Şimdi Ara

Vücut geliştirme ve kilo alma,Sık sorulan sorular - Cevaplar (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.663
Cevap
53
Favori
452.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam 80'i geçtim ama çoğu bölgede incelme var.Mesela popo,göbek,yanlar,bacaklar inceldi nereden kilo alıyorum acaba kas mı oluşuyor.Hafta sonu fotolar gelecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadango

Hocam 80'i geçtim ama çoğu bölgede incelme var.Mesela popo,göbek,yanlar,bacaklar inceldi nereden kilo alıyorum acaba kas mı oluşuyor.Hafta sonu fotolar gelecek.

valla bende diyetteyim şuan sadece protein tozu kullandım destek olarak 2 aydır yaklaşık 75.5 kiloyum ve

belden kalçadan incelmişim ve omuz ve göğüste muazzam ilerlemeler var göğüs 8 -9 cm desem anlaşılır heralde :D .

amacım incelmekti yani yağ yakmak ama ben hem yağ yakmışım hem ölçü almışım

kollarda biraz fazla gelişti şimdi küçültmeye çalışcam 25-30 tekrarlık setler yaparak.

mutlaka bel popoda incelme varsa kiloda alıyorsan kas olarak alıyorsundur büyük ihtimal bu suda olabilir ama hiç sanmıyorum.
  • Arkadaşlar foto çekimi için kasları nasıl belli edebiliriz ona göre foto çekeyim bende ayrıca kas yaptık diyelim bu kaslar çalışmadıktan sonra eriyor ya o zaman bizde başladıktan sonra hep çalışmaya devam mı edeceğiz yoksa bir süre çalıştıktan sonra bırakırsak kaslar geliştiği kadar kalır mı ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: huseyin16

Arkadaşlar foto çekimi için kasları nasıl belli edebiliriz ona göre foto çekeyim bende ayrıca kas yaptık diyelim bu kaslar çalışmadıktan sonra eriyor ya o zaman bizde başladıktan sonra hep çalışmaya devam mı edeceğiz yoksa bir süre çalıştıktan sonra bırakırsak kaslar geliştiği kadar kalır mı ??

Foto için ışığı iyi ayarlamalısın gölgelendirmeler çok önemli hatların belli olması için ,

evet istediğin forma ulaşınca onu koruman için form koruyucu antrenmanlar yapman lazım .

sen kası uyarmazsan zamanla atrofi olur ( küçülme)

ama hiç bi zaman eski başlar başlamaz haline dönmezsin altyapın kalır.
  • bacak mutlaka çalışmalısın azda olsa yani evde zor biliyorum ama . ben yine neden bacağin çalıştırılması gerektiğini anlatayım.

vücutta ki en büyük kas grubu bacaktır bu yüzden en fazla büyüme hormonu (growht hormone ) salgılayan kas grubudur bu sayede üst vücudunuzda bu hormondan etkilenir ve daha çok gelişir.

bu yüzden bacak çalışmaktan korkmayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: kliwaj

quote:

Hocam 80'i geçtim ama çoğu bölgede incelme var.Mesela popo,göbek,yanlar,bacaklar inceldi nereden kilo alıyorum acaba kas mı oluşuyor.Hafta sonu fotolar gelecek.

valla bende diyetteyim şuan sadece protein tozu kullandım destek olarak 2 aydır yaklaşık 75.5 kiloyum ve

belden kalçadan incelmişim ve omuz ve göğüste muazzam ilerlemeler var göğüs 8 -9 cm desem anlaşılır heralde :D .

kollarda biraz fazla gelişti şimdi küçültmeye çalışcam 25-30 tekrarlık setler yaparak.

mutlaka bel popoda incelme varsa kiloda alıyorsan kas olarak alıyorsundur büyük ihtimal bu suda olabilir ama hiç sanmıyorum.

