Şimdi Ara

Vücut geliştirme ve kilo alma,Sık sorulan sorular - Cevaplar (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.662
Cevap
53
Favori
452.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: vires

Senin dediğini anlayamadım zaten hergün çökelek yersem miğdeyi bozarım herhalde

demek istediğim proteinlerin mümkün oldugunca çeşitlendirilmesi lazım çünkü her bi besin ayrı bir aminoasit kaynağı

gün içinde yumurta ,tavuk,süt,lor,balık ,kırmızı et tüketilmesi tavsiye olunur fakat kırmızı et pahalı oldugu için haftada 1-2 kez yada arada bi tüketilir.

ben arkadaş en büyük amino asit kanaklarından olan tavuk göğsü ,ve kırmızı etten yoksul olacaği için whey protein desteği önerdim

hemde antremandan sonra çabuk kana karışarak katabolik etkiyi önlemesi açısından hemde protein desteği olması için önerdim.
  • merhaba
    baska bir forum basliginda da sormusdum,cevap alamadigim icin ayni soruyu buraya da asiyorum.
    tv.reklamlarinda gormussunuzdur "ab rocket" isimli bir mekik aletinin reklami yapiliyor.bu aleti deneyen ya da bu konuda fikri olan arkadaslarin yorumunu merak ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: akurt41

merhaba
    baska bir forum basliginda da sormusdum,cevap alamadigim icin ayni soruyu buraya da asiyorum.
    tv.reklamlarinda gormussunuzdur "ab rocket" isimli bir mekik aletinin reklami yapiliyor.bu aleti deneyen ya da bu konuda fikri olan arkadaslarin yorumunu merak ediyorum.

sadece mideni güçlendirir yağ oranın yüzde 10 un altında olmadıktan sonra günde 100000 mekik bile işe yaramaz
  • amelyat düşünmüorum okadarda dışa çıkık deil rahatsız deilim tedavisi mümkün onu biliorum ama hiç bir rahatssızlığı yokmuş ben sadece güvercin göğüsten dolayımı zayıfım die düşündün 23 martta başlıom 7 ay sürcek vücüt geliştirmele konuştum bu arada süt veriolarmış proteinlimi ne acaba omu kilo aldıryo onu biliomusunuz acaba sütün içine toz koyup sipor yaptıktan sonra iççekmişiz ne işe yarıo acaba o süt biliomusunuz cvp bekliyorum şimdiden teşekkürler :::::???
  • üstüne bak eğer gainer yazıyorsa kilo aldırıcıdır onu kullanmanı tavsiye ederim protein tozuysa alma şimdilik gerek yok.
  • neden gerek yok alınsa nolur bişe olurmu
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcna

neden gerek yok alınsa nolur bişe olurmu

hayır zararı yok ama erken gerek yok işte. 3-4 aydan önce kullanmanın anlamı yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: kliwaj

quote:

Orjinalden alıntı: akurt41

merhaba

sadece mideni güçlendirir yağ oranın yüzde 10 un altında olmadıktan sonra günde 100000 mekik bile işe yaramaz

yıldo vücuttaki yağ oranını nerden ölçtürebiliriz.
  • bazı eczaneler ve salonlar ölçüyo bende salonda ölçtürdüm
  • pazartesi başlıcam bakalım nolcak kilo alcazmı değişiklik olcakmı görcez ben yine burdan değişiklik olup olmadığını sölerim bazı kon ularda yardımcı olursunuz başladıktan sonra sorunlarım olur onu size sorabilirim teşekkürler ????
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcna

pazartesi başlıcam bakalım nolcak kilo alcazmı değişiklik olcakmı görcez ben yine burdan değişiklik olup olmadığını sölerim bazı kon ularda yardımcı olursunuz başladıktan sonra sorunlarım olur onu size sorabilirim teşekkürler ????

evet burdan sorabilirsin yalnız pmlere bakamıyorum pm atmazsanız sevinirim her sorunuzu burdan cevaplarım.
  • yumurtayı cabuk soymak icin ağzı uzun olan corba kasığı kullanın ilk once haslanmıs yumurtayı bıcakla tam ortasından kabuğu ile ikiye ayırın bıcağı hızlıca vurmanız yeterli sonra ağzı uzun olan corba kasığı ile kabak oyar gibi yumurtanın akı ile beyazını cıkarın 10 saniyenizi almaz afiyet olsun
  • arkadaşlar sayfaları baştan aşşağı tüm herşeyiyle okudum bende çok zayıfım kilo almak istiyom .. herkes aynı şikayetlerde vede bitakım uygulamalar önermişler... her kesin bişi önermesi çok hoş.. ama benm sıkıntım bu önerileri uygulayacak durumda olamamam..
    .. üniverste öğrencisi olup aynı zamanda çalışmak spor imkanını olanaksız kılıyo
    .. aynı şekilde önerilen gıdaları düzenli almamız olanaksız çünkü ailemizden uzaktayız düzenli yaşantımız yok vede maddi imkanlar zor....
    yani bende kilo almak istiom ama misal günde 2 tane yumurta yada 2 haşlanmış patates vede evde 20 şınav mekik ayda 5kilo aldırır gibi bişi istiyom
  • quote:

