Şimdi Ara

EVGA, GeForce GTX 285 HydroCopper modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüksek performanslı ekran kartlarıyla Nvidia'nın önde gelen iş ortaklarından birisi olan EVGA, ilk detaylarını bir süre önce verdiğimiz su soğutmalı GeForce GTX 285 modelini duyurdu. Firmanın GeForce GTX 285 HydroCopper olarak isimlendirdiği yeni model, özellikle Bakır su soğutma bloğu ile dikkat çekerken standart soğutuculu GeForce GTX285 modeline kıyasla hem sessiz hem de daha serin çalıştığı belirtiliyor.

Nvidia'nın 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı GT200b GPU'sundan güç alan ekran kartı, 512-bit bellek veri yolu desteğine ve 240x paralel işlem birimine sahip. 1GB GDDR3 bellek ile donatılan EVGA'nın GeForce GTX 285 HydroCopper modelinin grafik işlem birimi 720MHz'de, paralel işlem birimleri 1620MHz'de ve bellekleri de 2772MHz'de görev yapıyor.

Destek veren anakartlarda çoklu ekran kartı kurulumlarına olanak ta tanıyan yeni model, DirectX 10 ve PCIe 2.0 spesifikasyonlarıyla da uyumlu. Öte yandan PureVideo HD teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen yeni model, Nvidia'nın son dönemdeki en ciddi yatırımları arasında yer alan CUDA ve PhysX teknolojilerine de destek veriyor.

EVGA'nın su soğutmalı GeForce GTX 285 HydroCopper modeli 549.99$'lık ön-sipariş fiyatı ile listelere girmiş durumda. Kartın üzerindeki özel su soğutma bloğu ise 129.99$'lık yurt dışı satış fiyatına sahip.

• Su soğutma sistemi ile kart incelmiş.
  • Kart kalitesine diyecek lafım yok ama o paraya da GTX 295 alınır.
  • way anam way,özledim seni beee,aam soğutma ayn bfg!
  • çok şık ama bu kadar paraya değmez..
  • blok ztn para ediyor açıkçası bence gereksiz bişey parası olana tabiki bişey diyemem
  • Süper bir tasarım olmuş bence ama tip olarak kötü
  • Değmez... alırsın birtane düz GTX285 takarsın Accelero XTREME GTX 285 aynı değerleri alırsın
    http://www.arctic-cooling.com/catalog/product_info.php?cPath=2_&mID=237
    ben stok fanla GTX280'i (730/1530/2580)olarak çalıştırıyorum yükte max 74 derecede..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **Stolas** -- 3 Mart 2009; 13:40:18 >
  • aynı tost makinesi gibi olmus...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 3 Mart 2009; 14:00:58 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.