Bende tam olarak 5 aydır evde adam gibi vücut geliştirme yapmaya başladım.Ondan önce fitness ağırlıklı çalışıyordum.Bu 5 ayda şiddetli girdigim bacak antrenmanları ve her idman öncesi yaptığım mekikler sayesinde karın kaslarında gelişme kaydettim.Geniş tutuş barfiksi son birkaç aydır çok yapıyorum o da kanatlarımı geliştirmeye başladı.Bu ara arkaya çekişe ağırlık veriyorum.Gögüste,sırt-kanatta,karında ve bacaklarda ilerleme kaydediyorum.Ancak kollarda ve omuzlarda sıkıntı var.Hem omuzlarda hem kollarda parçalı güzel bir görünüm var ama büyüme yok.Omuzlarda detaylar belli ama omuz başları istediğim gibi irileşmedi ve o büyük omuz görünümü oluşmadı.Kollarda da aynı sıkıntı var.Sen omuzlarda ve kollarda gelişme göstermişsin bunu nasıl başardın.Ya da şöyle sorayım neler önerirsin bana?
  • Bende göğüsten aşağı çalışmıyorum kiloda yok bende vücudu sıkınca mide iyice içeri çekiliyor çok sıska gösteriyor beni
  • quote:

Orjinalden alıntı: aksemseddin

quote:

quote:

Bende tam olarak 5 aydır evde adam gibi vücut geliştirme yapmaya başladım.Ondan önce fitness ağırlıklı çalışıyordum.Bu 5 ayda şiddetli girdigim bacak antrenmanları ve her idman öncesi yaptığım mekikler sayesinde karın kaslarında gelişme kaydettim.Geniş tutuş barfiksi son birkaç aydır çok yapıyorum o da kanatlarımı geliştirmeye başladı.Bu ara arkaya çekişe ağırlık veriyorum.Gögüste,sırt-kanatta,karında ve bacaklarda ilerleme kaydediyorum.Ancak kollarda ve omuzlarda sıkıntı var.Hem omuzlarda hem kollarda parçalı güzel bir görünüm var ama büyüme yok.Omuzlarda detaylar belli ama omuz başları istediğim gibi irileşmedi ve o büyük omuz görünümü oluşmadı.Kollarda da aynı sıkıntı var.Sen omuzlarda ve kollarda gelişme göstermişsin bunu nasıl başardın.Ya da şöyle sorayım neler önerirsin bana?

aksemseddin,

kollara ben hiç önem vermem yani tam olarak çalıştırırım ama 12 tekrardan aşaği düşmem genetik olarak kollarım çok çok iyi ( yani vücuda göre ) ne yapsam yarıyor diyebilirim zaten ilk bodye başladıgımda 1 ayda 34 cm de 38 cm lere firlaması bunun kanıtı

yani siz ne yaptiysanız onu yapiyorum bende 3 hareketi geçmiyorum ama şuan 1 e düşürcem

bu arada muazzam yarar gördüğüm bi triceps hareketi var onuda önereyim

http://bp3.blogger.com/_I89TsU7ThAs/SH2yw-w55DI/AAAAAAAAAgw/gyDS9CLwsH0/s1600-h/reversePushDown.jpg

bunu tek kol olarak yaptim ve müthiş yarar gördüm ben

triceps için hacim olarak close grip bench press öneriyorum , ben hiç yapmadım hacim aldırmak için ama hacim için bunu öneriyorum

sonra skull crusher

pushdownıda unutmamak lazım

yani 3-4 haftada bir programlarımı değiştirirm hep,vücut adapte olunca gelişim durabiliyor

bicepste zaten hareketler belli, scoot curl (hep dumbbela yaptim), z bar curl ,incline curl,concantration curl gibi hareketleri hep yaparim.

hacim için düz barbell, dış biceps detayı ve definisyon için genellikle z bar kullanırım ama şu sıralar dumblaa yapiyorum hep .

omuzda ise şunları yapardım genellikle

enseye press,lateral raises,arnold press

eğer ön omuzunda sorun varsa en iyi izole eden hareket front raise tavsiye ederim onun haricinde yan omuz için lateral raise oturarak ve ağir çekimde ve sanki bir şişeden su boşaltıyormuş gibi dumbelları tutup çok yavaş biçimde yapmalısın kilo kompleksine girme 90 kg enseye press yapan adamlar bu hareketi 8-10 kg ile yapar

bir omuz genişletici hareket daha söleyim yararini çok gördüm geniş tutuş upright row ,bunu dar tutuş çeneye çekersek trapez çalışır

biz geniş tutup göğse kadar çekerek trapezi devre dışı birakip hareketin omuza vurmasını sağliyoruz

hareket tam anlamıyla şu şekilde

http://media.photobucket.com/image/grip%20upright%20row/michaelwong75/wide-grip_upright_row_2.gif

tabi arka omuzuda ihmal etmemek lazım onun ilacıda belli rear lateral raise

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 7 Mayıs 2009; 22:23:36 >
  • 1-Bugün biraz yorgundum ama salona gittim hareketleri çoğu hareketi yarım yamalak yaptım sonra çıktım salondan yarın gitmiyeceğim cumartesi günü yine omuz çalışsam bir sorun olurmu yada çalışmasam kas kaybı gibi sorunlar çıkarmı

