Şimdi Ara

AMD, 3.2GHz'de çalışan Phenom II X4 955 modelini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz ay içerisinde DDR3 bellek desteği, sunan Soket AM3 formndaki ilk işlemcilerini kullanıma sunarak dikkat çeken AMD, yüksek performans segmentine yönelik yeni bir model hazırlığında. Gelen bilgilere göre firma, 3.2GHz'de çalışacağı belirtilen Phenom II X4 955 modeli Nisan ayı içerisinde kullanıma sunulacak.

AMD'nin Deneb kod adlı Phenom II X4 serisinin en hızlı modeli olarak lanse edilmesi beklenen Phenom II X4 955, 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanacak. Soket AM3 formundaki işlemci, çift kanal DDR2 ve DDR3 bellek desteği sunarken 8MB (L2+L3) toplam bellek kapasitesine ve 125 Watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olacak.

• Bununda black modelleri çıkarsa AMD 7ghz barajını geçer.Buda intele darbe olur.
  • işte beklenen rekabet, bu işlemci eğer performansı iyi olursa fiyat/performans açısından i7'lere çok ciddi bir alternatif olur.
    haber için teşekkürler.
  • amd de uydu mhz yarışına oc de biraz geri ama
  • AMD"den iyi bir hamle
  • 16x çarpanı var.. 16x240 desek 3840da süper kullanırsın... vay bea :) black gibim işlemci... 16x carpanını x2 6400de görmüştüm en son. onda bi halta yaramamıştı ama bunda öttürürsün :)
  • Çıkacaksa çıksın artık yahu ! Umarım bir erteleme daha olmaz...
  • şu işlemciyi acayip alasım geldi yaa alayım yanımda dursun ben ona o bana baksın..

AMD iyi işler yapmaya devam ediyor
  • mhz olayı amd birden patladı gibi oc le cok güzel degerlere cıkabililen bir işlemci
  • test sonuçlarını dh den bekliyoruz
  • Socket AM3 formundaki ilk 125W TDP li işlemci olacak galiba. Çarpanı çok yüksek nereyse black edition gibi olmuş. 280*16=4480 olursa süper olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugacomtr

16x çarpanı var.. 16x240 desek 3840da süper kullanırsın... vay bea :) black gibim işlemci... 16x carpanını x2 6400de görmüştüm en son. onda bi halta yaramamıştı ama bunda öttürürsün :)

valla ben 16 carpanla gayet mutluyum... hatta daha once yaptigim testlerde cift sayili carpanlarin AMD'ye yararlarindan da bahsetmistim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugacomtr

16x çarpanı var.. 16x240 desek 3840da süper kullanırsın... vay bea :) black gibim işlemci... 16x carpanını x2 6400de görmüştüm en son. onda bi halta yaramamıştı ama bunda öttürürsün :)

Bu tip yorumlara hayret ediyorum.Vista H.Premium SP1 yüklü sistemimde X2 5600 görev yapıyor (default),oldukça iyi çalışıyor.Ne yapıyorsunuz da X2 6400 gibi bir işlemci bir ''halta'' yaramaz oluyor? Vallahi merak ediyorum!
  • Fiyat ne kadar olur ?
  • 925 çıkmadan 955 çıkıyor neden böyle anlamış değilim
  • bu işlemci zaten BLACK olarak çıkar ve 4 ghz i hava soğutmayla stabil görür.
  • 940 modelini alacaktım bu alternatif oldu
    para biriktiriyom
  • Bu yaz çok sıcak olcak anlaşılan AM3 gümbür gümbür geliyor anakartlar hala gelmedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Promity

Bu yaz çok sıcak olcak anlaşılan AM3 gümbür gümbür geliyor anakartlar hala gelmedi

Aynen piyasada anakart sıkıntısı var. Doğru düzgün 790GX yok. ECS nin SB750 li 780G sini istedik hala getirmediler.
  • harıka bır ıslemcı umarım fıyatıda alınabılır olur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.