygılar...

3200 var sanıyordum diğer 790gx lerde öğrendiğim iyi oldu sağol

zaten kalitenin düşük olacağı belli fakat hiç yoktan çalıştırıp oynatması önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 4 Mart 2009; 0:37:06 >
  • güzel anakart...

iyi bir işlemci ve 4 gb ram ile çoğu oyunu düşük ayarlada akıcı bir şekilde oynatır
  • bu kartı bir yerden hatırlar gibiyim... http://xi0.info/img/460/three-boards-jetway-chipset-for-amd_3.jpg ...

önce DFI şimdi Jetway... Sapphire kendine yeni ortak bulmuş.
  • İntahar listesine yazıyorum bu board u
  • Şuan türkiyede neredeyse sadece MSI 790GX anakartlar var stoklarda. Acilen çeşit arttırılmasına ihtiyacımız var. Bu anakartın güç transiztörleri üzerindeki soğutucu güzel olmuş.
    Gigabyte ın MA790X-UD4 anakartında güzel soğutucu var ama oda çok pahalı.
  • Özellikle tasarım olarak simetrik bi yapısı var yani slotlar ve kapasitörlerin yerleşiimine özen gösterilmiş..... :P
  • @K.Kahriman

hd3200 çipi 780g lerde....
  • güney köprüsündeki sogutucu gıcık bişey bence degiştmesi lazım haber için teşekkürler
  • Köprü soğutucusunu ve mosfet soğutucularını hiç beğenmedim çok kötü :S
  • gerçekten ekran kartı olmadan her oyunu rahat oynayabiliyorsunuz,bu çok güzel birsey .hem anakart alıyorsunuz hem ekran kartı
  • Sapphire zaten DFI desdekli anakart konusunda birde begenmeyen varsa ekrankartını alır bitane kullanır olmadı 2 tane hali hazırda entegre olarak engüclü ekrankartı zaten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.