2-2.5 aydan beri bu sporu yapıyorum doğal yollarla 3 kilo alabildim uzun zamandan beride kilo alamıyorum protein tozu yada gainer kullansammı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Henry Dorsett Case -- 7 Mayıs 2009; 22:59:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Black Sabbath

1-Bugün biraz yorgundum ama salona gittim hareketleri çoğu hareketi yarım yamalak yaptım sonra çıktım salondan yarın gitmiyeceğim cumartesi günü yine omuz çalışsam bir sorun olurmu yada çalışmasam kas kaybı gibi sorunlar çıkarmı

2-2.5 aydan beri bu sporu yapıyorum doğal yollarla 3 kilo alabildim uzun zamandan beride kilo alamıyorum protein tozu yada gainer kullansammı

kası tam anlamıyla çalıştırdıktan sonra en az 48 saat dinlenmesi gerekir ama yarim yamalak çalıştıysan yapabilirsin cumartesi bi sorun olmaz .

kullanmanın bi sakıncası olmaz ama yine kullanmak için erken 1-2 ay daha bekleyebilirsin ama kullanabilirsin sana kalmış ben 1.5-2 senedir yapiyorum daha ilk kez protein tozu kullandım geçen ay
  • Evet son gelişmeleri aktarayım,az önce çalışmayı tamamladım.Gerçekten güzel gidiyor.Çalışmaya alıştım tam performans almaya başladım.Eskisi kadar ağrı yapmıyorlar kaslar çalışırken.Artık hissediyorum çalıştığımı,yağlar gidiyor,inşallah temmuz sonuna yetiştiririm.Üst göbek bir ay sonra tamam,alt göbek 1.5 ay sonra anca incelecek gibi.İnşallah bir aksilik çıkmaz.Özellikle karın ve göğüs ağırlıklı çalışıyorum.Biceps'e de ağırlık veriyorum fakat hala tepki alamadım.Uzun süredir uyguladığım karın hareketi gerçekten mükemmel.Çok hoşuma gitti,zaman almıyor,ağrıyı pek fazla hissetmiyorsun çalışırken.Tabi bırakınca anırıyorum birazama hacim için birebir.Hemen paylaşayım;
     Vücut geliştirme ve kilo alma,Sık sorulan sorular - Cevaplar

Düz zeminde vücudunuza göre dengeyi sağlayıp bu pozisyonda mekik çeker gibi açılıp kapanıyorsunuz.Bir açık V bir kapalı V şekline gireceksiniz.Alt karın için beli dik tutumak,üst karın için beli biraz daha eğimli tutmak işe yarıyor.Ayakları kendinize çekiyorsunuz,vücudunuzu da ayaklarınıza çekiyorsunuz tabi.Kafanızı dizlerinizin arasına alacak şekilde uygularsanız göbek deliği altında çok işe yarıyor.Şimdilik karından,omuzdan,göğüsten,kanat ve sırttan iyi sonuç aldım.Bicepslerde sıkıntı çekiyorum inat ediyorlar...Defterini dürecem de ne zaman bakalım...
  • nP4BlacK0uT ;çok çok teşekkürler kardeşim...