Orjinalden alıntı: alcolik

arkadaşlar sayfaları baştan aşşağı tüm herşeyiyle okudum bende çok zayıfım kilo almak istiyom .. herkes aynı şikayetlerde vede bitakım uygulamalar önermişler... her kesin bişi önermesi çok hoş.. ama benm sıkıntım bu önerileri uygulayacak durumda olamamam..
    .. üniverste öğrencisi olup aynı zamanda çalışmak spor imkanını olanaksız kılıyo
    .. aynı şekilde önerilen gıdaları düzenli almamız olanaksız çünkü ailemizden uzaktayız düzenli yaşantımız yok vede maddi imkanlar zor....
    yani bende kilo almak istiom ama misal günde 2 tane yumurta yada 2 haşlanmış patates vede evde 20 şınav mekik ayda 5kilo aldırır gibi bişi istiyom

ya bak senin durumunda gerçekten çok kişi var hem okuyup hem beslenme zorluğu çeken ama bi şekilde kumanyasını evde hazırlayıp okulda ve işte yiyen kişiler tanıyorum hiçte ayıpta değil ne bileyim 20 yumurta haşlarsın koyarsın çantana 6 şar 6 şar 2 saatte bir yersin 2 öğün filan burdan kurtarırız

sonra ton balığı var günde bir ikitane bundan yesen etti 3-4 öğün kahvaltını zaten yapıyorsundur evde ,etti 5 eve gelincede akşam yemeği niyetine yemek yersin 6 öğün oldu

yada evde tavuk haşlarsın 500 grm filan kumanyana koyarsın buda bi örnek hatta çoğu kişinin yaptiği bişey, sonra pilav haşlanmış patates,salata. zorlanmassın zaten diye düşünüyorum.

idmana gelince biraz paraya kıyıp eve bench press ayarlu dumbell ve barbell alırsan sorun çözülmüş olur bu işe gönül vermiş kişiye 1 çift dumbell bile yeter.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vires

Protein tozuna gerek yok. Yumurtalı çökelek sporcuların yeni protein kaynağı Bende yeni öğrendim 100 gr çökelekte 50 gr protein varmış. 1 kilo çökelek 5-6 lira. Protein tozuna para vermeye son

ne guzel bı bılgı ıste bunun gıbı dıyer besınlerın besın degerlerını bılmenızde fayda var dogal yöntemle vucut geleıstrecek ısenız bunlara önem vermelısınız, bı sporcunun en cok tuketmesı gereken yemeklerden bıtanesıde plav bunun ustune cesıtlı takvıyeler yapılabılır tavuk nohut vs domates vs vs hadı afıyet olsun karnım acıktı yaa :):):):)
  • bende spora gidiyorum bi sorum olcak ağırlıkları kaldırırken başımın sol kısmı feci şekilde ağrıyo. çalışmaya başlamadan önce hiç bişi yoktu ilk 3 gün fln yoktu ama 1 hafta geçince çok şiddetli bi ağrı başladı başımda sadece sol ksımda var nedendr acaba??
  • quote:

Orjinalden alıntı: badboy39

bende spora gidiyorum bi sorum olcak ağırlıkları kaldırırken başımın sol kısmı feci şekilde ağrıyo. çalışmaya başlamadan önce hiç bişi yoktu ilk 3 gün fln yoktu ama 1 hafta geçince çok şiddetli bi ağrı başladı başımda sadece sol ksımda var nedendr acaba??

çokmu ağırlıgı kaldırıyorsun yada ısınmadan ağırlıamı yükleniyon hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 26 Mart 2009; 21:25:36 >
  • yok bence sorun agır kaldırma degıl . senlerdır yapıyorum sporumu bu eylul ayında antreman yaparken bı anda basıma agrı gırdı cok sasırdım bas agrısı degıl ama bı anda sancı gıbı bıse sonra 1-2 gun dınlendım hıc bıseyım yok okadar enerjı doluyum kı spor yapasım var neyse spor yapıcam elıme agırlıgı alıyom 2-3 tekrar demeden basımın arka kısmı agrırdı doktor bıle anlıyamadı rontgenler tomografıler fayda etmedı sorun ıklım degısıklıgınden oluyor yanı hava degısımı uzun bı sure spor yapma soguk sıcak dıkat et zamanla gecıyoo kardesım bende cok uzulmustum guzel bı spor salonuna yazılmıstım nazarmı degdı nee parada zıyan olmustu :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: 87akin-izmir

yok bence sorun agır kaldırma degıl . senlerdır yapıyorum sporumu bu eylul ayında antreman yaparken bı anda basıma agrı gırdı cok sasırdım bas agrısı degıl ama bı anda sancı gıbı bıse sonra 1-2 gun dınlendım hıc bıseyım yok okadar enerjı doluyum kı spor yapasım var neyse spor yapıcam elıme agırlıgı alıyom 2-3 tekrar demeden basımın arka kısmı agrırdı doktor bıle anlıyamadı rontgenler tomografıler fayda etmedı sorun ıklım degısıklıgınden oluyor yanı hava degısımı uzun bı sure spor yapma soguk sıcak dıkat et zamanla gecıyoo kardesım bende cok uzulmustum guzel bı spor salonuna yazılmıstım nazarmı degdı nee parada zıyan olmustu :(

ya bendede oluyo bazen squat yapıyorum diyelim biter bitmez kafama bi ağri giriyor sancı gibi 1 gün sonra geçiyor ama
  • benım 1 ay kadar surmustu ayrıca tansıyonum 9 ıle 10 arası gıder gelırdı normal bı ınsanda 12 dıye bılıyorum buda benı halsız yapıyordu , dumbell fly hareketını yaparken olmustu sımdı bı sorunum yok cok sukur,

o sneın basının agrıması tansıyon dusuklugunden olabılır ardından hemen tuzlu ayran ıcersen duzelırsın buyuk ıhtımal,
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.