Kafein almıyordum ta ki kliwaj hocam aklıma getirene kadar.Şimdi her çalışmadan önce bir bardak koyu türk kahvesi...Evet dediğin söz doğru,yine kliwaj hocamın önerdiği gibi akşam sa 6'dan sonra yememeye çalışıyorum.Birkaç meyve dışında tabi...Kahvaltı gerçekten önemli,tembelliğimden bu sene iyice geç kalkmaya başladım.Doğru düzgünkahvaltı edemiyorum,bıldırcın yumurtası yutmasam iyice kötü olacak ama bundan sonra sabah erken kalkıp hem çalışıyorum hem kahvaltı yapıyorum.Geçen gün ilk denemeyi yaptım,günü daha zinde geçirdim ek olarak...Bel bölgem genetik olarak kalın evet,her gün karın çalışıyorum zaten.Yukarıda gösterdiğim hareket her bölgeyi çalıştırma imkanı sunuyor bel ve karında...Pazu da çalışıyorum ama gelişmiyor,heralde daha da zorlamam gerekecek.Diğer kaslarımın hemen hemen hepsi daha çabuk tepki verdi,biraz toparlandı tabi ama beni tatmin etmedi bu konuda açıkcası...Pes etmemek tabi altın kural,çoğu kişi zaten bu yüzden bu sporu beceremiyor.Ben yaklaşık 2 senedir basitçe bu sporla uğraşıyordum,koşuyordum,mekik,şınav,barfiks gibi.Fakat en sonunda bu iş böyle olmaz diyerek geçen ay ağırlık takımı aldım ve iyi ki almışım diyorum.50kg yetmiyor şu an plaka arıyorum hala.Keşke büyük şehirlerden birinde otursak bu kadar sıkıntı çekmezdim.40kg bench press çalışıyorum,1,1.5 ay sonra ağırlık artırımı ister büyük ihtimalle.10kg da dambıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 10 Ekim 2009; 18:11:40 >
  • kadango@
    dostum bel bölgesinde hafif fazlalıgın var yanlarda onlarıda yok ettinmi dahada düzgün görüncek vücudun...kliwaj(yıldırım)herkese yardımcı oluyo zaten banada özellikle bakalım dediklerini yapıyoruz inşallah gelişme görürüz...
  • arkadaşlar akşam yemeyin dediysem karbonhidratı kesin, ama proteini kesmeyin yoksa kas kaybına kadar gider

akşam yatmadan 1-2 saat önceye kadar mutlaka proteinli bişeyler yeyin

ton balıgı (yağini iyice süzün), somon balıgı (omega 3),haşlanmış yumurta haşlanmış tavuk ,çökelek, korkmayın bunlar kilo yapmaz aksine vermenize yardimci olur .

tuzu kesin yani yemeklerinize ayriyetten tuz atmayın zaten yemeklerden tuzu fazlasıyla alıyoruz

1 gram su vücutta 200 ml. su tutar , bol bol su için zaten yaz geldi su ihtiyacimiz gittikçe artıyor 4 litreye kadar çıkın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 8 Mayıs 2009; 16:48:51 >
  • quote:

arkadaşlar akşam yemeyin dediysem karbonhidratı kesin, ama proteini kesmeyin yoksa kas kaybına kadar gider

ton balıgı (yağini iyice süzün), somon balıgı (omega 3),haşlanmış yumurta haşlanmış tavuk ,çökelek, korkmayın bunlar kilo yapmaz aksine vermenize yardimci olur .

tuzu kesin yani yemeklerinize ayriyetten tuz atmayın zaten yemeklerden tuzu fazlasıyla alıyoruz

1 gram su vücutta 200 ml. su tutar , bol bol su için zaten yaz geldi su ihtiyacimiz gittikçe artıyor 4 litreye kadar çıkın

Tuzu tamamen kesmenin zayıflamaya her hangi bir getirisi yok aksine kramp ve buna bağlı olarak meydana gelecek adale yırtıkları uzun süre spor yapamanıza neden olur. Müsabık sporcuların tuzu yarışmadan bir ay evvel kesme nedeni su tuttuğu için deriyi kalın göstermesi ve hatları örtmesidir aksine 4 aylık diyet döneminin 3 ayında tuz azaltılır ama kesilmez hatta son ay yeşillik ve her türlü su tutucu yiyecek diyetten çıkartılır; böyle bir öneride bulunuyorsanız o halde yarışmacıların son iki gün yaptığı gibi suyu da tamamen kesmeyi önermeniz gerekirdi.

Yediklerinizde ki dahil günlük 5gr tuz almanız daha sağlıklı spor yapmanıza olanak verir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 3RS!N

quote:

arkadaşlar akşam yemeyin dediysem karbonhidratı kesin, ama proteini kesmeyin yoksa kas kaybına kadar gider

Tuzu tamamen kesmenin zayıflamaya her hangi bir getirisi yok aksine kramp ve buna bağlı olarak meydana gelecek adale yırtıkları uzun süre spor yapamanıza neden olur. Müsabık sporcuların tuzu yarışmadan bir ay evvel kesme nedeni su tuttuğu için deriyi kalın göstermesi ve hatları örtmesidir aksine 4 aylık diyet döneminin 3 ayında tuz azaltılır ama kesilmez hatta son ay yeşillik ve her türlü su tutucu yiyecek diyetten çıkartılır; böyle bir öneride bulunuyorsanız o halde yarışmacıların son iki gün yaptığı gibi suyu da tamamen kesmeyi önermeniz gerekirdi.

Yediklerinizde ki dahil günlük 5gr tuz almanız daha sağlıklı spor yapmanıza olanak verir.

valla ben kendimde uyguladıgım şeyleri öneriyorum arkadaşlara tuzu kestiğimden beri 2 kilo su atmışım ayrıca kramp,titreme vs olayı yaşamadım,

tuz zaten hiç bi zaman 100 % kesilmez zaten benim kesin deme amacım ayrıyetten bide yemeklere çok tuz atmayın demekti .,hele bu yaz dönemine girdiğimiz sıralarda tuz olmalı.. ki zaten çok su içmelerinide tavsiye ettim.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: 3RS!N

quote:

valla ben kendimde uyguladıgım şeyleri öneriyorum arkadaşlara tuzu kestiğimden beri 2 kilo su atmışım ayrıca kramp,titreme vs olayı yaşamadım,

tuz zaten hiç bi zaman 100 % kesilmez zaten benim kesin deme amacım ayrıyetten bide yemeklere çok tuz atmayın demekti .,hele bu yaz dönemine girdiğimiz sıralarda tuz olmalı.. ki zaten çok su içmelerinide tavsiye ettim.

2kg su atınca nolacak ki ? yani ne bekliyorsun ? tek bir gecede attığın suyu fazlasıyla geri alman mümkün hatta örnek vermek gerekirse güreş , halter ve vücutçu gibi müsabkaya hazırlanan sporcular 1 ay boyunca vücutların o fazla suları atıp 1 hafta boyunca da tamamen deriyi kurutucak yöntemler uygularlar ama yarışma sonrası sadece 1 günde vücutları 1 ay önceki hallerine geri dönecek hale gelebilir.
    Günde 5-6 öğün sıkı ve düzenli beslenen biri etin yada sebzelerin suyundan yeteri kadar tuza alabilse de normal biri bu beslenmeyi yapamayacağında tehlikesi çoktur. Gerekli miktarda su alındığı durumlarda bile tuz eksikliğinden dolayı vücudumuzdaki su miktarı tehlikeli bir şekilde normalin altına inebilir sağlık problemleri yaşanabilir. Bu konu çok uzar yani bir tuz ile başlar sudan ve vitamin eksikliğinden çıkar o yüzden müsabık olmayan kimselerin günlük 5gr tuz alamaları gerekmektedir. Eklemekte fayda var normal birinin ihtiyacı 6-8 gr yaz aylarında ise 10gr civarıdır her ne kadar fazlası zarar olsada azı karar ve hayati önemi vardır.
  • benim vücudumda normalden daha fazla su vardı ve ben bunu tek gecede değil 2.5 aylık bi dietle attım . yok tek gecelik işim olsa lasix i al kurtul ama işim olmaz.

ama diet döneminde tuzun azaltıldıgı bir gerçek.

yoksa bende biliyorum magnezyum,potasyum eksiklikleri kalp krizine kadar gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 8 Mayıs 2009; 18:52:08 >
  • quote:

benim vücudumda normalden daha fazla su vardı ve ben bunu tek gecede değil 2.5 aylık bi dietle attım . yok tek gecelik işim olsa lasix i al kurtul ama işim olmaz.

ama diet döneminde tuzun azaltıldıgı bir gerçek.

yoksa bende biliyorum magnezyum,potasyum eksiklikleri kalp krizine kadar gider.

Ben tek gecede attın demedim dikkatli okursan tek gecede geri alırsın dedim.
  • Bugün eldivenimide aldım artık onunla çalışıyorum avuç içi pek ağrımıyor artık

Salona hergün gitsek ama farklı bölgeleri çalıştırsak bir zararı olurmu beyler ??

Ayrıca ben kas ama kollarında çabuk şişmesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim. Kas çalışarak olur biliyorum ama şişmesini çabuklaştırmak istiyorum bunun için hangi hareketler var ??
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.